Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Most lett elegem! fórum

Most lett elegem! (beszélgetős fórum)


1 2
47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Liliom10)
2022. júl. 27. 20:11
Köszönöm. Nehezemre is esne megváltozni. Itt rajtunk kívül más is tudja hogy jót tenni jó, erről vajon az én környezetemben miért nem tudnak? :)
46. andilaci (válaszként erre: 45. - BorosTyánka)
2022. júl. 27. 19:36
👍🏻👍🏻👍🏻
45. BorosTyánka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 26. 10:55
Jót tenni jó!
44. liliom10 (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 25. 11:34

Szerintem kaptál válaszokat a kérdésedre:" mit rontottál el ? " Semmit.

Most olyan érzésem van, hogy elég sértődős vagy, amin lehet javítani. Gondolj arra, hogy se a világot, se az embereket nem tudod megváltoztatni, tehát vagy Te változtatsz magadon, az elvárásaidat csökkented, és mindennek örülsz, ami szép és jó körülötted és a világban, vagy megkeseredett leszel. Aztán akkor " örülhetsz", hogy igazad volt, mindenki hálátlan. És mivel senki nem szeret egy folyton rosszkedvű, savanyú képű emberrel beszélni, nagyon egyedül maradsz.

Tehát : maradj ilyen jó ember, amilyen eddig voltál, és majd hozza az élet sorban a hozzád hasonló embereket ! :)

43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Érdekes73)
2022. júl. 25. 08:14

Nem játszok Teréz anyát. Csak jó viszonyt akartam kialakítani a környezetemmel. Mostanra világossá vált, hogy ezért biztos hogy csak én teszek. Nem kell nekem adni semmit, nekem mindenem megvan. Sőt! Ha adok, meg se érzem. Csak barátkoznék. Érdeklődő vagyok, és örömmel segítek, adok. Évek alatt bizony unalmassá tud válni, ha ez egyoldalú. Én nem kapni akarok ajándékot vagy kölcsönt. Csak jól esne ha néha ajtót nyitna rám valaki érdeklődően. De nincs ilyen. Így aztán befejeztem.


Végül a kérdésemre itt se kaptam választ, ezért be is fejezhetjük a témát.

Köszönöm a hozzászólásokat.

42. Érdekes73 (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 25. 07:26
Szelektálni kell kivel foglalkozol felesleges Teréz anyát játszani szerintem.Ahogy írták többen annyit tegyél másokért amennyi neked belefér és ne gondold hogy bárki is hálás lesz és viszonozza.
41. liliom10 (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 19:51

Még valami eszembe jutott. Azok az emberek, akiknek segítesz, egyszer csak megszokják, hogy Te ilyen vagy. Természetes lesz nekik, hogy segítőkész vagy. Sőt, aztán mindig kicsit több segítséget várnak tőled.

Bezzeg, ha valaki nem segít, és ilyennek ismerik meg, milyen feltűnő lesz, ha egyszer mégis segít, ő lesz a nagyon rendes.

40. syria (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 18:47

Valószínűleg.

Semmit nem rontottál el. Ez az idióta, hazugságokat benyaló fogyasztói társadalom rontotta el/meg az emberek többségét. Hasonló cipőben járok. Tucatnyi embernek segítettem és segítek mai napig is nem a viszonzás reményében, hanem mert így érzem jól magamat. És mi a viszonzás? NULLA. Pár hónapja 💩ba kerültem. Felhívtam néhányukat azzal, hogy segítségre lenne szükségem. Három kíváncsi se volt arra, hogy mi a problémám, három közölte, hogy nem tud segíteni. (Nem eget rengető dologról volt szó.) Hetedikük hírét vette a gondomnak és felajánlotta a segítségét. Megköszöntem, de tőle nem fogadtam el, mert aránytalan lett volna az ő erőfeszítése az én problémámhoz képest. Nem írtam listát, hogy ki volt az a 6, a memóriám pedig nem ilyesmire van berendezve, így nekik továbbra is segíteni fogok, ha úgy alakul. Szelektálj!

39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Fincsi5)
2022. júl. 24. 18:24
Ismertem én is ilyet. D ez veled nem csak pofátlan volt, de valóságos energiavámpír is. Nem érezted rosszul magad, nem gyengültél el miután magadra hagyott?
38. 820e00bff1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 18:22
Elhiszem,hogy eleged van a viszonuazlan jót tevesből. Akik sosem viszonozták, azoknak már èn sem teszek még semmit.
37. fincsi5 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 18:16

Ez sajnos tipikus. Nekünk jó szomszédaink voltak, de egy nő nem tudom, mennyi gyógyszert kért, mire gyerekei felnőttek. Mert: most írta ki az orvos, de nem tudok már elmenni a gyógyszertárba, meg ilyenek. Soha nem adott vissza semmit, akármilyen antibiotikum volt. Eleinte fel sem tűnt nekem, csak évekkel később. Pénzt is kért, majd azt mondta, ő leküldte az egyik gyerekkel. Persze. Na ez tette be a kaput, de sajnos nem örökre. Gyerekeinek télikabátokat adtam, én sajnáltam, hogy egyedülálló, még arra sem gondoltam, hogy segítettem. Turmixot elkérte, 1 héttel később hozta, hogy rossz, nem tudta használni. Akkor miért nem hozta rögtön?

Mindezek ellenére mikor lánya elvált, ott maradt 2 gyerekkel, én segítettem neki, otthon vasaltam a kicsik ruháit. Elköltöztünk, mikor először találkoztunk, megkérdezte milyen itt lakni? De következő mondata már az unokákról szólt, eskü, legalább 25 percig meg sem tudtam szólalni, csak a szuper, ilyen ritka okos, szép unokákról hallgattam a sztorikat. Nekem akkor született egyetlen unokám, egy szót nem tudtam mondani, úgy volt, hogy majd eljön ide, hát én nem hívtam. Örülök, ha nem látom.

36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Sirga)
2022. júl. 24. 17:47
Köszönöm. Lehet hogy az a baj velünk, hogy úgy viselkedünk másokkal, ahogy szeretnénk hogy velünk viselkedjenek?
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Ramcsika)
2022. júl. 24. 17:45
Egyrészt öröm hogy van aki megért és nem vagyok egyedül, másrészt nagyon sajnálatos hogy ilyen emberekkel vagyunk körülvéve. Én is beszüntetem mostantól a jókodást. Felveszem a helyi szokásokat. :) Nem érdemelnek meg engem. :)
2022. júl. 24. 17:43
Keress mást akin segíthetsz. Neked is véges az energiát, ès az időt. Kincseiteket ne dobjatok a disznók elé.
33. Ramcsika (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 17:39
Én értelek! Én is jártam ebben a cipőben. Nagyon beteg voltam. Tudta a rokonságban mindenki. Volt egy közös összejövetel, ahol meg sem kérdezték tőlem mi van veled. Jobban vagy már? Mindenki el volt a saját problémájával foglalva. Rosszul esett, igen nagyon rosszul. Nem várok segítséget senkitől. A közvetlen családban megoldjuk. De belegondoltam én is, hogy én mindenkinek azonnal rendelkezésére állok, ha bármi van. Én vagyok az aki állandóan , h másképp nem, telefonon érdeklődik. Azóta nem. És most borzalmas lelkiismeret furdalás gyötör, mivel fogadalmat tettem, és szívemet megkeményítettem. Most az egyik rokonomat érte egy kis baleset, és én sem kérdeztem meg tőle, hogy, mi van vele. Nem helyes tudom, de az van bennem: mindig csak én??? Miért?
32. Sirga (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 17:07

Számomra egyáltalán nem volt félreérthető, amit írtál.

Hasonló mentalitású vagyok: szívesen segítek bárkinek, igyekszem figyelmes lenni, mert tudom, ez nekem is jól esne hasonló helyzetben. (Ha már a Bibliára hivatkozott valaki, Máté 7:12. "Amit tehát szeretnétek, hogy az emberek veletek cselekedjenek, ti is ugyanazt cselekedjétek velük") A lényeg: önzetlenül, semmit nem elvárva ... De amikor én kerülök olyan helyzetbe, bizony keserű megtapasztalni, hogy nem csak az önzetlenség, de még a viszonzás is hiányzik másokból ... :/ Ettől az én lelkiismeretem még tiszta.

És igaza van annak, aki azt írta: visszakapod majd - másoktól. :)

31. 934dba4365 (válaszként erre: 29. - Banános Zselé)
2022. júl. 24. 17:02
Dehogynem. Ha szól, muszáj lesz igent vagy nemet mondaniuk. Rögtön kiderül, hogy ki a barát, és ki nem. Be is olvashat annak, akiről úgy gondolja, hogy tartozik.
30. Banános Zselé (válaszként erre: 9. - Piroska52)
2022. júl. 24. 16:42
műtétről tudtak a szomszédok, akkor lehet kérdezni
29. Banános Zselé (válaszként erre: 7. - 934dba4365)
2022. júl. 24. 16:41
de ha tudták akkor nem kell szólni, hanem kérdezni az ismerősőknek
2022. júl. 24. 16:35
Önzetlenség és szerénység? Ezek a szavak nem csengenek ismerősként?
27. 934dba4365 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 15:16
Ha te azt szeretnéd, hogy valaki a fél karját odaadja, akkor add oda a fél karod, de nem biztos, hogy visszakapod. 😄 Én kevesebbet adok, és azt vagy visszakapom, vagy nem. Nem csinálok ügyet belőle. Ha (ritkán) segítségre van szükségem, szólok. Ha segítséget kérnek tőlem, segítek. De csak annyit teszek, amennyit nem esik nehezemre, és nem várok viszonzást. Ha így állok hozzá, később nem merül fel bennem az, ami benned, hogy egyirányú volt, vagyis kihasználtak. Van egy-két ember, aki közel áll hozzám, és tudom, hogy számíthatok rájuk. A többi nem érdekel. Lehetünk jó viszonyban adok-kapok nélkül is.
26. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 15:16
Olyanoktól sem kapsz semmit vissza, (akár egy jó szót) akiken nem segítettél? A segítség ugyanis nem mindig onnan jön, ahová egykor adtad. Pl. adsz egy hajléktalannak egy 100-ast, akkor ugye az ember nem várja vissza tőle. Persze nyilván más, ha a barátaidtól nem kapod meg, amikor pl. egy beszélgetésre lenne szükséged, vagy, hogy műtét után érdeklődjenek, de akkor azok az emberek nem is a barátaid, le kell őket építeni. Ismerősöknek, szomszédnak pedig csak addig a szintig érdemes segíteni, amíg nem érzed kihasználásnak és úgy vagy vele, hogy nem is várod vissza.
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Birebora)
2022. júl. 24. 14:50
Na igen. A hátba szúrás egyel feljebbi szint. Bizony ilyen is van.
24. 934dba4365 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 14:38
Elnézést, de azt miből szűrted le, hogy nem úgy bánunk másokkal?
23. birebora (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 14:31
Igazad van:)
22. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 14:30
Én megértelek. Nálam is volt olyan, hogy segitettem nem is keveset, aztán hátba szúrtak. Azóta nagyon meggondolom kinek tegyek szivességet.
2022. júl. 24. 13:51

No, ezek szerint a témát kiveséztük.


Egy általános etikai szabály, miszerint ugyanúgy kell bánni másokkal, mint ahogy szeretnénk, hogy velünk is bánjanak. Én ezt teszem.

Ellentétes megfogalmazása is ismert: „Ne tedd másokkal azt, amit nem kívánsz, hogy veled cselekedjenek!” Én ezt is betartom.

Ez az aranyszabály megtalálható szinte az összes vallásban és törzsi hagyományban. Sok filozófus és humanista is hangsúlyozta fontosságát. Úgy tűnik, mégis vannak néhányan itt is, akik máshogy gondolkodnak.


Na. Hát csak kiírtam magamból hogy mi nem tetszik éppen. Egyben, néhány fórumtársat is megismertem jobban mint eddig. Köszönöm a részvételt, és derűs napot kívánok minden hozzászólónak! :)

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Dfc04c70e4)
2022. júl. 24. 13:28
Ez a normális, ha oda-vissza működik. Ha éveken át csak te adnál és te tennél szívességet, a szomszéd meg épp csak vakkat egy halk jó napot-ot ha lát, lehet neked is kicsit rosszul esne egy idő után. Természetes hogy nem várjuk el hogy adjon. Természetesnek kell lenni hogy viszonozzuk a jót.
2022. júl. 24. 13:24

Lehet, rosszul fejeztem ki magam, és félreérthető voltam.

Tulajdonképpen nincs szükségem segítségre. Csak most úgy ráébredtem hogy én érdeklődő vagyok és segítőkész, engem meg le se .... Jól esne ha tőlem is megkérdezné néha valaki hogy vagyok. Itt vagyok tök egyedül, tudják, és senki meg nem kérdezi, segíthet-e valamiben. Úgy mint én szoktam. Vagy mikor beteg voltam, senki nem kérdezte meg van-e mit ennem, hozzanak-e valamit a boltból. Mikor egyik kölezi utcabeli kórházba készült, én megkérdeztem tőle, etessem-e a tyúkokat míg odavan, vagy eljön a család. Szóval csak ráébredtem hogy velem nem olyanok mások, mint amilyen én vagyok velük és most marhára rosszul esik. Ismétlem, nem szorulok segítségre. Akkor már régen rossz lesz. Csupán feltűnt hogy másnak jólesik ha megkérdezem pl. hogy hogy van, és annyira belendül a történetbe hogy már nem csak magáról beszél, ő pedig még akkor se érdeklődik irántam, mikor tudja a kórházból jöttem ki.

18. Bichi (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 24. 13:12

Ez a te szempontod. Én ha segítek, vagy szivességet teszek bárkinek, azt azért teszem, mert jólesik, vagy mert megtehetem. Sosem volt lényeges számomra, hogy visszakapom-e bármikor. Én megtettem, és pont, részemről lezárva. Sőt, kimondottan nem szeretem, ha szivességet tesznek nekem, vagy segítenek, csak azon a ponton, ha nekem már végképp nem megy...

Szóval semmilyen támogatást nem szeretnék, ha mégis, van szám, és el tudom mondani.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook