Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Nyámnyilák" a szülőszobán fórum

"Nyámnyilák" a szülőszobán (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
627. M0ncsa (válaszként erre: 625. - Nbandus)
2014. jan. 13. 14:53
Gondolom, mert befele fordulo mellbimboja van.
626. gribedli*** (válaszként erre: 619. - Zebra25)
2014. jan. 13. 14:51

Köszi:)


De te is belehúztál ám!

625. nbandus (válaszként erre: 624. - Virag32)
2014. jan. 13. 14:49
Mondjuk néha egyszerűbb előkapni a mellet, mint szívni, áttölteni, melegíteni stb :) Anatómiailag miért lenne bonyolult?
624. virag32 (válaszként erre: 618. - Zebra25)
2014. jan. 13. 14:47
Én speciel egyáltalán nem szoptatok,mert egyrészt anatómiailag bonyolult lenne nagyon,másrészt szeretnék időt spórolni és megtervezni a napokat,harmadrészt nem akarok.Vettem elektromos pumpát,azzal leszívom a tejem,amennyi van,így a baba jut anyatejhez is és mindenki jól jár.Nem is értem,hogy meri valaki venni a bátorságot,hogy beleugasson,ki hogy tartja a legoptimálisabbnak a táplálást.
623. gribedli*** (válaszként erre: 618. - Zebra25)
2014. jan. 13. 14:46

Hát passz, én az igény szerinti szoptatás híve vagyok, ezért soha nem tudtam volna megmondani a védőnőnek, vagy a kérdezősködőknek, hogy mennyit esznek, ettek, szerencsére a védőnőm meg pont ugyanilyen, és nem is kérdezte, őt a növekedési görbe érdekelte inkább.


Mikor szültem az elsőt, pont belepottyantam ebbe a hullámba, hogy mindenki elkezdte nyomatni az igény szerintit, így nem beszéltem ilyenekről az anyukákkal, vagy nem volt neki ekkora jelentősége. Anyós igen, ő cseszegetett néha emiatt, hogy nem írkálom, nem méricskélem, de mindig leráztam valahogy

622. nbandus (válaszként erre: 620. - M0ncsa)
2014. jan. 13. 14:43
Ha egy gyerek mér tud állni, ne szoptassa szerintem az anyja... De komolyan. Vessenek meg, de rosszul vagyok az olyanoktól, akik 2-3 éves gyereket a játszótéren "megitatnak"... Miért nem vitt magával egy üveg vizet????
621. virag32 (válaszként erre: 611. - Zebra25)
2014. jan. 13. 14:43
Miért nem verted azonnal pofán egy szívlapáttal? :-) Azonnali,instant,hatékony megoldás.
620. M0ncsa (válaszként erre: 618. - Zebra25)
2014. jan. 13. 14:41

Mondomen, hogy hazudnak, mint a vizfolyas :) Kobgyokot kell vonni a kismamak minden egyes szavabol.


En speciel kifejezetten utaltam szoptatni, tetlenul ulni, mikozben a kolok csigalassusaggal nyammogott, nekem meg ezer dolgom lett volna... Az egy ev feletti, 6-8 fogu gyerek szoptatasat meg kifejezetten perverznek tartom. Gondolom, ezert most kapok hideget-meleget :)

619. Zebra25 (válaszként erre: 615. - Gribedli***)
2014. jan. 13. 14:41
Én nagyon tisztelem benned, és már akkor is tiszteltem, hogy "szeretsz magaddal foglalkozni". Számomra ez egy pozitív példa.
618. Zebra25
2014. jan. 13. 14:37

A másik sztorit még el kell mondanom, aztán tényleg befejezem. Találkoztunk a játszótéren egy anyukával, akkor még szopizott a kisfiam, és kicsit panaszkodtam, hogy jó jó, jó ez a szoptatás, meg jó az anyatej, de fárasztó mindig azon lenni, hogy legyen elég tej, mindig készenlétben lenni, gyakran kér enni, de nem elég.......szóval nekem a szoptatás sem volt egy leányálom, de sosem tagadtam és az anyuka pedig nagy kerek szemekkel nézett és mondta, hogy azért ő nem így látja, Ő imádja és szereti és amíg csak lehet szoptatni fogja a fiát. Én meg fejlesütve kullogtam haza, hogy milyen szörnyű anya vgyok, hogy így gondolkodok a szoptatásról, hogy munkának tekintem és leterhel. Pár hét múlva jött a védőnőnk és szóba jött ez és kiderült, hogy annak a csajnak is ugyan az a védőnője és bár nem lett volna szabad, de elmesélte, hogy nyugodjak meg, az az anyuka is folyton erről panaszkodik neki, csak szégyenli bevallani.

De azért bennem bűntudatot keltett.

617. M0ncsa (válaszként erre: 615. - Gribedli***)
2014. jan. 13. 14:37

Persze, hogy mindegyik szerek mas... ezert semmi ertelme ezeknek az idiota versengeseknek, de tenyleg. Egyik gyerek ebben ugyes, masik masban... a vegen kiegyenlitodik ugyis. Valamint az, hogy milyen EMBER, amire a t. szulo vegsosoron valoban buszke lehet, majd ugyis sok-sok ev mulva derul csak ki.


Eljen a leszarom-tabletta :)

616. M0ncsa (válaszként erre: 594. - Virag32)
2014. jan. 13. 14:34

O.o

Nekem azt irja, karbantartanak. Mindenkinek bejott, csak en vagyok ilyen mazlista?

615. gribedli*** (válaszként erre: 611. - Zebra25)
2014. jan. 13. 14:34

Nekem meg nem tudnak beszólni erre a környezetemben, mert 3 gyerekemből mindegyik másmilyen, másképp fejlődtek, fejlődnek, van fiú is, lány is, mikor-hogy, mindig "előkapom" a kritizáló felé védekezőeszközként azt, amelyik odaillik éppen:D


Első közepes volt növekedésben, második picinek született, de egy évesen már tényleg ki kellett sajnálnom tőle a kaját, mert ő ilyen, a harmadik egy mini-baba. Az evésnél ugyanez, van egy nagyon válogatós, van egy cseppet sem válogatós, és a picúr meg változó, szóval megjártam minden végéről a dolgokat, ezért nekem mondjuk nem tudják azt mondani, hogy nem jól főzök a gyereknek vagy nem jól altatom vagy mittudomén. Nem azért, mert tökéletes vagyok, hanem azért, mert én ugyanúgy főztem és főzök mindegyiknek, mégis az egyik szereti, a másik mást szeret, az egyik jobban hízott, a másik nem. Még az alvásban sem egyformák. Ezért mindenre van példám és ellenpéldám, nem szeretem, ha unblock, csak rám néznek, és ha szerintük plázacicás épp a külsőm, akkor "szerintük" nem tudok főzni, stb. stb. DE pl. azt is tudod, hogy moshatós pelust használok, szóval én nagyon vegyesfelvágott vagyok, nemigazán lehet rámhúzni egy kategóriát. Igen, az biztos, hogy magammal is szeretek törődni, sosem mondtam, hogy nem:)

614. M0ncsa (válaszként erre: 611. - Zebra25)
2014. jan. 13. 14:30

Pffff.


Na erre biztos, hogy beszoltam volna. Valami olyasmit, hogy "Fiam, te meg mutasd mar meg a bacsinak, hogyan kell bilin ulve szarni, mert o meg mindig azt hiszi, szajon keresztul szokas."

613. Mazsinka (válaszként erre: 611. - Zebra25)
2014. jan. 13. 14:29
Nagyon is. Igazából én azt veszem észre, hogy sokaknál ez tudat alatti. Van egy barátnőm, aki ugyanígy vélekedik, mint én, mégis folyton olyan képeket tesz fel a közösségi oldalra, amin a gyerek valamit művészkedik. Pl. már tartja a fejét, már nevet, már ennyi kiló, már majdnem ül, már... mi ez ha nem dicsekvés? Mi ez, ha nem annak sugallása, hogy bezzeg... Nem lehet pusztán csak egy cuki képet feltenni oszt jónapot? Nem. A képességeket, az ügyeskedést meg kell mutatni. Amikor meg beszélünk, ugyanígy beszél, mint mi. Szerintem az anyasággal jön egy ösztönös bekattanás.:)
612. M0ncsa (válaszként erre: 603. - Gribedli***)
2014. jan. 13. 14:26

Amikor ezt a posztomat irtam, speciel eszembe se jutottal, de ha attol jobban erzed magad, vedd magadra nyugodtan.


Veled kapcsolatban annyi gondolatom volt, amit le is irtam, Viraghoz valo hozzaallasodat illetoleg.


Arrol fogalmam sincs, mit mondanak az osanyak a sportolasra, a csaszarral kapcsolatban merult fel a fogalom. De mindjart elolvasom en is modoros bacsi blogjat, is felvilagosodom :)

611. Zebra25 (válaszként erre: 605. - Gribedli***)
2014. jan. 13. 14:22
Egyébként engem ez inkább úgy a neten kívül ért. Tehát amikor találkoztunk azzal a csajszival, akivel 1 napon szültünk és az én fiam a féléves státuszon még nem forgott, akkor az apuka gúnyosan megjegyezte, hogy kisfiam mutasd már meg a babának, hogy hogyan kell átfordulni, mert Ő magától nem tudja. Csak néztem, szerintem elég rosszindulatú megjegyzés volt.
610. Mazsinka (válaszként erre: 608. - Virag32)
2014. jan. 13. 14:21
Ezen én is hangosan felröhögtem. :)
609. Zebra25 (válaszként erre: 605. - Gribedli***)
2014. jan. 13. 14:20
Nem, a klubbokban ez nem ment soha.
608. virag32
2014. jan. 13. 14:19

"A védőnő kiguglizása után kiderült, hogy vannak bábák is, majd dúlák következtek, végül 1-2 katmandui sámán. A megfelelő weboldalak magyarra fordíttatása után felmerült a vízbe szülés mellett a szentelt vízbe, vagy egyenesen Isten ölébe szülés, vagy egyből diplomaátvevő talárba, igazgatói karosszékbe beleszülés, az jó ómen." :)))


Nem tudom megunni :))))Nagyon büszke vagyok rá,hogy ismerem a blog szerzőjét. :)))

607. Zebra25 (válaszként erre: 603. - Gribedli***)
2014. jan. 13. 14:19
Nem, az ősanyáknak nincs idejük magukkal foglalkozni.
2014. jan. 13. 14:19
A videomegosztón láttam egyszer egy furi otthonszülést. Mivel olyan ember vagyok, hogy előre szeretem tudni a dolgokat, utánaolvasok, megnézem, megkérdezem stb., ezért a szülős videók sem maradtak ki nálam, és ezek különböző verziói. Egy anya a sokadik gyerekét szülte otthon, mindenfelé kosz, szemét. Mindenki meztelen volt a videón, a nagyobb gyerekei épp a se..lyukát lesték vajúdás közben, mert az ágyon terpeszkedett, a férje kamerázott, meg a hátsóján feltörő ...-t törölgette. Meztelen kis gyerekei meg köré gyűltek, épp eszegettek, míg a nő szült. Nagyon idilli volt. Ehhez a nőhöz tartozott még pár videó, szóval a következő gyereknél úgy döntött, hogy egy patakparton guggolva fog szülni, mert az mégiscsak ősanyásabb. Pffffffff...
605. gribedli*** (válaszként erre: 587. - Zebra25)
2014. jan. 13. 14:17
Jó, akkor itt megmenekültem, mert az én babócám volt köztük a legkisebb 1 évesen, talán még nikletti babája is nagyobb volt akkor. Én egyébként soha nem tettem megjegyzést, hogy kinek mennyit nőtt a babája:)
604. Zebra25
2014. jan. 13. 14:17

Igen, maga a fejlődés is egy olyan téma ami nehezen érinthet 1-2 anyukát. Ebbe én is benne voltam.

Az én fiam mozgásban elég lassan fejlődik és úgy mindenben. Tehát mindent olyan lassan és komótosan csinál. itt már kaptuk az instrukciót a védőnőktől, hogy nem tapsol 8 hónaposan? akkor vinni kell fejlődésneurológiára. Nem beszél 18 hónaposan? vinni kell beszédmegindító tornára:(

603. gribedli*** (válaszként erre: 584. - M0ncsa)
2014. jan. 13. 14:15

Én mindig megkaptam az ősanyáktól (bár gondolom, te ezt a jelzőt most rám is értetted), hogy minek tornázom, ártok a babának, minek diétázom, ártok a babámnak. HA ezek tetejébe neked attól ősanya leszek, hogy merészeltem hüvelyi úton szülni és nincsenek ezzel kapcs horrorsztorijaim, vállalom, csak akkor ez esetben mit mondok azoknak az ősanyáknak, akik meg pont az ellenkezőjét mondták rám, hogy túl modern vagyok nekik?:)Akkor ők már nem lehetnek ősanyák, mert mi újítottuk a fogalmat?


Ja, és azt is akkor hagyjuk, hogy nem lesz tejem, ha nem eszem 2 helyett és árt a tejemnek, ha idő előtt formába hozom magam újra...

602. Zebra25 (válaszként erre: 594. - Virag32)
2014. jan. 13. 14:13
Ó jaj, hát ez hatalmas. Betojtam a röhögéstől a pisiltetős-kakiltatós résztől:)
601. gribedli*** (válaszként erre: 581. - Spinneli)
2014. jan. 13. 14:11
Spinelli, már a topik elején is írtam, de megismétlem, még az is anya, aki csak örökbefogad:)
600. Mazsinka (válaszként erre: 594. - Virag32)
2014. jan. 13. 14:06
Ez oltári! XD
2014. jan. 13. 14:01

Sziasztok!

Én sem értem, miért megy a versengés az anyák között. Falra mászok, amikor egy anya elkezd dicsekedni, hogy pl. az öt hónapos fia már mászik, ül, 8 foga van, szuperokos, épphogy nem főzi meg az ebédet az anyja helyett.

Na és? Az én lányom 7 hónaposan még nem csinál sokmindent, de nem ez a lényeg, hanem az, hogy szeretem, úgy, ahogy a saját ütemében fejlődik.

De már nem idegesítem magam ilyen hülyeségeken.

Egyébként is legkönnyebb a másik embert kritizálni.

598. virag32 (válaszként erre: 595. - Mazsinka)
2014. jan. 13. 13:56
Olvasd el a linket, amit küldtem, kifekszel rajta :)))
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook