Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 40 évesen szívinfarktus, tanácsokat kérnék fórum

40 évesen szívinfarktus, tanácsokat kérnék (beszélgetős fórum)


1 2 3
63. 5e0c262058 (válaszként erre: 61. - Moonlight13)
2013. okt. 19. 22:40
Hát, én nem tudom, nekem gyanús, hogy kapálódzik a felmondásért. Tud valamit.... Tb, tájékozódás, munkaügyi felügyelet, csillagos ég. Ami jár az jár! Ha meg nem jár, akkor meg szoc alapon biztosan kap, mert beteg. Méltányossági táppénzt, azt hiszem.
62. moonlight13 (válaszként erre: 61. - Moonlight13)
2013. okt. 19. 21:50

Most néztem, lehet, hogy mégsem úgy van már, mint régen:


"Viszont a júliusban hatályba lépő új törvényből kikerült az, hogy táppénz alatt nem lehet megszüntetni a munkaviszonyt: Kivétel az, ha a beteg gyermek ápolása miatt vesznek igénybe táppénzes állományt."

61. moonlight13 (válaszként erre: 60. - 5e0c262058)
2013. okt. 19. 21:42
én sem mennék be betegállományból azért, hogy alárjam a felmondást! szerintem is fizetnie kell a táppénzt.
60. 5e0c262058 (válaszként erre: 58. - Hudi)
2013. okt. 19. 21:03

A három hét előtt volt munkaviszonya?

Az számít, mennyi munkaviszonya volt a megelőző x hónapban, az nem, hogy itt csak három hete dolgozott.

Jár neki a táppénz, ha előtte is volt munkaviszonya, de nem is biztos, hogy folyamatosnak kell lennie!


A cég hírneve?! Ez ám a mellébeszéd! Nem akarja fizetni a rá eső táppénz hozzájárulást.


Viszont, nyílván próbaidőn volt a párod, így könnyen kirúgható, de szerintem csak akkor, ha lejárt a táppénz, ami egyhamar nem fog. Vagy ha felmond, amire a simlis főnöke akarja rávenni...


A felmondást semmiképp nem írnám alá, amíg meg nem kérdeztem hozzáértőt!


Kérdezz meg sürgősen munkajogászt, vagy a TB-nél egy ügyintézőt. Nem kis pénzről van szó, nehogy kiforgassanak!


Szerintem fizetnie kellene!


Drukkolok! Ami jár, az jár, micsoda egy disznó főnök! Megáll az eszem!!!!!!

59. ca728c0145 (válaszként erre: 47. - Cippora)
2013. okt. 18. 19:43

Te nem ajánlanád a Frontint.

Orvos vagy?

Orvosok ajánlják bizony, esetileg is, akár vérnyomáscsökkentésre is.

A hozzászokás veszélye nélkül.

Ilyen esetben pedig még véletlenül sem beszélhetünk "leszedálásról".

De valóban kár erről vitatkozni, csak ne hidd, hogy kizárólag a Te véleményed lehet helytálló.

Jó egészséget!:)

58. hudi
2013. okt. 18. 17:39
Amit nem mondtam,hogy katéteres műtéte volt érhálót kapott és szívkoszorúér elmeszesedése volt.Teljes felépülése egy év.A munkáltató a táppénz hallatára közölte vele,felajánlotta a nem járkálható páromnak hogy menjen be aláírni a felmondó levelét,mivel ő nem vesz i táppénzre mivel csak 3 hetet dolgozott,és nem kozkáztatja a cég hírnevét.
57. 5e0c262058 (válaszként erre: 55. - Szila5)
2013. okt. 15. 12:12
Szomorú...
56. szila5 (válaszként erre: 46. - Globus)
2013. okt. 15. 01:15
Igen, az asszonynak szántam, mint gyors elhelyezkedési ötlet. De utána kell járni, mert csak hallomásból tudom. A baromira nehéz elhelyezkedni, és a nincs munkahelyekről viszont van tapasztalatom. Sajnos. Egyszerűen nem hiszem el, hogy egy nagyvárosban ennyire nincs munka! Kortól, nemtől, végzettségtől függetlenül csak a bajt hallom. Emiatt tolódnak a babavállalások is, mert nem tud min. 2 év bejel. munkaviszonyt összeszedni, az idő meg csak telik. A saját erőből történő egzisztencia kialakításáról így nem is lehet beszélni. Mindenki nem mehet külföldre, és ott sem könnyű, nem?!
55. szila5 (válaszként erre: 38. - 5e0c262058)
2013. okt. 15. 01:03
Tényleg nem tudom, hogy így van-e? Egy 25 év körüli ápolónő mondta itt, Szegeden. Csak belelát vmennyire.
54. 5e0c262058 (válaszként erre: 53. - Hudi)
2013. okt. 14. 21:03
AMEN
53. hudi (válaszként erre: 41. - Cippora)
2013. okt. 14. 17:56
Köszönöm a hozzászólást ,erről van szó.
52. moonlight13 (válaszként erre: 51. - 5e0c262058)
2013. okt. 13. 18:50
o.k.
51. 5e0c262058 (válaszként erre: 50. - Moonlight13)
2013. okt. 13. 18:28
48. hsz.
50. moonlight13 (válaszként erre: 40. - 5e0c262058)
2013. okt. 13. 18:14
Bocs, elírtam, a párjára gondoltam, nema fórumindítóra. Tudtommal szívinfarktus után nem nyugatót szoktak adni, de mindegy... Természetesen az idegeskedés senkinek nem tesz jót!
49. 5e0c262058 (válaszként erre: 48. - 5e0c262058)
2013. okt. 13. 15:52
A Frontin tabletta hatóanyaga, az alprazolam egy triazolo-benzodiazepin
48. 5e0c262058 (válaszként erre: 47. - Cippora)
2013. okt. 13. 15:49

A nyugtató adása mégsem ellenkezik az orvosi protokollal, a típusát kell jól megfontolni, amennyiben szükséges, de ez már az orvos kompetenciája, ahogy említettem korábban.


Drinfo: szívroham kezelése


"MSD Orvosi kézikönyv a családban, Főszerkesztő: Mark H. Beers, MD


A szívroham (miokardiális infarktus) belgyógyászati vészhelyzet, amelyben a szív vérellátásának egy része hirtelen, súlyos mértékben csökken vagy megszűnik, emiatt a szívizom (miokardium) az oxigénellátás hiányában elhal.


....

Gyakran adnak morfint, mivel a legtöbb, szívrohamon átesett beteg súlyos panaszokat és szorongást él át. Ez a gyógyszer ugyanis nyugtató hatású, emellett a szív terhelését is csökkenti.

....

Súlyos idegességre (ami megterheli a szívet) enyhe nyugtatót (például benzodiazepint, mint amilyen a lorazepam is) lehet felírni. A mérsékelt depresszió befolyásolására, valamint a betegség elfogadásához - a betegség elutasítása egyébként meglehetősen gyakori szívroham után - a betegeket, családtagjaikat és barátaikat arra bíztatják, hogy beszélgessenek érzéseikről orvosukkal, a nővérekkel és a szociális munkásokkal. Egyes betegeknek depresszió elleni gyógyszerre is szükségük van.

...."


Részemről befejeztem.

47. Cippora (válaszként erre: 45. - 5e0c262058)
2013. okt. 13. 14:49
A frontint nem szívinfarktusra találták ki elsősorban,és rá lehet szokni,nem hiába van olyan sok gyógyszerfüggő ember.Én akit lehet próbálok lebeszélni arról,hogy ilyesmit szedjen,mert ez nem olyan,mint az antibiotikum,hogy szedem egy hétig,majd lerakom.A legtöbb esetben a fokozott letétele is súlyos elvonási tüneteket okoz.Ezért képtelenség szerintem a javaslatod,ráadásul egyáltalán nem tartom megalapozottnak sem.Elhiszem,hogy segítő szándékkal írtad,de én nem ajánlanám,mert veszélyes,és ennyi.De most már tényleg fejezzük be,nem gondolkodunk egyformán majd a kérdező meg a párja eldönti élnek e a javaslatoddal,de szerintem csak azért mert valaki önfejű,és konok,nem az a megoldás hogy leszedáljuk...más esetben meg gondolom már javasolta volna neki a kezelőorvosa.
46. globus (válaszként erre: 37. - Szila5)
2013. okt. 13. 14:42
Gondolom, ezt az állást a fórum indítójának szántad, nem pedig a betegnek. Köztudott, hogy a orvosok, eü. szakdolgozók, segédápolók között magasabb az ilyen betegségek aránya, mint az átlag populációban. Egy eü.-ben dolgozó alacsonyabb átlagéletkorú, mint az ápoltjai :D
45. 5e0c262058 (válaszként erre: 44. - Cippora)
2013. okt. 13. 14:34

...és szerinted az infarktus nem a legvégső eset... Nem tudom, akkor mit jelent számodra a "kanyar"


Vannak helyzetek, amikor a humor és az elbagatelizálás halált okozhat.


Nekem is volt szorongásom, szédüléssel, és amit el tudsz képzelni, 140-es pulzussal, én sem szedtem sem betaloc-ot, sem nyugtatót, túltettem magam rajta, megszüntettem az okot. Tehát szerintem sem hiba, ha megpróbálunk magunktól úrrá lenni a lelki problémáinkon.


Vannak olyan helyzetek, amikor nincs rá idő, hogy kibogozzuk a szálakat, hogy megoldjuk a gondokat, hogy életmódot váltsunk, mert jön a következő infarktus, vagy egy agyvérzés. Ebben az esetben, ez a gyógyszer életet menthet. Szemtanúja voltam, az anyukám életét mentette meg. Azóta életmódot váltott, csökkentette a stresszt, jól van, és már nem kell ilyesmit szednie.


Igazad van, nem rólunk szól a fórum, hanem arról, hogy az emberek segítő szándékkal javaslatokat tesznek, és nem lehurrogják azt, aki normális felvetést tesz.

44. Cippora (válaszként erre: 42. - 5e0c262058)
2013. okt. 13. 14:02

Voltak lelki problémáim,voltak az életemben szorongásos periódusok,agorafóbia....eszembe nem jutott ilyen szerekhez folyamodni,és képes voltam túl lenni azon az állapoton,és újra lelkileg egészséges ember lenni.Ha szerinted ez hiba,akkor gondold így,én meg úgy gondolom,hogy van az a helyzet mikor LEGVÉGSŐ esetben ilyen szerekhez kell nyúlni,a kérdező,és a párja a kanyarban nincsenek ehhez.


A humor pedig elárulom,sok mindenen átsegít :)

És akkor erről ennyit,mert nem rólunk szól ez a fórum!

2013. okt. 13. 13:28

"A Frontin tabletta a következő betegségek esetén alkalmazható:

- Szorongásos állapotok.

- Depresszióval társult szorongás.

- Depresszió

- Az előbbi betegségek szervi vagy más betegségekkel társulva

- Pánikbetegség"


Az hogy szervi betegséggel társul, annyit tesz, hogy a lelki problémák, mint pl az anyagi helyzet miatt való szorongás szomatizálódik, vagyis szervi betegségekben mutatkozik meg.

42. 5e0c262058 (válaszként erre: 41. - Cippora)
2013. okt. 13. 13:23

Majd eldönti, hogy megfogadja-e a tanácsom, és megkérdezi-e az orvostól.


Az infarktus és az idegkimerültség, a stressz összefüggenek.


Látom könnyen viccet csinálsz a témából. Örülök, hogy nem vagyok a beteg hozzátartozód.

41. Cippora (válaszként erre: 36. - 5e0c262058)
2013. okt. 13. 13:17
A kérdező a szívinfarktusra kérdezett rá,szó nem volt pszichiátriai problémáról...egyébként is ezeket a szereket csak végszükségben szabad alkalmazni,ha mindössze arról van szó,hogy a kedves párja azt hiszi,hogy halhatatlan,és nem akar felépülni,mert túl hiperaktív akkor inkább kötözze az ágyhoz...:P
40. 5e0c262058 (válaszként erre: 39. - Moonlight13)
2013. okt. 13. 12:54

:) Drága, a párjára gondoltam, hogy neki lenne szüksége nyugtatóra, amíg átvészelik az anyagi nehézségeket. Nehogy rögtön az infarktus után agyonidegeskedje magát, hogy mi lesz velük.


Valamit nagyon összekevertél. De nincs semmi gond, itt nyílván mindenki segíteni szeretne, és tapasztalatok alapján.


Én nem hiszem, hogy más segítő szándékát okoskodással le kellene hurrogni.


Tedd meg a saját javaslatod, és ne másokat hurrogj le, jó szokásod szerint. Majd a fórumindító eldönti, melyik javaslatot fogadja el.

39. moonlight13 (válaszként erre: 34. - 5e0c262058)
2013. okt. 13. 10:56
A fórumindító nem zaklatott, hanem vissza akar menni betegen dolgozni. Arra nem nyugató kell, hanem pihenés.
38. 5e0c262058 (válaszként erre: 37. - Szila5)
2013. okt. 13. 10:53
Én eü szakközépbe jártam, jópár évvel ezelőtt, de még így sem vállalnék felelősséggel ápolói munkát. Ha ez igaz, amit írtál, akkor ez a vég. De ne csodálkozzunk, anyut a sürgősségin egy rezidensre bízták legutóbb, aki 8 azaz nyolc óra várakozás után váltott vele élőszót, és gyorsban hazaküldte. Utána derült ki, hogy súlyos baja volt, amit nem vettek észre, és meg is vakulhatott volna... Egy 70 feletti idős szemész doktornő jött rá, mi a baja...
37. szila5
2013. okt. 13. 02:25

Nemrég azt hallottam, hogy pl. a kórházakba előszeretettel vesznek fel segédápolónak képzettség nélkül is, amit menet közben meg lehet szerezni, mert hiánnyal küzdenek. Főleg a keményebb osztályokon: bel-, sebészet. Nem tudom, hogy ez igaz-e? De, egy kérdést megér.

Mielőbbi gyógyulást a párodnak, és minden jót kívánok nektek!!!

36. 5e0c262058 (válaszként erre: 35. - Cippora)
2013. okt. 12. 22:12

Néha életet ment a nyugtató, ha az agy nem tudja kikapcsolni magát. Ezt orvos mondta, hasonló esetben, azért javasoltam, hogy kérdezze meg az orvosát.


Nem tudhatod, milyen állapotban van, milyen problémája van.

2013. okt. 12. 21:37

Apukámnak is 40 évesen volt,most 53,és jól van,végzett,végez fizikai munkát,elég aktív életet is él.Mondjuk gyógyszert szednie kell a szívére,de amúgy kutya baja.Neki elég komoly infarktusa volt.

A párodnak jobbulást,most pihenjen,de egyébként csak halkan jegyzem meg ez az akaratosság még lehet pont segíteni is fogja.Nem hagyja el magát,ez nagyon jó,apu is ilyen.Frontint felejtsd el,nem kell leszedálni,nincs olyan problémája amire ezt kellene szednie...

34. 5e0c262058 (válaszként erre: 33. - Moonlight13)
2013. okt. 12. 20:51

Azt írtam, ezt beszélje meg az orvossal. Másrészt csak receptre lehet kapni. Olvasd már végig, ha már kritizálsz!!! Gondolod majd itt küldöm a gyógyszert? Eszem megáll!


Egyébként, ültem végig pár ügyeletet anyukámmal, amikor infarktus gyanúval két órán keresztül egy db EKG-t sem csináltak neki, vért sem vettek, hogy legalább értelme legyen várni a vérgázokra.


Amikor az ügyeleten vagy az intenzíven az n+1 -edik vagy, és az orvos sok órája nem aludt, igenis, hogy figyelned kell, és javasolhatsz is az orvosnak, mert érzed, hogy a hozzátartozód zaklatott, amit ő esetleg nem vesz észre.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook