Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi lehet a gond? Tanácsokat, javaslatokat kérnék.... fórum

Mi lehet a gond? Tanácsokat, javaslatokat kérnék.... (beszélgetős fórum)


120. Guruljka (válaszként erre: 114. - 0adc8842b1)
2019. szept. 9. 15:14
Arra, hogy 13 éves kislány táncórája kicsit szelídebb, mint egy 15 éves fiú focija, és igen, ahogy Mtami is írta: aligha rúgták még bokán is a lányodat stoplissal.
119. Guruljka (válaszként erre: 115. - MTami01)
2019. szept. 9. 15:13

Tudod, itt a sportolásnak a lehetősége sincs meg.

Vérszegény iskolai kézilabda, és slussz.

A városban birkózás, de az edzések időpontja miatt az sem vállalható, talán csak az ott közelben lakó gyerekeknek. (A város túlsó felén van az edzés, egy iskola tornatermében.)

Vagy küzdősportok - illetve jobb, ha úgy mondom, egy karate-szakág, előttem nem egészen hiteles emberekkel.

118. MTami01 (válaszként erre: 103. - MTami01)
2019. szept. 9. 15:04
Azt is elmesélte nekem, hogy már akkor elkezdett neki fájni a bokája, amikor a csapattársaival nézték a felnőtt csapat meccsét, pedig ülőhelyzetbe volt. A meccs végén először felállni sem tudott, mert fájt és még el is zsibbadt neki. Azt is érezte, hogy egyre jobban szorítja a cipője.
117. MTami01 (válaszként erre: 114. - 0adc8842b1)
2019. szept. 9. 14:53
Nem akarok Guruljka nevében válaszolni. De vélhetően azért írta azt, mert arra gondolt, hogy azért tánc közben vélhetően nem rúgták bokán a lányodat. Az öcsémnél viszont ez is megtörtént. A sérülést viszont valószínűleg az edzés eleji baleset okozhatta és a végén történtek csak súlyosbíthatták.
116. MTami01 (válaszként erre: 113. - 0adc8842b1)
2019. szept. 9. 14:48
Köszönöm a válaszodat. Hát akkor a lányod is megjárta. Egyébként a teljes felépüléshez elegendő volt a 3 hét gipsz, vagy még jártatok gyógytornára is utána?
115. MTami01 (válaszként erre: 105. - Guruljka)
2019. szept. 9. 14:43

"Hát pedig most jól beleesett szegény. De ha kipiheni, nem lesz baj."


Az, hogy mennyire súlyos a sérülése, az valahogy mostanában fog kiderülni, hisz már ott vannak a kórházba apámmal. De várják még a sorukat. Előbb beszéltem apuval. Hát kb. 7-8 ember van még előttük.



"Egyébként, ami a lakóhelyeteket illeti... a remek iskola és a sportolási lehetőség adott, sokan lennénk hasonlóért hálásak."


Az a helyzet, hogy nem sporttagozatos iskolába járunk, így nem követelmény az iskola részéről, hogy sportoljon valamit a gyerek.


Az iskola előző igazgatója látván, hogy a fentiek ellenére is viszonylag nagyszámú sportoló gyerek jelentkezik a suliba, és voltak korábban problémák azzal, hogy a sportszervezet nem állíthat ki igazolást, és nem minden háziorvos nézte jó szemmel, hogy bár nem lógás miatt kérik, de "kamu betegségekről" kell igazolásokat kiadjon szinte rendszeresen gyerekeknek, így mivel a törvény nem tiltja, az igazgató asszony úgy döntött, hogy a szokásos 3 helyett 10 napra emeli az 1 tanévben lehetséges olyan igazolások számát, amit a szülő írhat.


Abban viszont igazad van, hogy vélhetően sokan hálásak lennének egy ilyen iskoláért.

114. 0adc8842b1 (válaszként erre: 93. - Guruljka)
2019. szept. 9. 14:35
Ezt most mire írtad???
113. 0adc8842b1 (válaszként erre: 94. - MTami01)
2019. szept. 9. 14:34
Neki inszalag megnyúlt és a bokája meg kifordult, ahogy ráesett és nem merte behajlítani, mert tartotta a másik lányt. Ha nem tartja meg, akkor hatalmasat eshetnek fejre. Azt tudom, hogy két fémlappal a bokát közrefogták és úgy lett elsőre begipszelve.
112. MTami01 (válaszként erre: 106. - Szili1964)
2019. szept. 9. 14:28

Szia Szili! Köszönöm, hogy megosztottad velem azt a tapasztalatot, amit a fiadon keresztül tapasztaltál. Apám és öcsém már szinte biztosan ott vannak a sürgősségin, úgyhogy innentől már az orvosoktól függ, hogy mikor kezdődik meg a tesóm vizsgálata.


A tapasztalatod sem vigasztalt meg egy csöppet sem. Csak megerősítette a félelmemet.

111. Szili1964 (válaszként erre: 108. - Guruljka)
2019. szept. 9. 14:25

Ha tényleg "él-hal" a fociért, ahogy a kérdező írja, akkor megfogja érteni, hogy a saját érdekében ne siettesse a felépülését, mert azzal csak ártana magának hosszabb távon, mert könnyebben rásérülhet, amit viszont nem biztos, hogy megúszik max. 1-1,5 hónap kihagyással, hanem akár félévre vagy hosszabb időre is kieshet.


Ez pedig egy olyan élsportolónál, aki évek óta lehetőségei szerint minden edzésen és meccsen ott volt, az nagyon nagy érvágás lenne.

110. Szili1964 (válaszként erre: 109. - F8db0709b8)
2019. szept. 9. 14:19

Az a helyzet, hogy minket is előzőleg felvilágosított az öcsém, aki orvos, hogy amennyiben az RTG nem mutat ki semmit, de a tünetek jól láthatóak, akkor kérjünk további vizsgálatokat, mert az RTG nem mutatja ki az Ín- és szalagsérülést.


Aztán ugyanezt elmondta a kezelőorvos is, ami az RTG alapján megállapította, hogy törés, repedés, zúzódás nincs. A CT már kimutatta, hogy szalagproblémával állunk szemben. Aztán az MR a legpontosabb eredményt is kimutatta.

109. f8db0709b8 (válaszként erre: 106. - Szili1964)
2019. szept. 9. 14:10
Nekem csak röntgent csináltak és tisztán látta a doki mi újság.
108. Guruljka (válaszként erre: 107. - Szili1964)
2019. szept. 9. 14:10
Nyilván rossz lesz a nagy pihenés, de én is bízom abban, hogy okos, értelmes fiatalember, és fegyelmezett.
107. Szili1964 (válaszként erre: 105. - Guruljka)
2019. szept. 9. 14:06
Csak remélni tudom, hogy valahogy megtudják majd győzni, hogy amennyiben nem akar magának nagyobb bajt, minden orvosi utasítást tartson be, mert akkor könnyebb lesz elviselnie a több hetes kényszerpihenőt.
106. Szili1964 (válaszként erre: 1. - MTami01)
2019. szept. 9. 14:04

Kedves Tami! Az a helyzet, hogy a fiamnál tavaly nyáron hasonló történt.


Tavaly május elején egy kisebb izomsérülést szedett össze. 2 hét pihenés után mehetett edzésre. Aztán június közepén (a szezon utolsó edzésén) kiment a bokája. Végig csinálta az edzést és még haza is jött, majd elkezdett neki fájni és dagadni neki. 1 hetet pihentette. A duzzanat és a fájdalom teljesen eltűnt. Nem voltunk vele orvosnál. Aztán elmentünk nyaralni és ott megint félrelépett és megsérült a bokája. De annyira, hogy még aznap bementünk az ügyeletre. Az elülső bokaszalagja elszakadt, a középső pedig erősen megnyúlt. (De a vizsgálat kimutatta, hogy a korábbi sérülése is egy részleges elülső szalagszakadás volt, ami nem is jött teljesen rendbe. 1 hét gipszsín, 1 hét fekvőgipsz és 4 hét bokarögzítő következett.


Persze látatlanban semmit sem lehet kijelenteni.

De szinte 100%, hogy részleges szalagszakadása van az öcsédnek.


Mindenképpen vigyétek el orvoshoz. De arra remélem, hogy figyelemmel lesznek a szüleitek, hogy a szalagsérülést a röntgen (RTG) nem mutatja ki. Amennyiben annak a negatív eredményét követően nem akarják tovább vizsgálni a tesódat, akkor mindenképpen ők kérjenek egy MR-t vagy CT-t mert a szalagsérülést azok kimutatják.


Jó búlást az öcsédnek!

105. Guruljka (válaszként erre: 104. - MTami01)
2019. szept. 9. 13:29

Hát pedig most jól beleesett szegény. De ha kipiheni, nem lesz baj.


Egyébként, ami a lakóhelyeteket illeti... a remek iskola és a sportolási lehetőség adott, sokan lennénk hasonlóért hálásak.

104. MTami01 (válaszként erre: 103. - MTami01)
2019. szept. 9. 13:22
Igazán ekkor láttam először, hogy meg van ijedve. Nem is kicsit. Él-hal a fociért. Nem véletlen űzi már igazolt játékosként 6, egyébként meg 9 éve ezt a sportot. Volt olyan, hogy egy-egy meccsen biztonsági okokból vagy iskolai elfoglaltságok miatt nem lépett pályára, de hogy sérülés miatt hosszabb időt kelljen kihagyjon ilyen még nem volt.
103. MTami01
2019. szept. 9. 13:18

Reggel mielőtt eljöttem, még beszélgettem kicsit öcsivel. Annyira nem hülye gyerek ő sem.


Ő maga mondta, hogy utánanézett a tünetei alapján vajon mi lehet. Nem talált megnyugtató dolgokat.

102. MTami01 (válaszként erre: 100. - Guruljka)
2019. szept. 9. 13:08

Az a helyzet, hogy főútvonalakat (ahol pl. a buszok és az áruszállító kamionok közlekednek) valamint az ahhoz legközelebbi utcákat megcsinálták már az elmúlt 4-6 évben.


Jelenállapot szerint vannak olyan városi utcák is (jártam olyanba ott, ahol a sulim van), amely kb. ugyanolyan állapotokat mutat, mint a mi utcánk, pedig városról beszélünk, ahol több mint 15 ezren (és nem 2-3 ezren) laknak.


Egyáltalán nem sérült lábra alkalmas.

101. MTami01 (válaszként erre: 98. - Guruljka)
2019. szept. 9. 13:05
Mi is úgy vagyunk vele. Enni kell. Akár azt is mondhatná apu, hogy vigye el anyu miután hazaér (kb. fél 5 körül), de apu nem ilyen. Szerencsére!
100. Guruljka (válaszként erre: 99. - MTami01)
2019. szept. 9. 13:03
Nem pont sérült lábra alkalmas... Hát ez van. Huszonegyedik század.
2019. szept. 9. 13:00
Az is érdekes lehet, amikor eljutunk odáig, hogy mi annyira faluvégi utcába lakunk, hogy vannak az utcának olyan szakaszai, ahol egyik oldalon sincs járda és még az úttest sincs lebetonozva. (Elvileg az utóbbit jövő tavasszal tervezik.)
98. Guruljka (válaszként erre: 95. - MTami01)
2019. szept. 9. 12:59

Öcséd állapotánál már az a fél óra nem sokat számít.

Apátok, ha a 24 órás műszakot lehúzta és még nem alhat, legalább hadd egyen.

2019. szept. 9. 12:51

Én még suliba vagyok. A könyvtárba tartózkodom. Ám az előző két szünetbe beszéltem az öcsémmel is és anyámmal is.


Öcsi azt mondta, hogy nem javult a dolog. A duzzanat nagyjából akkora, amekkora reggel volt. A fájdalom is megmaradt. Rálépni nem bír.


Anyu holnapra és (amennyiben szükséges lesz, akkor a) jövőhétre kapott szabit. Elvileg most úgy van, hogyha szükséges lesz (ami a vizsgálatok eredménye alapján derül majd ki), akkor szerda-csütörtök-péntek otthon leszek az öcsémmel.

96. MTami01 (válaszként erre: 91. - 0adc8842b1)
2019. szept. 9. 12:48
Megmozdítani megtudja, csak terhelni nem. A kettő nem (teljesen) ugyanaz.
95. MTami01 (válaszként erre: 92. - Guruljka)
2019. szept. 9. 12:47

Apunak délig tart a munkaideje. Kb. 10-15 perc és otthon lesz.


Azt most nem tudom, hogy 24 órás műszak után (3 szendviccsel) vállalja-e, hogy rögtön tovább mennek öcsémmel, vagy előtte még megebédel.

94. MTami01 (válaszként erre: 91. - 0adc8842b1)
2019. szept. 9. 12:44
A lányodnál mit állapítottak meg?
93. Guruljka (válaszként erre: 91. - 0adc8842b1)
2019. szept. 9. 12:44

Igen?

"Az edzés elején kiment a bokája, majd az edzés végi egymás közötti játék során rúgást is kapott rá."

2019. szept. 9. 12:43
No Apu (és vele az autó) vagy hamarosan otthon lesz, vagy már otthon is van.
91. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - MTami01)
2019. szept. 9. 09:29
A lányom akrobatikus táncra járt 13 évesen. Neki ugyanilyen balesete volt. De a fellépést nem akarta kihagyni és végig csinálta. Pocsék, kék, zöld, dagadt lett a bokája, belső véraláfutás. begipszelték térdig. 2 hét gipsz, majd újra rtg. és újra gipsz még 1 hét. Kapott vérhígítót és minden nap 12:15 kor kellett hasba szúrni. Hol a jobb, hol a baloldalba. 2x15 injekció. Talán már eljutottatok orvoshoz? Ha nem tudja mozdítani a lábát nem jó várni az orvossal, mert vérrögösödés is lehet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook