Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kényszerevés fórum

Kényszerevés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
192. zsif*
2008. ápr. 30. 18:18

Köszi az ötletet Bettyboop! Csináltam túrós-kis tejfölös-édesítős-citromos édességet, fincsi volt+jól laktat is:P

Persze ma már 11kor ebédeltem, mert nem bírtam kivárni hogy kihűljön a kész ebéd...

Asszem nálam a dolgok pszichológiai része ott kezdődött, mikor a gimis szerelmemnek (akiről anno azt hittem ő az igazi...) nem voltam elég jó 55 kilósan (173 cm vagyok). Persze azóta több vagyok (kb 61) de voltam már 70 is az evészetek miatt:S Azóta szobabringával próbálom nagyjából kiegyensúlyozni a kajamennyiséget, asszem ma este is megyek "egy kört".

191. Újév (válaszként erre: 190. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 30. 16:32

Szia:)!

Ehhez a következő könyva amúgy rengeteget segít. Nekem már csak egy olyan pszichodoki kellene, aki e szerint kezelne: McMenemy Kerényi Gabriella Végleges fogyás fogyókúra nélkül : az ideális testsúly lélektani megközelítése

Könyvtárban megvan, szerintem keresd meg;).

Lehet, nekem már túl előrehaladott az állapot, hogy egyedül változtassak...

Napok óta fáj a torkom, és az összes állkapocsmirigyem:-s

2008. ápr. 30. 16:16

Egyébként lányok - nem tudom, hogy nálatok mi (volt) az oka a kényszerevéseteknek, de én az utóbbi időben jöttem rá az okára. Magamnak is megdöbbentő volt. Az anyukám az oka. Soha nem voltam neki elég jó, így pl. ha hozzánk jött látogatóba és rögtön elkezdett kritizálni, meg minden, már éreztem, hogy ennem kell! És csak ettem! Ha telefonon beszéltem vele, s elkezdte a dolgainkat, utána megint csak ettem...

Most sem vagyunk jóban, mert ő nagyon szigorú és kritikus és soha nem elégedett velem, de most már kezd nem érdekelni a dolog. Persze, belül fáj, de rájöttem, hogy miatta nem fogom magam büntetni.

189. ab4b6bc17d (válaszként erre: 164. - Újév)
2008. ápr. 30. 16:11

Én most kaptam életemben először gyomorrontást, pedig nem is ettem sokat éppen ebből a kajából, mert amior elkezdtem enni, már akkor nem esett jól, így inkább csak túrkáltam benne, hálisten, mert lehet, hogy kórházba is kerültem volna, ha mindet megeszem.


Előtte sokszor volt úgy, hogy jókat ettem és felfúvódtam... :( az nagyon rossz volt. De most már ápr. 17-e óta komolyan csinálom a 90 naposat és - amellett, hogy fogytam - nagyon jólérzem magam.

2008. ápr. 30. 13:52

Igen, igen! Az egyhangúság, nem az unalom. Az megint más.


Képzeljétek! Zsif kakaós margarinján felbuzdulva csináltam egy tök jó édességet. Sovány túró, natúr joghurt, pici tej, édesítőszer + fagyasztott erdei gyümölcs. Raktam bele még vaníliás fehérjeport is, de azt kár volt, csak elrontotta. De amúgy finom. Csak bebizonyosodik, hogy a legegyszerűbb édességek a legjobbak. Mert már annyit kísérleteztem zabkorpával, zabpehellyel sütögetni, de egyik sem lett az igazi.

187. Babe7
2008. ápr. 30. 13:18
Szia,fobe! Örülünk Neked! Szerintem nekem is az egyhangúság és az izgalmak hiánya kezd a végbe vinni..Ill. a hűtő felé:-)
186. fobe
2008. ápr. 30. 12:21

sziasztok! Azt hiszem ide én is csatlakozhatok :) Épp a napokban tudatosult bennem, hogy azért nem tudok lefogyni, mert délután evésrohamok törnek rám. délelőtt még bírom és délutántól meg mindent fel tudnék falni. Már próbáltam, hogy délelőtt sokat eszek és déltől meg keveset, diétásan, de ez sem használ. Akkor az egész napot végigeszem :(

Viszont sikerült azonosítanom a bajt, egy nagy üresség érzés. Nem unatkozom, mert 15 hós kisfiamma vagyok itthon, közben második diplomámat csinálom (most éppen nyakamon a vizsi időszak). ez olyan üresség, hogy nem érzem fontosnak magam, minden napom úgyanúgy telik. Nincs izgalom, kihívás az életemben...és ezért kajával helyettesítem (ízek kavalkádja...értitek).

185. a9e1c02a7b (válaszként erre: 183. - Babe7)
2008. ápr. 30. 10:54

Én pl. anyukám előtt szégyellek zabálni, így csak akkor kezdek el náluk kutatni kaja után, ha épp kimegy wc-re, vagy az udvarra vagy valahova. De akkor ezerrel, és szerintem több mindent megeszek, mint amennyit amúgy ennék.


De igen, szépen halad mindenki, és nincs olyan, hogy "mostmár úgyis mindegy"! Szerintem ez a mondat mindennek a megrontója. Mert nem mindegy. Dehogy mindegy, hogy két szelet süti, vagy pl. 4. Mert az pont kétszer annyi kalória. Józanul meggondolva, persze :). Csak hát én sem a józanságomról vagyok híres.


Én azért azt nem ígérem meg, hogy nem fogok enni a hétvégén vagy május elsején sütit. Csak próbálok mértéket tartani. Eldöntöm pl. hogy két szeletnél többet nem eszek. Aztán vagy úgy lesz... Úgy lesz!

184. a9e1c02a7b (válaszként erre: 182. - Zsif*)
2008. ápr. 30. 10:47
A kakaós margarint azért nem enném meg. Miért nem csinálod inkább Mascarponéval meg gyümölccsel? Vagy túrós gyümi, natúr joghurtos gyümi stb.? Úgy tudom, az atkinsba ezek is beleférnek. Nem annyira zsírosak és finomabbak is.
183. Babe7
2008. ápr. 30. 10:47
Sziasztok! zsif, szerintem is a legegyszerűbba ,,nem kezdem el". Én is pl ha elkezdem EGY szelet sütivel,akkor nincs az az éles határ,ahol meg tudnék állni és akkor már minden mindegy aznap- alapon felzabálom szép lassan a fellelhető összes táplálékot:-). Kb. már azon gondolkodtam,hogy odaköltözök vmi ismerősömhöz vagy két hétre:-) aki előtt szégyellek zabálni..:-) Na jó,ez sajnos nem kivitelezhető. De erősek vagyunk, mindenki tök ügyin halad!!!!! Ez tetszik!!
182. zsif* (válaszként erre: 179. - Újév)
2008. ápr. 30. 09:51

Nekem is az a megoldás, hogy ne legyen semmi potenciális édességhez hozzávaló, mert bármilyen szörnyűséget ki tudok találni margarinból pl...

Majd otthon lesz a gáz, hétvégén másfél napot otthon leszek, az a terv hogy egy darab sütit se kóstolok meg, mert azzal beindul a már "úgyis mindegy" című lavina.

Itt az albérletben azért könnyebb megállni, lakótársaim se majszolnak csokit előttem szerencsére:)

181. zsif*
2008. ápr. 30. 09:47

Jó reggelt!

Nekem a mai ebéd lesz "zöldséges csoda", rakott krumplit csináltam, csak krumpli helyett brokkoiból. Illetve asszem holnapra is marad belőle bőven.Már megcsináltam,mert hidegen szeretem az ilyen kajákat. Remélem jó lett, kinézetre elég guszta:)

180. Újév (válaszként erre: 177. - A9e1c02a7b)
2008. ápr. 30. 09:28
:D LOL!:D Igen:) A kulcsrazárt ajtó a megoldás;).
179. Újév
2008. ápr. 30. 09:27

Amúgy azzal mindig bajban vagyok, hogy ha egy sütit csinálok barátoknak, ahhoz kell cukor. Az meg ugye csak kilós kiszerelésben kapható. A sütihez meg kell max 20 dkg. Az ott maradt cukorral meg tuti következő nap valami szörnyű nasit csinálok:(.


Úgyhogy ezennel átszokom az édeskére mindenben:).

178. Újév (válaszként erre: 176. - A9e1c02a7b)
2008. ápr. 30. 09:24

Nem is tudom, szerintem valami zöldséges csodát:).

Gondoltam már brokkolikrémre, valamilyen husira (ezt majd jól kinézem valami könyből).

Meg most egy diétás újsában láttam egy isteni édességet: gyümölcsöt joghurttal összeturmixolsz, zselatint hozzá, és készen van a desszert:).

Ma meg abszolút nem diétás kekszszalámit fogok csinálni, mert megyünk kirándulni, ahhoz kell az energia:). Persze eleve csak féladagot fogok csinálni és édeskével, hogy csillapítsak, de nem csak nekem lesz:).

177. a9e1c02a7b (válaszként erre: 174. - Újév)
2008. ápr. 30. 09:20
Ja, én is mindig mondom, hogy dugja el. De olyan nyilvánvaló helyeket tud kitalálni!
176. a9e1c02a7b (válaszként erre: 173. - Újév)
2008. ápr. 30. 09:18
De ügyi vagy! Mit főzöl hétvégére?
175. Újév (válaszként erre: 170. - Ffc9d89fcb)
2008. ápr. 30. 08:40
Ha már úgyis diétázunk, ezt is ki lehetne próbálni:).
174. Újév (válaszként erre: 172. - Fef600b7b6)
2008. ápr. 30. 08:39

Ha engem elkap a gépszíj, nekem lehet bármi odaírva...

Amikor még együtt éltem a barátommal, nekem is volt, hogy amit vettünk nasit, kértem, hogy dugja el előlem... Nem sikrült neki, jött a "farkaséhség" és kikutattam mindent:-S

Az viszont jó, hogy én éjjel úgy alszom, mint akit leütöttek:D

173. Újév
2008. ápr. 30. 08:37

Szisasztok:)!

Köszönöm a biztatásokat:).

Tagnap sajnos annyita kivoltam, hogy napközben nem ettem semmit. Viszont arra roppant büszke vagyok, hogy hiába volt adtak a kedvenc gyoskajáldámban mégegy ajándék kedvenc szendvicset, amikor végre volt időm enni, akkor a szemközti boltból hoztam rozsos zsömlét, sováy felvágottat és rostos nasit.

És ma is megálltam, hogy ne 2 péksütit vegyek, csak egyet:).

Hétvégén meg főzéssel, különleges fogásokkal fogom szórakoztatni magam, remélem:)

Napközben ha lesz időm írok Villersnek, köszönöm a tippet:)

172. fef600b7b6 (válaszként erre: 170. - Ffc9d89fcb)
2008. ápr. 30. 07:19

Én hasonló jellegű osztályon dolgozom egy kórházban. Ha ilyen gyanú van, elegendő székletmintát küldeni az ÁNTSZ-hez, akár háziorvoson keresztül és rögtön kiderül van-e Candida albicans a székletben. És valóban ez nem csak hüvelyi gomba lehet. Létezik Candida diéta, mely tartását követően a Candida kipusztul.


Amúgy régóta olvasgatlak titeket, rájöttem az általatok leírtakból, hogy időnként én is kényszerevő vagyok...??? Időnként éjszaka meglátogatom a hűtőt, vagy többet eszem, mint amit kívánok, utána persze győzök tornázni:(


Hétfőn határoztam el, hogy most aztán elég, soha többet nem kelek fel éjjel enni és nem eszem túl magam és főleg nem eszek 5 óra után, esetleg almát, ha megéhezem. Szóval szerintem borzasztó erős elhatározás kell, de tényleg hatalmas, én kitaláltam 1-2 trükköt, pl.: odakészítettem az asztalra rost tablettát, hogy ha éjjel éhességre ébrednék egyek azt, rá jó sok víz, vagy bolero és tele a poci, be lehet csapni az agyunkat is, ez tapasztalat, vagy esetleg még az alma, aminek kevés a kalória értéke, mégis csillapítja az éhséget. A másik ötlet elég röhejes, rá kell "ragasztani" egy papírt a hűtőre, hogy NEM SZABAD ENNED!!!, vagy már arra is gondoltam, hogy akár az is megoldás lehet, hogy megkérjem a férjemet, hogy mielőtt lefekszik zárja be kulccsal a konyhát, és rakja el reggelig. Jó:) ez tudom, kicsit gáz és gyerekes, de szerintem ez is lehet megoldás.


Újév én is voltam már úgy, hogy tele ettem magam, a WC fölé álltam és próbálkoztam, de egyszerűen nem ment.., nem tudtam hányni, képtelen voltam rá, de most már úgy érzem jobb is.


Aztán még annyi, hogy talán ha napközben többször eszünk kevesebbet estére már nem kívánjuk annyira, bár ez sajnos nem mindig jön be.

Kitartás lányok:))

2008. ápr. 30. 07:17

Jó reggelt lányok!

Én is gondoltam már a candidára, elég sok minden illik rám is ezekből. De én bizti nem tudnék végigcsinálni egy candida diétát. Abban aztán tényleg sok a megszorítás. És hát vagy használ, vagy nem.


Újév! Gondoltam arra, hogy írhatnál Villers-nek. Itt a Hoxán van ő is regisztrálva, táplálkozási szakértő. Írta is az adatlapján, hogy bárki írhat neki, szívesen segít. Még ha a lelki dolgokon nem is tudna segíteni, esetleg meg tudná mondani hova lehet fordulni. Ja, és "új nap, új lap". A Csodacsibe is megmondta:)!


Zsif! Fehérpirosmogyoróst, mi? Az én férjem tegnap este 9-kor hazaállított egy 30 dekás Milka csokival, abból azért ettem, sajna. Pedig már örültem magamnak, mert egészen odáig ügyi voltam.


Babe! Küldöm a túrógombit. Még mindig van. Frissen jó volt, de így már nem az igazi. Én alapból utálok futni, de most valahogy már az is jól esne. Csak sajna és nem tudok elmenni, mert össze vagyok nőve picike fiammal. Nincs senki, aki vigyázna egyszerre a két gyerekre. De azért valami mozgást beiktatok.

2008. ápr. 30. 06:57

Sziasztok!

Most olvastam, hogy a candida gomba fertőzésnek vannak ilyen tünetei, hogy csillapíthatatlan étvágy,túlzott édesség és szénhidrátfogyasztás, fogyókúra ellenére jelentkező makacs túlsúly, váltakozó hasmenés vagy székrekedés, bélgázok, étkezések utánni hasi puffadás, állandó fáradságérzet, krónikus kimerültség, koncentrációs zavar, alvászavar, hullámzó kedélyállapot, ingerlékenység, depresszió, fejfájás,stb.stb.

Rám pl. egy csomó tünet illik, és lehet, hogy a kényszerevés nem is jellembeni hiba, hanem egy alattomos gombafertőzés miatt van.Attól, hogy nőgyógyászati problémája nincs valakinek, a gyomorban, és a belekben lehet, hogy túlszaporodtak a gombák.Ha viszont ez a baj, akkor azt lehet gyógyítani.

Én attól rettegek, hogy már kb.4 hónapja nem kapott el a kényszeres evési roham, de ez nem jelent semmit, máskor is voltam már így, fogytam 8 kilót, de ha rámtör, akkor hetekig nem tudom abbahagyni a zabálást, és visszahízok minden leadott kilót.

169. Pici Lulu (válaszként erre: 164. - Újév)
2008. ápr. 29. 23:11
Ugyan ez..! Egyfolytában diétázom, pl. megy egy hétig a diéta, aztán gondolok egyet és felzabálok mindent, és addig eszem míg el nem fogy, mert mi van ha megmarad.. azt nekem meg kell enni! :S Elég gáz.. képes vagyok addig enni, mint amennyi kaját látok, mint a malacok! Ha látom, hogy van azt meg kell ennem...! Kész vagyok magamtól..! Gyenge akarat erő...
168. Babe7
2008. ápr. 29. 20:43
:-)Ügyi vagy,zsif:) Holnap új nap. Gyerünk,tovább!
167. zsif*
2008. ápr. 29. 20:22

Na túl vagyok a vacsorán, és megígértem hogy mára ennyi volt..Bár nem mondom egy fehérpirosmogyoróst el tudnék viselni, de szerencsére közel-távol nincs.

Szernitem ma már simán kibírom:)

166. Babe7
2008. ápr. 29. 19:32
Huhh...lányok..Jó,hogy vagytok..Épp most jöttem be elujságolni,hogy szakad rólam a víz,mert egy hatalmasat futottam:-)Jól telt a napom. Normális adagokat ettem. Holnaptól pedig normál adagból is csak egészséges kajákat. Itt most megfogadom ! Közben kikapcsoltam és megvan a holnapi naphoz aaz energiám,adok kicsit Nektek is:-)!!Újév...Ha valaki,hát én megértelek...De ne csüggedj,mert én azt vallom,csak kitörni nehéz ebből a mókuskerékből,mert ez az. Keresned kellene valami újat... Pl.én egy ideje járok masszázsra. El sem hinnéd,mennyire hozzásegített a ,,lelki békémhez". Persze ez csak egy lépés.De hasznos! Bettyboop: a Te napod sem semmi! Ügyes vagy,így tovább!Egy kis bűnözés május 1 körül megengedett. Egy KICSI:-),felügyellek ám:) Küldhetnél virtuálisan egy kis vaniliás túrógombócot.:-)Én holnaptól diétázom! Puszi Nektek!
2008. ápr. 29. 15:18

Sziastok!

Újév! Úgy írnék neked vmi bíztatót, de nem tudom mit írhatnék. Nincs senki, aki segíteni tudna!? Úgy látszik, a kineziológus nem jött be. Ki foglalkozik még ilyen esetekkel?


Megcsináltam a kaját délre, nem vittem túlzásba a zabát. A túrógombi jó lett, nem ment szét, de nem is kemény. Csináltam hozzá vaníliapudingot öntetnek, édesítővel. Úgyhogy desszertnek is jó. Szóval bírom még. Nekem a május 1 körüli napok lesznek erőpróbák, mert olyankor szülőknél leszünk és lesz csomó kaja, süti.

Puszi nektek és kitartás.

164. Újév (válaszként erre: 163. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 29. 15:12

Ó, ha tudnád, hogy én már hányszor voltam rosszul ezek miatt. Volt, hogy úgy teleettem magam, hogy nem bírtam kiegyenesedni, úgy tele volt a hasam. Görnyedve bortorkáltam ki a vécéig kiadni mindent magamból.

Szerencsére ma már ennyire nem tudom magam telezabálni, de még mindig óriási a gyomrom térfogata.

Meg van, hogy nem is érzem, hogy telelennék, csak falom be a finom falatokat, aztán ahogy abahagyom érzem, hogy szét akar repedni a hasam...

2008. ápr. 29. 15:02

Halitok! Nemrég még én is kényszerevő voltam. Ami megváltoztatott, az egy kiadós gyomorrontás volt. Igaz, már egy diéta keretén belül. Annyira rosszullettem azonban, hogy eldöntöttem, azt a 3 kg-ót, ami ezzel a szörnyű betegséggel lement, nem akarom visszaszedni, úgy hogy újra elkezdtem a 90 napos fogyikúrát és azóta is tartom.

Sok sikert mindenkinek! (de ne legyetek rosszul ahhoz, hogy változtassatok, mint én:)

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook