Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi lehet a gond? Tanácsokat, javaslatokat kérnék.... fórum

Mi lehet a gond? Tanácsokat, javaslatokat kérnék.... (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
210. MTami01 (válaszként erre: 207. - Guruljka)
2019. szept. 13. 13:27
Én nagyon szívesen beszámolok a gyógyulásának folyamatáról. A felajánlást pont azért tettem, mert talán hosszabb távon mindenkinek segítségére lehetek, hogyha beszámolok róla.
209. MTami01 (válaszként erre: 206. - Guruljka)
2019. szept. 13. 13:23
Ezt mondta az orvos is. Csak ő arányokkal példálózott. De a lényeg hasonló, mint, amit te is írtál.
208. MTami01 (válaszként erre: 205. - Guruljka)
2019. szept. 13. 13:21

Annyira meglepődött, annyira jól esett neki, hogy a boldogságtól megkönnyezte a dolgot.


Harcosnak a harcosságára most lesz igazán szüksége. Ezek után nem hagyhatja el magát és nem hagyhatja cserben a csapatot sem.

207. Guruljka (válaszként erre: 202. - MTami01)
2019. szept. 13. 09:29
Énmostanában a munkám miatt vagyok kevesebbet itt, de örülnék, ha beszámolnál az öcséd állapotáról, mert a napi munka után, ha fáradtan is, de benézek!
206. Guruljka (válaszként erre: 198. - MTami01)
2019. szept. 13. 09:27
Az a baj, hogy sokat úgy vennek vele, nem kell ezzel orvoshoz menni. "Miért, úgyis azt fogja mondani, hogy borogassam..."
205. Guruljka (válaszként erre: 186. - MTami01)
2019. szept. 13. 09:26
Hát ezt tényleg kár lett volna kihagyni. Csodaszép pillanatok! Milyen nagy öröm lehetett a Harcosnak!
204. MTami01
2019. szept. 13. 07:15
Az öcsémnek van egy barátnője. Most már 14 hónapja vannak együtt. A lány előbb tudott arról, hogy valamiféle baj lehet, mint mi. Hazafele jött a meccsről a tesóm, amikor beszélt telefonon a röplabda meccséről szintén hazafele tartó barátnőjével, aki már az öcsém hangján érezte, hogy van valami. Az öcsém pedig elmondta neki, amit érez. Mivel azonban szinte a kapuba tették le a telefont, így mire a lány hívott volna minket, addigra már mi is láttuk a problémát. Kati, amikor csak teheti itt van most öcsém mellett. Bár ugyebár az iskola megkezdődött, ő is edzésekre, meccsekre jár, így viszonylag kevés ideje marad erre. De naponta többször felhívja, hogy mi van vele.
203. MTami01
2019. szept. 13. 07:10

Egyébként a szüleimnek a következőt mondta a doki:

"Az a tapasztalata, hogy korosztálytól függetlenül a sportolók (nem kizárólag élsportolók) általában 10/9, míg az egyszerű emberek közül nagyjából 20/1 arányban fordulnak ilyen tünetekkel orvoshoz. Főleg ilyen gyorsan. Vannak olyanok, akik 3-6 héttel vagy esetleg még több idővel a sérülés után fordulnak orvoshoz, amikor már nagyon nehezen lehet kezelni még egy részleges szakadást is, mert majdhogynem teljesen rendbe jött már, csak egyszerűen a boka instabil marad."

202. MTami01
2019. szept. 13. 07:10
Nem erőszak persze senki irányából. Én azért ajánlom fel, hogyha igény mutatkozik rá, akkor a saját időmből (majd suli mellett is szánnák rá), hogy beszámoljak mindenről, ami a sérülésből való gyógyulást illeti az öcsémnél. Ez akár a jövőre nézve válna előnyössé azok számára, akik önmaguknál, házastársuknál, gyermekeiknél, unokáiknál (vagy ad abszurdum dédunokáiknál) tapasztalnak bizonyos nem odavaló jeleket, hogy azokat lehet, hogy akkor sem kellene félvállról venni, hogyha nem élsportoló a felnőtt vagy a gyerek/unoka további vagy esetleg egész életét befolyásolhatja.
201. MTami01 (válaszként erre: 200. - MTami01)
2019. szept. 12. 21:56
Kérlek jelezzétek, hogyha igényt tartotok rá!
200. MTami01
2019. szept. 12. 21:55

Amennyiben van tapasztalat várom! Amennyiben úgy gondoljátok, akkor az öcsém gyógyulásának folyamatáról végig beszámolok.


Hogyha van rá igény....

199. MTami01 (válaszként erre: 198. - MTami01)
2019. szept. 12. 20:04
Aki úgy gondolja az írjon rám akár privátban is, ha nem akarja közszemlére tenni a dolgot, de pl. tapasztalata van és azt megosztaná velem/velünk.
198. MTami01
2019. szept. 12. 20:02

Tudom és azt el is ismerem, hogy a bokaszalag-szakadás (legyen az teljes vagy részleges) nem egy olyan betegség, mint az influenza, a megfázás, ami minden embert érint (akár évente sajnos többször is). Ennek ellenére tartom mindazt, amit legutóbb éppen a #189-es hozzászólásomban írtam:


"Szeretném továbbra is kérni minden olyan fórumozónak a tapasztalatait, akinek volt már részleges bokaszalag-szakadása, vagy aki ismer olyan személyt, aki átesett már ilyen sérülésen.



Minden tapasztalat jól jön!"

197. MTami01 (válaszként erre: 195. - Napsugár8)
2019. szept. 12. 19:08
Hátha mégis akad olyan, aki esetleg jár erre fele és van tapasztalata és ezt megosztaná itt is. Ez jelenleg nekünk is nagy segítség lenne. De jövőben, akár másoknak is az lehet.
196. MTami01 (válaszként erre: 195. - Napsugár8)
2019. szept. 12. 19:01

Ebben igazad van, hogy minél nagyobb terhelés éri a lábat és azon belül a bokát, annál nagyobb sajnos az eshetősége a sérülésnek.


Ez mondjuk igaz a futókra ( [link] ), atlétákra (akár a távolugrókra, hármasugrókra is).


Sajnos én sem szórakozásból érdeklődök ilyen iránt.

195. Napsugár8 (válaszként erre: 191. - MTami01)
2019. szept. 12. 18:57

Nem azt írtam, hogy kizárólag, hanem azt, hogy jellemzően focisták sérülése.

Valóban sokat olvastál már erről a sérülésről, és köszönjük, hogy megosztod velünk. Ezek szerint te többet tudsz erről, mint itt sokan.


Engem nem zavar, ha tovább érdeklődsz, csak fel akartam hívni a figyelmedet, hogy kevés olyan ember szaladgál itt közöttünk, akiknek hasonló sérülései voltak.

194. MTami01 (válaszként erre: 190. - Napsugár8)
2019. szept. 12. 18:53
Annyiban viszont igazat adok neked, hogy talán a sportolóknál, és főleg a versenysportolóknál az orvoshoz fordulás nagyobb eséllyel történik meg, mint magánembereknél.
193. MTami01 (válaszként erre: 192. - MTami01)
2019. szept. 12. 18:51

"Nem kérdés: a boka rándulása és a külbokaszalag szakadása igen gyakori sérülés, sportolók és átlagemberek egyaránt elszenvedhetik. A szakadás a boka hirtelen befelé csavarodásakor jön létre."


idézet innen származik:

[link]

192. MTami01 (válaszként erre: 190. - Napsugár8)
2019. szept. 12. 18:50

"Bárkivel előfordulhat, hogy megroppan a bokája, és a baleseti sebészeten kiderül a külsőbokaszalag-szakadás. Mi a helyzet egy ilyen sérülésnél? A válasz kiderül írásomból."


idézet innen származik:

[link]

191. MTami01 (válaszként erre: 190. - Napsugár8)
2019. szept. 12. 18:45
Egyik az, hogyha tényleg kizárólag a focistákra jellemző sérülés lenne, akkor miért foglalkozott vele néhány éve pl. a Magyar Nemzet vagy éppen a Blikk online változata?
190. Napsugár8 (válaszként erre: 189. - MTami01)
2019. szept. 12. 18:19
A bokaszalag szakadás jellemzően olyan focisták sérülése, akik erős leterheltség mellett, versenyszerűen űzik... kicsi az esélye, hogy az u.n. menő focisták itt töltik az időt, közöttünk. Bár ki tudja?
189. MTami01
2019. szept. 12. 18:00

Szeretném továbbra is kérni minden olyan fórumozónak a tapasztalatait, akinek volt már részleges bokaszalag-szakadása, vagy aki ismer olyan személyt, aki átesett már ilyen sérülésen.


Minden tapasztalat jól jön!

188. MTami01 (válaszként erre: 183. - Evelyn2)
2019. szept. 11. 21:01

"A járókeret szerintem akkor praktikus, amikor már járógipsze van, és kicsit rá szabad nehezednie."


Ezt azért nem teljesen értem. Ha, már járógipsz, akkor elvileg terhelhető, és sokkal inkább a könyökmankó a logikusabb, hogy átmeneti segítsége legyen, amikor úgy érzi, hogy már kicsivel többet terhelte, mint kellett volna. A járókeret pedig sokkal inkább a fekvőgipszes időszakba jobb, mert hogyha ki megy pl. mosdóba, akkor mégis csak stabilabb helyzetbe tudja tartani a lábát a járókeret keretére téve, mint a könyökmankó esetében.

187. MTami01 (válaszként erre: 186. - MTami01)
2019. szept. 11. 20:06

Az öcsém is és én is elsírtuk magunkat. De még apám szemébe is könnycseppek ültek, pedig ő aztán nem egy sírós fajta.


Ez most öcsémnek egy akkora lelki támogatás volt, hogy a sérülése óta most éreztem rajta először, hogy nem akarja egyáltalán feladni és teljesen fel akar épülni. Már a meccs alatt ezt éreztem egy-egy kézmozdulatánál. Aztán itthon, miután elmentek a srácok ezt mondta:


"Tudjátok, hogy most tényleg azt éreztem, hogy nem csak a családnak vagyok fontos, hanem a csapattársaimnak, barátaimnak is. Most tényleg azt éreztem, hogy már nem csak magam miatt nem adhatom fel és dobhatom be az első igazi akadálynál a törölközőt, hanem bizony a csatomért sem. Nagyon fontos volt számomra az a néhány mondat, amit elmondtak, és az, hogy egyáltalán 'megemlékeztek' rólam. Már nem is tudom, hogy miként maradt rajtam a '"harcos"' becenév, de vélhetően azért, mert sosem ismerek elveszett labdát. Ha kell, akkor 10-15 méteres hátrányból is megpróbálom elérni, megszerezni a játékszert. Persze megpróbálok nem visszaélni a magassági fölényemmel, mert még az ellenfelek többségénél is kb. 10-15 cm-vel vagyok magasabb."

186. MTami01
2019. szept. 11. 19:53

15 perccel a meccs kezdete előtt az U14-es és az U16-os korosztály játékosai felálltak a félpályánál levő körívbe. A kicsik 1-est, a nagyok 9-est formáltak (a tesóm mezszáma, amibe a legtöbbször játszik az a 19-es), majd a két korosztály csapatkapitányai és az U16-os korosztály edzője előre lépett. A két gyerek egy-egy mezt mutatott fel. Az egyik egy vízszintes alapon sárga-fekete csíkos mezt, a másik pedig egy tiszta narancssárga mezt.


Mindkét mezen elől ez állt:


"Mielőbb gyógyulj meg! Várunk vissza Beni!"


A mezek hátulján:

Felül - Benedek

Középen - 19

Alul - Harcos vissza!


Aztán a meccs alatt minden gólnál a gólszerzők a mezük alatti pólót mutatták, amin ez állt: "Harcos gyere vissza!"

185. MTami01 (válaszként erre: 183. - Evelyn2)
2019. szept. 11. 19:35
Megkérdezhetem, hogy milyen okból volt szükség járókeretre?
184. MTami01 (válaszként erre: 183. - Evelyn2)
2019. szept. 11. 19:34
Nem vagyunk fővárosiak sajnos. A felajánlásodat köszönjük, de apám már megvette neki a járókeretet (is), még kedden reggel.
183. evelyn2 (válaszként erre: 59. - MTami01)
2019. szept. 11. 18:16
Szia! A járókeret szerintem akkor praktikus, amikor már járógipsze van, és kicsit rá szabad nehezednie. Budapestiek vagytok? Én tudnék kölcsön adni, nálam áll egy amit már nem használunk. Mileőbbi gyógyulást kÍvánok neki!
182. MTami01
2019. szept. 11. 14:41
Na az elmúlt nagyjából 20 percben apám úgy döntött, hogy elfogadja a kollégája ajánlatát és felhívta őt is. A kollégája negyed 4-re jön értünk. Az öcsém is jön ki a meccsre. Az edzővel is beszélt apu, aki annyit mondott, hogy a kispadhoz menjünk. A bemelegítés alatt ott lehet a kispadon. Nagyjából 15 perccel a meccs előtt lesz az egyik meglepetés. A másikhoz nem tud konkrét időpontot mondani, de reméli, hogy mielőbb. A meccs alatt viszont, mint nem nevezett játékos nem foglalhat helyet a kispadon.
181. MTami01 (válaszként erre: 179. - Guruljka)
2019. szept. 11. 14:14

Apám nem fogadta el, de el sem utasította még az ajánlatot. Szerinted jelen állapotban ezt az egyszeri ajánlatot fogadjuk el vagy sem. Elvileg a kollégájának a fiai (nem ikrek) is játszanak a mai meccsen.


Egyébként az edző is felajánlotta, hogy hazahoz. De ugye neki még a meccs után van némi elintézni valója a csapattal. A meccs pedig ebben a korosztályban (U16) kétszer 45 perc (míg U14-ben teljes pálya 2X40; a háromnegyedes pálya esetén 2X35 vagy 2X40 perc, attól függ, hogy megyei I. vagy II. osztály, mert az utóbbiban általában még egy kicsit tágabbra van szabva korhatár)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook