Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kényszerevés fórum

Kényszerevés (beszélgetős fórum)


2007. szept. 25. 17:18

Nem szabad megvonni magadtól a tápanyagot, hiszen ezzel élteted szervezeted. Ez főként lelki eredetű dolog, én tudom, mert átestem rajta.

Az a legfőbb, amit szem előtt kell tartanod, hogy szeresd önmagad, fogadd el a tested, már biztos sokat hallottátok, néha már-már sablon szövegnek tűnik, de nem az!

Ha figyelsz az étrendedre, nem eszel sokat, de rendszeresen eszel, ezalatt azt értem, hogy rászoktatod a szervezeted egy bizonyos időpontra, amikor tápanyaghoz jut, minőségi tápanyag persze, sok rost, zöldség, gyümölcs, fehérje, hozzáfog szokni a szervezeted és nem lesz éhségérzetetd éjszaka.

Mondanom sem kell, az első pár napban önmegtartóztatás, kitartás kell a betartáshoz, de ha nincs rendszer,akkor az agyad mindig jelezni fogja az enrgiaigényt.

Nem szabad megvonni sem a szénhidrátot, sem a fehérjét, meg kell találni a Te szervezeted számára az arany középutat és ezt csak Te tudod beállítani Magadnak!

101. Vadmalna (válaszként erre: 98. - Szuki)
2007. szept. 23. 13:04

Kedves Szuki!


Tulajdonképpen azzal, hogy napközben "mindent megvontál" magadtól, éhezésre kárhoztattad a szervezetedet, lement a vércukorszinted, csökkent az energiád, stb..Ezért éjjel pótoltad a "lemaradást".

Betartod a főétkezéseket (reggeli, ebéd, vacsora?)? Igyekezz rendszeresen, normális adagokat enni. Nem kell a szénhidrátot sem megvonnod magadtól. Pl. ha reggelire eszel ilyesmit, attól nem lesz semmi bajod!

Én is voltam 85 kg, éppen a középiskolás éveimben, úgyhogy tudom, min mentél keresztül! De - ennek vége! Ne büntesd magad! Légy büszke arra, amit elértél!!

100. norci78
2007. szept. 23. 13:00

egyszer olvastam hogy sokan akik (köztük én is) kényszer evéssel küzenek, nem is azért esznek mert éhesek, hanaem mert szomjasak!

És valóban, nekem bevált! Ha ugy érzem hogy éhes vagyok, iszok egy nagy pohár folyadékot, várok egy negyed órát, és vagy elmúlik (általában igen) vagy tényleg éhes vagyok:)

2007. szept. 23. 12:36
Én ha este nagyon éhes vagyok autómatikusan már nem a hűtőhöz megyek. Tea(édesítőven) vagy ásványvíz. Nekem ez be szokott válni. Addig eszem, amíg nem szűnik meg az étvágyam és igyekszem minél hamarabb ágybabújni.
98. Szuki
2007. aug. 2. 22:35

Sziasztok!


Én három évvel ezelött kezdtem fogyózni 85 kiló voltam és 165 cm. Tipikus kövér csúnya lány típus.

Senki nem fogadott el , kivétel nélkül megkaptam mindenkitől a Sterés, Disznó, Májas hurak, hurka-gyurka-dagaméri és hasonló jelzőket. De ahogy teltek az évek ez enyre rosszabb lett, és a képeket visszanézve elrettentem magamtől. oztam hogy elkezdek fogyózni. Le is ment 5-6 kg és nagyon jó volt ! Úgy gondoltam ha ez sikerült akkor még ugyan ennyi gyekerjáték lesz, és persze ment is, de aztán jött a téle. Hétköznap nem igazán ettem, a kenyeret pl kiszedtem a hétköznapokból, de hétvégén ettem.És ahogy teltek a hetek hétvégén egyre többet ettem, és a kilók bizony visszajötek. Majd újra nekivágtam de akkor már sikeresebb volt az eredmény lementem 67kg. De a Tél ismát közbe szólt. Valahogy az a módszer hogy hétköznap nem ettem és hévéhén zabáltam nem jött be. Új módszert kerestem kipróbáltam a szétválasztód diétát, vagy mások 90 napos ként is ismerik de lényeg u.n..

Kezdeteben ment is minden nem ettem annyit, betartotam a mennyiségeket,, vagyis ott még nem volt határ. Szóval az elején fogytam vele. De a mennyiségeket egyre növeltem, és volt olyan hogy a tészta napon egy kg tésztát megette, meg még csokit stb..., mert szénhidrát. Nah és itt kezdődtek a bajok!!

Mikor gyülömcs napom volt akkor sem ettem keveset csak éppen akkor gyümölcsöt ettem, ami savat csinál, és az nap este a másnapi tészta adagomat elkezdtem megdézsmálni, először csak a tésztát, aztán mást is. De jött a június és a nyár, abba hagytam, ezta módszer, és ráálltam arra hogy ettem de mértékkel, és ezzel fogytam is, és talán vmeggyire az éjjeli kajálások is megszüntek. Aztán nyáron inkább arra álltam rá hogy csak gyümölcsöt és azt is csak keveset, és csak hétvégén ettem, és ez ment is, mozogtam is mellé, de éjszaka egyre gyakrabban keztem kijárni.De fogytam lementem 60 kg-ra. Aztán karácsonyig sikerült elközdeme magam 53-ra , és akkor jó volt.De idegileg már padlón voltam.Nem lehetett beszélni vele, állandóam méreckedtem, és ha 56 voltam akkor már tragédia volt és ütöttem vágtam magamat. Aztán jött a délelötti kopaláls, és az éjjeil uzabálás. Először csak egy joghurt aztán ketté.... és végül minden amit találtam. és eljutottam arra szitre hogy nem volt olyan este hogy fel ne keltem volna kajálni, persze kezdetben még nem híztam, de idén nyáron júniusban elhatárotzam hogy elszokom róla.

Eldöntöttem hogy begy hétig csak gyülömcs és rengeteg mozugás, ami ment is, de jött az éjjel, és minednt összezabáltam, és nem is egyszer keltem fel volt olyan hogy 3-4 szer is! És ezt azzal próbáltam kompenzálni hogy reggel elmentem fut biciklizni, és hasizmoztam nagyon sokat és még most is, de vaélahogy ez csak ahhjoz vezetett ami most van. Úgy kezdtem el hízni hogy nem is ettem. Mert mindent megvontam magamtól, és perszue este visszaettem ezt a mennyiséget. Persze még most is vannak gondjaim, de bár már este közel men eszek annyi, de még is eszem. Most megpróbálok erőt venni magamon és elhatározni hogy erről is leszokom, ha 85 kg-ról el tudtam fogyni akkor ennek is mennie kell!

De kérlek ha valaki tud valamit , valami megoldást az szóljon, mert közel egy éve nem volt olyan éjjelem hogy nem keltem volna fel enni. Kérlek ha tudtod valamit segítesetek!!

97. Hanka
2007. júl. 24. 12:08

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, remélem tudtok segíteni. Mostanában elég gyakran jön rám az hogy mindet felfaljak amit csak itthon találok. A fogyókúrázás nálam szinte csak úgy megy, ha nem nem eszek semmit. Ez a mindent vagy semmit "szindróma" teljesen kikészít. Már szinte addig jutottam el hogy napi egyszer sem tudok normálisan, minimális mennyiségű ételt enni. Inkább nem is eszek, de pár nap után akkor meg bekattanok és elég durván bezabálok. Mit tegyek szerintetek? Nagyon el vagyok már keseredve, jól jönne ha tudnátok tanácsot adni.

96. Teráz (válaszként erre: 91. - Lill)
2007. júl. 23. 22:29

Ihatok én 5 liter folyadékot is,az eredménye 20-szor megyek leengedni a "hűtővizet",25-ször eszem,

megőrülök az éjszakai kényszerevésemtől :(

Szegény férjem egész éjjel csak azt hallja,minha kisegér rágcsálna mellette.

NEM TUDOM MIT CSINÁLJAK ,BELEŐRÜLÖK.

NAGYON HARAGSZOM MAGAMRA !!!!!

Néha napokig szóba sem állok magammal.

Hiába minden :(

95. Teráz (válaszként erre: 92. - Iriszb)
2007. júl. 23. 22:22

ÉNNNNNNNNNnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn.................

MOST azonnal !!!!!!!!!!!!!!!!!

2007. jún. 26. 19:32
Sziasztok! Néha rám is rámtör a zabálhatnék, hál' istennek egyre ritkábban! Nálam ez főként a stresszel függ össze. Régebben ha úgy éreztem, egyből elkezdtem enni, szinte bármit, mindegy, hogy szerettem vagy nem. Mostanra eljutottam én is oda, hogy amint jön ez az érzés, próbálok józanul gondolkodni és megmagyarázni magamnak, hogy éppen mi az a probléma, ami akkor bánt. Bár nem nyugszom meg egyből, de enyhül a kényszer és már egyre többször meg tudom állni, hogy egyek. Általában fél-1 óra az, amíg, ha kibírom, teljesen elmúlik ez az érzés, de nem könnyű kibírni. Szerintem a legtöbb esetben lelki kiváltó okai vannak a kényszerevésnek, de van úgy, hogy valaki azért kíván nagyon egyfajta ételt, mert az az étel olyan tápanyagot vagy vitamint tartalmaz nagyobb mennyiségben, amiből hiánya van a szervezetének. Én például mióta nagy adag vitamint eszek, azóta kevesebbszer fordult elő a kényszeres evés nálam és nem is ettem össze annyi mindent egyszerre. A cukros dolgokról pedig sokkal könnyebben lemondok!
93. sita
2007. jún. 22. 13:25

Nagyon érdekes, amiket írtok. De tényleg, mi a pszichológiai oka, hogy ha az emberre rájön a zabálhatnék? Én is járok így néha, de akkor megállok egy pillanatra (vagy utána), hogy most miért is tömöm én magam édességgel. Tuti, hogy találok egy pszichés okot, és jól megmagyarázom magamnak, hogy ezzel nem oldom meg, sőt adott helyezetet csak még jobban súlyosbítok vele.


Pl. amikor szuperérzékeny vagyok (lásd menstruáció időszaka), és féltékeny minden nőre, aki csak köszönni mer a kedvesemnek. Akkor bánatomban, hogy én milyen duci vagyok, meg ilyen, meg olyan, akkor nekiállok este enni! Hát normális az ilyen??

Szerencsére ritkán fordul elő ilyesmi :)

92. iriszb
2007. jún. 22. 12:39
ki kér lekváros porcukros fánkot...? :))
91. lill (válaszként erre: 90. - Teráz)
2007. jún. 19. 16:23
rám is mindig este jön az éhség, és akkor ki sem megyek a konyháig, ha itt van mellettem egy tábla csoki. de az utóbbi időben - főleg, hogy kezdődik a nyár és ki kell nézni valahogy: vizet iszom mindig, ha éhes vagyok. igy nincs több kalóriabevétel, sőt fogyaszt is, tisztít. napi 4liter víz és minden oké, azóta nem is eszem este.
90. Teráz (válaszként erre: 89. - 91d4989ab9)
2007. jún. 19. 15:40

...próbáltam..nincs változás :(

Most vettem mályvateát,króm tablettát ,állítólag nem leszek olyan éhes.Meglátjuk.Azért köszike !!!

2007. jún. 17. 22:51
talán ha reggeliznél egy jót, akkor talán elmaradna az éjszakai evés, nem lehet? Csak tipp, de ki lehetne próbálni. Nálam ugy van hogy ha nem reggelizek rendesen akkor este jön rám a zabálhatnék. Ezért mindig figyelek hogy jókat reggelizzek és ha nagyon hiányzik az édesség akkor inkább azt is délelőtt szoktam elmajszolni.
88. Teráz (válaszként erre: 87. - 91d4989ab9)
2007. jún. 17. 22:43
..nem.....éjjel jóllakom , találtál megoldást?????
2007. jún. 17. 22:07
teráz, reggelizel te rendesen??
86. Teráz (válaszként erre: 79. - 1a50c86bb0)
2007. jún. 17. 15:10

...sajnos nekem az étvágyam semmitől sem múlik!

Van rá példa,hogy lebeszélem magam a sütiről...marad a műzli (csakis a csokoládéval bevont tartózkodik a bárszekrényben :(.. )

az éjszakáim soha nem múlnak el evés nélkül. :(

85. 5ab2bc2fa0 (válaszként erre: 84. - 1a50c86bb0)
2007. jún. 16. 20:32
Igen, nagyon érdekes oldal és nem csak a cukor miatt..
84. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 83. - 5ab2bc2fa0)
2007. jún. 16. 20:25

Szendi Gabor oldalat keresd meg, sokat lehet Tole tanulni.

Lehet a kedved is elveszi egy idore a csokizastol ;)

83. 5ab2bc2fa0 (válaszként erre: 82. - 1a50c86bb0)
2007. jún. 16. 20:17

Na, ezt a cédulázást én is bevezetem :)


A napló az már megvan az én részemről is, és mindenkinek csak ajánlani tudom.

Mindig lejegyzem, hogy miket ettem és ez kb mennyi kalória, mennyit mozogtam egy nap, stb.

Hihetetlen, hogy ha az ember nem figyel oda mennyit össze tud zabálni egy nap... :-/

Nem mondom azt, hogy minden problémát megold a napló, de rengeteget segit.

A mérlegeredményeket hetente csak egyszer jegyzem le.

Szerintem is tök jó naplót vezetni :)


Egyetlen gyengém a csoki..IMÁDOM!!! :(((((((

Függő vagyok, párszor már sikerült leküzdenem és ha pár napig kibirom, akkor aztán már sokkal könnyebb...de általában visszaesek :(


Mindjárt utánanézek a Szendi tanulmánynak, nagyon köszi a tippeket :)

2007. jún. 16. 20:02

Az elso listan minden rondat es rosszat leirtam magamrol, mindent, ami riaszt, amitol rosszul erezem magam a boromben es lelkifurdalast kellene kapnom, mielott meg a hutore vetem a szemeimet, ugyanis a gondom az, hogy elhessegetem magamtol a tenyeket. (onkritikamat rendesen elovettem, amikor irtam:

vastag asszonyos karjaim vannak, log a fenekem, remeg a hajam, zabalastol felborul a vercukor- es verzsirszintem, gyorsabban oregszem es betegszem ... ilyesmit, nem igazan publikus)

Masik listan nehany erv a cukor es edessegek ellen (Szendi Gabor tanulmanya alapjan), mit okoz stb.(ez nagyon hatasos, erdemes utananezni a neten). En csak ezert tartok hutomagnest, hogy a papirokat raerositse a hutore (a vasarlolista is ott van, de az mas celbol) :D

Nagy listazo es cedulazo vagyok, allitom fele ennyit sem mozognek, ha a lelkiismeretemet nem tartanam ebren ezekkel. Emiatt vezetek naplot (van egy jopofa naplom), mert elszamoltat onmagammal, leirom a merlegeredmenyeket, a testem parametereit, hogyan valtozik, mennyi mozgassal, milyen etkezessel). Nekem igy sikerul a tohonyasagomat legyozni, enelkul nem tudtam volna fogyni. :(

Ez csak egy modszer, nem garantaltan hatasos, de legalabb kelloen szarul erzem magam tole, hogy neha eltantoritson a szandekomban es mozgasra serkentsen. Igy sem vagyok a fitnessz kiranynok gyongye.

2007. jún. 16. 19:23
*Miket
80. 5ab2bc2fa0 (válaszként erre: 79. - 1a50c86bb0)
2007. jún. 16. 19:19

Miker irsz a hűtőre?

Lehet rajtam is segiteni néha...

79. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 76. - Teráz)
2007. jún. 16. 17:36

Ennek kovetkezmenyei lehetnek. Magas verzsir, cukor gondok, muszaj ezen valtoztatnod valami modon. Persze amikor tanacsot kell adni, nagyon okos vagyok, mindenesetre legalabb csokkentsd az esti zabalasok szamat hetrol hetre ritkabb alkalmakra. Ez, amit csinalsz(unk), nem a jarhato ut, es az, hogy igy nezel ki ennyi ilyen ev utan, csak azt jelzi, hogy nagyon-nagyon szerencses vagy. De ez egyszer csak megborulhat. Oriasi sikerelmeny egy alkalommal, csak egyszer megallni, aztan jon a tobbi. Csak egyszer probald meg, ragaszd a hutore, vagy szereljetek ra lakatot :(

Nekem olyan cedulaim vannak a huton, hogy a ferjem etvagya elmegy tole (az enyem persze nem) :(

78. f124753f33 (válaszként erre: 58. - Botond75)
2007. jún. 16. 17:29
ez aranyos :)
77. f124753f33 (válaszként erre: 74. - Teráz)
2007. jún. 16. 17:24

Egy tálca sütit? Komoly.


Szerintem ez az egész csak rossz beidegződés. Ha egy este uralkodnál magadon, utána menne később is.

76. Teráz (válaszként erre: 75. - 1a50c86bb0)
2007. jún. 16. 15:57
A sütik mindig úgy kerülnek a lakásba,hogy kapjuk,ha akarjuk,ha nem.Van pár cukrász ismerősünk....az őrület határán lennék ha nem ehetnék éjjel .Ha elzárnák előlem nem hiszem hogy sokat aludnának...olyankor egyszerűen KELL és nincs olyan,hogy nincs,főleg még ha tudom is hogy VAN.
75. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 74. - Teráz)
2007. jún. 16. 15:01

Legvegso esetben szerintem egy modon lehet ennek elejet venni. Egyszeruen ne legyen otthon semmi. Meghogy talca suti :)) finom az, de legyen ures a frigo, legyen az ilyesmi elzarhato helyen.

Ezt nem tudnatok megoldani? Ha mashogy nem megy, muszaj drasztikusabb megoldasokhoz folyamodni.

En is akkor szenvedek a legjobban, amikor nincs itthon semmi, bar olyan ritkan van, hogy semmi sem eheto :(

74. Teráz (válaszként erre: 73. - 1a50c86bb0)
2007. jún. 16. 14:55

...nem találunk megoldást!!:( Nappal én is betartom a magam alkotta étkezési "rendem"...

20-23 éve ezt csinálom miden éjjel,ma reggelre pl.megettem egy tálca sütit.Lehet hogy agykontrollal kéne megoldást keresni.Az autogén tréninggel sem jutottam előbbre....

73. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 72. - Teráz)
2007. jún. 15. 17:27
jaj. Erre ki kell talalni valamit. En azt szoktam meg csinalni, hogy elkezdek olvasni, es kozben Kellogs muzlit eszek csak siman, ragcsalom, addig is van valami a szamban es probalok arra figyelni, amit olvasok. Vagy mozzarellat, az nem nehez sem kaloriadus. Egyebkent amikor ez jon, kb hetente egyszer, egyszeruen semmi sem eleg. Neha megeszem az osszes olajbogyot meg mindent, amit csak talalok. Most utoljara hetfo este zabaltam be, masnap utaztunk, de beteg voltam egesz nap. :S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook