Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az az étel amit nem tudsz megfőzni (valami miatt nem sikerül)? fórum

Melyik az az étel amit nem tudsz megfőzni (valami miatt nem sikerül)? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
449. FormáSan (válaszként erre: 446. - Viki021)
2010. aug. 27. 09:08

mi van a stíriai metélttel?


DDDDDDD kérdezed vagy csak ide beirtad?

2010. aug. 27. 09:07

Nem lehet, hogy sok a töltelék?


Szerintem ott van a baj, a végeket pedig csak vissza kell nyomni és kész!


Egészen más ize van annak amelyik káposzta levélb en főtt vagy, amelyik csak gombóc!

447. 40163fd81d (válaszként erre: 445. - Globus)
2010. aug. 27. 09:01

:)))


Biztos fogok még próbálkozni vele,de már nem veszem a szívemre majd.Az a lényeg ,hogy amíg meg nem fő,addig egybe maradjon,hogy ki lehessen bogarászni,amíg berántom.

Aztán utána már oly lényegtelen ,hogy bugyorba kerül e a tányérra,vagy kigurulva!!:))))

446. viki021
2010. aug. 27. 08:59
stíriai metélt
445. globus (válaszként erre: 444. - 40163fd81d)
2010. aug. 27. 08:59
Egyszerűen ehhez nincs kézügyességem, van ilyen :(
444. 40163fd81d (válaszként erre: 440. - Globus)
2010. aug. 27. 08:58

Nekem is szétesett...igaz ,még csak kétszer próbálkoztam vele:DDDD

Nekem túl macerás kaja,pedig imádjuk.

443. 40163fd81d (válaszként erre: 438. - Manul)
2010. aug. 27. 08:56
:)))
442. globus (válaszként erre: 441. - FormáSan)
2010. aug. 27. 08:55
Beleteszem, felgöngyölöm, aztán a végek betömése már nem megy, végül csupa trutyi lesz kívül-belül, kidől az is, ami azelőtt sikeresen belülre került. Esetleg ha ketten megfognák addig.. :DDDDD
2010. aug. 27. 08:49
Próbáld meg úgy, hogy helyez a tenyeredbe a káposzta levelet és fordits egyet rajta, majd a két véget hajtsad rá és utánnad göngyöld végig, vagy tedd a káposzta levélbe a tölteléket (lehet, hogy sokat teszel bele?) aztán gurits végig, az erezet az irány adó, majd a két végét nyomjad vissza bele!
440. globus
2010. aug. 27. 08:25

Töltött káposzta...

Az istennek nem bírom belegöngyölni, pedig használtam nyers levelet, savanyítottat, forrázottat, puhítottam kalapálással, kivágtam a kemény részeit, vettem levelet piacon, savanyítottam házilag, csak bénázás az egész.

Enélkül kell élni tovább... :))

439. FormáSan (válaszként erre: 438. - Manul)
2010. aug. 27. 08:25

Biztosan finom:-) olyan jó dús főzelék lehet!

Én nem használok paprikát a főzelékekhez, nálam mind fehér sápatag:-D de fokhagyma és petrus meg a zeller zöld elmaradhatatlan! Js és a kapor, azt egyenesen imádom! Szoktanm külön kapormártást is csináli főtt husok mellé!

438. manul (válaszként erre: 435. - 40163fd81d)
2010. aug. 27. 08:14
Az én férjem "pirosan"szereti a borsófőzeléket és tejföllel,ezért én rántom is és habarom is.Érdekesen néz ki de finom.Az anyósom csinálta így és amikor recept szerint készítettem el nem tudta,hogy mi az!:DDDDD
437. 40163fd81d (válaszként erre: 436. - FormáSan)
2010. aug. 27. 08:02

Igen,hivatalosan először kellene kockákat gyártani ,és utána serpenyőben ,olajon pirítani:))



De én kitaláltam ezt a módszert,mert ha túl puha a kenyér,vagy a zsemle,akkor képtelenség normális kockákat kicsikarni belőlük:)))

436. FormáSan (válaszként erre: 435. - 40163fd81d)
2010. aug. 27. 07:57

Igazad van, ha piritva van az a zsemi sokkal finomabb lesz:-)

Legközelebb majd abból csinálom, úgy is szoktam kockára vágott zsemit kenyeret késziteni (pici olaj és fokhagyma) ezt használom levesbetétnek, de szerintem majd ebből is rakok bele!

435. 40163fd81d (válaszként erre: 434. - FormáSan)
2010. aug. 27. 07:46

Én úgy csinálom,hogy kenyérpirítóban ,vagy kenyérszeletet,vagy zsemlét jó pirosra ,ropogósra pirítom,és apró kockákra darabolom,erre jön a liszt ,víz,só,hogy összeálljon és kanállal a vízbe adagolva,kifőzöm.



Borsófőzeléket pedig úgy ,hogy olajban ,kevés vízzel puhára párolom a borsót,aztán rászórok lisztet,összekavarom,aztán először kisebb adagokba ,hogy ne legyen csomós felengedem tejjel.Sózom ,ha van petrezselyem azt is rakok bele.Aztán felforralom és kész.:)

2010. aug. 27. 07:32

EGyszerü zsemlegombóc:

2 zsemle tejbe megáztatva és kifacsarva, bele 2 kanál olaj 2 kanál liszt, só, bors és petrezselyem!

Gyakorlatilag, addig a víz felforr (só és olaj bele) addig elkészül, már is gombócolható bele!

kb. 20 éve találtam egy újságban és azóta igy készitem, mindenkinek nagyon izlett!

Kisebb gombócok levesbetétnek is primák!


Z.borsó főzelék: olajba párolom sóval a borsót, majd amikor már majd nem puha, összezúzott fokhagymam, petruska rá és ekkor megszórom liszttel, összekeverem, majd folyoamatosan öntőm fel hideg vizzel, majd pici tejjel!(mélyhütőtt z.borsó ui.) Cukor és vegeta! 20 perc és kész! Üvegesnél, fokhagymás, petrusos rántásra a z.borsót, a többi azonos!

2010. aug. 27. 07:06
Zsemlegombóc,sosem olyan,mint az anyué:-)))
432. 37fda6506d (válaszként erre: 425. - Becseiagi)
2010. aug. 27. 07:03

Szia! Én így készítem:


Zöldborsó főzelék


1 kg zöldborsó

só, bors, pirospaprika, ételízesítő

fokhagyma

zsír vagy olaj, liszt, tejföl


Borsót odateszem annyi vízben főni, hogy épp ellepje, ha forr befűszerezem és beletöröm a fokhagymát 1-2 cikk, én granulátumot használok így azt a végén, ha megfőtt a borsó rántást készítünk öszze főzzük és a végén tejföl forr egy kicsit és kész. Ha a rántástól sűrű lenne akkor tejet öntök még hozzá.

431. selyemfenyő (válaszként erre: 429. - 11e0b7a6bc)
2010. aug. 26. 21:42
Szurkolok! pék-cukrász vagyok, ha nagyon megmelegítem(a mikró) a tejet felöntöm hideggel, olyan jó kellemes kézmeleget szeret az élesztő, és soha nem szabad a sóval találkoznia,mert utálja. Sörkifli! Hahh! két órája gondolkodok hogy mit csináljak a holnapi gulyásleves mellé. Már unom a palacsinta, lángos, fánk triót. Kösz a tippet!
430. klarika5 (válaszként erre: 429. - 11e0b7a6bc)
2010. aug. 26. 16:19
Azért gratulálok! Én az ilyen kifejezésektől frászt kapok, hogy "jól nyújtható" tésztát állítunk össze, meg "félkemény". Hát "übung macht den Meister", tizedjére már profi az ember. Kitartást!
2010. aug. 26. 14:30

Sziasztok!


Tegnap 2x próbáltam meg a sörkiflit.

Bár azt hiszem tudom miért nem sikerült, de azért csak leírom, mert szerintem vicces.

Férfi létemre próbálok kicsit elmerülni a főzés rejtelmeiben, mert rájöttem, hogy szeretem csinálni. Na nem csak úgy magamnak, inkább a páromnak és a családnak. Bár eddig sok mindent nem kaptak :)


Az első adagnál minden jól indult. Az élesztő szépen felfutott a langyos tejjel és a cukorral. Fogtam a lisztet és egy csipet sót, vártam még néhány percet, hogy rendesen felfusson az élesztő, majd beleöntöttem a lisztbe. A recept szerint lágy tésztát kellett gyúrnom, ezért - szintén a recept javaslatára - segítettem egy kis vízzel.

Miután a 1,5 deci tejre még kb 2dl víz ráment és a tészta még mindig borzalmas volt úgy döntöttem jobb, ha újabb próbát teszek.


Tej-cukor-élesztő/liszt-só megvolt. Rápillantok a receptre és máris tudtam mi volt a gond. Az előzőleg megmelegített, majd hűtésre félretett margarint annyira félretettem, hogy a másodikba került csak bele :)

Viszont másodszorra az élesztő nem akart megmozdulni az istennek sem. Pedig nagyon sokat vártam vele, aztán eszembe jutott, amit itt olvastam valahol, hogy a túl meleg tej megöli a baktériumokat. Utólag ellenőriztem a tejet, de még mindig nagyon meleg volt, gondoltam, hogy ez lehetett a baj. No mindegy, ma újra próbálom.


Szurkoljatok!

2010. aug. 25. 15:22
Mindig látom ezeket a töltött hústekercseket: pl pulyka aszalt szilvával, gesztenyével stb. Én még soha nem mertem. Pl. panírozottat, hogy nem fog átsülni, vagy szétesik.
2010. aug. 25. 15:21

sziasztok!

egy időben sikerült a kelt tészta, de mostanában megint nem akar jó lenni. és nem tudom, mi ennek az oka???

426. klarika5 (válaszként erre: 425. - Becseiagi)
2010. aug. 25. 15:19
Margarinon párolod a borsót, fedő alatt, így levet ereszt. Mikor puha, megsózom, cukrozom és felengedem fele víz-fele tejjel. Én meleggel szoktam, ne kapjon sokkot a hidegtől a borsó. Tejes habarással besűrítem, a tetejét megszórom petr. zölddel, és utánaízesítem Én utálom, de a családnak szoktam készíteni.
2010. aug. 25. 12:37
Zöldborsó főzelék! Nem vagyunk főzelékesek, de én ezt a gyerekekkel szeretem, és ma azt szeretnék főzni. Olyat, amiben nincs piros paprika. Tudtok nekem segíteni? Ti hogyan készítitek ezt el?
424. Szilvamama (válaszként erre: 420. - Laszlozsu)
2010. máj. 31. 09:14
Nem lehet, hogy a recept sem az igazi? Én mindíg "kanalas" piskótát sütök, ahány tojás, annyi púpos evőkanál liszt, és evőkanál kristálycukor. A végén a liszt közben 1 kávéskanál sütőpor. A tojásokat szétválasztom, a fehérjéket a cukorral kemény habbá verem, majd beleteszem a tojások sárgáját, végül a lisztet kanalanként. Kivajazott-kilisztezett tepsibe öntöm, majd az előmelegített sütőbe teszem. Kb. 5 percig még hagyom nagy lángon, majd leveszem közepesre. Az első 10 percben még véletlenül sem nyitom ki, de a vége felé szoktam nézegetni, nehogy elégjen.
423. 37fda6506d (válaszként erre: 422. - Laszlozsu)
2010. máj. 30. 08:30

Igen, mikor beteszem a piskótát, akkor leveszem közepes hőfokra.

És mint annó buzgó háziasszany palánta, mindig nyitogattam a sütőajtót, de mamár tudom nem szabad.

422. laszlozsu (válaszként erre: 421. - 37fda6506d)
2010. máj. 29. 21:07
És azóta kipróbáltad másként és sikerült?
421. 37fda6506d (válaszként erre: 420. - Laszlozsu)
2010. máj. 29. 20:08
Nekem amiatt ment mindig össze (állítólag), hogy nagy hőfokon sütöttem.
2010. máj. 29. 19:47

Én a piskótával állok hadban.

Bárhogy, bármiképp csinálom, az istennek sem akar sikerülni. Minden tanácsot, trükköt, fortélyt megfogadtam, kipróbáltam és az eredmény egy félig lapos, félig dagadt katyvasz. Éppen ezért ritkán is készítek, mert mindig az a vége, hogy összedarabolom, tálba rakom és nyakon öntöm pudinggal.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook