Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Még nincs babám, és még terhes sem vagyok, de már most vásárolgatok bébiholmikat!Ez már túlzás igaz?Vagy nem lehet elég korán felkészülni rá fórum

Még nincs babám, és még terhes sem vagyok, de már most vásárolgatok bébiholmikat!Ez már túlzás igaz?Vagy nem lehet elég korán felkészülni rá (tudásbázis kérdés)


1 2
49. sajert
2009. okt. 26. 21:05
Még a lombikos kezelés alatt megláttam két tündéri rugit. Meg is vettem őket, egy zöldet meg egy sárgát. A zöldben vittem haza a fiamat a kórházból.
48. supin (válaszként erre: 47. - 5fbb0bd9cd)
2009. okt. 26. 11:59

Nagyon jó ,hogy megírtad!!!

Milyen igaz. Nos én is sokkedvességet kapok vissza a kis babarucikért. Kifejezetten jól esik. Pedig mikor megveszem még azt sem tudom hová-kihez fog kerülni.

Nem hiszek a babonában.

2009. okt. 26. 11:09

Csak hogy ne a babonásak legyenek itt túlsúlyban én is hozzászólok.

Amióta saját jövedelmem van kb. 10 éve, azóta vásárolgattam babaholmikat (csak úgy, ok nélkül a pillanatnyi érzelmek hatása alatt). Mindegyiknek mindig meglett a helye, ahol nagyon örültek neki, igaz előtte évekig én nézegethettem és simogathattam őket otthon (közben álmodoztam a nagy Őről és szemünk közös fényéről)...

Két és fél éve véletlenül (minden görcsölés nélkül, sőt védekezésünk ellenére) pottyant közénk a csillag.

És láss csodát, legalább a százszorosát kaptam vissza babakelengyéből (is) a rokonoktól, barátoktól, mint amit én annak idején vettem és továbbadtam.

Szóval az én tanácsom az, hogy ha jól esik és nem a kenyérrevalót költöd, hát semmi akadálya annak, hogy vásárolj.

46. *Pillango* (válaszként erre: 45. - Supin)
2009. okt. 26. 08:46
mi a nagyitól kaptunk kislányruhát (kettőt), mikor még nem tudtuk a nemét:) Kisfiúnk lesz persze:) Csak erre vigyázz, addig ne add oda:))
45. supin
2009. okt. 26. 08:33

Nagyi vagyok már. De ha meglátok egy csini rucit ...hát...előfordul,hogy megveszem.

Biztos lesz még unokám.

Vagy a családban kisbaba.

44. *Pillango* (válaszként erre: 33. - HUBERTUS 33)
2009. okt. 26. 08:31
Mi a rossz AFP után vettük a babakocsit. Nem látom az összefüggést... Most vagyok 34 hetes, és megvan minden a baba érkezéséhez. Szép is lenne, még most elkezdeni beszerezni mindent. Fizikailag és anyagilag sem bírnám.
2009. okt. 26. 07:48
Babona ide-vagy oda, ez nem boszorkányságról szól, hanem egyszerűen annyi, hogy ráér ez a pénz, meg energia, ha már tényleg konkrét a dolog. nem egy body-n múlik, hogy a bébi végül megszületik, vagy sem... nekem is volt egy vetélésem, pedig nem vettem neki semmit, de nem babonából. ha vettem volna, akkor sem maradt volna velünk sajnos, ez nem ezen múlik...
2009. okt. 26. 07:45

előre azért nem vásároltam semmit! de, amint hallottuuk-láttuk 7 hetesen a szívhangot, lassan (és főleg titokban:D) elkezdtem bodykat, meg kis zoknikat venni:). Inkább csak azért, hogy vegyek neki 'valamit'. emlékszem, hogy amikor egy pár kiszoknija volt, hét-nyolc hetesen, akkor azt tettem ki és mindig láttam, így akkor az a zokni jelképezte őt kb, mivel még nem mozog, nem nő a hasad, ez egy kézzelfogható dolog tőle. A terhességi tesztet mégsem úgy nézed mint egy kis zoknit:)

Három hónaposan, amikor még persze nem volt egyértelmű, hogy nálunk jön a baba, a boltban megkérdezte a nő, hogy fiúnak, vagy lánynak nézelődöm. Mondtam, hogy valami zöldet, vagy sárgát keresek:D


Szóval ráérsz vásárolni, ha jön a bébi, márcsak a neme miatt is. Utólag én sem vennék már ennyi uniszex szinű dolgot:)

2009. okt. 25. 23:20
nem túlzás, hanem felesleges.
2009. jún. 22. 17:07
Ez baj nem jó előjel mert én is vettem egy pár cuccot annak idején és 21 évet kellett várni,hogy megszülessen a gyermekem.Ebből okulhatszu ha akarsz. Helló
2008. okt. 21. 11:48
Kicsit túlzás. NEm szabad előre inni a medve bőrére. Nem hallottál még az ezzel kapcsolatos babonáról? :S
2008. okt. 21. 11:44
Szerintem ez valahol már ne haragudj de nem normális.de ez csak az én véleményem:)
2008. okt. 21. 04:50
Én elfogadtam a kisruhákat ha hozott valaki, de venni semmit nem vettem.Sőt az utolsó terhességemnél azt mondtam, hogy a kiságyat is csak akkor állíthatja fel a párom, ha már tudom, hogy mikor megyünk haza.Nem babonából hanem sajnálatos tapasztalatból.
2008. okt. 21. 03:09
Örültem, ha megláttam valamit és rögtön meg is vettem.:)
2008. ápr. 15. 13:54
Én is vettem annak idején pedig még nem volt se hire se hanva a gyereknek.Nem kell babonásnak lenni!Nem ettől függ,hogy egészséges babád lesz e!
2008. márc. 21. 00:27
Én szerintem nem jó ha most kezdesz el vásárolni mikor még terhes sem vagy mit fogsz csinálni mikor terhes leszel
2008. márc. 20. 23:47
Minek még ha terhes sem vagy?? Max babalátogatóba elviheted. Mi a babakocsit 16. hetesen vettük a jó AFP eredmény után. A többit csak 33 hetes terhesen.
32. ALLICS
2008. márc. 12. 11:08

Ez a babaholmi vásárolgatás abból is fakadhat,hogy már nagyon vágysz egy kisbabára...

Szerintem ez túlzás,ha terhes is leszel ráérsz akkor is kb az 5 hónap után vásárolgatni.Nyugi akkor is eltudsz költeni egy csomó pénzt,most még magadnak vásárolj:)

2008. márc. 12. 10:56
mident a maga idejeben
2007. nov. 6. 06:50
Ne aggódj. Annakidején én is vásároltam egy-két apróságot - kellett a lelkemnek....:) Megjegyzem, olyan kisméretű dolgokat vettem, hogy nem is lett jó a fiamnak, amikor megszületett...:))))
29. bernibebe (válaszként erre: 20. - 9778ca1817)
2007. nov. 5. 21:39

Azért nem kell egyből az ember fejét venni!!!

Egy rugi és egy kiscipő még nem a világ!!!Azóta sem vettem semmit!!!!!

2007. nov. 2. 11:44
Szerintem túlzás, mi csak a szülés előtti 1-2 hónapban vásároltunk pár cuccot. Tudod a babona...
2007. nov. 2. 10:59
Én is megvártam a 7-8.hónapot babonából,addig egy db holmit sem vettem!
2007. nov. 2. 07:06
Én félidő után kezdtem vásárolni, semleges színűeket, aztán a 7 hóban kiderült, hogy lány lesz.
25. LoLiNa
2007. nov. 2. 05:43
túlzás! ha hiányzik egy baba, akkor mért nem vállaltok? már nem is lenne felesleges a vásárolgatás :)
24. Mocori
2007. nov. 1. 10:40
Babonából én nem vásárolnék. 7 hónaposan kezdtem el vásárolni ruhákat és egyebeket.
2007. nov. 1. 09:36
Én babonás nő vagyok!Amikor kb 6 hónapos pocakos voltam a férjem egy kis hintát esztergált s hazahozta nekem!Mondtam tűntesse el a szemem elől amíg meg nincs a gyerkőc!Nem vettem semmit csak a szülés előtt kb 2 hónappal!De ha örömöd leled benne miért ne........
2007. nov. 1. 08:38
Miért lenne túlzás?
2007. nov. 1. 06:39
Ha nem vagy babonás,akkor szíved joga,hogy vásárolgatsz. Én is akartam,de a család nagyon babonás. Javaslom,hogy akkor inkább 62-es ruhákat vegyél. Arany középút...ja,és fehéret...
2007. szept. 6. 13:59

Túlzás, sőt meglehetősen gyerekes dolog!

Várj még azzal a gyerekvállalással..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook