Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Evés zavarral küzdők fóruma. Bulimia, anorexia, kényszeresevés stb. fórum

Evés zavarral küzdők fóruma. Bulimia, anorexia, kényszeresevés stb. (beszélgetős fórum)


28. 6ab21b55e8 (válaszként erre: 19. - Grizus)
2015. márc. 9. 14:36
Szia.Évek óta bulímiás vagyok,és már feladtam a reményt hogy valaha is tünetmentes legyek 11 év alatt volt pár hetem,napom, egyszer majdnem egy egész hónap amikor nem zabáltam és hánytam.38 éves leszek.Olvastam az almaevő korszakodról.Nekem is volt ilyen,és még ma is tart igazából.Szinte csak az almát kívánom semmi mást.Almát,almát és almát.Egyedül vagyok,senkim sincs,tehát család aki segítene nem létezik.Pszichológushoz jártam sokáig,de már ebben sem hiszek.
27. 993dda84ef (válaszként erre: 13. - Mese)
2014. márc. 6. 22:18

Szia!:)


Létezik állami támogatással igénybe vehető, bentlakásos csoportterápia evészavarral, és egyéb szenvedélybetegségekkel küzdők számára. Nem tudom, hogy Debrecenben vagy egyáltalán vidéken elérhető -e, de minthogy bentlakásról van szó, így talán mindegy is, bár nyilván az utazás sem mellékes költség, tudom. Azt hiszem első körben egy személyes elbeszélgetést követően lehet pályázni, de ez gondolom a távolságra való tekintettel kiváltható másképpen is.


Ha jól emlékszem a SOTE szervez ilyen foglalkozásokat, illetve a Nyírő Gyula Kórház Addiktológiai Osztálya is rémlik, bár ők mintha alkohol-, és drog problémákra szakosodtak volna, de ettől függetlenül lehet, hogy náluk is elérhető kimondottan evészavarokra specializálódott foglalkozás, bár a kezelési rutin szerintem közel azonos, ami a pszichológiai vonatkozásokat illeti.



Ha debreceni vagy, talán érdemes lenne az ottani Orvosi Egyetemet is felhívnod, hátha a SOTE-hoz hasonlóan szerveznek ilyen foglalkozásokat.



A legjobbakat minden vonatkozásban, vigyázz magadra!

2014. febr. 25. 09:13
Ha ennyire kiemelten jó orvos akkor bízz benne! Ez is nagyon fontos! Ne azért vedd be a gyógyszert mert KELL, hanem azért mert TUDOD hogy minden egyes grammja JÓ neked hiszen egy szuperokos doki javasolta.Hát az idővel szembeszállni nem lehet...
25. mese
2014. febr. 23. 11:16
A dokim által szóba került a transzplant, de még várna, mert emelt dózisú gyógyszert kell kapnom, és az OEP engedély hónap végégn lép életbe, mivel külföldről kell behozatni a gyógyszert. Szeretné megtudni, hogy az emelt gyógyszeradag segít-e. ha nem, akkor transzplant. De amíg a gyógyszer kifejti hatását minimum 2 év.... :S
24. mese (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2014. febr. 23. 11:13
Sokan mondták, hogy kérjem ki másik orvos véleményét.. Hülyén hangzik, de nincs hozzá képem, mert az ország egyik legjobb szakorvosa kezel.A végstádiumú nálam azt jelenti, hogy a legsúlyosabb fokozatú cirózis. lehet nem ugyanaz a kettő, akkor bocsi, ha én vagyok fogalom zavaros... :S
23. andi6020 (válaszként erre: 21. - Tirinke)
2014. febr. 23. 10:44

Azért írtam, hogy kellene a meglevő dokit nyaggatni.


Várni és tétlenül ülni nem szabad.

2014. febr. 23. 10:40
Ha a kérdéseidre választ kapsz talán az evésizavarok is oldódnának.
21. tirinke (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2014. febr. 23. 10:39
Szerintem elötte azért kérdezzen rá a dokitól hogy miért döntött így. Biztos hogy van valami oka hiszen ilyen dologgal nem lehet szórakozni.
20. andi6020 (válaszként erre: 18. - Mese)
2014. febr. 23. 09:55

Esetleg ha másik orvost keresnél?

Vagy ezt nyaggatnád? Bár nem hiszem, hogy ez lenne a dolgod, de egyre jobban úgy néz ki, hogy a betegnek kell kiharcolni ami jár, ami alapvető lenne. Esetleg ha a betegjogi képviselőhöz fordulnál?

Az a végstádium azt jelenti, hogy tudni lehet kb meddig fogsz még élni?

19. grizus (válaszként erre: 7. - Mese)
2014. febr. 23. 00:31

Ebben a korban én is zugevő és zabáló voltam. És még utána elég sokáig. Sőt, még rosszabbodott a helyzet. Nekem is volt brutális almaevő korszakom, ezt már máshol is hallottam. Egyszerűen állandóan kívántam, mindennnel összeettem és állandóan fel voltam püffedve. Egyszer csináltam egy háromnapos almakúrát, de a harmadik nap végén jól bevacsoráztam, és utána két napig mindent összezabáltam. Eredmény: eszméletlen savhányás a Szigeten, kb. ötször hánytam rengeteget, persze senki se foglalkozott velem, azt hitték, részeg vagyok. Utána kivizsgáltattam magam, és látszott is, hogy a vesém túldolgozik és savas vagyok. Az alma alapvetően ehető más ételekkel, de csak mértékkel, különben az is savasít és nagyon nem jó!

Visszatérve a zabálásra, egy dolgot tudok mondani: az idő gyógyítja meg. Elmúltam 37 és kb. három és fél éve normális mennyiséget eszem. Igaz, egy gyógyszer miatt viszont jó 15 kilóval több vagyok, mint azelőtt. Ez egy lelki probléma, diétával lehetetlen megoldani. Nézz szembe magaddal, kérj segítséget és ne állj ellent a gonosznak, ahogy mondani szokás. És ne egyél titokban! Ez nagyon fontos. Ez az alkoholizmusra is vonatkozik. Az evés nem bűn. Remélem, helyrejössz.

18. mese (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2014. febr. 23. 00:24
Nem tudom.. az állapotom miatt már rég fel kellett volna, hogy tegyen... és ez ejt kétségbe, hogy nem tette még meg.
17. andi6020 (válaszként erre: 9. - Mese)
2014. febr. 22. 21:01
Az mitől függ, hogy felrak a listára, vagy sem? Gondolom nem annyi, hogy eszébe jut, vagy épp van kedve hozzá.
16. kisj (válaszként erre: 14. - Mese)
2014. febr. 22. 20:03

nagykorú vagy, nem?

Mondd meg, hogy nem akarsz ebbe belehalni.

A máj pont egy olyan szerv,amiből bárki tud egy darabkát nélkülözni. (én is:))

15. Nyuff (válaszként erre: 13. - Mese)
2014. febr. 22. 19:55
Abban sajnos nem tudok segíteni :( Az orvostudakozon vagy hol szoktam látni pszichológust, de gondolom a személyes kontakt jobb lenne... Viszont szívesen meghallgatlak és ha kell kutakodom a neten :)
14. mese (válaszként erre: 12. - Nyuff)
2014. febr. 22. 19:54
igazából szóba került, de nem értem miért nem lép ez ügyben... anyuék sem...
13. mese (válaszként erre: 5. - Nyuff)
2014. febr. 22. 19:53
debreceni vagyok.poén, hogy elvileg itt sok lehetőségem lenne, de mégsincs... :( Konkrétan az evészvara témakörét domborítanám ki... A Wilson most más.. nyílván köze van hozzá, de pszichológusra, lelki segítségre lenne szükségem...
12. Nyuff (válaszként erre: 10. - Mese)
2014. febr. 22. 19:52
Akkor én sem értem miért nem tettek még fel listára. Én azt tanácsolom, hogy keress egy másik orvost, vagy mellé még egyet! Add meg magadnak azt az esélyt! És ne legyenek ilyen gondolataid, sosem szabad feladni!!!!!
11. 388b941089 (válaszként erre: 9. - Mese)
2014. febr. 22. 19:51
?
10. mese (válaszként erre: 6. - Nyuff)
2014. febr. 22. 19:50
Kezelhető, de minden betegnél más...Nálam későn vették észre, és a gyógyszeres kezelés mellett egyre rosszabb az állapotom. igen, Wilson-kór... :(
9. mese (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2014. febr. 22. 19:49
igen.. a dokim nem tett még fel a transzplant listára... nem értem miért... pedig már kellene..
8. mese (válaszként erre: 3. - Kisj)
2014. febr. 22. 19:47
Édes vagy! köszönöm! :)
7. mese (válaszként erre: 2. - Tirinke)
2014. febr. 22. 19:47
márciusban 26 leszek. Általános a családi hátterem. apával, anyával és a bátyámmal élek.Kissé szűkösen, de megoldjuk.
2014. febr. 22. 19:40

[link] Ezt találtam, ha Wilson kóros vagy, akkor elméletileg gyógyszerekkel tudnának rajta segíteni?! Nem?

(Bocsánat, csak segíteni szeretnék)

2014. febr. 22. 19:38
Hol laksz?
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Mese)
2014. febr. 22. 19:37

:(

Végstádiumú?

:(

3. kisj
2014. febr. 22. 19:29

Olvastam régebbi fórumaidat is.

Ha a szeretetemet most el tudnám Neked a neten keresztül küldeni, akkor csak azt szeretném, hogy ne fájjon.


Kérlek Istenem add meg, hogy Mesének ne fájjon<3

2014. febr. 22. 19:29
Hány éves vagy és milyen a családi háttered?
1. mese
2014. febr. 22. 19:18
Én magam elég súlyos evés zavarral küzdök.. Egy betegség változtatta meg az étkezési szokásaimat, és ez mostanra súlyos evészavart okozott nálam. Egy hete irdatlan mennyiségben és állandóan zabálok. Egyfolytában. Előtte egy évig koplaltam, és az utóbbi hónapokban kórosan sok almát ettem. Napi 8-10 kg-ot. Most meg mindent.( Tiltott dolgokat is, amiket egyáltalán nem ehetek ) A betegségemre nem térnék ki külön, hosszú lenne, a lényeg, hogy végstádiumú májcirózisom van, annyit leszögezek, nem hepatitis, nem alkohol, és nem drog miatt. Egy nagyon ritka anyagcsere zavar miatt. Aki evés zavarral küzd/küzdött, vagy tud bármilyen infót, hogyan lehet ezen segíteni, vagy csak egyszerűen hozzászólna érdemben, szívesen várom! Én öngyilkosságon gondolkodom erősen. Szenvedek, nagyon. Fájdalmaim vannak. Hatalmasak. Orvos nincs nálunk olyan aki érdemben tudna kezelni. Pedig nagyvárosban élek, magán orvosra meg nincs pénzem...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook