Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Keresek egy receptet... fórum

Keresek egy receptet... (beszélgetős fórum)


77. Bernuska (válaszként erre: 75. - Cszsuka)
2008. márc. 18. 14:44
És mennyibe kerül kb. egy ilyen?
76. supin (válaszként erre: 70. - Kingi7)
2008. márc. 17. 12:44
Igen! 2-szer panir és hirtelen sütés a lényeg!
75. Cszsuka (válaszként erre: 71. - Bernuska)
2008. márc. 17. 11:14

Szia!


A Tupperware-nak van olyan edénye, ami dupla falú és lukacsos a belső. Én ezt használom, amikor húst sütök, vagy fánkot, stb. Nagyon klasszul lecsöpög és csak ki kell önteni az olajat, v. zsírt az alsóból.


Keress meg egy Tupperost! Igaz, nem olcsó edény, de én kb. 15 éve használom és még mindig olyan mint a régi. Ha valami hibája van, ki lehet cserélni.


Ráadásul tésztát is lehet benne főzni, a módszert a Tupperforgalmazó elmagyarázza.


Ha még nem ismered, érdemes meghívni egy házibemutatóra, s még ajándékot is kapsz, ha több vásárlás jön össze!


Én már évek óta ilyeneket ajándékozok a családnak, ismerősöknek, nagyon örülnek neki, mert időtálló és esztétikus.


Bocs, ha hosszú voltam.....:)

2008. márc. 17. 10:43
Köszönöm nektek!
2008. márc. 17. 10:42

Ha nem eleg meleg az olaj, akkor lesz zsiros a panirozott kaja

Ugy kell kiprobalni, hogy pont jo-e a homerseklet, hogy egy fakanal nyelet amikor beleteszed az olajba, akkor azonnal sisteregni es buborekozni kell az olajnak.

Ha nem, akkor meg nem eleg meleg az olaj. A masik proba, hogy ha egy kicsi 1x1cm kocka kenyeret dobsz az olajba, akkor annak 3 mp alatt szint kell valtoztatnia.

Megprobalhatod azt is, hogy szikkadt kenyer szeleteket teszel a talba es arra szeded a kisult rantott cuccokat, az is nagyon jol beszivja az olajat es ha van kutyusod, az nagyon fog orulni a kenyernek a vegen.

Remelem ez segit. Udv Mocis

72. kingi7 (válaszként erre: 71. - Bernuska)
2008. márc. 16. 10:34

Lényeg , hogy jól rá kell nyomkodni a panírt, oldalára állítva is. próba cseresznye:)


A zsír? Hmm én papírtörlőt teszek alá, de egyik rokonom úgy csinálta, hogy egy kenyérszeletet tett alá, csurom zsír volt...

Vagy Norbi félén megsütni...:) befújni olajjal és a sütőben full fokon:) más ötletem nincs...(bár a sajt nem tudom hogyan reagál)

71. Bernuska (válaszként erre: 70. - Kingi7)
2008. márc. 16. 09:39

most egy ideig elegem lett belőle, de fogok én még kísérletezni :) lehet, hogy mégsem zárt eléggé a panír... mindenesetre mindnki azt mondta, amit te is, h. liszt-tojás-zsm. kétszer, így ezen az úton próbálkozok majd.


Nekem ezekkel a panírozott dolgokkal az is a bajom, hogy nagyon zsírosak, hiába teszek alá bármit, nem csöpög ki rendesen...:S

Erre van ötletetek?

70. kingi7
2008. márc. 14. 21:43
Én nekem nem szokott kifolyni, akár camamber, akár trapista. 2*liszt-tojás zsemlemorzsa, kicsit rányomkodom és nagyon forró olajban hirtelen kisütöm, ha lassan sütik, akkor szokott kifolyni. Szerintem...:)
2008. márc. 9. 19:56

Eleinte úgy próbálkoztam, hogy liszt-tojás-zsemlemorzsa. Amit lejjebb írtam, az már egy x-edik kísérletem (amúgy itt olvastam valamelyik fórumban, hogy tejjel érdemes csinálni) :S

De a liszt-tojás-liszt-tojás-zsemlemorzsa panírt még nem próbáltam, nekem a dupla régebben is úgy volt, hogy liszt-tojás-zsm-tojás-zsm.

68. win (válaszként erre: 66. - Mociscsaj)
2008. márc. 9. 09:29
Én is azt hittem! :-OOO De végülis más dolgokban is eltér tájegységenként a konyhaművészet, éppen ez is lehet olyan. De azért meglepődtem. :))))
67. Cszsuka (válaszként erre: 59. - Bernuska)
2008. márc. 9. 08:57

Szia!

Win-nek igaza van!

Most vettem csak észre, hogy lisztet nem is írtál!

Az nagyon fontos! Persze,hogy kifolyik, ha nem használsz lisztet is!

66. mociscsaj (válaszként erre: 65. - Win)
2008. márc. 8. 22:27
En is ugy panirozok mint te, liszttel, tojassal es zsemlemorzsaval. Azt hittem mindenki ugy csinalja! :D
65. win
2008. márc. 8. 16:45

De érdekes, csak tojással és zsemlemorzsával paníroztok! :-OOOOOOO


Én úgy tanultam, és errefelé mindenki úgy is csinálja, hogy liszt-tojás-zsemlemorzsa. A duplapanírt: liszt-tojás-liszt-tojás-zsemlemorzsa.


Ja, és a rántott sajtról azt hallottam, a fagyasztóba érdemes betenni, és utána gyorsan kisütni.

2008. márc. 7. 16:55
már megtalálták neki :)
63. 53cc09e608 (válaszként erre: 2. - Cc8d148370)
2008. márc. 7. 16:44

Valahol megvan nekem ! Megkeresem a tojásfehérjét gőt felett vered fel és belemegy a kókusz ,rákened a téstára és feltekered .na megnézem és pontosan leíróm

.

2008. márc. 7. 13:58
Hat akkor en is tanacstalan vagyok! :( Hatha valakinek lesz meg jo otlete...
61. Bernuska (válaszként erre: 60. - Mociscsaj)
2008. márc. 7. 10:36

Állt a sajt a hűtőben 1 picit, mert kétszerre csináltam meg...

Azt nem tudom, hogy mennyire lehetett forró az olaj, mert a gézon készítettem, de tovább büdösítettem vele, mint általában szoktam :) és azonnal szép lett a panír színe, mihelyst beletettem a sajtot. Nem mertem az olajsütőbe, mert paráztam, ha kifolyik, egy napig fogom sikálni :(

60. mociscsaj (válaszként erre: 59. - Bernuska)
2008. márc. 7. 10:31

Hali, probald meg ezt: panirozd be a sajtot (vagy parmit amit panirozol) legalabb fel oraval azelott mielott sutned es tedd a hutobe egy fel orara. Ez elosegit a panir "megkoteset" es talan igy nem folyik majd ki annyira konnyen. A masik trukk a rantott sajttal, hogy jo forro legyen az olaj (forrobb mint a hushoz), mert tulajdonkeppen csak a panirt akarod megbarnitani. Csak max 2 perc kell neki egy-egy oldalan.

Remelem sikerrel jarsz! Udv!

2008. márc. 7. 10:12

Akkor én nagyon béna vagyok!!!! Imádjuk a rántott sajtot, de már egy ideje nem csináltam, mert a dupla panírból is mindig kifolyik, de most újra kezdtem a kísérleteket, mert valaki azt mondta, hogy azért, mert nem tejbe tettem először, hanem lisztbe.

A legutolsó sorrendem: tej-zsememorzsa-tojás-zsmorzsa-....kifolyt az első sütés, így a maradékot még: tojás-zsemlemorzsa: így is kifolyt. Jól volt az oldala is, alaposan....

Mit rontok el?

58. oxa
2008. márc. 5. 20:12
Kétszer a tojásba és a zsemlemorzsába is, így nem folyik szét.
2008. márc. 5. 16:53
Ti hogy panírozzátok a sajtot?
56. cc8d148370 (válaszként erre: 55. - Cszsuka)
2008. márc. 2. 13:33

Köszi :)

ma kipróbálom... :)

55. Cszsuka (válaszként erre: 52. - Cc8d148370)
2008. febr. 29. 21:00
Igen, amikor már folyósra felolvasztottad a cukrot, felváltva, apránként kell hozzátenni a vajat meg a sűrített tejet. Nápolyi mennyisége attól függ, hogy te milyen vastagon szereted rajta a kulimájszt, mert akár kettő közé is bekenheted, akkor jó magas lesz. Én úgy szoktam, hogy vékonyan kenem rá és mindig újabb lapot nyomok a tetejére, így úgy néz ki tényleg, mint a nápolyi. Be kell rakni a hűtőbe néhány órára és nagyon éles késsel szeletelni, amilyenre tetszik.
54. ipi (válaszként erre: 25. - Cszsuka)
2008. febr. 29. 20:49
Sziasztok, de béna vagyok, Kókuszos Habtekercs a neve nálam :-). Így írtam be a receptek közé is.
2008. febr. 29. 18:12
Ja, és milyen/mennyi nápolyi kell hozzá?
2008. febr. 29. 18:11
Úgy felváltva, hogy a cukrot teljesen felolvasztom, és margarint és a sűrített tejet teszem hozzá apródonként?
51. Cszsuka (válaszként erre: 29. - M_Marcsa)
2008. febr. 29. 17:39

Szia!

A négerszeletet a 32-n nitán jól írta le, csak az enyém vajjal van, de zsírral olcsóbb és egészségesebb.


A Karamellás nápolyi a következő:


30 dkg. kristálycukrot felolvasztunk, hozzáadunk 15 dkg margarint és 1 tubus sűrített tejet. Ezeket felváltva, mindig egy keveset belőlük, aztán elkeverni. Ha mind benne van, levesszük a gázról és hozzáadunk 15 dkg darált diót. 10-15 percig állni hagyjuk. Aztán a nápolyi lapok közé kenjük. Vigyázz, nehogy túlságosan lehűljön, mert akkor nem tudod kenni!

50. 4b252f0708 (válaszként erre: 40. - Era06)
2008. febr. 29. 06:37

Hát ez az, hogy én sem! :-)

Azt tudom, hogy finom, de hogy hogyan készül, formában-e... Passz.

49. M_Marcsa (válaszként erre: 33. - Nitán)
2008. febr. 28. 20:57
Nagyon szépen köszönöm, teszek bele tejet is.:)
48. era06 (válaszként erre: 36. - 4b252f0708)
2008. febr. 28. 19:49

Megvan a barackmag is

Barackmag

Hozzávalók : 15 dkg porcukor, 20 dkg Rama sütőmargarin, 1 db tojás, 10 dkg darált dió, 1 evőkanál kakaó, 30 dkg liszt, tej

Krém: 1 db tojás ,15 dkg porcukor, 10 dkg dió ,0,5 dl tej, 10 dkg Rama margarin, néhány csepp mandula aroma Elkészítés : A margarint elmorzsoljuk a liszttel, hozzáadjuk a tojást, a cukrot, a diót, a kakaót és annyi tejet, hogy könnyen gyúrható tésztát kapjunk és összegyúrjuk a tésztát. Ezután a tésztából egy-egy kicsit lecsipve megtöltjük az előzöleg olajjal kikent mandulaformákat oly módon, hogy a formát vékony rétegben fedje a tészta. Ha a tészta a forma peremére is került a felesleget levágjuk, hogy a két fél jól illeszthető legyen. A krémhez a cukrot, a tojást és a tejet gőz fölött felfözzük, majd hozzákeverjük a diót. Ha kihült a kihabosított margarinnal összekeverjük, ezután hozzáadjuk ízlés szerinti mennyiségben, a mandula aromát, majd összekeverjük. Amikor a tészta kihült megtöltjük a krémmel és kettőt-kettőt összeragasztunk. A kész “barackmagokat” megforgatjuk porcukorban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook