Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a 10, 5 hónapos gyerekem nem akarja elfogadni a tápszert (tejpépet sem) akkor mit adjak helyette??Tejet? fórum

Ha a 10, 5 hónapos gyerekem nem akarja elfogadni a tápszert (tejpépet sem) akkor mit adjak helyette??Tejet? (tudásbázis kérdés)


2014. márc. 5. 13:09
Nem ide akartam, bocsánat!
2014. márc. 5. 13:08

Annyira jól telnek a napjaitok, két ilyen jó alvó gyerkkel ;)

Hajrá lakáscsere :)

2012. ápr. 8. 21:29

Sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszokat.Pár nap múlva betölti a 11.hónapot,és úgy döntöttem utána lassan kezdem neki bevezetni a tejet.Két-három hét már nem oszt-nem szoroz.A cumisüvegezés reggel-este amolyan rituálé,szóval azt nem hagyom el,ha el fogadja majd a tejet!

16. wanita77 (válaszként erre: 1. - Cippora)
2012. ápr. 8. 17:13
Esetleg babatejet próbáltad? Vagy vannak növényi tejek, zabtej, szójatej, stb. A fiam nagyon szerette a zabtejet, később felesben adtam a tejjel és utána rendes tejet. Korábban meg a tápszerbe turmixoltam banánt, mert egyik fajtát sem itta meg ő sem. Így nagyon ízlett neki, nyaralásra is vinni kellett turmixgépet és banánt. :) Aztán később megpróbáltam a banános tápszert, szerencsére ízlett neki, nem kellett végre turmixolgatni. Esetleg ezt kipróbálhatod te is, hátha.
2012. ápr. 3. 12:13
Az enyém detto, egy idősek, 3 hónapja nem eszi meg sem a tápot, sem a tejpépet. Natúr joghurtot kap, banánnak vagy reszelt almával. Nem túlzok, imádja! Hogy tartósabb legyen, már kap 2 hónapja kevés margarinos kenyeret, 1 hónapja sonkát is, minőségit. Egyébként ezeket már kaphatja, tehát ha tartod magad a "szabályokhoz" akkor is adhatod. Tejet 1 éves kora előtt ne adj!!! Allergia, asztma a következménye. A főzelékét húslevessel hígitom. És teljesen egészséges a lányom.
14. youlcsi (válaszként erre: 1. - Cippora)
2012. ápr. 2. 22:48

szia!

amikor a 10hónaposom mellett mellgyulladásom lett, a gyerekorvos azt mondta, ha apasztani kell, kínáljam meg tápszerrel... de nincs semmi gond, ha nem akarja elfogadni.


szerintem egy ekkora gyerek -ha nincs más- kaphat már tejet, még ha nem is sokat.

ha elég változatosan eszik, megeszi már a rendes ételeket, és tejtermékeket is, akkor akár nem is kell tejjel kiváltanod. gyümölcslé, tea...

13. homern (válaszként erre: 7. - Cippora)
2012. ápr. 2. 16:13

teljesen elég neki ennyi tejtermék ha nem fogadja el a tápszert.miért kell hogy folyékony legyen?a bejuttatott anyagok szempontjából tök mindegy hogy megeszi vagy megissza,az eredmény ugyan az.

a víz elég folyékony,édeset jócskán ráér még inni.

12. 4561 (válaszként erre: 10. - Cippora)
2012. ápr. 2. 15:57
Én még nem adnék neki tejet....
11. 4561
2012. ápr. 2. 15:56
És ha esetleg váltanál másfajta tápszerre??
10. Cippora (válaszként erre: 9. - 4561)
2012. ápr. 2. 14:59
Tápszeres!Eddig imádta,most pár hete viszont egyik sem kell neki...
9. 4561
2012. ápr. 2. 14:58
Mit ivott eddig?? Szopizott vagy tápszert ivott??
8. gkreka (válaszként erre: 7. - Cippora)
2012. ápr. 2. 14:35
a tejjel még várj szerintem, nehogy allergia alakuljon ki nála. adj neki ivójoghurtot, kefirt, sajtot, túrót. Folyadékpótlásnak meg cukrozatlan, hígított gyümölcslevet.
7. Cippora (válaszként erre: 4. - Homern)
2012. ápr. 2. 14:25
Jó,de akkor mit???? Két joghurtot vagy krémtúrót eszik egy nap,meg a főzelékben sajtot,de ez szerintem nagyon nem elég,másrészt kellene neki a folyékony is szerintem...
2012. ápr. 2. 14:23
Tej:1,5 hónap múlva amúgy is bevezetném,de most még picit félek,bár szerintem semmi baja nem lesz tőle,mert mindent eszik,és mindent bír!
2012. ápr. 2. 14:22
Nem sűrítettem még vele a főzeléket,most meg már gyakorlatilag azt eszi amit mi,abba meg csak nem rakhatok tápszert :)
2012. ápr. 2. 14:22
a korának megfelelő tejtermékeket.nem kell tejet innia,nagyon kicsi még hozzá...
2012. ápr. 2. 14:19
Tejet
2012. ápr. 2. 12:18
Próbáld meg a főzelékeket sűríteni a tápszerrel...
2012. ápr. 2. 11:52
Ha a 10, 5 hónapos gyerekem nem akarja elfogadni a tápszert (tejpépet sem) akkor mit adjak helyette??Tejet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook