Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem tudom elfogadni, hogy a páromnak már van egy gyereke! fórum

Nem tudom elfogadni, hogy a páromnak már van egy gyereke! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
2008. nov. 25. 11:01
sok elvalt nonek van gyereke. a nok elvarjak, es egyuttal termeszetesnek veszik hogy a ferfi elfogadja a gyerekeit, sot, meg nevelje is oket, hiszen a novel elnek a gyerekek. forditott esetben ez kevesbe megterhelo, es megsem fogadja el a no a pasi gyereket? hogy van ez? ez nem fair a pasi fele.
2008. nov. 25. 10:34

Csak egy-két kérdést tennék fel Neked, hogy el tudd képzelni a jövőtöket… Gondoltál-e arra, hogy ha közös gyereketek születik, és a párod az anyjához járkál a másik gyerek miatt, akkor a Ti gyereketek addig nem látja Őt? Mi lesz az ünnepeken? Mit mondasz a Ti gyereketeknek? Vagy elviszi az apuka Őt az anyjához, Te meg ülsz otthon egyedül? És ha esetleg az általános láthatást fogják később gyakorolni akkor nyáron 2X2 hétig a közös gyereketek nem látja az apját? És ott vannak az egyéb iskolai szünetek… És mit fogsz mondani a gyerekednek, ha valamire szüksége lenne, vagy szeretne valamit, de nem vehetitek meg neki, mert a másik gyereknek kellett valami nagyon szükségeset venni? Nem tudom milyen távolságban laktok egymástól a gyerekkel. De hogyan fogod tolerálni, ha a gyerek gondol egyet és beállít váratlanul, amikor épp eszébe jut, a barátaival, hiába alkalmatlan az időpont? Hogyan fogod elviselni, hogy minden családi eseménynél, ahol esetleg „kötelező” a jelenléted, mindig a másik nőről és a gyerekről lesz szó? Hogyan tudod elfogadni majd, hogy az egész életedet az a gyerek fogja meghatározni, mert hozzá kell igazítani a nyaralás és minden más program időpontját? Vagy külön fogtok nyaralni? Te majd mész egyedül, a párod meg a gyerekével? És hidd el, ez a legkevesebb! Mivel nem vagy jóban „anyósoddal”, még jó sok bántásra számíthatsz. Van erőd ezeket lerázni magadról? Tud-e egyensúlyt teremteni a párod azzal, hogy határokat szab, hogy ne csak Te engedj és fogadd el a helyzetet, hanem alkalmazkodjon más is?

Ha úgy döntesz, hogy végigcsinálod, az azt jelenti, hogy életetek végéig tart. Hiába lesz 18. az nem jelent semmit és mindig Ő lesz az első, még a jövendőbeli közös gyereketekkel szemben is, mivel Ő nem él apukával. Tehát meghatározza az időbeosztásotokat, szabadidőtöket, anyagi helyzeteteket és még a szexuális életeteket is. És nem lesznek szövetségeseid sem, mert „Szegény gyerek, nem Ő tehet róla, hogy minden így alakult!” És ha már féltékeny vagy, az azt jelenti, hogy már keletkezett rajtad egy seb, amibe szépen minden adandó alkalommal még beleturkálnak. Így nincs mód a gyógyulásra, csak az elfertőződésre. Csak idő kérdése.

Pozitívum viszont, hogy rengeteg tapasztalatot szerezhetsz és jól megismerheted magad és más embereket. Azért mertem leírni ezeket a kérdéseket, mert ugyan tanácsot nem szabad adni, de elgondolkodtatni igen szerintem. Csináltam ezt. Éltem így. Elmenekültem.

Remélem, ha úgy döntesz, hogy végigcsinálod, Neked sikerülni fog megoldani. Nekem nem sikerült.

70. e71af41436 (válaszként erre: 7. - Rexona)
2008. nov. 25. 03:11
azt ki mondta,hogy ilyen módon lett állapotos a hölgy?a párod?
2008. nov. 25. 02:49
Egy kapcsolat a szeretetrol kell hogy szoljon, nem az ellensegeskedesrol. Ez nem fog igy hosszu tavon mukodni. Ha neked valasztanod kellene a gyereked, es az uj parod kozott, biztosan a gyereked mellett dontenel. ezzel a viselkedessel valaszut ele allitod a parodat. Viseld a kovetkezmenyeit ha nem valtoztatsz rajta.
68. rexona (válaszként erre: 64. - C19f5f79fa)
2008. nov. 24. 18:01
Milyen illatú lehet?
2008. nov. 24. 16:18
Na most végig olvastam a hozzászólásokat,volt annyi időm.Ne csodálkozz,hogy az "anyósékkal"nem jó a viszonyod.Az évi kb 1-2 látogatás az ahhoz kevés hogy megismerjenek.Igy egy olyan kép alakul ki rólad,hogy a mostani "menyem"nem ereszkedik le hozzánk.Azt hogy a párod kevesebbet legyen együtt az ex-el,azzal tudod kikerülni,hogy a párod vigye hozzátok a gyereket!A gyerek nő, okosodik,ne csodálkozz hogy egyre szívesebben van vele a párod.Ismerd meg te is jobban,szervezz programokat kirándulásokat.Arról ő nem tehet,hogy milyen az anyja.A tesóm apja úgy lépet le,hogy soha az életben nem látta a lányát.Mire megszületett ő már Braziliában volt.Az éremnek két oldala van.Gondold meg ha neked lenne egy gyereked,és a párod nem fogadná el,sőt az apja sem foglalkozna a gyerekkel?
66. sariya
2008. nov. 24. 12:33
A páromnak 2 gyerkőce van egy előző kapcsolatából.Nagyon szeretem őket,és néha tényleg rossz érzés,hogy hozzájuk is rohangál,ahelyett,hogy velem lenne,de ez csak az egómat sérti.El kell fogadni,hogy a családon belül is van egy rend.Első a kapcsolat,utána jön a gyerek,és ha új kapcsolatba lép a szülő,akkor mivel a gyerek volt előbb övé az elsőbbség:)Ha az új pár nem fogadja el az előző kapcsolatból való gyereket,akkor egy idő után az ilyen kapcsolat felbomlik.Azt próbáld meg elfogadni,hogy ő előbb volt mint te..
65. smudlaagi54 (válaszként erre: 1. - Rexona)
2008. nov. 24. 07:05
Előre bocsátom,csak ezt olvastam,nem tudom a többiek véleményét.Szerintem tedd össze a két kezed,hogy ilyen a párod.Ha neked lenne egy gyereked,és az apja nem foglalkozna vele,nem segítené,mit mondanál rá?Nem hiszem hogy Őt tartanád,a legjobb elvált apának.A gyerekeknek a párod szülei,a nagyszüleik.Ne várd,hogy azért mert neked nem tetszik,majd a nagyszülők ritkítják a látogatásokat.Bármilyen körülmények között született az a gyerek,itt van. És igaza van a párodnak ki foglalkozzon vele ha nem Ő aki az apja.Tudod azok közül akik ezt olvassák nagyon sokan szeretnének a gyerek anyja helyében lenni,és összetennék a két kezüket ha a kedves papa csak fele ennyit foglalkozna a gyerekével.
64. c19f5f79fa (válaszként erre: 63. - Spinneli)
2008. nov. 23. 22:38
Igen persze értettem én.Nekem viszont más "illatú"a történet,de ebbe most nem mennék bele.
63. spinneli (válaszként erre: 56. - C19f5f79fa)
2008. nov. 23. 22:31
az előző hsz. miatt írtam a próbát.
62. spinneli (válaszként erre: 58. - Rola)
2008. nov. 23. 22:31

én nem éreztem úgy, hogy itt választás elé állított volna a topikindító bárkit is, inkább tapasztalatokra kiváncsi, remélhetőleg azért, hogy pozitív irányba terelje az érzelmeit, és jobban megértse a saját helyzetét.

ergo. ha a hozzáállás megvan, akkor már jó alap a továbblépéshez.

61. PiciLeány (válaszként erre: 15. - Rexona)
2008. nov. 23. 20:58
Mármint a párod anyjáéknak? Ha többet mennél hozzájuk, akkor Téged is jobban megismerhetnének, és jó lehetne a viszonyotok, nem?
60. PiciLeány (válaszként erre: 7. - Rexona)
2008. nov. 23. 20:51
Nyilván nem kell megismerned. Úgy gondoltam, ha én lennék ilyen szituban, biztosan kíváncsi lennék rá.
59. Rola
2008. nov. 23. 19:02
Bocs most kiszállok, mert a párom nagyfia megy vissza a Pestre a főiskolára és pakolom neki a kaját. Természetesen a kedvenceit!!!
58. Rola (válaszként erre: 54. - Spinneli)
2008. nov. 23. 18:52

A gyerek nem játék, hogyha nem tetszik visszaadom! Nem elég nagy csalódás az a gyereknek, hogy szétmennek a szülei, de még ki fog egy másik embert, aki érezteti is vele, hogy útálja! Ne feledd az a gyerek nem kérte, hogy a világra jöhessen!!!!

Én 20 év házasság után váltam el. Az ember nem tudja mikor marad ott 1, 2, 3, gyerekkel! Ha te járnál így, és találkoznál valakivel, aki tetszik neked és te is neki csak a gyerek a probláma, te melyiket választanád a gyerekedet vagy az új párodat?

57. c19f5f79fa (válaszként erre: 55. - Honleány)
2008. nov. 23. 18:42
Upppsz,ott a piros pont!Mélységesen egyetértek:D
56. c19f5f79fa (válaszként erre: 54. - Spinneli)
2008. nov. 23. 18:42
Amondó vagyok..nem próbálni kell,hanem csinálni.Gondolj bele mi a különbség? Próbálni kenyeret vágni? Vagy kenyeret vágni!!:DD
2008. nov. 23. 18:41
A párunkat nem birtokolhatjuk
54. spinneli (válaszként erre: 53. - Rola)
2008. nov. 23. 18:36
azért megpróbálhatja, nem?
53. Rola
2008. nov. 23. 18:32
Ha nem tudod elfogadni nagyon gyorsan száll ki ebből a kapcsolatból! Ne várd meg amíg elmérgesedik köztetek a helyzet. Senkinek nem fog jót tenni!
52. Rola
2008. nov. 23. 18:27

Sziasztok!


9 éve elváltam és két gyerekkel egyedül maradtam. Volt férjem Új felesége tiltotta a gyerekektől, így nem találkoztak csak véletlen az utcán.A mai napig se szülinap, se névnap, se karácsony.....

Válás után 1 évvel megismerkedtem mostani párommal. Neki is két gyereke van, a "KÉT" volt feleségeknél. A mai napig rendszeresen látogatja őket, segít amiben tud. Az én két gyerekemnek nagyon rossz érzés volt, hogy az ő apukájuk nagy ívben....Mára megszokták, igaz már nagykorúak.

Párom szereti az én két gyerekemet és én is az övéit. Örülök, ha mindannyian együtt vagyunk!

Az egyik volt feleségével eléd jól kijövünk.Szerintem ez csak inteligencia kérdés mind a két fél részéről!

Természetesen voltak összezördülések míg kicsik voltak, de leültünk és megbeszéltük ki mit rontott el.

-Az én gyermekeim 26, illtve 20 évesek. Az övéi 20, 13.

Lányom szintén élettársi kapcsolatban él egy olyan férfival, akinek szintén van két gyereke.

Szerintem a saját életéből sokat átvitt ebbe a kapcsolatba.A gyerekek szeretik, mert soha nem érezteti velük, hogy nem az ő vérszerinti gyrekei.

Az egyik gyerek ráadásul autista.Nagyo sok figyelmet, türelmet igényel. Nekem pedig olyanok, mintha az unokáim lennének.

Fogadj el egy jótanácsot: szeresd sajátodként a gyereket a párod meghálálja, ha igazán szeret.

Én nagyon boldog vagyok, hogy egy ilyen társat találtam magamnak, aki elfogadott így, ahogy vagyok!!!

Ja a mai napig, ha valakinek bemutatják páromat: a "PÓTAPUKÁM" az édesapjuk csak APÁM.

51. c19f5f79fa (válaszként erre: 50. - Tücsimücsi)
2008. nov. 23. 18:21
Mindig tudjuk az elején mit vállalunk? Szerintem csak sejtéseink vannak,de hogy mit vállalunk és hogy bírjuk csakis közben derül ki.Viszont megszökni mindig lehet:)
2008. nov. 23. 18:05

Az a Te bajod, nem állíthatod választás elé. Már akkor is tudtad amikor összejöttetek.

Vagy megszoksz vagy megszöksz.

49. 11a91585fe (válaszként erre: 48. - A445f073a9)
2008. nov. 23. 17:54
:))))
2008. nov. 23. 17:50
Ha kettő lenne az oké, akkor simmán, ugye?:D
47. c19f5f79fa (válaszként erre: 28. - Rexona)
2008. nov. 23. 17:46
Igazából a helyzeteden mit változtat az,hogy neked milyen véleményed van az "olyan nőkről akik így szülnek".Hmm? Utálhatod,esetleg féltékeny is lehetsz rá,hogy aljas módszerrel olyat adott a párodnak ami köztetek még nincsen.Én azt gondolom egy ember sem manipulálhatja a másikat,ugyanis mindkettő tudja mit csinál,és miért mindig csak és kizárólag a nők felelőssége a védekezés??? Ha egy pasi 100-ig nem akar gyereket annak egy 100-os megoldása van! Gumi!! De ez tényleg a múlt! Én a helyedbe örülnék,hogy a párom így áll hozzá! Tudod nehéz egyedül egy gyerekkel és az apa ugyanúgy felelőséggel bír.Ha veled él valószínű téged akar mi kell ennél több? Miért kellene a másikból kierőszakolni olyan dolgokat aminek köze sincs a szeretethez.Konkrét dolgokat úgysem lehet tanácsolni,mert itt elsősorban érzelmi alapú szerintem a téma.Tehát érzelmi alapon tudsz rajta változtatni csakis!!
2008. nov. 23. 17:27
Próbáld mégis elfogadni azt a gyereket,és közösen csináljatok programokat,igy lehet hogy sok vitát elfogsz kerülni későbbiekben a pároddal,nehogy választani kelljen a gyermeke és te közted.
2008. nov. 23. 17:27
Ne a volt feleséget lásd a gyerekben,hanem azt,hogy ő a párodé.Ha összebarátkoznátok,akkor a párod nem a volt feleségénél találkozna vele hanem elvinné haza és többet lehetnétek együtt.
2008. nov. 23. 17:21
kérdésem=kérdésben
2008. nov. 23. 17:20

Nem lehet, hogy azért tetszik ennyire védeni anyukát, mert hasonló dolgokon van túl???

De itt most nem anyukáról meg a gyerek születési körülményeiről szól a téma, hanem rexona zavaros érzéseiről és arra kért tanácsot, hogyan tudna változtatni ezen. Ebben a kérdésem, szerintem nem számít az édesanya véleménye...

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook