Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nőies tinik fórum

Nőies tinik (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nőies tinik

1 2 3 4 5 6 7 8 9
38. berdor
2008. aug. 28. 11:22

Nekem ugyan még kicsik a lányaim, de én nem félek attól, hogy mi lesz, hogy fognak kinézni viselkedni.

Szerintem az számít, hogy milyen útravalót hoz otthonról :)


Amúgy nekem inkább azok a fiatalok tetszenek akik kirívóak, sem mint "egy tucat" kinézetűek :)


hozzáteszem 16 évesen punk voltam, mára meg teljesen konszolidált lettem :)

37. MelisUK (válaszként erre: 36. - 01c8755c79)
2008. aug. 28. 11:19

Úgy érzem, hasonló lehet a családod az enyémhez. Ha a szülő szereti a gyermekét, foglalkozik vele eleget, beszélgetnek, akkor nem lehet gond. Persze néha történhetnek bakik, de egy "rendes családból" származó gyerek tudni fogja, h mik az értékek.

Az én húgom is imád színházba járni, olvasni, nyelvet tanulni és táncolni is, de nem discoban a kortársaival. :P És elmondhatom, h nekem is a legjobb barátnőm a húgom, mi is mindehová együtt mentünk és mostanában is, ha hazamegyek Magyarországra.

Jó családból származva szinte minden nap telefonon is tartom velük a kapcsolatot, a tesómmal neten keresztül is. Órákig is képesek vagyunk beszélni, így közelebbinek érezzük egymást.

Ismerek én is olyan tiniket, akik sajnos nagyon el vannak szállva, de olyan családból is származnak. Túl sokat engednek a szülők ahelyett, h családjuk lenne...

36. 01c8755c79 (válaszként erre: 35. - Wickucy)
2008. aug. 28. 10:59

Az én lányom 16 éves és a fiam 13. Nos, jó kor?

Iiiiigen.... :o) Sok mindent, nagyon sok mindent megengedtem nekik... sok mindent kipróbálhattak... De azt megbeszéltük, ha valamire azt mondom, hogy NEM, akkor annak oka van, amit lehet, hogy ők ésszel még nem tudnak felmérni. Tehát akkor nincs apelláta.. nincs magyarázás. Tudomásul vették. Talán szerencsém is volt, amikor a lányom 14 évesen elcsábult a "jó barátok" felé, akik "szeretik ők" és "tudják mi a jó neki". Nos majdnem baj lett a vége.... kivakartuk belőle. Azóta soha egy pillanatig nem volt olyan, hogy ellenkezett volna velem, ha valamire nem-et mondtam. Viszont akkorát csalódott a kortársaiban, hogy barátkozni se barátkozik. Ismerősei vannak, osztálytársai is, de barát nincs, illetve egy, a tesója. Együtt járnak moziba... együtt is tanulnak... azonos elveket, értékeket vallanak.

... tehát, nem nem akar minden leány bikiniben táncosnő lenni... és piercinget (vagymifenét) se akar mindegyik... van amelyik imád színházba járni, és olvasni, és nyelveket tanulni... és táncolni is, igen... Mi pl. együtt járunk buliba... elengedtem volna az osztálytársaival disco-ba is, de azt mondta, hogy köszöni, azt inkább NEM. :o)

2008. aug. 28. 10:39
a médiás dologban mindenképpen van valami, szerintem én nem "fajultam" így el, mert mikor kicsi voltam, bizony még a Dallas ment és csak m1 volt! nem volt szépségkirálynő választás, topmodell leszek stb... szerintem én 11 évesen még barbiztam! :) és, hogy szerettem... na mindegy :) a szülő kérdéssel is hadi lábon állok! ezért félek is attól, hogy valamikor gyerekem lesz, ugyanis véleményem szerint (én ezt saját tapasztalatokra építem), nem feltétlen műlik a szülőn, hogy milyen a gyerek. nem mondanám, hogy a "csodás" családom engem annyira nevelt volna, mégis tudtam hol a határ, bizony 15- 16 évesen is 8- 9- re otthon kellett lennem és, ha elkéstem megvolt a büntetés. volt egy akkori barátom, őt próbálta nevelni az anyja, de nem jött össze, büntethette, akkor se ment haza, züllött barátai voltak, akik az én "barátaim" is voltak, ő rossz útra tévedt, én nem! szerintem a gyerek "így születik" van neki saját személyisége, azt csinál amit akar. nos itt jön amitől félek: ha nekem olyan lányom lesz, aki már pedig, 12 évesen bikinibe akar táncoslány lenni hajnalig, mit csináljak? ne engedjem el? ha olyan, mint én, akkor megérti, ha olyan, mint az a barátom, akkor nem és én leszek a világon a legszemetebb és különben is másoknak lehet és dögöljek meg és még örüljek, hogy nem szúr hátba, vagy, ha úgy tetszik neki megszökik! mit lehet tenni? ha mondjuk már suliból nem jön haza, viszi a kis táncos ruháját és kész... be se tudom zárni, mert okosak ám! én ettől őszintén félek!
34. 01c8755c79 (válaszként erre: 33. - A9ffc273fe)
2008. aug. 28. 10:19

... de ha sok tanárnő délután rohan haza a sorozatára.... és élménybeszámolót tartanak a valóságshow résztvevőiről... akkor kérdem én, mit nevel?.... kit nevel?

.... azt tudom, hogy kit ne neveljen... az én gyerekemet! :o)

2008. aug. 28. 10:08
Ráadásul, ha esetleg a tanár próbálná nevelni egy picit, akkor behívjuk apucit, akkor megveri a tanárt, ha nem maga a gyerek veri meg a tanárt. Láthattunk rá példát, már ez sem meglepő:S
32. MelisUK (válaszként erre: 15. - Szanád)
2008. aug. 28. 10:06

"Sajnos a mai fiatalok nem igazán tudják hogy különböző helyekre mit illek felvenni...."


Mindezért csakis és kizárólag a szülők a felelősek. Az teljesen természetes, h egy tini ki akar tűnni a tömegből, ez mindig is így volt. De ha az egyik szülő megengedi, h a gyerek festesse a haját v mellplasztikája legyen, akkor az a szülő, aki mindezt nem engedi, az a gyerek szemében a legszarabb. Zsarnokoskodnak a gyerekek, de mikor nem volt ez így? Már bébiként üvölt a gyerek, h ugorjon anyuci, adjon neki tejet. Ez így is van rendjén, csak mértéket kéne tudni tartani... Csakis a szülők a felelősek, túl sokat engednek...

2008. aug. 28. 10:05

Szerintem a szülök is hibásak. nagyon is látják, hogy mit művel a csemetéjük. csak ráhagyják, mert nevelni, ugyebár már derogál nekik. Meg a példamutatás, lehet, hogy az anyuka se különb, a gyerek meg csak utánozza. Az én időmben, középiskolában már az is ciki volt, ha valaki festette a körmeit. Ez általánosban már természetes.

Sőt, már ovodában elkezdik:))


Ha a gyerek normális környezetben nől fel, szeretetben és figyelnek rá, akkor a gyerek tudja, hogy mi a helyes irány.

2008. aug. 28. 10:04

ez tiszteletre méltó:)


nem is mondtam én, hogy nincsenek kivételek :) csak mostanában ez a feltűnőbb a sulikban

29. MelisUK (válaszként erre: 14. - A9ffc273fe)
2008. aug. 28. 10:01

De vannak olyan kivételek is, akik egyáltalán nem járnak szoliba, nem festetik a hajukat, nem sminkelik agyonra magukat, nem töltetik fel az ajkukat és nem szilikonoztatnak, mégis idősebbnek néznek ki a koruknál. Ilyen az én húgom is. Szép arca van, nagyon csinos, egy gramm extra kiló sincs rajta, dívás hosszú és sűrű haja van, de minden a természettől. :D Mindemellett úgy gondolkozik, mint ahogy sok 30-40 éves se!

Nem jár bulizni, mert a korosztálya gondolkodása, ökörködése nem az ő színvonala. Nem alkoholizál és nem dohányzik, mint amit más fiatalok már általános iskola 3. és 4. osztálya körül elkezdenek...

Örülök, h ilyen kivételes testvérem van.

2008. aug. 28. 10:01
Hát én láttam egy csajt, hófehér volt a bőre, a szeme vastagon ki volt festve feketével, a szája pedig vörös rúzzsal. Hát komolyan mondom, hogy 30felettinek nézett ki 17 évesen.
27. MelisUK (válaszként erre: 20. - Ab4b6bc17d)
2008. aug. 28. 09:55

"Amiért mégis nálad fejtem ki véleményemet, az azért van, mert te írtad azt, hogy minden tini a legjobbat próbálja meg kihozni magából ezzel a sok festéssel, stb."


Nem ezt írtam, hanem azt, h a divat világában élünk és mindenki a lehető legtöbbet/legjobbat szeretné kihozni magából. A sok festéssel egyáltalán nem értek egyet, írtam is, h a szolid festés híve vagyok. Az nem probléma, ha egy tini is használ szempillaspirált, kiszedeti a szemöldökét és szájfénye van. De az alapozó, a púder, az erős szemfesték és rúzs nem való se tininek, se felnőttnek.

Egyébként olyan tinit még nem láttam, aki 30 vagy 40 évesnek nézne ki. :P

2008. aug. 28. 09:45
Sajnos amíg Magyarországon bizonyos valóságshow lesznek egy normális családi film helyett főműsoridőben, addig nem is láthatnak mást a média részéről. Az a nagy baj, hogy ezek a műsorok pedig egészen addig lesznek, amíg nézik őket.
2008. aug. 28. 08:11
Úgy gondolom nemcsak a szülők, akik megengedik, a média is hibás ebben a dologban. Látom a suliban már a hatodik-hetedikes lányok fogyókúráznak, húzkodják nemlétező hájukat, hogy ki milyenn kövér.Mindenáron a médiasztárokhoz, címlaplányokhoz akarnak hasonlítani!
2008. aug. 28. 07:30

... szerintem is sántít a "nőis tinik" cím. Nem nőiesek...hanem útkereső gyerekek. Én is iszonyúan néztem ki annak idején a nagy fenekemmel a teljesen szűk farmernadrágomban, és a nagy mellemre a majdnem térdik érő kötöttpulóverben. Huh... visszagondolni is rééémes! Akkor ez volt a "menő", ma más... valóban mást sugall a média. Én is nézem időnként ezeket a gyerekeket, és valahol sajnálom őket... ugyanis számomra ez azt jelzi, hogy nem kaptak megfelelelő értékeket, amiknek a nyomán haladniuk kellene.. ami viszi őket előre, hanem ide-oda lökődnek az egyik trendi dologtól a másikig.


Volt rossz élményem egyébként... 14 évesen a kislányom elkezdett feketében járni, és csak úgy lógott a hosszú haja... és akkor úgy gondoltam, hogy ez is az önmegvalósítás egy formája. Nos nem az volt, hanem jelzés... hogy a gyerek szétesett... furcsa barátai lettek, kis híján bajba került. Amikor észrevettük, azonnal léptünk. Tehát fél év alatt a lányka visszakerült a nomális kerékvágásba.

AZ ilyen furcsak kinézetű gyerkőcökre is azt gondolom, egy kicsit jobban oda kellene figyelni, hogy miért is teszik... oka van, és nem csupán az, hogy ez a trendi. ....... SZEEEERINTEM! ;)

2008. aug. 28. 06:37
hát igen
2008. aug. 28. 00:29

Engem szerencsére ez a téma anyira nem dühít... ha ezt akarják csinálni és a szülők engedik hát legyen.ő bajuk. Úgysem tudunk ellene tenni semmit.

De azért szerintem 14 alatt nem kellene ennyire durván a dolgokat, hogy hajfestés erős smink alig takaró ruhák... Később is csak mértékkel.


Egyébként nálam több sminket ember nem használ :DD na jó lehet... de iskolába pl. nem mentem úgy be soha. Nem akartam megjegyzéseket kapni és semmi értelmét nem láttam annak sem, hogy oda elpocsékoljam a dráőga sminkjeimet :) egyébként sem erről szól a suli. vagyis mostmár sajnos igen, de nem erről kéne...


Az viszont tényleg zavaró amikor azt hiszem, egy csajra, hogy legalább 18-19 éves ( mint én) és közben alig van 14. És akkora pofájuk van :@@

nem tartom magam prűdnek vagy maradinak, csinálok én is nagyon durva dolgokat, de akkor is. Egy 12 éves tinir*banc ne akarjon már jobb nő lenni nálam :D :s felkínálják magukat aztán ha kihasználja őket valaki csodálkoznak és sírnak. Szánalmasak a mai fiatalok. sajnos.

2008. aug. 27. 23:21
De nem csak a smink a durva. Kb két éve tesi óra előtt láttunk egy 14éves csajt, akkor jött 9.-be, nem viccelek, tél volt -3fok hideg, és lányon egy olyan rövid szoknya volt, hogy kilátszott mindene, de szó szerint egy térdig érő csizma volt rajta. Nem hinném, hogy ennek kéne az ideálnak lennie. Egy ált.iskolás oszt.társam pedig diszkókban táncol férfiaknak, pózolgat, műhaj, műmell, stb.
20. ab4b6bc17d (válaszként erre: 7. - MelisUK)
2008. aug. 27. 22:18

Sziasztok! Egyetértek a cikk írójával. Amiért mégis nálad fejtem ki véleményemet, az azért van, mert te írtad azt, hogy minden tini a legjobbat próbálja meg kihozni magából ezzel a sok festéssel, stb. Szerintem meg pont az ellenkezőjét teszik ezekkel a műdolgokkal, mert szó szerint elrontják magukat. Elrontják a természestes fiatalságukat, elcsúfítják a szépségüket. Műnők lesznek. Nem nőiesek, hanem természetellenes műnők, akik tényleg idősebbeknek néznek ki a koruknál. Pl. egy 20 éves 30, nemritkán 40 évesnek is kinéz, ami baromira kiábrándító, sőt, ijesztő tud lenni.

Az ápoltság és divatosság sajna átment a kencefincék töménytelen használatába, ami már inkább árt, mint használ. Szerintem.

Egyébként jó ez a témaválasztás, csak a "nőies" meghatározás sántít...

2008. aug. 27. 21:56
Csajok! Mit sugároz nap mint nap a média???? Innen induljatok ki! Nem is bánom,hogy fiam született.
2008. aug. 27. 21:52

hoppá, 2 hiba:

ballagás után alig mertem...

és

"macás" arcot

2008. aug. 27. 21:50
én is szomorúan látom ezt! bár még csak 21 éves vagyok, de nálunk nem volt divat az általánosban ilyeneket csinálni, az átlátszó körömlakkot is leszedették. rá 2 évvel, a húgom generációja, már 1000- el sminkelte magát 8.- ba. én ballagás után mertem megkérdezni, hogy elmehetnék- e tinidiscoba, úgy noszogattak, hogy kérdezzem már meg. a húgom velem egy időben kezdett discoba járni. én sem sminkelek egyáltalán, csak, ha bulizni megyek, ami szintén nagyon- nagyon ritka, meg, ha azt szeretném, hogy jó kép készüljön rólam. :) én is szeretnék szebb cuccokban járni, meg "maás" arcot, de nem érzem a feltétlen fontosságát. nem fogok ezért milliókért ruhákat venni, meg sminkre tudom is én mennyit költeni. elég pattanásos csúnya az arcom és nem hiszem, hogy a tonnányi alapozó javítana rajta! azért, mert elfedi... aztán még csúnyább lesz alatta! ááá... engem is felháborít, rémes, hogy már 21 évesen azt mondhatom, hogy "bezzeg az én időmbe ilyen nem volt" !
2008. aug. 27. 21:00

Én is ismerek olyanokat akik így festik magukat.Miért?Mert az anyu is festi magát,a nővérem is,a család összes női tagja...legtöbbször ezért.

Én 18 éves vagyok,tehát még fiatal :) De be merem vallani,hogy nem sminkeltem magam 13-17 éves koromban,nem éreztem szükségét.Mindig mindenki nagyobbnak ,érettebnek néztett.De ez a mai világ, már-már van olyan 20éves is,ki 40nek mutat a sok smink miatt,hát igen, így fejlődik a mi világunk.

De a legnagyobb baj mégis az,hogy ha tiltsák a tanárok,szülők, akkor az a fiatal még azért is megteszi,csakhogy ellent tudjon mondani.

2008. aug. 27. 20:47

teljesen egyetértek veled..

A fiam osztályába tavaly jött egy lány , első nap olyan miniszoknya volt rajta hogy szinte a bugyiját leheett látni...

Az igazgatónő kihívta és mondta neki hogy kérjen valakitől egy hosszabb szoknyát...így is lett..

Rá pár napra volt szűlőink és az anyuka volt felháborodva hogy mertek szólni a lányának...

Úgye itt az a baj hogyha az anyuka jónak látja a ruházkodást akkor modthat akárki akármit....


Sajnos a mai fiatalok nem igazán tudják hogy különböző helyekre mit illek felvenni....

2008. aug. 27. 19:49
A cikkben is írtam ,hogy tényleg nem arról van szó, amikor valaki fizikailag fejlődik (nagy mell), mert az természetes, az ellen nem lehet tenni, de vannak ismerőseim, akik 18évesen mellplasztikát csináltattak, vagy szájfeltöltést. A szolitól már feketére vannak sülve a tinik. Nem vagyok én sem apáca, szóval nem arról van szó, hogy én ne próbálnék ki dolgokat, de azért ez nagyon durva, hogy egy 17 éves lány idősebbnek tűnik jóval a koránál.
2008. aug. 27. 19:45

az az igazság, hogy tényleg egy 25 éves nő érzi magát kellemetlenül egy diszkóban, mert egy tini szinte "lesöpri" a kinézetével


de egy tanulónak hogy van ennyi pénze?

hát a szülők támogatásából


nem biztos, hogy mellplasztikára kéne pénzt adni egy 16 éves lánynak

2008. aug. 27. 19:43

Ha én elmennék egy diszkóba 33 évesen, akkor a bejáratnál tuti megkérdeznék, hogy kinek az anyukája teccik lenni. Nagyon durva.


Nekem van egy 14 éves mostoha lányom. Ő is többnek néz ki a koránál, de nem azért mert festené magát vagy ilyesmi, egyszerűen csak cicis, és magas. Erről ő nem tehet. Viszont azt látom, hogy a pasik 17 körülinek nézik, de ő ilyenkor megmondja, hogy csak 14 és szó sem lehet semmiről ami ebben a korban még korai. Persze millió fiú legyeskedik körülötte, járt is már néhánnyal, de ezek csak diák szerelmek, amik nem mennek túl a csókolózáson. Szerencsére okos kislány, és tudja, hogy hol a határ. Sajnos nem tudom a szemem folyamatosan rajta tartani mert messze lakik, de kapcsolatban vagyunk neten, és mindent elmondd. Olyanok vagyunk mintha a nővére lennék. Nekem azt is elmondja amit az anyjának nem, és sokszor kér tanácsot. Eddig szerencsére meg is fogadta őket. Bizom benne, hogy ez nem változik.

11. whitehill (válaszként erre: 9. - Nyau82)
2008. aug. 27. 18:23
Már nekem is nyugdíjas belépőt kell fizetnem!Hehe :D :D
2008. aug. 27. 17:45
vagy alatta
2008. aug. 27. 17:42
az iskolai állapotokat nem ismerem,én inkább azon vagyok felháborodva,ami a szórakozóhelyeken történik.volt alkalmam mostanában elmenni több diszkóba is és főleg a Balaton környékén elképesztő ami megy! sok szülő ránézhetne a gyereke körmére,hogy miket csinál!25 évesen öreg vagyok diszkóba menni,az átlag életkor lassan 15 év
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook