Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen lesz Budapest jó kerületéből egy rossz kerületébe költözni? fórum

Milyen lesz Budapest jó kerületéből egy rossz kerületébe költözni? (tudásbázis kérdés)


1 2
54. Hattori (válaszként erre: 50. - Michelle.r)
máj. 22. 23:07
Füvészkert, Illés utca?Khm...
53. Hattori (válaszként erre: 51. - 1a7810dfaf)
máj. 22. 23:03
Fogorvosom, aki kb bárhol vehetne lakást, kifejezetten a kilencben akart venni és vett is.
52. michelle.r (válaszként erre: 51. - 1a7810dfaf)
máj. 22. 09:42

Nyilván hosszú folyamat lesz, velük is kell "valamit kezdeni." Ofkrosz nem gondolom komolyan, de néha olyan jó eljátszadozni a gondolattal, hogy húzhatunk egy falat, és bizonyos egyedek csak azon kívül vircsaftolhatnak. 🤗


Igen, így van. És minél csendesebb, nyugodtabb környéken lakik az ember, annál érzékenyebb a zajokra.

51. 1a7810dfaf (válaszként erre: 50. - Michelle.r)
máj. 22. 09:19

Csak nem mindegy, hogy az az "élet" 0-24-ben zajlik körülötted vagy hazamehetsz belőle pihenni a kulturált nyugalomba. ;)


Egyébként ez a dzsentrifikáció a nyolcban-kilencben még generációkon át eltart, mert a lakosság összetétele finoman szólva is túl vegyes. Így az életvitelük is. Hiába van felújítva az egyetem környékén a közpark és pár utca.


A Füvészkert környékén is számos újépítésű rettenetben vannak "szociális emeletek" az önkormányzat által fenntartva stb. Érdemes péntek este és vasárnap délelőtt szétnézni: nem a házakat, parkokat, hanem az embereket.

50. michelle.r (válaszként erre: 42. - Channa*)
máj. 22. 09:13

A Palota negyed nagyjából mindig az volt. Régi, patinás épületek, a Lőrinc pap tér környéke meg kifejezetten, mintha egy mesevilágba lépnél.


Most már a Fűvész kert is menő, és egyre jobban kiszorítják a vállalhatatlan népséget a gettók lebontásával és új építkezésekkel. Ami ízlés dolga, nekem se nagyon tetszenek. Azért baromi népszerű, mert nagyon olcsón lehetett ingatlant venni sokáig.


Szoktam vicceskedni Márai mondásával, hogy "Budán lakni világnézet". Igen ám, de az élet Pesten zajlik. 😎

49. 1a7810dfaf (válaszként erre: 38. - Channa*)
máj. 22. 09:06
Épp azt mondom, hogy gettós lakótelepek egyes kerületekben nincsenek, sőt: ami azokban a legrosszabbnak számít, az sok egyéb kerületben a legjobb színvonala. Architechturálisan, életmód és lakosságösszetétel tekintetében stb.
máj. 22. 09:06

Egy barátom írta, nem is tudtam, hogy Wekerlén lakik.


"él év itt lakás után már többnyire hazataláltam, ha nem is a legrövidebb úton. De itt még a Google maps is eltéved..."


😂😂😂

47. 1a7810dfaf (válaszként erre: 37. - Hattori)
máj. 22. 09:04
Hát hogyne.
46. 1a7810dfaf (válaszként erre: 38. - Channa*)
máj. 22. 09:03
Gettósak? Azok a kis utcák elegáns polgári házakat, szuper lakásokat takarnak: felkapott és nívós környék. Nem véletlenül. A Városmajor egész környéke ilyen.
45. Borian (válaszként erre: 43. - Channa*)
máj. 22. 05:35
Sétálni arra hangulatos, mert zöld, aranyosak a házak. De mészkő alapra épültek, ezért sajnos vizesednek, ezért én se vennék ott ingatlant.
44. Hattori (válaszként erre: 39. - Michelle.r)
máj. 21. 22:13
Igen, hisz eleve felköltözo videkieknek épültek anno is, persze aki kemény pesti csapatádt akár, annak uncsi.
43. Channa* (válaszként erre: 41. - Fincsi5)
máj. 21. 21:31

Nem tudom, hogy miért tartják jónak. Apukámnak is nagy kedvence volt építészeti szempontok miatt.


Úgy 15-20 éve egyszer megnéztünk ott egy lakást, azaz a lakásba be se mentünk, mert a közös udvaron épp ment a dajdajozás, így nem akartunk ott lakni;)

42. Channa* (válaszként erre: 40. - Michelle.r)
máj. 21. 21:29

Ilyen felkapott lett a 8. kerület?

Az első lakásunk azon a környéken volt (Fűvészkert utca), de utáltam ott lakni. Mondjuk akkor még nem volt ilyen az a környék. Teljesen meglepett, hogy miket építettek oda!

Nekem így se tetszik:DDD


Egy dolog volt jó abban a környékben, hogy nagyon hamar odaértem mindenhová.;)

41. fincsi5 (válaszként erre: 28. - Amaunet)
máj. 21. 17:59
A Wekerlét még én is jónak hallottam mindig, pedig nem is Budapesten élek.:)
40. michelle.r (válaszként erre: 38. - Channa*)
máj. 21. 17:45

Gettónak nem mondanám, de szűk kis utcák, emiatt elég sötétek a lakások. De pl. a Győri út hiába 12. kerület, egy része a pályaudvarra "panorámás".


A Farkasréti temető mellett is csodás ingatlanok vannak, mégse költöznék oda soha.


Ellenben a 'nyóckerben, a Lőrinc pap tér környékére nagyon szívesen.

39. michelle.r (válaszként erre: 28. - Amaunet)
máj. 21. 17:32
Nem lakom ott, soha nem is laktam. De én azt szeretem benne, hogy olyan mint egy cuki kisváros a nagyvárosban. Mostanában nem tudom mi a helyzet, de egy-két évtizede nem volt piacon wekerlei lakás, "lábon elment" mindegyik.
38. Channa* (válaszként erre: 36. - 1a7810dfaf)
máj. 21. 14:57
Pl. a Délivel szembeni kis utcák, amelyek a Kékgolyóhoz mennek és olyan régi körfolyosós házak vannak, azok elég gettósak. És biztos vannak ilyenek minden kerületben....
37. Hattori (válaszként erre: 36. - 1a7810dfaf)
máj. 21. 14:14
Sok őskomcsi ott maradt a budai bérházakban, fenntartani nem tudják, csak dölyfösködnek.
36. 1a7810dfaf (válaszként erre: 16. - Semleges)
máj. 21. 11:17
Hát, nem tudom, hogy a II. kerületnek, a XII. kerületnek vagy az I. kerületnek hol vannak a gettós, lakótelepes rossz, lepattant részei :)
35. 1a7810dfaf (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 21. 11:16
Budáról Pestre költözés eleve nagy váltás. Pesterzsébetre Óbudáról meg kifejezetten hatalmas. Sosem költöznék oda.
34. hottie (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
máj. 19. 10:19

Ez tőled függ, hogy hogyan fogod magad érezni. Az elején minden ismeretlen lesz, de tekintsd kalandnak, fedezd fel a környéket, közlekedést, minden olyat, ami neked fontos. Keresd azt, amiben jobb lesz!

:)

33. Borian
máj. 19. 05:41
A családi házas részek szerintem sehol sem gettó jellegűek. A nem annyira felkapott kerületekben max annyit fogsz tapasztalni, hogy nem csupa újgazdag él ott, hanem sok nyugdíjas, kisöreg, akik 50-60 éve ott élnek, ezért nem vadiúj térköves házuk van, viszont szeretnek kertészkedni. :-)
32. Amaunet (válaszként erre: 30. - Hattori)
máj. 19. 03:01
Szíved joga.
máj. 19. 00:59
mindenkinek mas a jo!
30. Hattori (válaszként erre: 28. - Amaunet)
máj. 19. 00:04
Miért nem jó?Kinek mi a jó? Én pl nem költöznék egy procc agglomerációs faluba, pl Nagykovácsi, más meg oda v
máj. 18. 21:27

"jó kerületéből egy rossz kerületébe"


Kinek mi a jó?

28. Amaunet (válaszként erre: 27. - Hattori)
máj. 18. 21:24
Wekerle mitől jobb?
27. Hattori (válaszként erre: 21. - Amaunet)
máj. 18. 20:03
15 mitől jobb?Meg Wekerlet mondanám
26. bnedora (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
máj. 18. 19:26
Erzsébetre én sem költöznék. Anno laktam ott, de akkor más volt a környezet.
25. vigyefene (válaszként erre: 23. - Michelle.r)
máj. 18. 19:11
Nem nagyon volt választásom annak idején.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook