Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kényszerevés fórum

Kényszerevés (beszélgetős fórum)


162. Icus (válaszként erre: 161. - Újév)
2008. ápr. 29. 14:55
Hello! Bizony nem irigyellek. Néha már én is gondoltam rá, mi lenne ha mindent visszadnék:( De, hál' isten én nem tudok csak úgy hányni. Jobb is:( Lehet, hogy nem tudnék leszokni róla:(
161. Újév (válaszként erre: 160. - Zsif*)
2008. ápr. 29. 14:30

Helló:)!

Jobban teszed, ha nem is jutsz el, mert egy rémisztően ördögi kör. Már vagy 8 éve hánytatom magam. Van amikor elhatározom, hogy első lépésként ezt szüntetem meg. Akkor egy pár napig-hétig megy, aztáán látom, hogy kicsit többet mutat a mérleg, bevásárolok mindenféle junkfoodot, felfalom és kihányom.

A fogaim tönkrementek, a torkom, az ízlelőbimbók, az egész hozzáállásom a kajához...

És minden egyes hányás az utolsó, ha érted mire gondolok.

160. zsif*
2008. ápr. 29. 12:47

Helló, kösz a fogadtatást:)

Lightos ebéd után elfogyasztottam a maradék kakaós margarint (szerencsére nem volt annyi,h sz*rul legyek tőle), és nem veszek többet... További kísértés likvidálva.

Szegény Újév:( Időnként nekem is eszembe jut hogy jobb lenne kihányni amiket ettem, de szerencsére soha nem jutottam el a megvalósításig.

Mindenkinek kitartás!

159. Babe7
2008. ápr. 29. 09:36
Próbáltam más dolgokkal feltöltődni. Szakítani akarok a régi énemmel,próbálok undorral tekintemi magamra,ha rámjön a zabálhatnék. Eddig erős bennem az elhatározás,de hát alapból Kos vagyok..:) Hallgatok egy kis zenét és kinézek:JÓ idő van:-) és próbálom elszégyellni magam,h. mire gondoltam:) Szóval: jól haladok,jelentem én is:)
158. Újév
2008. ápr. 29. 09:12

Hát nekem nem jött össze a tengapi nap:((((

Ismét alátámasztást nyert, hogy erős érzelmi töltés esetén ezt levezetésnek használom...

A naplóban a részletek.

Most fáj a torkom, az összes nyaki és fültő-mirigyem meg van duzzadva, és nem érzem jobban magam egy felmosórongynál.:((((

2008. ápr. 29. 07:42

Sziasztok! Tegnapi nap a megbeszélésünk után jól ment. Vettem egy csomó egészséges kaját: zsírszegény túró, barna rizs, Fogyi kenyér, cukormentes kapucsínó, alma, karfiol stb. Mára csinálok rakott karfiolt rizs nélkül, meg túrógombócot zabkorpából, édesítővel. Villers receptje, fent van a receptek között, már régóta ki szeretném próbálni. Annyit határoztam el, hogy mindig előre gondolkodok. Hogy legyen itthon mindig valami fogyis kaja, de azért nem túl sok, mert ha azt mind megeszem, akkor ugyanott vagyok. Sok zöldséget, rostos cuccokat eszek, és iszok sok-sok vizet.


Nem tudom, hogy tudok jönni napközben, mert a párocskám a gépen dolgozik ma. Most elvitte ovis fiacskámat az oviba, úgyhogy gondoltam, addig írok gyorsan.


Veletek mi újság? Zsif, légy üdvözölve, örülünk neked! Azért még próbálok majd jönni, csak lesz egy-két percre szabad a gép. Puszi.

156. Babe7
2008. ápr. 28. 19:26

Amíg élünk,nem hal ki. Csak remélem a kényszerevésünk helyett hamarosan már sokkal örömtelibb életeseményekről fogunk tudni beszélgetni:-)! zsif,én is holnap tudom 110%osan elkezdeni. Szóval: EGYÜTT vagyunk lélekben holnaptól. Becsüld meg a barátod,és örülj,hogy megért-ha megért. Ez nagy segítség. Minden este beszámoló. És nem árulhatjuk el ,,egymást". Ennyi a játék szabálya.

Huhh..kezdek átváltani evés függőségből fórum-függőségbe. De ezt legalább még egy kicsit sem bánom.És nem is hízlal.:-)

155. zsif*
2008. ápr. 28. 18:51

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni, én is kényszeres evő vagyok:( Most éppen azért Atkinsezem, hogy minél kevesebbet hízzak, ugyanis most diplomázok, 2 hónapig még fokozottan vagyok stressznek kitéve...

Ma délután "sikeresen" beettem kb 15-20 dkg margarint édesítővel+kakaóporral+kókusszal. No comment.

Bár lehet ez jobb, mint ha a "jól bevált" pizzáscsiga+doboz fagyi páros menne. És ezzel ki tudom védeni az otthoni sütihegyeket is, mert nagyjából tartom a kevés ch-t, csak amire azt hiszem hogy "legális", na abból tudok bezabálni, de nagyon...

Én szerencsére éjszaka nem kelek fel enni, én általában az uzsonnát/vacsorát nem tudom abbahagyni még egy-két óráig.

Lehetséges megoldás amivel próbálkozok: a barátomnak meg kell ígérnem minden nap a normális adag vacsora után, h többet ma már nem eszek (akár msn-en v sms-ben is)... Megdumáltam vele, holnap kezdjük (ma már késő volt a bánat)

Remélem nem hal ki ez a topik, jó hogy rátaláltam:)

Üdv

154. Babe7
2008. ápr. 28. 15:24
Értettük a feladatot.:-) Így lesz.Puszi
2008. ápr. 28. 15:08
Örülök, hogy ilyen jól összejöttünk. Most elmegyek venni csupa egészséges kaját holnapra, utána meg a nagyobbik fiacskámért az oviba. Este benézek, miket írkáltatok, holnap pedig mindenkitől beszámolót kérek. Én is írok, persze. Sziasztok.
152. a9e1c02a7b (válaszként erre: 151. - Icus)
2008. ápr. 28. 14:58
Nálam az a baj, hogy ha nem is ízlik annyira, vagy nem is esik jól, mégis megeszem mindet. Valahogy ez belém van kódolva, azt hiszem. Még most is úgy volt, pedig úgy meg vagyok fázva, hogy nem is érzek ízeket.
151. Icus (válaszként erre: 149. - Újév)
2008. ápr. 28. 14:50
nekem az ízlelő bimbóim hiányolják a zabát:( Nállam nagyon igaz az: evés közben jön meg az étvágy. Ezért én kénytelen vagyok "adagolni" magamnak a kaját. Mert ha előttem van...:(
150. Babe7
2008. ápr. 28. 14:34
Pontosan..:-S Ugyanazok a kémiai folyamatok..mint pl az alkoholistáknál..
149. Újév (válaszként erre: 148. - A9e1c02a7b)
2008. ápr. 28. 14:31

Én annyi előrelépést már tettem, hogy az életem szerves része lett a sport. És minden kis falatot beírok ide a blogomba...

Tavaly végig tudtam csinálni egy 10 napos tisztító léböjtkúrát, meg azelőtt is volt, hogy már vagy 10 kilóval megközelítettem az álomsúlyt, de valahogy mindig visszajön:(.

Igaz az, hogy nem fogyózni kell, hanem életmódot váltani. Agyban dől el minden.

Már csak azért is, mert pl amíg 10 napig nem ettem semit, addig sem voltam halál éhes, ergo nem a szervezetemnek kell a zaba, hanem az agyamnak, mint egy érzelmi zsibbasztó:-S :(((((((

148. a9e1c02a7b (válaszként erre: 145. - Újév)
2008. ápr. 28. 14:27
Minden leküzdött kiló szép eredmény, ami hamarosan látszik majd. Most nem jövök azzal, hogy többől könnyebb fogyni, mert elhajtasz a búsba :). De tény, ezt az utolsó 4-5 kilót is nagyon nehéz leküzdeni. Főleg 0 akaraterővel. De majd most!
147. Babe7
2008. ápr. 28. 14:16
Szóval hajrá mi!:-)
146. Babe7
2008. ápr. 28. 14:15
És szerinted ha elkezded velünk,nem lesz ez napról napra jobb? Már az önbecsülésednek is! Aztán szép lassan-hetekben mérve-már a testednek is!!!
145. Újév (válaszként erre: 142. - A9e1c02a7b)
2008. ápr. 28. 14:12
Háh :) Jó neked, én vagy 30-at:)...
144. Babe7 (válaszként erre: 142. - A9e1c02a7b)
2008. ápr. 28. 14:12
Én is olyan 5 kg-t..Még jobb!:)
143. Babe7
2008. ápr. 28. 14:11
HELYES:-) Na akkor majd beszámolókat kérek:-) Most már minimum hármunkért kell felelnünk! Persze bárki jöhet,minél többen vagyunk,annál nagyobb felelősségnek érzed,hogy megálld.NEM ÁRULHATSZ EL ENNYI EMBERT,MERT KÉPES VAGY RÁ!Bízzunk egymásban!És bármi van,itt megoszthatod.Vagy akár priviben is!
2008. ápr. 28. 14:10
Ja, csak 4-5 kilót szeretnék fogyni, de a lényeg nem is ez, hanem ugye a stresszevés leküzdése.
2008. ápr. 28. 14:06

Hát én is reggeliztem, ebédeltem, hagy ne mondjam mit! De most akkor itt a vége, fuss el véle (fusson el a sütivel az, aki hízni akar, nekiadjuk). Mi itt vagyunk egymásnak és együtt menni fog!!!


Hát az önhánytatás azért már komolyabb dolog, ahhoz tényleg szakember segítsége kell. De szerintem ez a fórum is sokat segíthet. Több szem többet lát alapon megosztjuk az ötleteinket, bánatunkat kibeszéljük, meghallgatjuk egymás örömét, bánatát. Igaz, a probléma gyökere mindenkinél más, azt nem árt megtalálni, és ha lehet, kiirtani.

140. Újév (válaszként erre: 139. - Újév)
2008. ápr. 28. 14:01
Csatlakozom azokhoz, akik sikerrel küzdenek a kényszerevés ellen, és helyes táplálkozási szokásokat alakítanak ki:)
139. Újév (válaszként erre: 138. - Babe7)
2008. ápr. 28. 14:01
RENDBEN, CSATLAKOZOM:).
138. Babe7
2008. ápr. 28. 13:56

Ok...benne vagyok...Nálam akkor ez már csak olyan átmenet lehetne az új hét felé,mert már reggeliztem és ebédeltem. De este elmegyek egy órát futni..A takarítás jó ötlet:-)Amúgy fogyni Te szeretnél?


Újév: Igen,a kineziológiáról már hallottam,de még nempróbáltam. Tudod,csak már kézzel lábbal kapaszkodom bármibe ami segíthet. Ebben pedig megpróbálom nem a fórumot látni. Hanem az embereket. Téged, Betyyboopot.Azt,aki szintén segítséget keres. Mert itt vagyunk. Szavakkal,a lelkünkkel. Talán menni fog...Mennie kell!!

2008. ápr. 28. 13:48
Szerintem jelöljük ki a MAI napot. Nincs értelme halasztgatni, úgyis hétfő van. Én kezdem azzal, hogy rendet teszek a lakásban, az általában segít, hogy ideig-óráig a fejemben, lelkemben is rend legyen. Holnaptól ésszel fogok főzni. Nem azt, ami a leghamarabb kész van, hanem minőségi, változatos, nem túl hízlaló kajákat, amelyek persze finomak is. És beszedem a vitaminomat minden nap, nehogy vitaminhiány miatt kezdjek zabálni. Le is írhatnánk, miket főztünk, ettünk egy-egy napon, ami segítség lehet egymásnak kitalálni a menüt. Mert azért kell egy kis előre tervezés, ha kiegyensúlyozottan szeretnénk táplálkozni.
136. Újév (válaszként erre: 135. - Babe7)
2008. ápr. 28. 13:44

Hát, nem tudom, hogy egy netes fórum, ebben mit tud segíteni...

Én már egy éve járok kineziológushoz, hogy kikezelje a görcseimet, ami miatt valszeg a falásrohamaim és az önhánytatás jelen van...

Még mindig nem múlt el. Nem tudom valaha el fog-e múlni...

Én meg attól szenvedek, hogy szörnyen egyedül vagyok. Vannak haverok, de nincs egy barát sem. Van család, de nekik is megvan a maguk baja. Kellene egy társ, azt hiszem az ő hiánya a legfájóbb...:((((((((((

135. Babe7
2008. ápr. 28. 13:36

Igen,én is vmi ilyesmire gondoltam. Vmit KÖZÖSen kell kitalálni.Lényeg,hogy minél többünk kezdje el együtt.És ha így együtt kijelölünk egy napot,hogy na akkor MÁTÓL nincs több zabálás,mától meg fogok változni..Minden nap leírhatnánk a tapasztalatokat és a büszkeségeinket.És együttesen,biztatásokkal,húzóerőt lehet igenis gyakorolni mindenkire. Hogy nehogy már MIATTAM érje kudarc a csapatunkat..Ilyesmi.. Ez csak egy nagy körvonalakkal megszületett ötlet.Persze bármi más is érdekel. Csak ez az önpusztító viselkedésem már idegtépő...

Az a legszörnyűbb,hogy az alkoholisták,drogosok legalább tudják,hogy betegek..Meg a környezetük..De hát mi:enni ugyebár muszáj..Na itt kezdődnek a bajok...

134. a9e1c02a7b (válaszként erre: 133. - Babe7)
2008. ápr. 28. 13:15
Dehogynem! Van valami konkrét ötleted? Megírhatnánk mindannyian, hogy mit találtunk ki és hogy haladunk. Bár szerintem mindenkinek más dolog segít, de azért biztos lesznek hasznos ötletek.
133. Babe7
2008. ápr. 28. 13:05
De jobb ötlet.. Találjunk már ki együtt valamit...Valakinek nincs kedve velem tartani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook