Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi lehet a gond? Tanácsokat, javaslatokat kérnék.... fórum

Mi lehet a gond? Tanácsokat, javaslatokat kérnék.... (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
90. MTami01 (válaszként erre: 89. - MTami01)
2019. szept. 9. 07:08
Egyébként ma még ideiglenes órarendünk van érvényben, amely szerint 5 óránk lesz. Negyed 3 körül érek haza.
89. MTami01 (válaszként erre: 48. - Guruljka)
2019. szept. 9. 07:07
Betelefonált anyu, hogy késni fogok 1. első óráról, de megyek ma suliba. A továbbiakról délután a sérülés súlyosságának kiderülése után döntünk valamint attól is függ, hogy anyut elengedik-e szabira vagy sem.
88. MTami01 (válaszként erre: 63. - Guruljka)
2019. szept. 9. 07:05
Anyámnak éjjel jutott eszébe, hogy van itthon egy régi könyökmankó, ami még vagy 25 éve nagyapámé volt, amikor eltörte a bokáját. Ideiglenesen az is jó. Bár a papa nagyjából anyu és az én magasságom (170-175 cm) körül volt. Öcsém már most majdnem 190 magas. De erre a félnapra, amíg el nem viszik orvoshoz, jobb a semminél.
87. MTami01 (válaszként erre: 81. - Guruljka)
2019. szept. 9. 07:02
Erre jók ezek a fórumok, és valahol az internet is, hogy szükség esetén meglehessen tudni plusz dolgokat.
86. MTami01 (válaszként erre: 84. - F8db0709b8)
2019. szept. 9. 07:01
Ez még lehet egy megoldás az emeleten való mozgásra. Mondjuk ehhez hozzátartozik, hogy az öcsém elég nagy növésű (15 évesen 187 cm), így hosszabb távon nem tudom, hogy mennyire megoldható.
85. MTami01 (válaszként erre: 80. - Guruljka)
2019. szept. 9. 06:59

Így van! Teljesen egyetértek veled! Én is próbálkoztam az atlétikával, de úgy voltam vele, hogy az a majdnem 8 év, amit a gimi másodévének végéig megcsináltam kicsit céltudatosságra tanított. Akkor döntöttem el, hogy mihez akarok hosszútávon kezdeni az életemmel és ahhoz mit kell tegyek. Bár még akkor 1-2 év belefért volna a sport, de egyetem mellett már nem tudtam volna bevállalni, hisz ott lenne mellette még a munka (mert teljes szülői támogatás sajnos nem lehetséges, max. besegítenek), így otthagytam a sportot. Amikor tehetem viszont iskolai szinten azért még próbálkozok vele, de az mégsem ugyanaz, mint naponta 2 edzés és évente több verseny.


Egyébként futottam és távolt ugrottam az atlétikán belül, ami azért máig meglátszik a testfelépítésemen.

84. f8db0709b8 (válaszként erre: 83. - MTami01)
2019. szept. 9. 06:58
Én széket használtam közlekedéshez itthon.
83. MTami01 (válaszként erre: 82. - F8db0709b8)
2019. szept. 9. 06:50

Ha csak az egyik (elülső szalag) szakad, akkor nem. Amennyiben kettő (elülső és a középső szalag is) szakad, akkor 1 hét gipszsín (mert csak azzal lehet elérni a teljes tehermentesítést.


"1. Enyhe duzzanat, pontszerű nyomásérzékenység, minimális funkciócsökkenés, eltérés nélküli röntgen- és stabilitási tesztek. Ilyenkor rugalmas pólyázás, hűtés, nem szteroid gyulladáscsökkentők adása, fizioterápia javasolt. A sérült bokarögzítőben mindvégig járhat, egy-két hét után újra sportolhat.


2. Mérsékelt instabilitás, ízületi vérömleny, kiterjedt érzékenység és duzzanat. A beteg terhelni tudja végtagját, de sántítva jár. Ilyenkor a stabilitási tesztek egy része már eltérést mutat. Ebben az esetben egy hét tehermentesítés szükséges. A kímélet után fokozatos terhelés kezdhető bokarögzítőben, egyidejűleg komplex rehabilitáció kezdődik, mindez együttesen három-hat hétig tart."


idézet innen: [link]

(Dr. Boross György)



"Rándulás, részleges szakadás

A rándulást rövid ideig tartó nyugalomba helyezés, jegelés, felpolcolás után rugalmas pólyával kezelik, és a beteg tornagyakorlatokat végez, amíg a teljes bokamozgások helyre nem állnak. Nagyobb fájdalom, részleges szakadás esetén gipszsínt helyeznek fel, majd 3 hétig bokarögzítőt visel a beteg."


Idézet innen: [link]


A hozzászólásod alapján vélhetően neked az elülső szalag volt elszakadva. Az öcsém esetében, most hogy kb. félnappal a sérülés után kicsit lejjebb ment a duzzanat, így jobban észlelhető a kisebb fokú elszíneződés a bokájának külső részén.


"Lépcsön le lehet fenéken jönni ügyesen,nem kell mankó,járókeret.


Egyébként is pihentetni kell,feküdni,a segédeszközök csak menésre ösztönzik majd,és nehezebben gyógyul."


Aranyos megjegyzések. Csak azt mond meg, hogy WC-re hogy menjen ki segédeszköz nélkül, hogyha szinte rálépni sem tud rendesen a bal lábára.

82. f8db0709b8 (válaszként erre: 49. - MTami01)
2019. szept. 9. 04:16

Nem gipszelnek részlegest..

Én házon belül székkel közlekedtem,támlát megfogtam és fél lábon ugráltam.

Lépcsön le lehet fenéken jönni ügyesen,nem kell mankó,járókeret.

Egyébként is pihentetni kell,feküdni,a segédeszközök csak menésre ösztönzik majd,és nehezebben gyógyul.

81. Guruljka (válaszként erre: 79. - MTami01)
2019. szept. 8. 23:49
Persze, de megsúgom, jelenleg nélkülözhetetlen vagy. Most benned vannak a kérdések, meg amit tudni lehet, te vagy most a nagy segítség.
80. Guruljka (válaszként erre: 77. - MTami01)
2019. szept. 8. 23:48

Ezt én is így tapasztaltam annak idején. Edzésen sem rívunk, meghalunk, kész.

A sportnak köszönhetem a kitartásomat, sőt a makacsságomat.

És azt a tudatot, hogy ha egy lépést meg tudok tenni, akkor több lépés is menni fog.

Nem sérülten!!! :D

79. MTami01 (válaszként erre: 75. - Guruljka)
2019. szept. 8. 23:47
Lassan én is megyek pihenni. Nem tudom, hogy végül holnap mi lesz. Megyek-e suliba vagy sem. Az majd reggel kiderül.
78. Guruljka (válaszként erre: 76. - MTami01)
2019. szept. 8. 23:46
Igen, mert a lábszárhoz is kell rögzíteni ahhoz, hogy ne mozoghasson semmi.
77. MTami01 (válaszként erre: 72. - Guruljka)
2019. szept. 8. 23:45
Messze nem! Érdekes módon a sportoló diákoktól nem is hallasz olyat, hogy mennyire leterheli őket az iskola. Én pl. olyan osztályba járok, ahol az osztály majdnem fele (33 főből 15 fő) sportol. Érdekes módon inkább azok panaszkodnak, akik nem sportolnak.
76. MTami01 (válaszként erre: 71. - Guruljka)
2019. szept. 8. 23:42
A rendes körkörös gipszek esetében, ahogy olvastam, meg néha-néha (általam sem ismert embereken) láttam, még mindig járósarkat tesznek rá. A könnyített gipsz pedig még akár olyan is lehet, amit éjszakára le lehet venni, mint egy rögzítőt, de napközben meg nem kizárólag a bokát, hanem az egész lábszárat védi.
75. Guruljka (válaszként erre: 74. - Guruljka)
2019. szept. 8. 23:42

Mármint hogy többet tudsz segíteni, ha pihensz.

Ma már nem váltjuk meg a helyzetet a gép előtt.

74. Guruljka (válaszként erre: 73. - MTami01)
2019. szept. 8. 23:41

Hajrá! Jó szak az.


Most már aludjunk, te is holnap segíteni kipihenten. :D

73. MTami01 (válaszként erre: 66. - Guruljka)
2019. szept. 8. 23:39
Elsősorban a közgazdaságtan érdekel.
72. Guruljka (válaszként erre: 68. - MTami01)
2019. szept. 8. 23:39
Még olvasni is jó ilyet, nem veszett ki teljesen a sport!!! (Tömegsportot nem merek írni azért...)
71. Guruljka (válaszként erre: 67. - MTami01)
2019. szept. 8. 23:38

Közlekedni nem nagyon ajánlott. Nem tudom, most milyenek a járógipszek, régen a már rajta levő gipsz talpára ügyködtek egy kemény gumi sarkot.

Ütés a közlekedés közben is érheti a gipszet, törötten meg nem használ.

Talán kérjetek könnyített gipszet, rögzíteni az is rögzít, de könnyebb és vékonyabb. Lehet, hogy külön meg kell venni, ez is gyógyeszköz-bolti történet? Nem tudom.

[link]

70. MTami01 (válaszként erre: 58. - MTami01)
2019. szept. 8. 23:36
Ezt, vagyis a #58-ast is tartom!
69. MTami01 (válaszként erre: 56. - MTami01)
2019. szept. 8. 23:35
Tartom az #56-os válaszomat!
68. MTami01 (válaszként erre: 66. - Guruljka)
2019. szept. 8. 23:34
Nagyon sok versenysportoló van a suliba, és azért döntött így még az előző igazgató, hogy legyen 10 nap a szülők által igazolható napok száma, mert így nem kell rögtön orvoshoz futkosni, hogyha egy gyereknek esetleg hétközi sporteseménye van (nem csak focisták vannak, hanem kézilabdázók, birkózó, cselgáncsozó, atléta - pedig nem sportiskola)
67. MTami01 (válaszként erre: 63. - Guruljka)
2019. szept. 8. 23:31

Szerintem is biztonságosabb a járókeret, mint a könyökmankó. Az viszont VÉLhetően megint tény, hogy lépcsőzni viszont a könyökmankóval könnyebb.


Az orvos majd eldönti. Az sem zárható ki, hogy amíg gipszben lesz egyáltalán nem mehet majd suliba. Itt nem csak a fekvőgipszre gondolok. Több helyen olvastam ugyanis, hogy olyan esetekben nemigen szokták engedni (szeretni) az orvosok a járógipsszel való iskolába járást, hogyha az nem oldható meg autóval.

66. Guruljka (válaszként erre: 64. - MTami01)
2019. szept. 8. 23:28

Jó suli, általában 3 napot fogadnak el.

Nem kellene mindjárt év elején felhasználni, de 5 nap belefér, hacsak a háziorvosotok nem igazol neked.


Tanulj tovább! - nekem 56 évesen is buli volt és imádtam, de inkább fiatalon éld meg, és legyen még hosszú időd egy szép pályán!

2019. szept. 8. 23:25

Remélem, holnap minden kiderül.


Én is megyek már aludni, mert hajnalban kelünk, reggeles a fiam.

Nektek is jó éjt!

64. MTami01 (válaszként erre: 61. - Guruljka)
2019. szept. 8. 23:24

Végzős gimnazista vagyok. Tovább tanuláson gondolkodok. Nálunk az iskola 10 napot fogad el szülői igazolásnak.


Anyu holnap beszél a főnökével. Elvileg a jövőhéten vélhetően megoldható lesz, hogy itthon maradjon.

2019. szept. 8. 23:24

Járókeretet is felírhat a szakorvos.

Biztonságosabb, mint a könyökmankó. De majd az orvos jobban tudja.

Lépcsőzni még a mankóval jobban lehet, de én nem engedném.

[link]


[link]

62. MTami01 (válaszként erre: 60. - Guruljka)
2019. szept. 8. 23:22
Heteken át biztosan nem tudok otthon maradni vele. De anyu holnap tud intézkedni a szabival kapcsolatban, hogyha szükséges és annyi időre, amennyire szükséges (max. 1-2 hétről lenne szó) vagyis amíg fekvőgipszben lenne, mert elvileg bárhol olvastam arról, hogy részleges szalagszakadás esetén mi szokott következni, mindenhol azt írják, hogy 1-2 hét a fekvőgipsz, aztán azt leveszik és vagy járógipsz vagy bokarögzítő (de abban már mehet iskolába). Eleinte mankóval, majd fokozatos terhelés mellett anélkül.
61. Guruljka (válaszként erre: 59. - MTami01)
2019. szept. 8. 23:20

Valami megoldás kell, mert lépcsőzni végképp nem fog tudni.

Talán Anyukátok kaphatna szabit? Egy hetet te, másik hetet ő maradna otthon, az már két hét.

Te is tanulsz még, gondolom.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook