Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az az étel amit nem tudsz megfőzni (valami miatt nem sikerül)? fórum

Melyik az az étel amit nem tudsz megfőzni (valami miatt nem sikerül)? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
209. 9c8432d068 (válaszként erre: 208. - 37fda6506d)
2010. márc. 31. 17:17
Nincs konyhámon ajtó :)) De azért majd begyújtom a sütőt.
208. 37fda6506d (válaszként erre: 207. - 9c8432d068)
2010. márc. 31. 17:13
Begyújtom a sütőt, a konyha ajtót bezárom és pillanaatok alatt meleg van.
207. 9c8432d068 (válaszként erre: 206. - Sztolyka)
2010. márc. 31. 16:55
Nem hiszem,hogy a sütő szerencsés lenne,de ki tudja. Talán kapunk választ hamarosan.:)))
206. sztolyka (válaszként erre: 205. - 9c8432d068)
2010. márc. 31. 16:47
ez engem is foglalkoztat.Gondoltam a sütőbe betenni,de milyen hőfokra?
2010. márc. 31. 16:12

Még mindig a kalács téma foglalkoztat.


Meleg helyen kell keleszteni. Oké,de mit csináltok,ha nincs fűtés,nem süt a nap,hideg a lakás?

Ti hogy oldjátok meg ezt a problémát?

2010. márc. 31. 16:04

Egy újabb húsvéti spenótos receptet találtam:


Spenótos tekercs (húsvéti)


A tekercshez:


8 tojás

500 g mirelit spenót

4 ek liszt

fokhagymapor


Töltelékhez:


1 tubus natúr krémsajt

150 g fokhagymás-zöldfűszeres krémsajt

csemegeuborka, felkockázva

ecetes piros paprika, felkockázva

1 nagyobb főtt sárgarépa, felkockázva



Elkészítés


1.Keverjük össze a tojásokat a felengedett spenóttal, a liszttel, sóval és fokhagymaporral. Öntsük a massszát egy (kb. 27 x 36 cm-es) sütőpapíros tepsibe és süssük 200 fokra előmelegített sütőben.

2.Ha kész, borítsuk nedves konyharuhára, vegyük le róla a sütőpapírt, és a konyharuha segítségével tekerjük fel.

3.A töltelék hozzávalóit keverjük össze, és ha már a tekercs kihűlt, tekerjük ki, és 3/4 részét kenjük meg a töltelékkel.

4.Ezután tekerjük fel, csomagoljuk alufóliába, és tegyük legalább egy órára a hűtőbe, hogy szépen szeletelhető legyen.

203. becseiagi (válaszként erre: 201. - Sztolyka)
2010. márc. 31. 10:37
É n a lisztet használom, mert a keményítő drága, de ha egy süti recept azt írja elő, akkor azt teszek bele.
202. 37fda6506d (válaszként erre: 200. - Szilvamama)
2010. márc. 31. 10:09

Hú, nem irigyellek, engem hála a jó ének 2 éve elkerült de akkor 6 napig...!

Nekem is nagyon alacsony a vérnyomásom még ált.isk. 7-ben voltunk orvosi vizsgálaton és a doki megkérdezete élek-e még , másnap egy úgy kellett visszamennem, hogy megittam előtte 1 kávát és azóta....tőbb mint 10 éve.

2010. márc. 31. 09:58

Gondolkodom rajta,hogy étkezési keményítőt használjak,liszt helyett,de elég drága.Mit gondoltok?

Ki mit használ?

Jó volna hanyagolni a lisztet pl.:habarásnál,rántásnál.

200. Szilvamama (válaszként erre: 182. - 37fda6506d)
2010. márc. 31. 08:53
Én is! Koffeinfüggő vagyok, mert borzasztó alacsony a vérnyomásom. A múltkor elkapott ez a most divatos hány-hasm vírus, 4 napig rá sem vírtam nézni semmire, a vérnyomásom 100 alatt volt, nem tudtam, hogy az éhségtől, vagy ettől szédülök.
2010. márc. 30. 19:27
Idén valószínűleg nem nyers sonkát veszek .Eddig mindig kötözöttet vettem,de valahogy sosem volt olyan intenzív sonka íze,és a felére zsugorodott főzés közben.
198. minerva223 (válaszként erre: 194. - 9c8432d068)
2010. márc. 30. 19:26
Köszönöm a tippeket:-)
197. becseiagi (válaszként erre: 195. - Sztolyka)
2010. márc. 30. 14:31
Dettó! ;)
196. c1e9612cd3 (válaszként erre: 195. - Sztolyka)
2010. márc. 30. 14:21
szintén bableves, vagy lencseleves lesz a sonka levéből nálam is! :)
195. sztolyka (válaszként erre: 194. - 9c8432d068)
2010. márc. 30. 14:11
Én a sonka levét felszoktam használni bableveshez vagy lefagyasztom a levet és később használom fel.
2010. márc. 30. 13:33

Hátha valakit érdekel:


Sonkafőzési praktikák...


Titkos tippek a legfinomabb húsvéti sonkához

Hogyan főzzük?


• Mielőtt megfőznénk a sonkát, áztassuk pár órára hideg vízbe, így nem lesz olyan sós. Ha erre nincs időnk, tegyünk a főzővízbe egy kis ecetet.

• A zsíros részeket ne szedjük le róla, mert száraz, szálkás lesz.

• Ha igazán finomat szeretnénk enni, rakjunk a főzővízbe zöldségeket (egy kis hagymát, répát, zellert, petrezselyemgyökeret, pár babérlevelet és egész borsot). Ha puhára főttek, szedjük ki őket, és kockára vágva szórjuk a sonkára.

• A tojások megbolondítására két lehetőség is van. Vagy a sonka vizében főzzük meg őket, vagy a már keményre főtt tojásokat meghámozva a vizében hűlő sonka mellé tesszük.

• Ha friss szénát is teszünk a főzővízbe, a hús különleges, édes-fűszeres ízt kap.

Általános szabály:ahány kg-os a sonka, annyi óra főzés.

(Elkészítés

1. A sonkát a főzés előtt fél napra hideg vízbe áztatjuk (hogy ne legyen annyira sós).

2. Az áztató vizet leöntjük, a sonkát egy fazékba tesszük és annyi hideg vizet engedünk rá, hogy ellepje.

3. Lassú tűzön kb. három és fél óra alatt puhára főzzük.

4. A sonkát a főzőlében hagyjuk kihűlni. A főzőlé tetején megdermedt zsiradékot kanállal leszedjük, s csak aztán vesszük ki a sonkát a főzőléből. Hűtőbe tesszük tálalásig (a hálót akkor fejtjük le a sonkáról, miután kifagyott).

5. A sonka főzőlevében elkészített főtt tojást kínálunk mellé.)

Mi illik hozzá?


A húsvéti sonka elmaradhatatlan társa a tojás és a torma. Sokszor elfeledkezünk azonban a tavaszi zöldségekről. Finomak, egészségesek, és szépen tálalhatunk velük. A zöld-fehér újhagyma például remekül mutat az élénkpiros hónapos retek mellett.

Ma már feledésbe merült az, hogy elődeink gyakran ettek gyümölcsöt is a sonkához. Az édes-savanykás alma és az enyhén sós sonka aromája különleges húsvéti eledel lehet.

De tálalhatjuk a sonkához a németes snidlinges krumplisalátát, vagy a lengyeles babsalátát, jó sok hagymával.

Néhány tipp a tökéletes sonkához:


• Vásárlásnál válasszunk inkább kicsit kövérebb sonkát, mint soványat. Minél kevesebb rajta a zsír, annál keményebb, szárazabb lesz.

• Ha a sonka kötözött, a hálót a főzés előtt távolítsuk el, mert utána sokat kell majd bajlódnunk vele.

• Mindig bő vízben főzzük meg, fedő nélkül, lassú tűzön.

• Megóvhatjuk a gyors száradástól, ha főzés után pár percre hideg vízbe tesszük.

• Sokáig eltarthatjuk, ha nedves konyharuhába tekerjük, és úgy tesszük a hűtőbe. Alufóliába csomagolva vagy dobozban nem kap levegőt, így sokkal hamarabb megromlik.

• Ha több marad a sonkából, mint gondoltuk, ne essünk kétségbe, a maradékokat felhasználva az ünnep után is jókat ehetünk.


Rendhagyó sonkák:

Húsvéti sonka mézzel és lime-os krumplipürével (4-6 személyre)


A sonkához: 1,5 kg sonka, 2 evőkanál méz, negyed liter zöldségleves, pár répa és petrezselyemgyökér.

Vagdossuk be a sonkát, rakjuk egy tűzálló tálba, adjuk hozzá a zöldséglevest és az apró kockára vágott zöldségeket. Előmelegített sütőben 180 fokon minimum 40 percig sütjük, közben néha-néha megkenjük a sonkát mézzel, és a levével meglocsolgatjuk.


A püréhez: fél kg burgonya, 30 g vaj, negyed liter tej, só, bors, szerecsendió, egy fél lime reszelt héja, 1 evőkanál olívaolaj.

Megfőzzük a krumplit, összetörjük, majd a tejjel, a vajjal és a fűszerekkel összekeverjük. Végezetül pedig hozzáadjuk a lime héját és az olívaolajat.

Narancsos sonka húsvétra


Hozzávalók: 60 dkg félig főtt, bőrös füstölt sonka, 5 db narancs, 2 dl vörösbor, 1 mokkáskanál törött fehér bors, 3 szem őrölt szegfűszeg, 1 evőkanál mustár, egy kevés cukor.


A félig főtt sonkát felszeleteljük, és a bőrös felével felfelé egy tűzálló tálba állítjuk. Három narancsot gondosan meghámozunk (szedjük le a fehér részeket is), a gerezdeket kockákra vágjuk, és a sonka köré szórjuk őket. A maradék két narancsot félbevágjuk, levüket kicsavarjuk, majd összekeverjük a vörösborral, a mustárral, a szegfűszeggel, a cukorral és a borssal. Keverjünk hozzá egy teáskanálnyi reszelt narancshéjat is. Ezt a mártást öntsük rá a sonkára, de úgy, hogy a szeletek közé is jusson belőle. A tálat lefedjük, és előmelegített, forró sütőben addig sütjük, amíg a sonka puha nem lesz. Jót tesz neki, ha néha meglocsoljuk a saját levével. Az utolsó pár percre takarjuk ki, és pirítsuk szép pirosra. (Vigyázat, a narancslétől és a cukortól gyorsan pirul.)


Cserépedényben: Ha cserépedényben készítjük, akkor a sonkát nem szükséges előre megfőzni, és a sütőt sem kell előmelegíteni. Áztassuk be az edényt, állítsuk bele a húst, leöntjük a mártással, és hideg sütőbe tolva, takaréklángon 2,5-3 óra hosszat sütjük. A narancsdarabkákat csak a sütés befejezése előtt kb. fél órával tegyük hozzá. Nagyon finom, pikáns étel, burgonyapüré illik hozzá leginkább.

Maradékra ajánljuk: Rakott sonka


Főtt spagetti vagy makaróni tésztát összekeverünk a kockára vágott sonkával és vegyes zöldségekkel (cukkini, gomba, paprika stb.). Egy doboz főzőtejszínt összekeverünk 2 tojással, 10 deka reszelt sajttal és egy kis borssal. A tésztát, a sonkát és a zöldségeket egy kivajazott formába tesszük, a tojásos, tejszínes masszát pedig ráöntjük. 30 perc alatt 200 fokon készre sütjük.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

193. becseiagi (válaszként erre: 183. - Henobeno)
2010. márc. 30. 09:58
192. becseiagi (válaszként erre: 189. - 9c8432d068)
2010. márc. 30. 09:48
Én ugyanígy csinálom, ahogy te is leírtad az elsőnél, csak én nem teszek bele tojássárgáját. :)
191. 37fda6506d (válaszként erre: 189. - 9c8432d068)
2010. márc. 30. 09:28
Attál egy jó tippet mára, párom szó szerint imádja a hagymát.
190. sztolyka (válaszként erre: 189. - 9c8432d068)
2010. márc. 30. 09:24
köszi!
2010. márc. 30. 09:08

A francia hagymaleves nagyon menő és finom. Itt küldök 2 receptet:


Francia hagymaleves


A francia hagymaleves elkészítése több változatban,ahogy a franciák csinálják


Francia hagymaleves 1:


Hozzávalók 4 személyre:


60 dkg vöröshagyma

1liter leveskockából készített leves

50 g vaj

20 dkg reszelt sajt

2 evőkanál liszt

2 tojás


Elkészítés:


-megolvasztjuk a vajat majd beletesszük a vékonyra szeletelt vöröshagymat és fél órán keresztül lassú tűzön dinszteljük, néha megkeverjük

-rászórjuk a lisztet, egy kicsit megpirítjuk, majd hozzá öntjük az előre elkészített kockalevest, felforraljuk és további 20 percig lassú tűzön főzzük

-a hagyma felét kiszedjük és összekeverjük a 2 tojás sárgájával, majd lassú tűzön, fokozatosan hozzáadva belekeverjük a levesbe

-sütőbe való kis tálkákba szétmerjük, fokhagymás pirított kenyeret helyezünk a tálkák tetejére, majd megszórjuk reszelt sajttal. 240 fokon addig sütjük, amíg a reszelt sajt meg nem pirul a tetején.


Francia hagymaleves egyszerüen


Hozzávalok 4 személyre:


60 dkg vöröshagyma

50 gr vaj

2 evökanál liszt

reszelt sajt

bors


Elkészités:


-egy lábosban megolvasztjuk a vajat,majd beletesszük a vékonyan leszeletelt vöröshagymát és megpiritjuk,

-rászorjuk a lisztet, összekeverjük és hozzá öntünk másfél liter vizet, felforraljuk majd közepes tüzön 20 percig fözzük

-sütöbe illö tálakba tálaljuk ,majd fokhagymás piritos kenyeret helyezünk a tetejére és megszorjuk reszelt sajttal és a sütöbe tesszük mig a sajt megpirul a tetején.


Igazi francia ételek!

2010. márc. 30. 08:57

Hagymaleves a kedvence a páromnak,de még egyszer sem sikerült olyanra,amilyenre ő szereti.

Tudtok segíteni?

187. 9c8432d068 (válaszként erre: 183. - Henobeno)
2010. márc. 30. 08:49
Ha beírod a keresőbe,akkor rengeteg féle variációban megtalálod. Ez is olyan,mint az alább emlegetett brassói. Ahány ház,annyi szokás,annyi féle készítési mód.
186. 9c8432d068 (válaszként erre: 184. - Kovaevakiss)
2010. márc. 30. 08:44
Sikér néven árulják
185. 9c8432d068 (válaszként erre: 184. - Kovaevakiss)
2010. márc. 30. 08:44
Általában gyógynövény és natura boltokban,de esetleg nagyobb áruházakban is.
184. kovaevakiss (válaszként erre: 166. - 62ffba3b4b)
2010. márc. 30. 07:24
Hol lehet sikért vásárolni? És milyen néven árulják?
2010. márc. 29. 22:09

Egy jó borsos tokány receptet tud vki?

Még sose csináltam pedig az egyik kedvenc kajám.

182. 37fda6506d (válaszként erre: 181. - Szilvamama)
2010. márc. 29. 19:19

Galuskáért kaptad :-) Remélem ízlett.

Imádom a kávét.

181. Szilvamama (válaszként erre: 174. - 37fda6506d)
2010. márc. 29. 18:45
Az sem rontja el, az biztos :) Köszi a kávét, mindíg jól jön egy csészényi!
180. Szilvamama (válaszként erre: 175. - Becseiagi)
2010. márc. 29. 18:44
Én egy vasárnapi leveshez csinálok ennyit, 6 főre. 2-3 gombóc jut mindenkinek.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook