Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem tudom elfogadni, hogy a páromnak már van egy gyereke! fórum

Nem tudom elfogadni, hogy a páromnak már van egy gyereke! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
42. 405fb874de (válaszként erre: 40. - Júlia*)
2008. nov. 23. 17:17
Ismerem a szituációt.
41. rexona
2008. nov. 23. 17:08

Na, pihenjünk egy kicsit!!!!


Látom még másokat érint érzékenyen a téma. :-)


De ha nem vennéd észre Júlia, te már nem is a fórum indítócímére adod a választ, hanem a gyerekről beszélsz!

Pedig nem ez volt a kérdés.

És mégegyszer mondom, hamár szegény gyerkőc került terítékre, hogy az anya vonható felelősségre, az ő megszületését illetően.

De megnyugtatlak. Az anya szépen neveli, és a párom is látogatja néha. De ezt már írtam.


Nemtudom ,hogy azt a "nőt", miért kellene megkérdezni????


Na, mindegy!

40. Júlia* (válaszként erre: 39. - 405fb874de)
2008. nov. 23. 17:07
Megkérdezted az anyukát?
39. 405fb874de (válaszként erre: 38. - Júlia*)
2008. nov. 23. 17:05
Én is úgy látom, hogy a hideg nem volt egészen jogos, mert miután anyuka felelőtlenül vállalt gyereket, apuka ma is felelősséggel gondoskodik a gyerekéről, függetlenül anyuka múltbéli dolgaitól...
38. Júlia* (válaszként erre: 37. - Rexona)
2008. nov. 23. 17:02

Én az anyára gondoltam, természetesen.


"fórumveszekedés" részemről kizárt, mert ezzel befejeztem.


A ti dolgotok.

Kérdést tettél fel, ezzel felvállaltad, hogy jöhet hideg-meleg.


Mindenki a saját véleményét mondja el, és joggal.


További szép napot.

37. rexona (válaszként erre: 35. - Júlia*)
2008. nov. 23. 16:53

Mi az, hogy felelőtlenül lelépett?????????

Remélem ebből nem lesz "fórumveszekedés", de leírtam, hogy történt.


Kit kell még meghallgatni? bocs, de nemtudom kire gondolsz?

36. rexona
2008. nov. 23. 16:50

Valahol megért engem is.

De azt hiszem ezt nekem kell magamban rendeznem.

35. Júlia* (válaszként erre: 32. - Rexona)
2008. nov. 23. 16:49

Ha egy lélek eldöntötte, hogy meg fog születni, az meg is fog,

akkor is ,

ha az apa felelőtlenül lelépett.


Hallgattassék meg a másik fél is.

34. a1baa7edcc (válaszként erre: 33. - Rexona)
2008. nov. 23. 16:49
Megert?
33. rexona (válaszként erre: 31. - A1baa7edcc)
2008. nov. 23. 16:47
Igen beszéltünk.
32. rexona (válaszként erre: 30. - Júlia*)
2008. nov. 23. 16:47

Hát lelkiismeretfurdalásom cseppet sincs!!!!!!!!!!

A gyerek anyjának lehet lelkiismeretfurdalása, hogy ilyet kitalált, vagy nem?

2008. nov. 23. 16:44

Biztos nem konnyu ezt elfogadnod, de a paroddal ez jar egyutt.

Kettesben beszeltetek mar ezekrol a problemaidrol?

2008. nov. 23. 16:43

Én sem tudnám elfogadni,


ezért nagy ívben kerültem mindig az ilyen helyzeteket.


Gondolkodj el, nem azért zavar-e ennyire a gyermek, mert esetleg közöd lehet ahhoz, hogy nincs apukája.

29. rexona
2008. nov. 23. 16:37
Honleánynak írtam a 28. hozzászólást.
28. rexona
2008. nov. 23. 16:36

Elég furcsákat írtál!


Én már leírtam azt hogy mi a véleményem az olyan nőkről, akik csak úgy önfejűségből szülnek!


Ki akarja megfogni a fickót egy gyerekkel? Én?

Nagyon tévedsz. Hogy miket tudnak összehordani az emberek!


És azt még nem írtam: A gyerek már úgy született meg, hogy együtt sem voltak! Tehát ezt az egész gyerekes sztorit csak az a kis okos nőci találta ki, hogy hátha együtt maradnak akkor, ha szül egy gyereket.

De a párom már akkor megmondta neki, hogy ha már terhes lett, nincs mit tennei, de ők akkor is szétmennek.


És én mindig is azt szerettem, ha az emberek együtt vannak, és úgy születnek gyerekek. Ezt támogatom, hogy családban nőjön fel egy gyerek.


És , hogy miért vagyok ezzel a férfival, mert más gond nem nagyon van. Természetesen mi is sokmindenen összevitázunk, de ez sokszor természetes, mint másnál is.

27. Vikó 26 (válaszként erre: 10. - Rexona)
2008. nov. 23. 16:32

Gondolom hogy nem lehet könnyű,de próbálkozni kell,én enem voltam ilyen helyzetben,és a párodat sem ismerem,de nagyot nyelnék és meg próbálnám!

Akármilyen jó kapcsolatod is ki alakulhat a gyerekkel,és ha ezt látja a párod talán el gondolkodik a veled való család alapításon is!

Már ha akartok gyereket!

Én így okoskodnék!

2008. nov. 23. 16:28
Az alapvető gond saját magadban kerestetik: féltékeny vagy rá, meg a gyermek anyjára is.A múltat megmásítani nem tudod. Úgy gondolog, megoszlik a párod figyelme és te nem részesülsz annyit belőle. De sajnos ez már csak így lesz, ezt el kell fogadnod. Ha nem teszed, azzal csak a párodat bántod. Természetesen nem erőszakolhatod meg magad, hogy szeresd a kicsit, ez nem is menne, csak tégy annyit, hogy ne úgy lásd ezt a kis lényt, mint egy a kapcsolatotokat veszélyeztető időzített bombát. Próbáld megismerni, papaya ezt nagyon szépen leírta...
2008. nov. 23. 16:24

A gyerek hamarabb volt, mint te. Ez tény ! Vagy fogadd el, vagy menekülj, a saját érdekedben. A gyerek nem a riválisod, de ha máris így érzed, az csak rossz irányba változhat.

Ez az eredménye a sok ilyen-olyan párkapcsolatnak, hogy ma ezzel, holnap azzal élnek együtt.

Ha te is szülnél, az sem biztos, hogy megváltozna a helyzeted. És mi van, ha a párod ismét azt érezné, hogy egy gyerekkel akarják megfogni ? És hogy zajlanának az ünnepek ? Megosztva ? Együtt a párkapcsolatokból született gyerekek és volt társak ?

Nem irigyellek !

Én tudatosan nem mentem bele ilyen kapcsolatba, bár nagyon tetszett az a férfi.

2008. nov. 23. 16:10
Szerintem azzal kellene próbálkoznod, hogy találkozz minél többet a kisgyerekkel, foglalkozz vele, ha nem csak a múltat jelenti majd, hanem egy embert, akinek lelke van, akit ismersz , meglátod a tulajdonságait a "lelkét", és esetleg ő is megkedvel téged, akkor ez már nem lesz gond és nem leszel sztem féltékeny sem, mert nem lesz miért, hiszen esetleg te is fogod szeretni, megérted majd a párodat is és nem kell nélküled találkozniuk, máshol a másik nő társaságában. Szerintem ez nagyon fontos lenne a párodnak is. Én is benne egy vagyok egy ilyen szituban, de nálunk sokkal keményebb a helyzet.
23. rexona (válaszként erre: 21. - E178e93bc0)
2008. nov. 23. 16:04

Oké mindjárt!

:-)

22. df2a740c00 (válaszként erre: 19. - Rexona)
2008. nov. 23. 16:03

Bocsánat:) De akkor valószínűleg a megoldást is tudod: vagy megszoksz, vagy megszöksz:)

Ha meg mégsem csak ez a két altenatíva van, előbb-utóbb úgyis leírja valaki az üdvözítő utat, aki már VOLT ILYEN HELYZETBEN:)

2008. nov. 23. 16:00
Szülj:-))))
20. 874eb11dfd (válaszként erre: 15. - Rexona)
2008. nov. 23. 15:59

ja,hogy nem is felesege volt?:D en meg vegig azt hittem :)

hat igen, szar erzes lehet.. nem lennek a helyedben :) De az viszont tenyleg jo,hogy ennyire torodik a gyerekevel! Csak probald megszeretni valahogy..nem konnyu,mert mindig emlekeztet a volt nojere,de hat megis.. :D

De nekem is nagyon rosszul esne hogy a volt noje meg olyan jol elvan a volt anyosaval..

19. rexona (válaszként erre: 17. - Df2a740c00)
2008. nov. 23. 15:56

Jé! ezt eddig is tudtam!


Akkor mégegyszer! Csak annyi kérdésem volt, ha tudtok valamit javasolni, akkor írjátok le.


Énis tisztában voltam vele, hogy ez ellen nem tudok mit tenni, hanem elkellene fogadnom, de ennek ellenére megkérdeztelek benneteket is, hogy AKI ILYEN HELYZETBEN VAN, az írja le az ő sztoriját, vagy javaslatát!

2008. nov. 23. 15:54

"Maga a tény a rossz, hogy ők mindig is megmaradnak. Kár, hogy nem csak ránk (kettőnkre) gondol, hanem rájuk is."


Nem várhatod el hogy csak veled foglalkozzon...sőőt...a gyerek a saját vére, jó hogy nem adja fel csak úgy egy "új" nő miatt...

17. df2a740c00 (válaszként erre: 13. - Rexona)
2008. nov. 23. 15:52

Igen, nem a legideálisabb helyzet, de egy gyerek bizony egy életre szól. Szerelmek, kapcsolatok jönnek-mennek, de a szülő-gyerek viszony ideális esetben örökérvényű.

Gondolj bele, ha már megvan a gyerek, és a párod nem törődne vele, te mernél neki gyereket szülni? Szerintem a párod a legjobban áll a témához, és teljesen természetes, ha a gyereke fontosabb neki akár nálad is. Ez lehet, hogy rosszul esik neked, még az is lehet, hogy nem így van, de bizony a legösztönösebb, legerősebb kötelék az embereknél pont a szülő-gyerek kapcsolat.

16. 405fb874de (válaszként erre: 9. - Df2a740c00)
2008. nov. 23. 15:52
Szerintem itt nem feltétlenül erről van szó. Ha nem vagy hasonló helyzetben, nem igazán értheted ezeket a dolgokat. Én megértem.
15. rexona (válaszként erre: 8. - 874eb11dfd)
2008. nov. 23. 15:52

esc!

Látom, te nagyjából eltudod képzelni a helyzetet!


És megsúgom azt is: hogy párom anyósáéknak sokkal, de sokkal jobb a viszonyuk a régi barátnővel, mint velem.

És, hogy miért? Mert ő nagyon sokszor ott van, és még mindig bájcseverésznek.


Nem jó érzés ám.

14. b9662b68b3 (válaszként erre: 13. - Rexona)
2008. nov. 23. 15:50

Zavar -zavar...

De te választottad.

13. rexona (válaszként erre: 9. - Df2a740c00)
2008. nov. 23. 15:47

Nem erről van szó.

Szerencsétek van, hogy nem vagytok ilyen helyzetbe.


És volt aki azt írta: válasszak olyat, akinek nincs gyereke! Könnyű azt mondani.

Általában jól megvagyunk, csak ez a dolog engem zavar.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook