Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Reális ár szemüveglencséért? fórum

Reális ár szemüveglencséért? (tudásbázis kérdés)

1 2
40. Felhőcske** (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 19. 15:38
Tv- nézéshez másik kell, főleg ha lefekszel.
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Anyagi)
máj. 19. 11:13

Ez szép szemüveg?

[link]

38. Anyagi (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 18. 19:32
Az évenkénti inflációval megemelt árat úgy kell számítani, mint a kamatos kamatot!!!!
37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Channa*)
máj. 18. 16:43
Vidéki magán optikus.Csili-vili a szalon, az tuti.
máj. 18. 16:35

Hol kerül ennyibe?

És Budapesten a Totál optikában szoktam csináltatni. Kb. 1 hete lesz kész a szemüvegem, amiben progresszív lencse van.

Olvasó része 3,5-es, a nézegetős pedig 2,5 feles.

52 ezret fizettem kerettel együtt. Ha fényre sötétedős lett volna, akkor az + 20 ezer lett volna.


Én sosem megyek sem Ofotértba, sem Vision expressbe, mert ott nagyon drágák.

35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Alinka01)
máj. 18. 16:27
Plusz nem is tud olvasni:)
34. andi6020 (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
máj. 18. 15:20
Tudok. Bent a lakásban csak az van rajtam. A multit hordom házon kívül.
33. andi6020 (válaszként erre: 31. - Levarosbukta)
máj. 18. 15:18
3,5 ös
32. levarosbukta (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 18. 15:08
A multifoki is csak akkor jó a tv-hez ha ülve nézed. Fekvéshez én is a sima távollátóval nézem.
31. levarosbukta (válaszként erre: 3. - Andi6020)
máj. 18. 15:07
Multifokálisban is az számít hányas lencse kell. Ha 1-2 +-os az jóval olcsóbb mint a 5,5 mert ott már vékonyítani kell a lencsét.
30. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 18. 15:05
Reális!
29. alinka01 (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 18. 14:52
Bocs, de a sasnak a messzelátása kitűnő. :))
máj. 18. 14:47
- vagyok, szemüveg nélkül úgy olvasok, mint a sas. De ugyanezen adottságokkal ugyanittt 5éve 40.000 ft volt a szemüveg, mert ugye 5% az infláció.
27. michelle.r (válaszként erre: 23. - Andi6020)
máj. 18. 14:16
Nekem is volt tappancsos, rémes. Néhányszor le is törtem, addig hajtogattam. A munkaszemüveggel tudsz olvasni?
máj. 18. 14:09
Ha rövidlátó vagy, akkor - lencsét viselsz. (mínuszos)
máj. 18. 14:05
Az választ magának egy szimpla lencsét. Nincs vékonyítás, fényre sötétedés, stb.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
máj. 18. 13:52
Megnézem ezt a Ko-Lenset, köszönöm.
23. andi6020 (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
máj. 18. 13:40

220 körül állt meg nekem is a multifokális, meg a munkaszemüvegem.

Kiszemüvegeztem magam egy időre (remélem), mindhárom tappancsos vackomat lecseréltem tappancs nélkülire. Kráter mélyedés volt az orromban állandóan, és fájt is.

22. alinka01 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 18. 13:15

Ez igaz, ajánlom az alábbi magyarázó szakcikket erről. És az ebben leírtak is igazolják, hogy én 20 éve ugyanabba az optikai üzletbe járok, ahol diplomás optometrista vizsgálja meg a szememet, állítja össze a megfelelő lencseparamétereket. Nem megyek be az agyonreklámozott nagy üzletekbe, ahol gyorstalpalón "képzett kislányok" ügyetlenkednek. Már elnézést...

Így aztán a véknyított lencsével is (mert a dioptria miatt ez elengedhetelen) is jól látom a színeket.


[link]

21. michelle.r (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 18. 13:14
Régen az volt a gyakorlat, hogy mindenki duplázott. A nagykereskedő a duplájáért adta az optikusnak, és ő is duplán a fogyasztónak. Az optikusok most kb 3-4szeresre áraznak.
20. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 18. 13:12

Attól függ milyen lencse. Iszonyat árrés van rajta, de nem mindegy, hogy milyen lencsét használnak. Az Essilor és a Zeiss elég drága. Az sem mindegy, hány csatornás.


A Ko-Lens egy szlovák cég, döbbenetesen jó árú lencséik vannak, ha tudsz keress olyan optikust, aki velük dolgozik.


Nekem most készül egy digitális, kétcsatornás multi és egy olvasó, a kettő együtt 200.000 lesz. Úgy, hogy a kereteket nettó nagyker áron kapom.

19. apeeng (válaszként erre: 15. - Alinka01)
máj. 18. 13:03

Én sem értettem, de amikor elmagyarázta a körzeti orvos, akkor megdöbbentem...

itt nem írhatom le.

máj. 18. 12:58
Most tudtam meg, hogy a vékonyítással romlik a színbontó képessége a lencsének.
17. alinka01 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 18. 12:58
A kor előrehaladtával a szem alkalmazkodási képessége csökken. Ez okozza az egyre nagyobb távollátást.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Apeeng)
máj. 18. 12:56
Azt nem értem, hogy eddig azt mondták, rövidlátó vagyok, most meg távollátó lettem. Ezt hogy?
15. alinka01 (válaszként erre: 14. - Apeeng)
máj. 18. 12:54
A kórház is magánintézmény volt, ahol elvégezték a műtétet? Mert ha igen, akkor érdekelne, mi a magyarázat arra, hogy ingyen dolgoznak?
14. apeeng
máj. 18. 12:50

Nem a kérdésre válaszolok...


közelre más, távolra más, le-fel...marhára úntam..


..szürkehályog. Na jól nézek ki..

..egy sorstársam adott egy telefonszámot...felhívtam, kaptam egy barátságos időpontot...magánorvos volt, megvizsgált, elküldött egy kórházba, ahol egynapos ellátás keretében kicserélik a lencsét, egy hónap mulva a másikat...

-Jéééézusom, ez mennyibe fáj, nyugdíjas vagyok?

-ingyenes, ha betart minden utasítást...


Nos mindkét szememmel jól látok, élesen mindent, mindezt tényleg "ingyé"...


...napszemüveg kell ha erős a napsütés..


nem kell rendes szemüveg

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Alinka01)
máj. 18. 12:49
Nekem, amióta ritkábban hordom a szemüvegemet, egyik szemem még javult is.
12. alinka01 (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 18. 12:45

Vannak olcsóbb márkák is, bár ebben a kategóriában (sajnos nekem tényleg nagyon bonyolult lencsék kellenek) már egyik sem igazán olcsó.

Sok évig Varilux lencséim voltak, szerettem és egy árnyalattal alacsonyabb az áruk, mint a Zeissé.

Aztán legutóbb rábeszélt az optikus (20 éve hozzájuk járok), hogy próbáljam ki a Zeisset. Ez a lencse maga a tökéletesség!

És most már elég öreg vagyok ahhoz, hogy nem gyorsan romlik a szemem, tehát több évre szóló beruházásnak számít egy ilyen szemüvegcsináltatás.

11. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 18. 12:42
Tavaly készítettem egy "játszós" szemüveget, mínuszos, egyik lencse cillinderes, de dioptriara egyforma, elvékonyítva, kerettel együtt (a keret volt 40 körül) 70ezer volt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook