Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem tudom elfogadni, hogy a páromnak már van egy gyereke! fórum

Nem tudom elfogadni, hogy a páromnak már van egy gyereke! (beszélgetős fórum)


102. ashlye (válaszként erre: 100. - Tausman)
2009. febr. 26. 14:27
tausman ez nagyon szép tőled! mármint, hogy ilyen önzetlen vagy! le a kallappal!
101. ashlye
2009. febr. 26. 14:25

Szia Rexona!

MEsélj, mi újság! Remélem jobban vagy. :(

100. tausman
2009. febr. 26. 10:18
Nekem volt régen egy párom, akinek már volt 2 lánya, mikor megismerkedtünk. Szerette őket, hetente-kéthetente találkozott velük, de állandóan nyavalygott a gyerektartás miatt, és azt mondta, a gyerekek nem fontosabbak, mint én, meg már tőlem is gyereket akart, mikor arról a kettőről sem bírt normálisan gondoskodni. Hát ott is hagytam a férfit. A mostani barátomnak is van 1 lánya, imádja, meg is mondta, hogy neki ő a legfontosabb a világon, és mindig ő lesz neki az első. Én ezt maximálisan elfogadtam, és soha nem bosszankodok amiatt, ha a gyerek miatt mondja le a közös programunkat. Ami pedig elég gyakori.
2009. febr. 26. 08:59
Azért próbáld magad belegondolni az ő helyzetébe. Fordítottan így működne, Neked hogy esne. Biztos tudtad hogy van gyereke, miért kezdtétek el a viszonyt.
2009. febr. 26. 08:44
Akkor szakíts vele.
2009. febr. 25. 16:45

Teljesen egyetértek az előttem szólóval, az előző házasságból született gyerek ugyanis nyilván már az új kapcsolat elején is szóba illetve "képbe" került,s nem közben csöppent oda.

Az pedig, hogy valaki az előző házastársától való szakítástól függetlenül ragaszkodik a saját utódjával való kapcsolattartáshoz , teljességgel természetes és normális állapot.


Az megint egy más kérdés, magam belemennék-e egy ilyen kapcsolatba, de ha nem, akkor sem azért mert van egy-két "hozott gyereke" a Kedvesemnek, és emiatt esetleg úgy érezném hogy osztoznom kell Rajta, azaz nem tudnám teljes mértékben kisajátítani.

2009. febr. 24. 20:12

A másik dolog, ami elgondolkodtatott:


azok, akik "sérelmezik" hogy a párjuk törődik a gyerekével, belegondoltak abba, hogy fordított helyzetben ők mit éreznének? Ha nekik lenne gyerekük, akik a volt férjnél maradt, és csak minden második hétvégén láthatnák?

Az miért természetes, hogy én, mint elvált nő viszem az új kapcsolatba a gyereket, és az új páromnak ezt igenis el kell fogadni!?

Hogy képzelheti bárki, hogy az előző házasságot, gyereket sőt a volt feleséget csak úgy ki lehet radírozni egy ember életéből?


Bár vannak ilyenek, mint alább is írtam, de az ilyen nem ember!

95. c19f5f79fa (válaszként erre: 94. - 707655fba1)
2009. febr. 24. 19:59

Egyetértek veled.Az egyik legerősebb kötődés a vérségi kötelék...aki ezt lazán lerázza magáról,mintha vizes kádból szállna ki,az elég "korcs"lelkületű ember lehet...

Nah ha ehhez társul egy nő aki ezt jó szemmel nézi és még büszke is magára,hogy ő áll az első helyen a pasinál,na annak meg komoly önértékelési gondjai lehetnek. De hát... zsák a foltját.. szokták mondani! Bocs a durva fogalmazásért,nyilván aki nem inge nem veszi magára..:-))

2009. febr. 24. 19:53

Van egy ismerősöm, akit a férje elhagyott két tini lányt hagyva maga után.

Újra nösült, ott is született egy gyermek.

A két nagylányról tudni, hallani sem akar, még a munkahelyén is letagadta őket (már amíg tudta).


Hát nekem egy ilyen pasitól biztos nem kellene gyerek. Folyton az járna a fejemben, hogy ezt velem, az én gyerekemmek is megcsinálhatja.


Az más dolog, hogy eleve nem mennék bele egy ilyen kapcsolatba addig, amíg magamban nem tisztáztam, hogy meg tudok-e bírkózni egy ilyen helyzettel.

93. zsirek (válaszként erre: 91. - Ashlye)
2009. febr. 21. 18:14

Az a szomorú, hogy én több pszichológus írását is olvastam ezzel kapcsolatban, és mindenütt azt írják, hogy a férfi számára, akkor is, ha már elvált, és új felesége van, és ott is lesz egy gyerek, mindig az első házasságából származó, első gyerekei lesznek az elsők. Hiába él az új gyermekkel, új családdal.


Van olyan férfi, aki tudatosan ezt másképp alakítja, de a lelke mélyén belül az első gyerekei a fontosabbak.


Mindig is kicsit bennem volt, hogy én nem a mostani barátomtól akarok gyereket, az az álmom, hogy olyannal legyen, akinek még nincs. Amióta ezeket olvastam, ez még erősebb bennem. Bár azt hiszem, az én barátom nem is szeretne több gyereket, vagy nem tudom, én sose hoznám ezt magamtól szóba.

92. ashlye
2009. febr. 21. 17:48
Azért fel a fejjel! :))
91. ashlye (válaszként erre: 89. - Zsirek)
2009. febr. 21. 17:06
Igen-igen, ez a legrosszabb. Örökre másodiknak lenni... Sajnos el kell fogadnom, mert mást nem tehetek, de a mai eszemmel erősen elgondolkodtam volna a kapcsolatunk elején, hogy "akarom-e én ezt?" Most már nincs vissza út. Közös lakás, közös minden. De persze a szerelem még nem múlt el.. :) Remélem nem is fog, és tartja bennem a lelket.. Csak ebben bízok. :(
90. zsirek
2009. febr. 21. 15:06
Ja, a szülőkkel kapcsolatban, na az gáz. A barátom szülei egyáltalán nem szeretetik exasszonykát, sőt. (Megvan ennek a maga oka egyébként.) Ez így baromi nehéz lehet, hogy az ex odajár kvaterkázni az anyóshoz. Biztos fontos nekik, hogy nagyszülők lettek, de szerintem ez eléggé egészségtelen. Ebben a helyzetben én csak két dolgot tudnék csinálni, egyáltalán nem találkozni a szülőkkel (könnyű módszer), vagy bátran menni, megpróbálni megkedveltetni magam, sőt, ha úgy hozza a helyzet, bemutatkozni az exnek, kedvesnek lenni, de távolságtartónak. Mai fejjemmel el tudom már képzelni, hogy a barátom exével normálisan, hétköznapi dolgokról beszélgessek valaki konyhábjában, tudván, ha mindenki jóban van és barátságos a légkör, minden sokkal könnyebb, egyszerűbb, eltűnnek a feszültségek.
89. zsirek
2009. febr. 21. 14:48

Az én barátomnak egy hat- és egy hétéves fia van. Eleinte azt gondoltam, én majd milyen empatikus, megértő jófej leszek, majd kölcsönadom a kocsim a láthatásokra, hát... Előtte volt egy olyan pasim, akinek volt egy tízéves fia, úgyhogy bennem az a kép élt, hogy havonta egy szombat vagy vasárnap, állatkert, vidámpark, szevasz.


Ehhez képest a barátomnak van egy kertes háza, és 10 percre laknak tőle a gyerekek. (Nem lakunk együtt). Gyakorlatilag heti négy-ötszöt ott vannak, iskola utántól akár este kilenc-fél tízig is. Sokszor hétvégén egész nap. Eleinte a hétvégi dolgon akadtam ki, aztán egyre több minden kezdett zavarni...


Legelső problémám az volt, hogy elképesztő ördögfiókák. Én amennyire emlékszem, én és a testvérem sose beszélhettünk bele például a felnőttek beszélgetésébe, nem ordibálhattunk meg ilyesmi. Ez a két gyerek folyamatosan üvöltve játszik (oké, fiúk), firkálja a falat, sokszor tépik egymást, a vacsora 1 óra, mert egyszerűen elrohan az asztaltól, és már ugrik is be a medencébe... Meg nem húzzák le a wc-t, ott figyel a kaki, meg rámnyitják a fürdőajtót (tudják, hogy zuhanyozom), szóval én nagyon utálom a neveletlen gyerekeket, szerintem oké, hogy nem fogjuk szigorúan a gyereket, mert korlátozzuk a fejlődését meg a kreativitását, na de ez... mivel más gyerekére nem illik rászólni, én nem teszem. Szerintem amúgyse szülne jó vért, mert én nekik valahol idegen vagyok, és nem biztos, hoyg elfogadnák.


Fentivel kapcsolatban lett a második problémám, hogy amikor valami ilyet művelnek, apa rájuk néz és lágyan mosolyog, mint a kindercsoki-reklámban, látom, hogy teljesen el van gyengülve, hogy nahát, milyen viccesek, meg milyen édesek! Nem mondom, hogy velem szemben nem megbocsájtó, de egyáltalán nem ennyire. Szóval nekem ez egy komoly érzelmi féltékenység, hogy nekik mindig mindent lehet. Különösen azzal vegyítve, hogy telefonál az anyjuk, hogy hadd jöjjenek át (valójában valami dolga támadt), és persze odaadja gyorsan a gyerekeket a telefonba, akik üvöletenek, hogy APA, APA Hadd jöjjünk! és volt olyan, hogy én előtte kértem, hogy kettesben szeretnék lenni - és persze ilyenkor is igent mond (vagyis rámnéz, hogy naaa. És én érzem magam szemétnek, hogy ha azt mondanám, ne jöjjenek). Szóval persze a végén jönnek, és zúznak.


Ettől függetlenül jó érzés, és nagyon szeretem őt azért, hogy ennyire törődik és foglalkozik velük. Biztos totál gyanakvó lennék a személyiségével kapcsolatban, ha havi egyszer akarná látni őket.


De akármilyen dühös és féltékeny leszek sokszor, adott szituációban, bennem mindig két érzés munkál, az egyik a bűntudat, és az önutálat, hogy hogy lehetek féltékeny két ilyen kis babszemre, aki nem tehet semmiről, máskor meg a düh (a barátom irányába, csakis neki szól), hogy miért nem férfiasabb, és néha miért nem lehetek én az első.


Talán a mai napig nem tudtam elfogadni, hogy mindig ők lesznek az első, pedig ez a természetes.


Nekem az segít, ha sokat beszélgetünk róla, az érzéseinkről. Ő nagyon megértő ezzel a féltékenységgel kapcsolatban, de azért mindig akadnak helyzetek, mikor hülyén reagálok, néha hisztiszerű szintre megy el a dolog, utána szégyellem magam. Fő, hogy utána is megbeszéljük.


A két kis lurkót egyébként nem lehet nem szeretni. Hiszen csak gyerekek.

88. ashlye
2009. febr. 21. 13:45

Rexona!

Fogadd el a kicsit, mást nem nagyon tudsz tenni. Én nagyon szeretem a párom kisgyerekét, néha bennem is előtör, hogy mi lesz, ha nekünk is lesz, akkor sajnos tuti nem fogom ennyire imádni, hisz az enyém lesz az első.

Viszont neked sem kell mindenáron, muszájból szeretned azt a gyereket, ha nem tudsz rá úgy nézni, akkor inkább ne is találkozzatok. Annál rosszabb nincs, ha megérzi, hogy nem szereted őt/őket. (bocsi, elfelejtettem,hány gyermekről is van szó) :)

87. 40163fd81d (válaszként erre: 83. - 707655fba1)
2009. febr. 21. 13:35
Én is így gondolom.
86. rexona (válaszként erre: 85. - 707655fba1)
2009. febr. 21. 13:33
nem baj.
85. 707655fba1 (válaszként erre: 84. - Rexona)
2009. febr. 21. 13:33

Ne haragudj, az első mondatodat nem igazán értem!!!

???

84. rexona (válaszként erre: 83. - 707655fba1)
2009. febr. 21. 13:31

Benned nemis fogalmazhatódott volna meg más.

Velünk nincs más baj. Mindössze annyi, hogy nem múlik bennem ez az érzés.

Szóval csak sajnálom egy kicsit, hogy nem olyan a kapcsolatunk, hogy még egyikőnknek sincs gyereke.

83. 707655fba1 (válaszként erre: 6. - B9662b68b3)
2009. febr. 21. 13:24
Bocsánatot kérek minden érintettől, de bennem pontosan ugyan ez fogalmazódott meg.
82. rexona (válaszként erre: 81. - Ashlye)
2009. febr. 21. 13:17

Oké, bár ez egy teljesen más sztori, de mégis van benne egy kis hasonlóság.


Azóta annyit változott ez a dolog, hogy mostmár volt nálunk 2-szer a gyerek.

81. ashlye
2009. febr. 21. 13:07
Köszi Rexona!
80. ashlye
2009. febr. 21. 13:07
Na, ehhez nekiülök és elolvasom a hozzászólásokat! :)
79. Fandi1969 (válaszként erre: 78. - Rexona)
2009. jan. 13. 09:50
Nagyon nagyon sajnálom!!! Együtt érzek Veled! Egy mondat jutott eszembe, ami egy régi könyv címe is: Légy jó önmagadhoz!
78. rexona (válaszként erre: 71. - Fandi1969)
2008. dec. 26. 10:17
Így lett. Én itthon karácsonykor, "párom" máshol a gyerekkel.
77. rexona (válaszként erre: 71. - Fandi1969)
2008. nov. 25. 18:11

Igen!

Ilyen kérdéseket szoktam én feltenni magamban.

De kevésre tudom a választ.

És mindig erre gondolok, amit írtál:


"Ha úgy döntesz, hogy végigcsinálod, az azt jelenti, hogy életetek végéig tart. Hiába lesz 18. az nem jelent semmit és mindig Ő lesz az első, még a jövendőbeli közös gyereketekkel szemben is, mivel Ő nem él apukával."

76. rexona (válaszként erre: 70. - E71af41436)
2008. nov. 25. 18:05

Ha arra gondolsz, hogy ezt csak nekem akarták bemagyarázni, akkor tévedsz.

Ezt tudja az egész család, anyósomtól kezdve mindenki.

Lett is már párszor régebben a hölgyeménynek mondva, amikor régen egyszer-kétszer a gyerek az apját hiányolta, hogy akkor kellett volna gondolkodnia, amikor ezt kitervelte.

75. rohiani (válaszként erre: 1. - Rexona)
2008. nov. 25. 11:36

Csak abba gondolj bele, hogy mit szeretnél, hogy viselkedjen a párod abban a helyzetben, ha a ti közös gyereketekről lenne szó egy esetleges válás után?

Neked kellene egy jobb kapcsolatot kialakítani a gyerekekkel, esetleg az anyjával is.

Az meg természetes, hogy a párod szüleihez is járnak a gyerekkel. Lehet, hogy a szülők valahol a szívük mélyén téged okolnak, hogy az unokájuk szülei nincsenek együtt, de ezt csak te tudok kideríteni úgy, hogy vagy velük vagy a pároddal beszélsz.


Priviben szívesen beszélgetek veled én a másik oldalon voltam, vagyok.

74. 8ee31e318f (válaszként erre: 73. - 3e0ba54fb8)
2008. nov. 25. 11:31
igen ennek igy kellene mukodnie. de en tobb olyan pasit ismerek, akinek az uj kapcsolata arrol szol, hogy tiltva van minden kapcsolat a multjaval. sot. az en felesegem mikor osszekoltoztunk, aprankent kitakaritotta a lakasombol azokat a dolgokat, amikrol tudta hogy mas notol vannak. ruhafelektol kezdve mindent, ami emlekztetne egy korabbi kapcsolatomra. nem tudom ennek mi ertelme.
2008. nov. 25. 11:12

Ez egy olyan helyzet, amit sokkal könnyebb megoldani és kezelni, ha mindenki félre teszi az egoját. Ideális esetben anya és apa boldog, békés családban neveli a gyerekeket amíg ásó, kapa és nagyharang el nem választja őket. De 30 felett ritkán találni olyan partnert, akinek nincs múltja, ami hozzátartozna. Számomra elképzelhetetlen, hogy ha annak idején szerettem az ex szüleit, testvéreit, barátait, soha többé ne találkozzam velük, mert az új partneremet ez sérti.

Türelem, tolerancia, ön-, és emberismeret, kommunikáció - szerintem ez a megoldás.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook