Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nőies tinik fórum

Nőies tinik (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Nőies tinik

1 2 3 4 5 6 7 8 9
188. 0c97fbb607 (válaszként erre: 187. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 4. 14:15

Igen a nőies tinik:))

Mindig nőiesebbek,mint az anyáik voltak egykoron és ezt bizony nehezen viselik a felnőttek!:)))



(Ez igaz.Bezzeg az én időmben még kézzel kellett alaprajzot készíteni,tussal,meg látványtervet szines cerkával!:DD

Az axonometrikus és a perspektivikus rajzokat is úgy szerkeztettük ki ,szépen lassan apránként ,minden széket ,asztalt,vázát!

Pár év és a kézi dolgok nem jelentenek majd semmit és akkor labdába rúghatsz!:DDDDDDDDDD)

187. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 186. - 0c97fbb607)
2008. szept. 4. 14:03

Visszatérve a nőies tinikre......... :)))


na, ezt irigylem tőled. de egyszer bejutok, megtanulok rajzolni, az tuti, s öregkoromban majd lakások tervezéséből fogok élni :)).

még mondják azt, hogy pénzért bármit lehet. 1,5 millió a tandíj a kétéves iskolában, de simán kidobtak. értem is, meg nem is. Jó ideje nem rajzolnak már kézzel, hanem tervezőprogramokkal, azt meg úgy kezelem, mint az ördög.

186. 0c97fbb607 (válaszként erre: 185. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 4. 13:57

:DDDD

Nekem meg van az a sulim:)))

De elég kacifántosan ,úgyhogy el sem mesélem!:DDD

185. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 184. - 0c97fbb607)
2008. szept. 4. 13:56
:))Alázzál még, ne hagyd abba! Azért nem lettem lakberendező, mert egy pálciaembert nem tudok rendesen megrajzolni :o)))
184. 0c97fbb607 (válaszként erre: 183. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 4. 13:50

Áhhh ,10 perc alatt firkáltam az egészet,ha odateszem magam ,tényleg jól csinálom:DDD


A bokája sajna nem látszik,de azt takarja egy egy plussz szoknyácska,mint a tyukoknak!:)))))))))))))

183. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 180. - 0c97fbb607)
2008. szept. 4. 13:24

Alakul, de nem elég frivol :o)))

Nagyon jól rajzolsz!!!! A kölykök pedig csodaszépek :o))

182. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 180. - 0c97fbb607)
2008. szept. 4. 13:17
megyek, megsasolom :)
2008. szept. 4. 13:13
Nem tudom, hova lett magdusbaba, a cikk írója, de én egyetértek vele. A túlzások azok túlzások! Persze a mai tinik, majd azt mondják idővel, hogy fiatalok voltunk és bolondok. Na és akkor mi van?
180. 0c97fbb607 (válaszként erre: 179. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 4. 11:53

Gyorsan vázoltam egy Hófehérkét csípő naciban,brilliáns ötlet!:)))))

A naplómban:))

179. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 177. - 0c97fbb607)
2008. szept. 4. 10:44

Miket beszélsz édes lyányom???! :))


Ennek egyébként van egy remek ellenszere. Nekem nagyon bejött. Többnyire azzal foglalkozom, hogy nekem hogyan lesz jobb, az én hajam rendezett legyen - nem egyszerű :), a ruha jól álljon rajtam, a röcögős kis hájaimat pedig legyaluljam :)). Állatira nem érdekel, hogy valakinek hány biztosítótű van a fülében vagy az orrában, mekkora cimpatágítót visel, Oklahoma egész térképe rá van-e varrva a hátára, vagy hogy kinek hány kilója buggyan ki a szoknya és a póló között. Addig amíg nekem nem kötelező, nem zavar.

Londonban egy színes nejlonzacskót is a fejedre húzhatsz sapka helyett, nem mutogatnak rád ujjal.


Te, szöget ütött a fejemben az utolsó modat. Kéne terveznünk egy kollekciót, aminek ez a neve: Bezzeg az én időmben :-)))

2008. szept. 4. 09:36
olyan*
177. 0c97fbb607 (válaszként erre: 175. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 4. 09:36

Mit is mondtak akkor a nagyanyáik??

"Né'má,kiláttszik a combjuk is!!Micsoda fertő!!"


Persze az már nem jutott eszükbe ,amikor az ő nagyanyáik neki sápítoztak,hogy "ugyan már ,dugd már el a bokádat édes lányom,nem vagy te szajha!!"


Szóval változnak az idők,változnak a divatok ,de mi ugyanojan földhözragadottak vagyunk ,mint nagyanyáink és bizony a "Bezzeg az én időmben!!" soha nem megy ki a divatból!!:DDD

176. Klimpírozi (válaszként erre: 175. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 4. 09:29
a néni is divatol????
175. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 174. - 0c97fbb607)
2008. szept. 4. 09:15

:))


Igen, nekem is ez a tapasztalatom, hogy több nem tini dohányzók látok, mint tinit.


Ami pedig a divatot illeti, szerintem mindenki elővehetné a korábbi fényképeit. Főleg azokat, amelyek még nem szinesek voltak.

A mostani 50-60 évesek viselete is elég mókás a mai szemmel, bokazokni, lakkcipő, pöttyös ruci, Dolly szemüveg és tupírozott haj. Semmivel sem volt rosszabb, mint a csípőnadrág. Kötött miniruha, forró nadrág, vastagtalpú lakkszandi............ :))

174. 0c97fbb607 (válaszként erre: 172. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 4. 07:43

Hallod,depis is lettem miatta,nem tudtam ,hogy az alapműveltségem ,ilyen fontos tudásanyagban szenved hiányosságokat:((((

Megértelek ,én is ezt tenném a helyedben!



Visszakanyarodva a témára,szerintem a mostani fiatalok jóval kevesebben dohányoznak,mint az én időmben,egyrész a kampányoknak köszönhetően,másrészt az árának.

A divatozás pedig ,míg világ a világ ,mindig is lesz.

Most a csípőnadrág a divat,na és akkor mi van?

Én emlékszem magamra 15 évesen ,amikor miniszoknyába és fekete necc zokniba,meg ujjatlan necc kesztyűbe jártam,fölé szegecselt derékig érő bőrkabáttal,hajamban pedig egy nagy masni!

Na akkor is ugyanezeket mondták az egy generációval feljebb lévők:DDDDD

2008. szept. 4. 07:41

A nőies tinik témakörbe a dohányos tinik kifejezés is beleillik... mert szegénykék azt hiszik, hogy ez olyan nőies, felnőttes, vagány... mint a legtöbb fiatal.

Aztán mire észbekapnak, már függők!


Csak azt nem értem, sokunk még a kezébe se vett soha egy cigit annak ellenére, hogy nekünk is volt brancsunk, baráti körünk, ahol voltak dohányosok. Vajon mi miért álltuk meg, hogy konformista módjára mi is rágyújtsunk?

Szerintem ez nemcsak a társak húzóerején múlik. Ez azon múlik, hogy akarom-e vagy sem. Elvégre annak idején az én szüleim sem úgy magyarázták el a dohányzás káros hatásait, hogy kisfiam, ha rászoksz, 40 éves korodra a lábad is levághatják...

172. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 167. - 0c97fbb607)
2008. szept. 3. 22:14

""h nem hallottál még a nyelvfilozófiai érthetetlenség témáról, ezért is vitatkozol. "


Tényleg nem hallottam ilyenről,sajna !Pedig voltam másodikas is!!:DDD"


hogy te mekkora egy bunkó vagy :o)))) azt hiszem, meg is szakítok veled minden diplomáciai kapcsolatot. Még ilyet!!!!!!!!!! :DDDDDDDDDDDDDDD

171. belnea
2008. szept. 3. 18:08
Elég szépen sikeredett elkanyarodni a témától...
170. 0c97fbb607 (válaszként erre: 169. - MelisUK)
2008. szept. 3. 15:14

De itt nem sms-t írunk és nem is kerül pénzbe egy -egy karakter.

Szóval nem értem,miért lenne itt helye az effajta rövidítéseknek?

Amúgy nem zavar egyáltalán,netszlengnek hívom őket,de ha valaki beleköt egy icike -picike nyelvtani hibába is ,az legyen már olyan következetes ,hogy nem követ el sokkal nagyobb hibákat,sem a fogalmazásban ,sem a nyelvtanban,ugyanis a h ,mint hogy',még nem szerepel a magyar helyesírási szótárban ,azt hiszem!:))

169. MelisUK (válaszként erre: 167. - 0c97fbb607)
2008. szept. 3. 15:07
Nem tudom, tisztában vagy-e azzal, h a rövidítések egyáltalán nem rossz dolgok, sőt, még az érettségin is van olyan feladat nyelvtanból, h sms-t kell írni a lehető legtöbb érthető rövidítéssel úgy, h minél több értelmes tartalom beleférjen. Ez bizony a mai kor vívmánya.
168. MelisUK (válaszként erre: 163. - Ab4b6bc17d)
2008. szept. 3. 15:03
Ez az egyik ok, amiért jobban szeretek külföldön élni. Pedig olyan gyönyörű az országunk, rengeteg kiaknázatlan lehetőség van hazánkban, de az emberek egyáltalán nem kedvesek (általánosságban), nem mosolygósak, nem kellemes a hangulat. Sőt, a turistákat meglopják, magasabb árat fizettetnek velük... Német ismerőseim is idén nyáron voltak Magyarországon nyaralni, de az egészből arra fognak emlékezni, h amikor Miskolcon jöttek ki a Barlangfürdőből, pont akkor lopták volna le a kocsijuk lökhárítóját... Még jó, h időben érkeztek.
2008. szept. 3. 15:02

"h nem hallottál még a nyelvfilozófiai érthetetlenség témáról, ezért is vitatkozol. "


Tényleg nem hallottam ilyenről,sajna !Pedig voltam másodikas is!!:DDD

De azt tudom,hogy a hogy'-t,így írják,és nem h -nak és nem spórolok a betükkel hanem használom a magyar nyelvet,még ha néha talán helytelenül is.

Szóval ne gyere nekem a nyelvfilozófiával,ha egy egyszerű hogyot sem tudsz helyesen leírni,vagy lusta vagy bepötyögni a billentyűzeten.

Ennél már az is jobb ha a hülyét ,hüjének írod, és nem h -nak!:DDDDDDDDDDDDDD

166. MelisUK (válaszként erre: 160. - 0c97fbb607)
2008. szept. 3. 14:56

Tudom, h a "csinálni" szó egy ige, de hol írtam ezt a szót? Azt is tudom, h nem szép ennek a szónak a használata, helyette használatosak a tenni, készíteni vagy a cselekedni kifejezések.

Egyébként a magyarázatod tökéletesen sugallja, h nem hallottál még a nyelvfilozófiai érthetetlenség témáról, ezért is vitatkozol.

Nem megbántás céljából írtam, h helytelenül írtad az utálni szót, hanem azért, mert először "útálni"-ként írtad, majd azt, hogy én utálok, ebből arra következtettem, h épp kekeckedtél az általam leírt szóval, h úgy véled, helytelen. Ezért is írtam utána, h rövid "u"-val kell írni.

Bocsi a félreértésért.

Véleményem szerint nem volt helytelen az "utálom a dohányosokat" kifejezés, mert ebbe rengeteg minden beletartozik, többek között:

- a dohányzás, mint folyamat vagy csekekvés;

- a dohányzás végett bekövetkező környezetszennyezés;

- ezen emberek nagy százalékának a szemetelése (csikk földre dobása),

- ezen emberek szintén nagy százalékának a más emberek figyelembe nem vétele (pl. a buszmegállóban a tömeg között rágyújtanak, extra szünetek járnak nekik, míg mások megkapják a dohányosok addigi feladatait, a gyermekek mellett dohányzás akár lakáson/házon belül is, más nem dohányzó emberek melletti dohányzás szintén lakáson/házon belül is, stb.).


Örülök neki, h a fejlettebb országokban nem pusztán betiltották a dohányzást minden szórakozóhelyen, kocsmában, étteremben, stb, hanem a legtöbb álláshírdetésben is szerepel, h csak nem dohányzót vesznek fel, sőt, az albérleteket is úgy adják ki, h tilos lakáson belül dohányozni.

2008. szept. 3. 14:34
vagy éppen a sor közepén állok, ő talán a szélén, de richtig befele fújja...
2008. szept. 3. 14:34
...vagy mindenhol beléjük botlok...
163. ab4b6bc17d (válaszként erre: 152. - MelisUK)
2008. szept. 3. 14:33
Gondolhatod, hogy én is mindig arrébb állok. Csak ezek mintha követnének...
162. ab4b6bc17d (válaszként erre: 151. - MelisUK)
2008. szept. 3. 14:33
:)) ez jó, hogy elejtett valamit :)) meg az is, hogy nekik állt feljebb! Nem tudom, az ilyen embert nem nevelték meg/vagy nem tanították meg az alapvetőkre otthon?
2008. szept. 3. 13:12
Egy egyszerű,"okérosszúlfogalmaztam" megtette volna!:))))
160. 0c97fbb607 (válaszként erre: 159. - MelisUK)
2008. szept. 3. 13:10

Ha ennyire képben vagy a nyelvtannal akkor azt is tudod,hogy valamit csinálni ,az ige.Tehát ha jól fogalmaztál volna,tökéletes nyelvtani helyességgel,amit már másodikban megtanultál,akkor kb így hangzott volna,hogy "Utálom ha dohányoznak,rossz és értelmetlen ,káros szokás,ráadásul engem is károsít."


Ezen nem is akadtam volna fenn.Sőt .Amin fenn akadtam ,azt le is írtam ,nem kívántam volna tovább hablatyolni róla,viszont a helyesírási kekeckedésed sem helyén való,mivel ,amit te vétettél sokkal nagyobb "szarvashiba",mint egy rövid,vagy hosszú magánhangzó eltévesztése,ráadásul,sértő is.

159. MelisUK (válaszként erre: 156. - 0c97fbb607)
2008. szept. 3. 12:55

"lehen"= lehet* Ez inkább egy szép kis félregépelés, minthogy nyelvani hiba legyen. :D Természetesen sokszor találok utólag hibát abban, amit írok, de a Magyar Helyesírási Szabályzatot már általános másodikban valami végett nagyon megtanultam. :P


Természetesen gondolhatjuk úgy is, h az "utálom a dohányosokat" a személyekre vonatkozik, de ugyanakkor a szokásra is irányulhat. Ilyeneken jobb nem vitatkozni, utólag leírtam, h hogyan értettem. Viszont még így sem feltétlenül kell tisztának lennie annak, amit leírtam, főleg az tudja ezt, aki tanult nyelvfilozófiát, ami az angolok egyik kedvelt témája.


De a lényeg, h nem akartam senkit megsérteni azzal, h utálom a dohányosokat. Nem az egyes embereket utálom, hanem a borzasztó szokásukat. Ugyanígy utálom a drogokat, stb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook