Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Most már elég fórum

Most már elég (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Most már elég

48. Rúnia
2009. máj. 24. 20:53
Sok sikert és legfőbbképpen kitartást kívánok neked.Ne add fel!!!!!!! :)
2009. máj. 24. 16:18

Olvastam a naplódat:D Azért most nem kezdj el aerobikozni ha nem muszáj:)

A fogyókúra lényege 70% kaja, 30% mozgás.

MAjd ha leadtál egy húszast akkor, addig maradjon a séta, vagy bicaj, olyasmi ami nem terheli az ízületet.

És valaki írta vizsgáltasd ki magad. Bár nagy reményeket ne fűzz hozzá, ahogy látom a mai fiatalságnak nem lételeme a mozgás, és sport, pedig itt lehet a baj forrása.

Mi sem ettünk kevesebbet, de lényegesen többet mozogtunk, igaz nem aerobik órán. Pl. ha moziba mentünk képesek voltunk a Petőfi hídtól elgyalogolni a Margit szigeti moziba, és vissza, főleg ha a srác is akarta...:))

Ma még a telefon is mobil, annyira sem kell megemelkedni, és sajnos ez az én korosztályomat sem kíméli!

2009. máj. 24. 13:27
Sokan javasolják a kezelést. Elmondaná valaki, hogyan is zajlik ez pontosan?
2009. máj. 24. 13:03
Kitartás! szerintem megtudod csinálni! én 87kg-ról indultam, most járok 71 kg-nál! vagyis 16kg-t fogytam majd 3 hónap alatt! Szurkolok neked!
2009. máj. 24. 11:55

Javaslom én is neked az endokrinológiai kivizsgálást, a SOTE Mária utcai II. Belgyógyászatán, a kedves és kellemes megjelenésű és nagyon okos idős, 70 év felette Dr. Kiss Róbert úrnál, rendkívül lelkiismeretes és hozzád hasonló korú hölgyek is járnak hozzá. Be kell előre jelentkezni és háziorvosi beutaló is kell. Ne ijedj meg, ha kb. másfél hónap múlva fogadnak csak, a kivizsgálás már gyorsan megvan, saját laboratóriumuk van, ahol többféle hormonális vérvétel van.

Fontos, hogy ez az oldal rendben legyen a szervezetedben, mert itt a stresszhormon szinttől a női hormon szinten át a pajzsmirigyig mindent kivizsgálnak!

2009. máj. 24. 11:03

Olvasom az egészséges táplálozást. Egyetértek veletek, az egészséges táplálást már gyerekkorban el kell kezdeni...de!


Én nem gondolom hogy azzal a néhai chippssel vagy csokival rontjuk el. Én biztos oda fogom adni neki, és a zsiros pörköltet is, hisz mi is azt esszük, ilyen a magyar konyha.


Én a sportban látom az utat. Kicsi kortól kell mozogni és akkor igenis lehet enni, mert ugy is megeszi...hisz én sem az almát választom a csoki helyett...:)


Amig sportoltam (versenyszerűen) annyit ehettem és nem volt magas a koleszterinem vagy a súlyom. Mozogni és mozogni a gyerekenek pedig ez nem büntetés sztem.


Én majd igy próbálom koordinálni a gyerekemet.

2009. máj. 24. 10:59

Nagyon drukkolok, sikerülni fog biztos:))


Egy tanács..én 2 hónapja szültem a Kislányomat és megmaradt nagyon a hasam...elővettem a nővérem régi fogyasztó torna övét (általában edzés alatt szokták alkalmazni h jobban izzadjanak...)én reggel felteszem az övet és este le..mindez ebben a melegben nagyon kemény! de!!!! szerda óta 3 cm a csipőből és 3 a derékból lement. nagyon boldog vagyok. Ez csak egy ötlet h még jobb és szebb legyél szeptemberre.


Ja és egyetem...a legnagyobb buli...sok sikert hozzá!!!

2009. máj. 24. 10:53
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2009. máj. 24. 09:12
Rendszeresen nézem én is Gilian műsorát - nem semmi a nő és a módszere, de tényleg hatásos. Szóval kellő kitartással neked is sikerülni fog! Csak kitartás és türelem!
39. Pajola (válaszként erre: 21. - Ducimuci)
2009. máj. 24. 07:40

Szia ducimuci!

Én tavaly 10 kg fogytam a 90 napos diéta reform változatával.Idén februárban ismét nekivágtam és 8 kg fogytam és jó néhány cm karcsúsodtam.

Te most milyen diétával próbálkozol? Mennyit szeretnél fogyni? Szívesen segítenék cserélnék veled tapasztalatokat.

Ha gondolod írj! :) :) Szia Paula

2009. máj. 24. 01:47
:)
2009. máj. 23. 22:48
Sok sikert,és kitartást.Pár évvel ezelőtt én is fogyóztam,nem mások miatt,hanem magam miatt.Rosszúl éreztem magam a bőrömben.Élsportoló voltam,amit abbahagytam egy kis időre.Pikk-pakk feljöttek a kilók,mert ugyan annyit ettem ,mint előtte.75kgra tornáztam fel magam 55-60kgról.2 hónap alatt fogytam le 15kgot mindenféle testmozgás nélkül,és nem koplaltam.Rövidesen megint erre szorulok,de amíg szoptatok nem fogyózok,de mostmár odafigyelek az étkezésre.Le is esett már 2kg rólam,de tejem van ugyan úgy.Sok sikert,lesem majd hol tartasz!Szorítok neked!
36. 2d5a00656a (válaszként erre: 34. - Minerva223)
2009. máj. 23. 21:54
A túró rudi aranyos nagyon::)
35. 2d5a00656a (válaszként erre: 34. - Minerva223)
2009. máj. 23. 21:52
Igen,ebben tök igazad van,de sajnos az egészséges táplálkozással a legtöbben nincsenek tisztában.nem azértadják mert olcsó,hanem mert ezt adták nekik is anno...Szerintem ha tudnák ,hogy nem jó nem adnák,hiába olcsó.Az ember a gyerekének mindent megad.
34. minerva223 (válaszként erre: 32. - 2d5a00656a)
2009. máj. 23. 21:49

Jól nevelni csakis példamutatással lehet.

Ezt tükrözi az a közmondás is,hogy bort iszik és vizet prédikál:-)

Vidék és város között nem látok akkora külömbséget ,mint inkább a szegény és közép osztály között.Mert mit tehet az az anyuka aki nem tud csak egészségtelen (de isteni) Zsíros,vajas,és lekváros kenyeret adni a gyerekének? Gondolom ő is szívesebben etené egészséges táplálékkal őket,de sajnos ezt nem mindenki engedheti meg magának.

Hála I. nekem mindíg sikerült kigazdálkodni,ha nehezen is amire a piciknek szüksége volt.Nem véletlenül mondta a lányom 3 évesen a boltban,amikor megtagadtam tőle az édességet,hogy"

Ok. Anya de túró rudit azért kaphatok, mert az egészséges":-)))

2009. máj. 23. 21:38
elet=ételt
32. 2d5a00656a (válaszként erre: 31. - Minerva223)
2009. máj. 23. 21:26
Tudod ,amit leírtál mind igaz,a kiegészítés az,hogy a szölőknek sem ártana követnie ugyanezt az elet.mert a gyereknek is könyebb úgy "diétáznia"hogy a többiek is ezt eszik,és nem mást.És a szülőknek sem árt az egészséges kaja ,megelőzendő a szívinkfarktust és egyebeket...
31. minerva223 (válaszként erre: 30. - 2d5a00656a)
2009. máj. 23. 21:21

Igazatok van ,pont az a két falat az amit már nem kellene erőltetni,de sajnos ezt a hibát én is elkövettem a gyerekeimmel szemben. Nem is lenne ez olyan nagy baj,ha az a két falat egészséges étel lenne és nem jó zsíros pörkölt,vagy töltött káposzta.

Igazából abban is látom még a hibát,hogy a gyerekek tele vannak tömve két étkezés között csipszel,csokival,rágcsikkal cukros üditővel. Na persze a külömböző multi étkezdék szemétre való kajái sem tesznek jót. Mennyivel többet érnének uzsira egy almával,vagy valamilyen más gyümölcsel.

Persze nem kell a csokit megvonni,de ésszel kéne

táplálni már pici kortól kezdve a gyerekeket.

30. 2d5a00656a (válaszként erre: 28. - Dorottya84)
2009. máj. 23. 20:50
Annyira igazat szóltál!!!!!!Eza mételyaz alapja az egésznek!Még azt a két falatot nehogymááá ott hagyd!!!
29. 2d5a00656a (válaszként erre: 27. - 96126be7d9)
2009. máj. 23. 20:49
Én,bár Pesten élek vidéki lyány vagyok/akkor is vidéki..akkor is vidéki/szóval testközelből érint a dolog:)
2009. máj. 23. 20:39

véleményem szerint sok szülő ott is elköveti a hibát(bár nem mindenért ők okolhatók) hogy kiskorunkba

"addig nem állsz fel az asztaltól míg nem üres a tányérod"

"naaaa még egyél pár falatot........

igen ám de lehet hogy az a gyerek azért nem eszik meg mindent a tányérrol mert már jól lakott,így nagyobb korában már az agyába van vésve hogy uhhh már dugig vagyok de ezt a keveset már nem hagyom a tányéromon.........persze ez alkati kérdés is

Az tuti hogy a kislányom más szellemben fogom etetni.

Amúgy ducimuci rengeteg kitartást kívánok,drukkolok hogy sikerűljön.

27. 96126be7d9 (válaszként erre: 26. - 2d5a00656a)
2009. máj. 23. 20:29

A szülők tényleg hibásak, nem csak abban hogy milyen ételekkel etettek, hanem főleg abban, hogy milyen ételekre "neveltek rá".

Ezért olyan nehéz felnőtt fejjel fogyni, mert az egész gondolkodásmódodat kell megváltoztatni.



Amúgy csalánlevél, köszike, igen, itt vidéken sokkal nehezebb, hiszen kolbászt eszünk szalonnával éjjel nappal. Bezzeg Pesten, mi?

26. 2d5a00656a (válaszként erre: 24. - Ducimuci)
2009. máj. 23. 20:17
Ebben nincs igazad!Egy gyerek elhízásáról csak/CSAK/a szülő tehet.Ha te 18 éves vagy akkor legfeljebb az elmúlt 2 évedért lehetsz felelős/vagy azért se/De persze sok szülő azthiszi akkor "egészséges a gyerek ha majd kicsattan"főleg vidéken!Lehet ,hogyte is ebbe estél bele?
2009. máj. 23. 20:15

Sosem gondoltál még szakszerű segítségre?

Ezek a pánikszerű diéták hosszú távon inkább rontnak az állapotodon mintsem segítenének!

A havi 15 kiló az heti majdnem 4 ,mondjuk 3,5.Ezt a fogyási rátát nullböjttel lehet elérni,kizárólag orvosi segítséggel intézetben.ha nem akarod ,hogy kedved szegje az elején a dolog tűzz ki magadnakreálisabb célt/heti 2 kiló?:)/és még az is durva lesz hidd el!!!Csak akkor sikerülhet ,ha lesz közben sikerélményed,és ezt csak reálisan érheted el!!!

Nincs dietetikus ,vagy edző a környékeden??

2009. máj. 23. 20:12
És anyuékkal kapcsolatban lemaradt. Nem hibáztatom őket, csak a baj az, hogy mint minden szülő nem tagadták meg tőlem az esti lekváros keneyeret, fagyit. És mindemellett keveset mozogtam. Nagyon sokat köszönhetek nekik. Nem az ő hibájuk ismétlem. Csak én érzem, hogy a gyerekem ezt az alkatot fogja örökölni, és igyekszem a mai modernebb világban majd olyan ételekkel etetni. 1994 környékén, amikor nagyon elkezdtem hízni, nem voltak annyira elérhetőek a barna, rozs kenyerek, sem az, hogy mindennap csirkemellet egyek zöldséggel, meg teljes kiörlésű liszt stb. A világ változott. Az én gyermekem számára már elérhető lesz ez az életmódváltás.
2009. máj. 23. 20:12

Kitartast!

Fogytam en is sokaig heti tobb mint 1 kg-t, vissza is jott a tobbszorose..vigyazz ezzel. Ha ennyit fogysz akkor csak ugy orizheted meg a tomeged, ha egesz hatralevo eletedben kb semmit se eszel egesz nap.

Van ismerosom, aki szinten 100 kg felett van, de hormolanis dolgok miatt. megfelelo hormonokkal lefogyott. Szerintem vizsgaltasd ki magad egy endokrinologusnal is, vesziteni ugysem veszitesz semmit. Lehet neked is van baj egy hormonnal. Egy probat meger. Ha nem jon be, marad csak a dieta es mozgas.

22. guti73
2009. máj. 23. 20:10

Szia!

Remélem sikeres leszel!Mindent bele!-és persze kitartás!Bár szerintem a 15 kiló leadása 1 hónap alatt kicsit soknak tűnik.De hajrá,én drukkolok neked!Kíváncsi vagyok a fejleményekre!

2009. máj. 23. 20:05

Hali! Hát kaptam hideget meleget! Köszönöm a hozzászólásokat. Míg nem aktiválódott a cikkem addig 90napoztam. Fúj. Soha többé! :S

Szóval pár válasz:

15kg tudom,hogy sok, de én a nővéremből indulok ki. Hasonló alkat, mint én és ő is ennyit fogyott 1 hónap alatt. Aztán betegeskedett, de ez nem a diéta miatt, hanem más egészségügyi probléma. Habzsolt, és 1 dkg-ot sem hízott vissza.

Igazatok van, nem másokért kell lefogynom, de mennyivel jobb az, ha a barátom felkaphat az ölébe, nem pedig én őt.

A fogyásom másik oka az, hogy félek. Félek a szívproblémáktól, ami apukám családját érintette. 3lány tesóm van. ebből 2-en anyai ágon telezabálják magukat és 55kgot nyomnak. Én és a legidősebb nővérem annyit eszünk mint egy madár és 100kg körül lebegünk. Igazságtalan az élet.:S Naplómban leírom, hogy mit mennyit eszem. Mint akorábbi 90naposnál.

Köszönöm mégegyszer azt, hogy szóritottok.

2009. máj. 23. 19:55

Sok sikert ,kitartást és várom a fejleményeket egy hónap múlva.

KITARTÁS.

2009. máj. 23. 19:47
Még egy mondat: a tornát probáld napi fél-egy órára tervezni, de ne szakaszosan hanem egyszerre fél orát vagy egyet. Néha azért hagyj pihenőnapot , hogy regenerálodjon a tested.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook