Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Nyámnyilák" a szülőszobán fórum

"Nyámnyilák" a szülőszobán (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
657. nbandus (válaszként erre: 655. - Mazsinka)
2014. jan. 14. 10:18
Jajj bocsi, teljesen félreolvastalak Titeket! Ne haragudjatok!!! Moncsa, gratulálok!!! :)
656. nbandus (válaszként erre: 653. - Mazsinka)
2014. jan. 14. 10:17
Rengetegen fogynak terhesség alatt, lehet Te is köztük leszel... ;)
655. Mazsinka (válaszként erre: 652. - Nbandus)
2014. jan. 14. 10:17
A kis Alien nem bennem lakozik, hanem Moncsában, de azért köszi. :D
654. nbandus (válaszként erre: 649. - Zebra25)
2014. jan. 14. 10:16
14 kiló azért nem olyan sok, nem? Ok, nyílván attól függ mi az induló súly, de én is kb annyit hízhattam, ebből 3-4-et a végén a fekvés miatt. Ettől függetlenül 5 hónapig nem látszott hogy terhes vagyok, és szülés előtt egy nappal akkpra volt csak a hasam, mintha 6-7 hónapos lennék...nekem befelé nőtt :)
653. Mazsinka (válaszként erre: 650. - M0ncsa)
2014. jan. 14. 10:15
Nem érzem jól magam, jelenleg is diétázom, és addig, amíg nem adom le a túlsúlyom nagyobb részét, semmiképp sem vágnék bele a babagyártásba. Részint azért, mert akkor, ha felszedek erre még x kilót, akkor überbrutálisan fogok kinézni, másrészt azért, mert a térdeim, hátam stb. nem fogják elbírni a terhelést, és automatikusan tunyaságra leszek ítélve, és sport ide vagy oda, egy légszomjjal küzdő, terhes bálna azért máshogy küszködik a szülőágyon, mint az, akinek van egy kis pocija. Persze ez is relatív, mert láttam már duci nőből kipottyanni babát, de nem ez lenne a cél.
652. nbandus
2014. jan. 14. 10:09

Úgy látszik fekvős/nyílós kismamák kerültek ebbe a fórumba :) Én hetet feküdtem a 32. héttől, és csak a szentlélek tartotta bennem a lányomat addig. Pedig a 32. hétig ugyanolyan életet éltem mint előtte, ami nem éppen pihenős... Állandóan lótok-futok, ilyen a természetem, Az 5 hét kórházban fekvés maga volt a pokol az én temperamentumommal. Alig vártam, hogy megszüljek.


Mazsinka, Gratulálok a kis Alienhez! :)

651. M0ncsa (válaszként erre: 649. - Zebra25)
2014. jan. 14. 10:09

Vizesedest altalaban valamilyen anyagcserezavar okozza, ami a terhesseg alatt "normalis", de egyebkent nem tul jo. Cukorbetegsegre valo hajlam se, sajnos errol a reszerol viszont nagyon keveset tudok :((

Koszonom :) 6 kilo az nagyon keves, de ha mindketten jol voltak, az a lenyeg. Anyukam ocsemmel 30 kilot hizott, tobbi gyerekkel is eleg sokat, de le is adta mindig egy even belul, szoval megintcsak a genetikanal tartunk. Pedig picike, 152 cm es 48 kg volt ocsem elott-utan (jo, most mar tobb, de 60 eves).


Az az eszrevetelem, hogy ne is az a fontos, mennyit eszel, hanem az, hogy mit. Szoval a minosegre kell odafigyelni, nem a mennyisegre.

650. M0ncsa (válaszként erre: 648. - Mazsinka)
2014. jan. 14. 10:03
Persze, ahogy erzed. Ha jol erzed magad igy, nem is szabad eroltetni semmifele fogyast. Ha meg nem, szivesen segitek akar priviben is, a taplalkozaskultura a hobbim :p (mindenfele ezoterikus baromsagot mellozve, szigoruan tudomanyos tenyekre alapozva az allitasaimat).
649. Zebra25 (válaszként erre: 639. - M0ncsa)
2014. jan. 14. 10:03

Nem volt egyszerű 12 hét. Nagyon nehéz volt számomra, mert aktív voltam. Mondjuk nem voltam akkor nagy sportoló, de kismamatorna, biciklizés meg ehhez hasonlók voltak, na meg ugye úgy mentem én mindenhova, szóval rossz volt nekem, de hát ki kellett bírnom, ha nem akartam koraszülött babát.


Gratulálok a babucihoz, vigyáz magatokra.:) Jó egészséget kívánok és boldog babavárást_:)

Szerintem inkább az legyen, hogy nem hízol annyit. Sógornőm 6 kilót hízott összesen és egészséges kisfia született.

Az az egy biztos, hogy a 2. babánál jobban fogok arra figyelni, hogy hogyan táplálkozom.

Mondjuk én jelenleg a cukorbetegség határál állok és 1 éve diétázom, így ezt folytatnom kell majd kismamaság alatt is, szóval remélem, hogy nem fogok megint 14 kilót hízni, még ha csak víz is volt.

Nem volt baj a vérnyomásoammal, csak én ilyen típus vagyok sajnos. Nem tudom,h ogy ez a vizesedés ez hajlam e, de gondolom, hogy van valami rejtett betegségem, ami ezt okozza, mert igazából folyton vizesek a lábaim.

648. Mazsinka (válaszként erre: 647. - M0ncsa)
2014. jan. 14. 10:01
28, de a súlyomat inkább nem írom le. Maradjunk annyiban, hogy van rajtam "némi" felesleg. :)
647. M0ncsa (válaszként erre: 646. - Mazsinka)
2014. jan. 14. 09:58
Miert, most mennyi vagy? Es egyaltalan, hany eves, ha nem vagyok indiszkret? Ezek fontos adatok :)
646. Mazsinka (válaszként erre: 644. - M0ncsa)
2014. jan. 14. 09:57
Fogalmam sincs, kinek az alkatát örököltem... Szerintem kövérebb már nem leszek. :) Remélem.
645. M0ncsa (válaszként erre: 644. - M0ncsa)
2014. jan. 14. 09:52
APAI nagymama, pardon
644. M0ncsa (válaszként erre: 643. - Mazsinka)
2014. jan. 14. 09:52

:DDD

Nem vagyok pesszimista, csak realista. Az viszont nagyon.


Nu, akkor az van, Mazsinka, hogy ha bomba alakot akarsz, legalabb 3-at kell szulnod :D

(viccet felreteve: ha apukad alkatat orokolted, akkor az anyai nagymama genjei dominalnak, ot kell megkerdezni, hogy zajlott a dolog).

643. Mazsinka (válaszként erre: 642. - M0ncsa)
2014. jan. 14. 09:49

Anyukám első gyerek után hízott, második után nagyon hízott, harmadik után fogyott. Most jól néz ki. De ő alapból vékonyabb, mint én.


Hű, de pesszimista vagy, kezdesz rám emlékeztetni.

642. M0ncsa (válaszként erre: 640. - Mazsinka)
2014. jan. 14. 09:38

:)

Semmi nem lesz, az egyetlen, ami mervado, hogy anyukad hogyan hizott-fogyott a terhessegei alkalmaval, mert ez a hajlam nagyreszt oroklodik. Ha o hamar leadta, te is le fogod, ha meg nem, nos, akkor majd oda kell figyelned.


Gratulacioval ne siessetek annyira, meg hatravan fel ev, azalatt barmi tortenhet (remelem, nem fog). Majd juliusban :)

641. Mazsinka (válaszként erre: 639. - M0ncsa)
2014. jan. 14. 09:33
Jaaaj! Gratulálok Nektek! :)
2014. jan. 14. 09:33

Húgom 30 kilót hízot, tíz maradt rajta. Mozgolódott végig, evett, de nem zabált kétpofára.


Egyik barátnőm rettentően kiment formából, olyan Jennifer Lopez alakja volt, most meg olyan Big mamma...jesszus, mi lesz velem? :D Zárójelben jegyzem meg...ő nem adta le...


Másik barátnőmnek szülés után rögtön lement a hasa szinte-az orvos is megjegyezte, de ő az intelmek ellenére vadul szobabiziklizett, mert nagyon félt, hogy meghízik. Soha nem hízott meg, de világéletében ettől rettegett két tábla csoki közt.

639. M0ncsa (válaszként erre: 638. - Zebra25)
2014. jan. 14. 09:29

Nekem szerencsere nem kellett fekudnom, de mivel egyebkent folyamatosan porgok, eleg nehezen viseltem. Erdekesmod viszont nem vizesedtem egyaltalan.

Igaz, a sulyommal kapcsolatban a noverek kesz panikot csinaltak, mert az elso 3 honapban 5 kg-t hiztam :) Hogy nem lesz ez igy jo, figyeljek oda, blabla (nem figyeltem). Valoszinuleg ennyi plusz kellett, mert 51 kiloval inditottam a terhesseget (162 cm.). Ez az 5 kg rajtam is maradt, ugyhogy mostmar vegre nem lotyognek a 36-os nadragok :p Az afolotti kilok viszont lementek nagyon hamar (3-4 honap, nem nagyon figyeltem).


Viszont - es ez most "uj tema" - ugy tunik, uton van a masodik gyerek. 12. het, el es virul, hogy hol fer el, ne kerdezd, mert hasam semmi. Tovabba 20 dekat szedtem fel osszesen :) Most meg azert nyuznak, hogy egyek tobbet :D Tokom tele van mar, sose jo nekik.

638. Zebra25 (válaszként erre: 637. - M0ncsa)
2014. jan. 14. 09:21
Nekem is a 28. héttől feküdnöm kellett, mert akkor vissza kellett tartani a szülést infúzióval, szóval onnastól kezdve feküdtem. 14 kilót híztam, bár szülés után 1 héttel már nem volt rajtam felesleg(mármint abból amit terhesség alatt szedtem fel), mert ennek nagy része víz volt.
637. M0ncsa
2014. jan. 14. 09:16

Tegnap meg eszembe jutott egy gondolat terhesseg alatti testmozgassal kapcsolatban.


Alairom, hogy nagyon sok kismama elhagyja magat a terhesseg alatt, es (feleslegesen) rengeteget hizik. Aztan meg megy a siras, hogy nem tudjak leadni.

Vannak viszont esetek, amikor egyszeruen nem megy, vagy nem szabad. Arra emlekszem, hogy amikor en voltam terhes a fiammal, eleinte meg rengeteget mozogtam (erdot irtottunk 6-> terhesen :D). Aztan beutott a nyar, valamint nekem alapvetoen nagyon alacsony a venyomasom. Volt olyan eset is, hogy a kontrollon a noverke, miutan 95/65-ot mert, mondta, hogy mostazonnal huzzak lefele a bufebe egy kaveert :D Plusz az augusztusi 40 fokok kint, semmit nem tudtam csinalni a pihegesen kivul. Volt nehany elfuseralt probalkozasom, hogy kimenjek a kertbe valamit csinalni, de hamar abba kellett hagynom, mert majdnem elajultam, ugy leesett a vernyomasom. A masik meg, hogy a 24. hettol meg is tiltottak, hogy nagyon ugraljak, mert kemenyedett a hasam, enyhen nyitva is voltam, igy magneziumot kellett szednem, es kerulni a fizikai megterhelest (szexet is :() koraszules elkerulese vegett.

Igy aztan a 6. honap elejetol punnyadtam, barmennyire is nem tetszett a dolog.

636. M0ncsa (válaszként erre: 634. - Zebra25)
2014. jan. 13. 17:18
Csomo mindent tulstresszelnek gyerekfejlodes teren, szerintem. Vedooltasokat amugy en is jo otletnek tartom, nem is volt tole baja a gyereknek egyszer sem.
635. Zebra25 (válaszként erre: 634. - Zebra25)
2014. jan. 13. 15:45

Illetve annak örülök, hogy a fiam olyan világba született:)

bocsi a hibákért, de sietek közben

634. Zebra25
2014. jan. 13. 15:43
Sajnos én is bele estem ebbe az egész ősanyaságba az elején. Gyűlöltem minden védőoltást és minden butaságot megcsináltam amiket az előbb leírtunk. Megpróbáltam megfelelni az elvártnak. Szégyenlem, sajnálom, bele estem abba a hibába én is. De 1 évesen amikor már a gyógytornát össze vissza kínozták a fiam, mert már 1 évesen fejen kell állnie 1 kézzel, akkor mindennek megállj panacsoltam és elengedtem ezt az egész kényszeres megfelelést. A védőoltásokról meg annyit, hogy most a szakdogámat családfakutatásból írom, és amikor már a századik 10 órás vagy 1 hetes vagy pár hónapos csecsemőt olvasom, hogy meghalt olyan betegségekben, amiket most lehet már gyógyítani, akkor átértékelődik benne a védőoltásokhoz való viszony. Örülök, hogy olyan világba születtem ahol vannak jó orvosok és vannak védőoltások és gyógymódok a betegségekre.
633. Zebra25 (válaszként erre: 623. - Gribedli***)
2014. jan. 13. 15:36
Én is igény szerint szoptattam, kaptam is érte sokat. Most kinek mi jött be. A fiamnak ez jó volt, az tuti, de nekem nem annyira. Tehát ez a folytonos szopizás ez sokszor kimerítő volt, az tuti. Olyan szerencsém volt, hogy 11,5 hónaposan magától leállt a szopással, nem kellett könyörögni:)
632. spinneli (válaszként erre: 584. - M0ncsa)
2014. jan. 13. 15:25

Nem miattuk voltak rossz érzéseim, bár tudat alatt biztosan bejátszottak ezek a véleményke, inkább sajnáltam, hogy a "kicsusszanás" élményéről lemaradtam, meg motoszkált a kisördög, hogy eleget "küzdöttem-e".


Most már azért helyre raktam a dolgot, és én is úgy gondolom, hogy szültem.

:)

631. Toprengo (válaszként erre: 618. - Zebra25)
2014. jan. 13. 15:10

Amikor 3 hetes volt a babám, a védőnői tanácsadóból küldött haza a védőnőnk szoptatni az ordító lányommal. Jó kis nyári hőség volt.

Igaz, én voltam a hunyó, szólhattam volna, hogy leülök szoptatni, oszt kész. :-)

630. virag32 (válaszként erre: 627. - M0ncsa)
2014. jan. 13. 14:59
Bingo.
629. nbandus (válaszként erre: 627. - M0ncsa)
2014. jan. 13. 14:53
Na erre nem gondoltam :)
628. gribedli*** (válaszként erre: 625. - Nbandus)
2014. jan. 13. 14:53
Egyetértek, ott van, "steril", utazás közben kényelmesebb, mint melegíteni. De pl. befelé forduló mellbimbók, baba rendellenességei stb. miatt lehet célravezetőbb a lefejt.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook