Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem tudom elfogadni, hogy a páromnak már van egy gyereke! fórum

Nem tudom elfogadni, hogy a páromnak már van egy gyereke! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. jún. 11. 11:56

Sziasztok!

A segítségeteket/véleményeteket szeretném kérni. De kérem, csak az válaszoljon, aki tud normális emberként reagálni a másik ember bánatára, ill. sorsára, ugyanis láttam vannak nagyon alpári hozzászólások és vélemények. DE! Azt had szögezzem le, hogy aki nem volt/van ilyen helyzetben az nem tud semmit arról, hogy mi zajlik le a MI (akik ilyen helyzetbe kerültünk) lelkünkben, mert nem egyszerű kérlek hidd el! Az én storym a következő:

2,5 éve vagyunk együtt a párommal, együtt is élünk, elvált, van egy fia, akit a bíróság a páromnak ítélt (gondolhatjátok milyen lehet anyuka, ha ez így alakult, na de ez egy másik történet...)! Szóval együtt élünk, hárman: apa, a gyerek és én. Kb. az első 2 éveben anyuka miatt veszekedtünk sokat, folyamatosan áskálódott, kevert, nem tudta elfogadnia tényt, hogy én vagyok, és jól megvagyunk, nem mellesleg nem miattam váltak el azt hozzáteszem. A gyerkőc kéthetente hétvégén megy (péntek suli után, vasárnap délután/este már itthon is van) az anyjához és biztos vagyok benne, hogy uszítja ellenünk a gyereket, ezt már meg is szoktam, próbálok tudomást sem venni róla, bár nehezen megy.. Na, most, kb. 1-1,5 hónapja olyan szinten kiakaszt a gyerek, hogy úgy érzem már az egészségem is rámegy a dologra. Hetek óta nyugtatót szedek, depressziósnak érzem magam, pánikroham szerű tüneteim vannak, fulladok, ver a szívem, magas a pulzusom (mindez 25 évesen!), és az orvosok nem találtak rá magyarázatot, kérdezték, hogy stresszelek-e mostanában, vagy van-e valami negatív tényező az életemben? Persze nem mondtam ki, de sajnos van! A gyerek. Ne kövezzetek meg ezért, de azt gondolom az idegeim most adták fel a harcot. És tudom, hogy a gyerek váltja ki belőlem, mert megfigyeltem, akkor érzem a mélyponton magam mikor a közelemben van, beszéltem erről a páromnak is, ő is észrevette, és támogat abban, hogy elvigyem a gyereket pszichológushoz, mert nem csak mi, a környezetünk (papák, mamák, keresztszülők, ismerősök, tanárok...) is észrevette, hogy valami nem oké. 3-4 héttel ezelőtt, a gyerek (most 8 éves!)ellopott otthonról 10.000 Ft-ot, hogy valami hülye iskolai újságot (amiről mi nem is tudtunk!) kifizessen, én ezen úgy kibuktam, hogy egész hétvégén bőgtem, nagyon szégyelltem magam helyette is, főleg, hogy nekem kellett az iskolában mindenkinek magyarázkodnom, és tartani a hátamat, nem beszélve arról a szégyenről, amit éreztem miatta, mert én nem ilyen embert nevelek/neveltem belőle. Hazudozik a legapróbb hülyeségekben is, ha kérünk tőle valamit le se szarja, felel rá, hogy jó, de utána minden ugyanúgy megy tovább, egyik fülén be a másikon meg ki. És sokszor mikor már elszakad a cérna, igenis odacsapok neki egyet, mert sajnos máshogy nem megy. Próbáltam már szépen, aranyosan, kedvesen, kiabálva, de semmi. Két hete éjjel odahányt az ágya mellé, és az apja látta meg reggel, arra nem vette a fáradtságot, hogy szóljon, hogy te figyi, hát bocs, de hánytam, vagy legalább feltörölhette volna, ugyanis nemsokára 9 éves lesz, nem hiszem, hogy ez olyan nagy kérés lett volna, nem, inkább otthagyta megszáradni a hányását az ágya mellett, ő meg csicsikált tovább, mint aki jól végezte dolgát, másnap meg apa pucolta fel utána! Számomra ezek a dolgok érthetetlenek, és szerintem nem normálisak. Én próbálok normálisan állni a helyzethez, de nem megy sajnos. Pedig nem volt rossza a gyerekkel a kapcsolatom, jó, voltak hullámvölgyek, hisz nekem is "új" ez a szerep, mivel nekem nincs gyerekem, sőt, ő szerintem anyja helyett anyjának tekint engem, anyák napjára is én kaptam ajándékokat és nem az anyja. Mikor beteg volt, én voltam vele otthon, én vittem orvoshoz, én vettem neki gyógyszert, ápoltam, én tanultam vele mindennap, játszottam vele, tényleg sajátomként neveltem. De most nagyon tanácstalan vagyok, és elkeseredett, főleg mert nagyon szeretem a páromat és vele szeretnék lenni életem végéig, nekem nem kell más, viszont a gyereket jelenleg a hátam közepére se kívánom... De vajon megéri nekem ez az egész kapcsolat, ha rámegy az egészségem? A gyerekpszichológushoz egy hónap múlva megyek, csak arra kaptam időpontot, nagyon messze van még. :/ Viszont annyira szeretnék megoldást találni, hogy holnapra meg bejelentkeztem kineziológushoz is. Remélem valaki/valami. Szerintetek van megoldás? Velem vagy a gyerekkel van a baj? :(

281. Fighter07 (válaszként erre: 271. - MicceKatze)
2015. jún. 11. 10:47

Szia!

Nem lehetséges az, hogy az anyuka hangolja ellened/ellenetek a gyereket? :/

2015. ápr. 17. 03:18
muszaj kulonben boldogtalan less veled!
279. 2cc786c515 (válaszként erre: 278. - Doryyy)
2015. febr. 2. 12:30

Utoljára ekkor volt itt: 2012-05-12 13:19



... nemigen fogod megtudni...

278. Doryyy (válaszként erre: 1. - Rexona)
2015. febr. 2. 12:27
Közben látom eltelt jó pár év...Milyen lett azóta a helyzet?Nagyon kiváncsi lennék..
277. Doryyy (válaszként erre: 1. - Rexona)
2015. febr. 2. 12:25
Tök ugyanebben vagyok!!! És nagyon kettős érzés.Eleinte ugyan ez volt,mint most nálad...Rosszul voltam,és attól még vagyok is a ami napig,ha ott van nálunk a volt asszony a gyerekkel,vagy ha a párom elmegy hozzájuk családosat játszani....De mára ugy kezelem,hogy megyek én is,és éreztetem milyen jól megvagyunk,hogy érthető legyen,hogy én vagyok az uj család!!
2015. jan. 25. 08:18

Novemberben kérdezte és azóta nem is volt itt:)

Reméljük megoldódott a probléma.

275. Perla del Mar (válaszként erre: 271. - MicceKatze)
2015. jan. 25. 01:57

Nem lehet, hogy az oviban van egy gyerek, akitől az ilyesmiket tanulja? Pár hónapja mesélte egy barátnőm mikor telefonon beszéltünk , hogy az unokahúga is csúnyán beszél. Az apukája felesége ( gyerek nagymamája) állítólag felvette a telefonjára, mert attól félt otthon nem hiszik el neki. Leejtett valamit és akkor bacca meg, bacca meg. Nála is az volt valamelyik gyerektől eltanulta. Mondjuk az öccséék sem vették komolyan, ahogy kivettem a szavaiból, mert szerintük olyan aranyosan mondja, hogy nem lehet rá haragudni.

Szerintem érdeklődjetek az oviban. Logikusan is tőletek nem hall ilyet , mint írod az anyukától sem akkor csak az oviból tanulhatta.

274. marcipán9 (válaszként erre: 271. - MicceKatze)
2015. jan. 25. 01:56
Még az jutott eszembe, hogy talán az oviban lát olyan gyerekeket, akik csúnyán beszélnek, rosszalkodnak, ez imponál neki és átveszi a viselkedésüket. Feszegeti a határokat.Egy barátnőmnek volt ilyen probléma a kisfiával, káromkodni tanult a nagyobb ovisoktól...
273. marcipán9 (válaszként erre: 271. - MicceKatze)
2015. jan. 25. 01:40
Szia! Az oviban nincs pszichológus? Talán ő tudna segíteni.Nálunk az iskolában van egy kisfiú aki a tanároknak mondja, hogy leszarlak...és a társaival is agresszív, őt most pszichológushoz küldte az osztályfőnöke.Nálunk a férjem kisfia, aki nyolc éves, férjemmel szokott csúnyán kiabálni...a múltkor el is kezdte püfölni, akkor én megfogtam a kis kezét és mondtam neki, hogy nem szeretném még egyszer látni, hogy megüti az édesapját...elvégre apa sem ütötte meg soha őt. De tényleg nem, tudomádom szerint az anyukája sem...ő mégis üt.:( most pedig az imént besétált a hálószobába és átvitte az apukáját a gyerekszobába aludni...hány éves korig normális együtt aludni a gyerekkel? Tudom hogy itt is van ellene és mellette vélemény rengeteg...
2015. jan. 15. 10:58
nehez megertelek,de sajnos sok pasinak van gyereke.
2014. nov. 24. 09:57

sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni, mostoháktól és édesanyáktól. Páromat imádom bár mostanában felborult az összhang közöttünk. Amikor összejöttünk válófélben volt, elég csúnya és hosszú válás volt. Az eredménye egy közös megegyezés lett 1 hét anyánál 1 hét apánál megoldással. Ezzel nincs is semmi probléma. Rettegtem tőle, hogy fogom ellátni a nevelő szülői feladatokat de megoldottuk. A gyerkőc 2 és fél éves volt, most már 4 és fél. A kapcsolatunk jó, bár nekem hiányzik az intimitás belőle. Nálunk nincsen összebújás meg puszilgatás, ezt apával csinálja. Nekem picit idegen volt akkor, amikor összekerültünk, hogy ölelgessem és ez így maradt a kapcsolatunkban. Persze ha beteg akkor az én ölemben van és szeretgetem de úgy gondolom az más szituáció. Lehet rosszul gondolom, azért írok , hogy véleményt mondjatok.

A gondom a következő a gyerkőc kb 1 hónapja megváltozott, keressük az okát a párommal, de nálunk nem történt semmi olyan ami ezt a rossz irányú változást kiválthatná. Anya azt mondja nála sem, ő egyedül neveli. Az oviba már kétszer behívták a szülőket mert verekedik, mert rombolós játékokat játszik. Közben itthon elkezdett ellenkezni,böllenkedni. Először azt hittük dackorszak. De már túllépet ezen a határon. Az a gyerek aki majdnem angyal volt, most olyan neveletlen, hogy én kezdem feladni. pl. : jön érte anya, én öltöztetem, majd a gyerek közli velem leszarlak. Hát szikrát nem kaptam, otthagytam, hogy ne lássa, és elmentem sírni. Apa leszidta,hogy ilyet nem mondunk a másiknak, meg anya is leszidta.

Tegnap az apjának mondta miután rászólt, hogy ne turkálja az ételét, közölte le foslak. Az innivalót miután apa odaadta neki, odadobta a nappali közepébe.

Játszunk egy játékkal, mondom neki pakoljuk el. El is pakoljuk,közben mondja hoz másikat, mondom neki ezt rakjuk a helyére. Erre közli ő nem, mondom miért nem. Mert majd Te. Szót szót követett mire mondtam neki akkor ki is dobhatom? ( volt már ilyen régen, de akkor vagy az volt a válasz nem, vagy amikor elindultam volna a kuka felé jött, hogy ok) szóval mondja igen. Azóta a játék a szekrény alján lapul mert „kidobtam”. Közölte majd vetet a mamával másikat. Régen nem csinált ilyeneket. És mi meg a párommal kezdünk ez miatt egymásnak feszülni. Máshogy kezelnénk a kialakult szituációt. Ma reggel mondtam neki nem akarom én vinni az oviba ( mert már félek mivel fog megint a lelkembe mászni). Van ötletetek? Csak azt ne mondjátok legyünk türelmesek mert az hiánycikk már.

2014. aug. 1. 02:18
megértelek.
269. e49241a632 (válaszként erre: 268. - Marcipán9)
2014. júl. 25. 10:29
Akkor nálatok nincs nagy gond. Sok sikert kívánok:)
2014. júl. 25. 10:24
De most, hogy ennyit írtunk róla kicsit megkönnyebbültem :) Nyilván van bennem önzés, ami előjön évente egyszer :) és igen a kedvesem nagyon jó ember :) és igen sajnálom ezt a kisfiút, de mint az igazi szülőnél, nálam is elszakad néha a cérna, csak én elfojtom...mert úgy érzem nem emelhetem fel a hangom más anya gyerekével szemben...én ilyenkor inkább elmegyek sétálni a kutyával...ennyi...köszönöm a hozzászólásokat! :)
267. marcipán9 (válaszként erre: 266. - Kriszta773)
2014. júl. 25. 10:20
ez így van...de mivel vidéken lakunk, mindenki ismer mindenkit...és a szomszédjuk mondta, hogy gyakran hallatszik át kiabálás...Sok kéretlen infó eljut hozzánk :) azt is szűrjük... :)
266. kriszta773 (válaszként erre: 265. - Marcipán9)
2014. júl. 25. 10:17
azért annyira mindenki lehet rutinos, hogy tudja, amit a gyerek mond az éppen távol lévő szülőről, és amit a szülő mond az elvált párjáról, azt el kell osztani tízzel és gyökvonások alá is tenni :)))))
265. marcipán9 (válaszként erre: 264. - Kriszta773)
2014. júl. 25. 10:09
Ez azért is nehéz, mert az édesanyja állítólag nagyon szigorú, sokat kiabál. A gyerek elmondása szerint, így érthető hogy nálunk vezeti le a feszültséget, ez nem is baj. De ott nincsenek meg azok a napi "rutinok", ahogyan mi élünk pl. ilyesmi, hogy az asztalnál étkezünk és nem rendszeresen a tv előtt. Sajnos van is étkezési zavar...beszereztem néhány gyerek szakácskönyvet szerencsére van , ami bevált :) Legalább lesz tapasztalatom :)
264. kriszta773 (válaszként erre: 262. - Marcipán9)
2014. júl. 25. 10:01

hát ha pedagógusként már majdnem 4 éve ilyen helyzetben vagy, és sem a gyerekkel, sem az apjával nem bírsz, nem biztos, hogy neked való pálya :)

egyébként saját gyerekkel is ugyanúgy megvannak a problémák, ugyanúgy megvannak a dackorszakot, sok gyerek kezelhetetlennek tűnik, nemcsak azon múlik, kié a gyerek :)

olyan pasihoz meg ne menj hozzá, akivel nem mered/tudod megbeszélni és megoldani a problémádat

263. marcipán9 (válaszként erre: 257. - Fiúsmami)
2014. júl. 25. 09:59
Szia!Sajnos nem csak engem utasít, bárkit, akár ismeretlent is...az édesapja szerint, ezt a másik oldalról hozza, ott természetes, hogy ők így beszélnek egymással, nagymama, anya, mindenki...rengeteg mindenbe bevonom, van kertünk együtt ültetünk,aztán betakarítjuk, megtanítottam panírozni, hintázni, homokozni, most tanítom biciklizni, de az édesanyja azt mondta neki, hogy addig nem kell megtanulnia, míg az apja nem tud úszni. Ezt üzente a gyerek által...ő velünk nem kommunikál. Egy kisgyerekkel üzengetni, szerintem a lehető legrosszabb...
2014. júl. 25. 09:54
Kedves hozzászólók! A kisfiú azt mondta, édesapjának, hogy én jobb fej vagyok, mint az anya...immár 3 hete itt van, nincs bírósági döntés, nem hétvégi gyerek, iskola időben minden másnap mi mentünk érte...négy és fél éves kora óta GONDOSKODOM róla, 8 éves lesz...most mégis nehéznek érzem az egészet, csak ezért írtam le a gondolataimat...Ja és láttam már korábban is gyereket, gyakran vigyáztam rokon kisgyerekekre én is, nem egy nagycsaládos rokonom van, de ott nem így megy a gyermeknevelés, a sablon hozzászólást pedig: hogy nem,tudhatom, mert nincs gyerekem, nem érzem igazságosnak...Pedagógusként nem tartom gonosznak magam, gyermekkorom óta erre a pályára készültem...célom, hogy a gyerek ne szorongjon az iskolában. :)
261. unom (válaszként erre: 258. - Fiúsmami)
2014. júl. 25. 09:30

Semmi gond, én fordított helyzetben vagyok. Nem egyszerű, figyelni kell, és főleg nekem. A gyerekem is és a párom is hozzám tartozik, én vagyok köztük a kapocs.

De azt sose engedném, hogy a gyerek agresszív legyen a párommal, (fordítva fel se merül), a szabályokat pedig megbeszéltük, hogy mindenkinek tiszta legyen. Nem nagy dolgok, nem is sok, de ezeket mindenki elvárja a másiktól.

260. unom (válaszként erre: 259. - E49241a632)
2014. júl. 25. 09:27
Ezzel egyetértek.
2014. júl. 25. 09:25

Már megint egy ilyen téma? Hát úgy tűnik, ez mára társadalmi jelenség. Én azt mondom, ilyen szituációba csak az menjen bele, aki a párja gyerekében meg tudja látni a szerencsétlen összezavarodott kis embert és van benne annyi lelkierő, hogy nagy szavakat használjak, nemes lélek, hogy feltétlen szeretettel tud fordulni felé, akkor is, ha eleinte nem ezt kapja vissza.

Aki nem tudja félretenni az egóját és versengeni akar a szeretért (miért nem én vagyok az első) az messze kerülje el az ilyen férfiakat.

258. Fiúsmami (válaszként erre: 256. - Unom)
2014. júl. 25. 09:24
már bocs,hogy neked írom E:2-be csak az érthetőség kedvéért írtam így
257. Fiúsmami (válaszként erre: 253. - Unom)
2014. júl. 25. 09:22
Hogy a viharba ne kompenzálna mikor alig látja a gyerekét.Hé mert te mit tennél ?ne már.Amiatt meg ne a gyerekre haragudj,hogy utasít,mert azt lehet utasítani aki hagyja magát.Legyél már okosabb mint egy gyerek.Hány éves egyébként?A pároddal kell megbeszélned,hogy ő nem beszélhet így veled ennyi.persze,hogy utasít,mert érzi,hogy nem szereted.Talán kicsit máshogy kellene hozzá állnod.Látod ebből is látszik,nincs még saját gyereked,vagy inkább úgy fogalmaznék ,hogy nem együtt nevelitek,hogy ezt egy tapasztalt szülővel nem lehet megcsinálni.Mennyi idős,hogy ki ki kell szolgálni?Másrészt vond be a munkába.De szeretettel játékosan.Én már a 3 évesem után se viszem ki a tányért .De ezt nem úgy tanulja meg,hoy fogd meg fiam vidd ki,hanem sok sok türelemmel szeretettel.Próbálj kicsit rafkósabb lenni.Hidd el ezt sok tapasztalt anyával nem lehet megtenni ,és úgy,hogy a gyerek észre se veszi ki irányít:)
256. unom (válaszként erre: 254. - Fiúsmami)
2014. júl. 25. 09:19

Persze, vannak ilyenek. De nálunk mindig alapszabály volt, hogy nem ütünk meg mást, ha akar valamit kér. A gyerek próbálgatja a határait, ha engedik neki folytatni fogja, mert ezt lehet.

Az apuka tipikus vasárnapi apa, vigyáz, nehogy megbántsa a gyereket, így mindent megenged. Ez nem nevelés.

Abban egyetértek, hogy nem sok jövője van ennek a kapcsolatnak, de nem hiszem, hogy a pasi talál jobbat. Normális embernek ez a helyzet nem tetszik.

255. kriszta773 (válaszként erre: 250. - Fiúsmami)
2014. júl. 25. 09:16
azért ez nem egészen így van, mert sok elvált vagy egyedülálló szülő esik abba a hibába, hogy ha új párja van, úgy áll hozzá: ne szólj bele, nem a te gyereked, én nevelem. jobb esetben csak nem tudják kezelni a helyzetet, mert ilyenkor a férfinál kevesebbet van a gyerek, mindent meg akar adni neki és nem fegyelmezni, rosszabb esetben önzőség és butaság, mert nem veszi figyelembe, hogy nagyon is fontos, hogy az új párja és a gyereke között jó, kiegyensúlyozott viszony legyen
254. Fiúsmami (válaszként erre: 251. - Unom)
2014. júl. 25. 09:15
Talán ha a gyerek azt érezné,hogy nem egy megtűrt személy hanem szeretett lény,nem ütne,kiabálna.Mert az a gyerek viselkedik így aki bizonytalanságban van fél,támadva érzi magát.De mindegy.Nem hiszem ,hogy a gyerek össze vissza veri XD szerintem minden gyerek eljárja a magáét.És mivel alig ismeri nem tudja mit miért csinál.Csak egy példa .A kisebb fiam mikor elkezd nyafogni mindenért rendszerint tudom,hogy pisilnie kell.Elviszem pisilni 2 perc múlva kis angyal:)Ilyen apróságok!Én mielőtt gyerekeim lettek 10 évig vigyáztam másokéra!!Hát mit ne mondjak én is tudtam mit kellene máshogy tenniXD
253. unom (válaszként erre: 252. - Fiúsmami)
2014. júl. 25. 09:12
Az apa nem gondoskodó, hanem kompenzál:"ő engem kiabálva utasít, dirigál, ugráltat...az édesapja nem szól." Te ezt megengednéd a gyerekednek bárkivel szemben?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook