Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Keresek egy receptet... fórum

Keresek egy receptet... (beszélgetős fórum)


2008. júl. 5. 21:08
Én egy ilyen rétegezőset ismerek, de azt rántani is kell. A karajszeleteket kivered, sózod,borsozod esetleg kis mustár is kerülhet rá. A hússzeletekre rakod a sonkát és a sajtot. AZ egészet félbe hajtod hústűvel összetűzöd és bepanírozod. Ennek a neve a kuruc pecsenye. Erre gondoltál? Mindenesetre érdemes kipróbálni, nagyon finom!
106. cel
2008. júl. 5. 21:05

Kicsit hasonlatos recept:

Csirke vagy pulyka mell darabokat max. féltenyérnyi nagyságúra verünk ki és fokhagymával ízesített tejben pácoljuk (egy éjszaka). Natúr és füstölt reszelni való sajtot fele-fele részben lereszelünk és összekeverjük.

Egész tojásból, lisztből híg tejföl sűrűségű masszát verünk kevés sóval, csipet borssal. Tűzálló tálat kivajazzuk. A fokhagymás tejből kiszedett húsdarabokat a tojásos masszába forgatjuk és kétféle reszelt sajttal rétegezve lerakjuk, a maradék fokhagymás tejet ráöntjük, sajt kerül a tetejére. Sütjük. Melegen, hidegen egyaránt finom.

2008. júl. 5. 20:57

Karajszeleteket sozom borsozom és vastagon reszeltsajtban meghempergetem és sorba ferdén lerakom egy vastagon vajjal kikent jénaiba és tejfőllel leöntöm ha maradt még reszelt sajt a tetejére szorom. Ha van teteje a jénainak ráhelyezem ha nincs alufoliával letakarom és közepes hőmérsékleten 50-60 percig sütöm .

/Esetleg sonka szeleteket is rakhatsz bele/

Nem tudom ezt a receptet keresed?


én ezt ismerem de nagyon finom párolt rizzsel tálalom

104. bea0824
2008. júl. 5. 20:45
egy t kimaradt
103. bea0824
2008. júl. 5. 20:44
Tudom hogy rétegezve van, karaj, sonka , sajt, de nem tudom pontosan mi kell még bele. Van valakinek ilyesmi recepje?
2008. júl. 5. 20:44
Melyiket?
101. bea0824
2008. júl. 5. 20:43
Egy receptet keresek.
100. kingi7 (válaszként erre: 99. - Ipi)
2008. jún. 24. 16:13
Köszke, akkor tovább keresem...
99. ipi
2008. jún. 24. 12:56
Képzeld ez épp nincsen benn, pedig sok ember kedvenc ételei benne vannak... bocsi
98. ipi (válaszként erre: 97. - Kingi7)
2008. jún. 24. 12:42
Nekem van egy Híres emberek híres ételei című szakácskönyvem, mindjárt meg is nézem és elküldöm Neked, ha benne van.
97. kingi7
2008. jún. 7. 18:37

van még egy recept...valaki ismeri FERENCZ JÓZSEF KEDVENC LEVESÉT?

Ha jól tudom van benne borjú hús és articsóka...isteni finom, de nem találom...

96. kingi7 (válaszként erre: 92. - D@nu)
2008. jún. 2. 12:11
Köszke, jól hangzik, megpróbálom:)
2008. máj. 14. 10:45
:)
94. Cszsuka (válaszként erre: 90. - Bernuska)
2008. máj. 13. 20:11

Dehogy!

Eszembe nem jutna ilyenért haragudni!

Nem azért jegyeztem meg, hogy én írtam..:)

93. Cszsuka (válaszként erre: 91. - Kingi7)
2008. máj. 13. 20:09
Hát, sajnálom, ebben nem tudok akkor segíteni. Talán az előttem szólónak jó lehet az ötlete...Még én is kipróbálom!
92. d@nu (válaszként erre: 91. - Kingi7)
2008. máj. 13. 19:12

Nézd meg esetleg ezt a topikot: [link]


Emellett találtam egy receptet a neten, ami talán még jó lehet, de igazából az sem sűrített tejes.


A tésztához: 6 tojás, 6 ek. cukor, 6 ek. liszt, fél csomag sütőpor, 1 ek. kakaópor, 1 ek. víz.


A hozzávalókból a szokásos módon piskótatésztát keverünk, majd elfelezzük, és az egyik feléhez hozzáadjuk az 1 ek. kakaóport meg az 1 ek. vizet. A két piskótát külön-külön megsütjük.


A krémhez: 20 dkg kristálycukrot karamellizálunk, 20 dkg diót adunk hozzá, majd egy kivajazott tepsibe öntjük, és ha kihűlt, megőröljük. 4 tojást 10 dkg cukorral vízgőz felett kevergetve kb. 30 perc alatt krémmé főzünk. 15 dkg margarint habosra keverük, hozzáadjuk a tojáskrémet, meg a grillázst.


Összeállítás: sárga piskóta, krém, barna piskóta, krém. A tetejére egy kis maradék grillázs.

91. kingi7 (válaszként erre: 89. - Cszsuka)
2008. máj. 13. 18:57

Az volt a hivatalos neve, hogy "grillázs torta" nem volt nehéz elkenni, mert volt benne vaj is és kicsit olyasmi volt mint a mc donaldsos karamelles fagyi.

sokat kerestem már,de nem találtam, akitől annó kaptam kb 10-15 éve már nem él... bár tuddnám...lehet, hogy volt benne kevés drált dió is? X azt tudom, hogy kellemesen édes és olyan puhi volt a krém...talán mint a krówka belseje...:)

90. Bernuska (válaszként erre: 89. - Cszsuka)
2008. máj. 13. 18:26

bocsi, itt kerestem vissza, de nem hivatkoztam rád... :( ne haragudj!

Igazad van, elkenni is nehéz lenne...és szeletelni is...:S

89. Cszsuka (válaszként erre: 87. - Bernuska)
2008. máj. 13. 17:37
Én még nem gondoltam rá, hogy piskótába tegyem. Én írtam a receptet be ugyanis. Azt nem hinném, hogy felszívja a karamellt, mert ha hagyod hűlni, akkor keményedik. Inkább nehéz lenne rajta elkenni, mert a piskóta törékeny. A karamellt utána csak forró késsel tudod elvágni, ha nem nápolyilapba teszed.
88. win (válaszként erre: 69. - Bernuska)
2008. máj. 13. 07:42

Tegnap ezzel a módszerrel (liszt-tojhás-liszt-tojás-zsemlemorzsa) sütöttem rántott sajtot. Nem folyott ki. Jó alaposan rányomkodtam, majd hagytam sütés előtt picit szikkadni. Aztán nagyon forró olajba dobtam, hiszen elég, ha a panír sül, a sajtnak nem kell.


Én a sajt panírozásához pont nem teszek tejet a tojáshoz, mert az higítja, nem tapad olyan jól. Szerintem. :)))

87. Bernuska (válaszként erre: 86. - Kingi7)
2008. máj. 12. 18:06
szerintem a piskóta nagyon felszívja a karamellt...
86. kingi7 (válaszként erre: 85. - Bernuska)
2008. máj. 7. 20:53
Nem lesz túl édes? Bár ismerős...mármit a cukros sűrített tej miatt- létezik ez piskóta közé is?:)
85. Bernuska (válaszként erre: 84. - Kingi7)
2008. máj. 7. 18:53

Ezt mát én is kerestem ebben a fórumban, és ezt ajánlották:

(el is készítettem, nagyon finom volt)



A Karamellás nápolyi a következő:


30 dkg. kristálycukrot felolvasztunk, hozzáadunk 15 dkg margarint és 1 tubus sűrített tejet. Ezeket felváltva, mindig egy keveset belőlük, aztán elkeverni. Ha mind benne van, levesszük a gázról és hozzáadunk 15 dkg darált diót. 10-15 percig állni hagyjuk. Aztán a nápolyi lapok közé kenjük. Vigyázz, nehogy túlságosan lehűljön, mert akkor nem tudod kenni!

84. kingi7
2008. máj. 5. 17:56

na most keresek én is egy receptet...ha jól tudom valami "grillázs" szelet vagy torta szerű a neve...van benne vaj, azt hiszem 2 tubus sűritett tej karamell... ennyit tudok, régen csináltam és nagyon fincsi volt, csak a recept elkallódott...


Valaki ismeri??? vagy valami hasonló is érdekel..

83. Bernuska (válaszként erre: 72. - Kingi7)
2008. ápr. 7. 14:37
Tegnap volt egy újabb próbálkozásom a sajttal...:D Most dupla panírba tettem, az első adag a sütésből nem folyt ki, a másik kettő egy picit csak :)...lehet, hogy közben amit nem sütök, be kell tenni a hűtőbe, hogy ne melegedjen át...:S
82. Cszsuka (válaszként erre: 80. - Bernuska)
2008. márc. 21. 11:05
Nem, a Tupper elérhetőbb és valóban megéri! Én azért így is egyszerre nagy összegnek tartom. Ennek ellenére lassan minden edényből van nekem, mert praktikus, jól tisztítható és hosszú élettartamú. Ráadásul, ha mondjuk eltörik valamelyik fedele 10 év múlva is kapsz újat hozzá és nem kell emiatt szanálni.
81. Bernuska (válaszként erre: 79. - Dorado)
2008. márc. 21. 10:45

Szia!

Én nem láttam azt a műsort, bár nagyon keveset is nézek tv-t...megpróbáltam rákeresni az rtl oldalán, de semmi eredmény :(

Pedig jól hangzik a címe :)

80. Bernuska (válaszként erre: 78. - Cszsuka)
2008. márc. 21. 10:34
azt hittem, sokkal drágább. A Tupperware az nem Zepter árkategóriájú? Nekem ez a kettő valahogy elérhetetlennek tűnt árban....
79. dorado
2008. márc. 19. 17:41

Sziasztok!

Keresem a mai RTL-Csak csajoknak műsorból azt a formában sütött baconos, krumplis recit.

78. Cszsuka (válaszként erre: 77. - Bernuska)
2008. márc. 18. 17:19
Jelenleg 5990 Ft. Tálalómester az edény neve.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook