Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Eszel-e kényszeresen ha feszült ideges stresszes vagy? fórum

Eszel-e kényszeresen ha feszült ideges stresszes vagy? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. nov. 4. 08:23
nem inkabb vizet iszok .
2011. okt. 28. 15:28
sem enni sem inni nem tudok, van hogy napokig
2011. okt. 28. 15:19
ha szomorú vagyok,akkor evésbe fojtom a bánatom,ha ideges vagyok,kávézok,és cigizek :S
2011. okt. 28. 15:17
néha, de inkább az ellentéte jellemző.
2011. okt. 28. 15:16
sosem,inkabb vizet iszok.
2011. aug. 9. 01:59
ennek az a magyarázata, amiért az mber feszültségből eszik, h kiskorában csecsemőként az anyuka etette a gyereket, ha sírt, mert jaaaaj biztosan éhes... pedig csak éppen vmi baja volt és azért sírt, mertpárnaposan/hetesen stb. nem tudja elmondani mi baja van....innen indul a feszültségből evés története...tudományostény
2010. okt. 5. 13:04
nem
2010. okt. 5. 12:58
nem
2010. aug. 2. 18:06
Nem szoktam olyankor enni...
49. ariadna (válaszként erre: 47. - Kandreja)
2010. júl. 9. 19:06

Szia!

Igen végeztem a vizsgákkal, ez már nem állhat a mozgás útjába, csak megint rosszalkodott a mandulám, belázasodtam, pont terepgyakorlat előtt, így, hogy ott 3 nap hajtás volt és nem tudtam piheni nehezebben gyógyultam. Még gyenge vagyok, de holnap talán már tudok tornázni! De nincs kedvem nekem sem a helyes táplálkozáshoz! :) Pizzát akarok!

2010. júl. 7. 08:12

Főleg édességet, sütit, valami finomat.

Mert megérdemlem.

47. Kandreja (válaszként erre: 45. - Ariadna)
2010. júl. 6. 12:10

Szia!!!

Túl vagy a vizsgaidőszakodon? Minden úgy sikerült ahogy szeretted volna?

Kipróbáltam tegnap a Pilatest! :)

De étkezési kultúrát képtelen vagyok most bevezetni! Egyszerűen nincs kedvem.. Odafigyelni azért odafigyelek, így legalább az pár kg nem jön vissza ami eddig lement, de jelenleg ennél sokkal többre nem vagyok képes!

2010. júl. 1. 12:53
Nem,pont az,hogy nem bírok enni idegesen.
45. ariadna (válaszként erre: 27. - Kandreja)
2010. júl. 1. 12:44

Szia!! :)

Láttam írtad van egy másik fórumod, így átjöttem ide, mert amiket ott írogattunk már nem nagyon kapcsolódott a témához (a bécsi diétához)!:)

Kapsz fitnesz bérletet? :) Most szerintem mindenki rád irigykedik! :)

Már csak 2 napom van a vizsgaidőszakból és akkor kezdem én is a rendszeres edzést és figyelek majd a táplálkozásra is!

Az a baj, hogy ilyenkor amikor tanulok sajnálom az időt a bevásárlásra és azt eszem ami itthon van, tészta csoki lángos stb. Így nem is csodálkozom azon, hogy nem fogyok. Bár hízni sem hízok, mert heti 3 edzés azért meg van.

Aki sportol többet ehet, mert annak nem tunyák az izmai. Az izom fenntartása a szervezet számára energiaigényes folyamat, így akkor is kalóriát égetsz amikor nem csinálsz semmit. :)

44. 22eef7d1ae (válaszként erre: 27. - Kandreja)
2010. júl. 1. 12:30

Én január 4- kátől már megtettem! :-)

Az eredmény?


Mínusz 4 - 5 centi /majdnem/ mindenhonnan, és kilóban is kb. ennyi...érdemes...lassú víz partot mos...


:-)))


Sok sikert!

43. Miss Jane (válaszként erre: 41. - Mandulacska2)
2010. júl. 1. 11:41
Igen, hosszútávon én sem tudok lemondani a kenyérről, mert akkor kibukok. Az életmódváltásom elején csak gyakorlatilag átcsoportosítottam a kajáimat, úgy ahogy írtad, persze azért a mennyiségek is kevesebbek voltak.
42. Miss Jane (válaszként erre: 39. - Kandreja)
2010. júl. 1. 11:38
Igen. Elég, de kezdetnek elég fél óra is, mert így is elég nehéz lesz, és megterhelő, sok akaraterő kell hozzá. Legalábbis nekem az kellett.
41. mandulacska2 (válaszként erre: 27. - Kandreja)
2010. júl. 1. 11:37
Sok kitartást az életmódváltáshoz. Én is igyekszem. Bár nem tudom, mennyire jó a kenyérről teljesen lemondani, mivel az egy fontos szénhidrát forrás. A lényeg szerintem az, hogy milyen minőségű kenyeret eszel és mennyit. A teljes kiörlésű kenyér fontos, mert biztosít energiát. Mondjuk ha reggel eszel teljes kiörlésű kenyeret, az szerintem nem baj. Este ehetsz mondjuk sovány húst zöldséggel, salátával. A zöldségek is szénhidrátok, viszont jótékony szénhidrátok, sok bennük a rost , így megtisztítja a szervezetedet a káros anyagoktól, és jól is laksz tőlük, nem leszel folyton éhes.
40. Miss Jane (válaszként erre: 38. - Mandulacska2)
2010. júl. 1. 11:37
Nekem azért nem veszi el az étvágyam, de ha tudom, hogy aznap mozgok, akkor nem fogok bezabálni, mert akkor minek a mozgás:), szóval így. Meg jobb kedvre derít.
2010. júl. 1. 11:36

Persze én sem gondoltam indulni az Olimpián.. :D

Néha egy kis kardió néha egy kis Pilates, olykor olykor egy kis bringa. A lényeg: heti minimum 3x-4x meglegyen valami mozgás! Vagy nem?

38. mandulacska2 (válaszként erre: 24. - Kandreja)
2010. júl. 1. 11:35
Ez valóban igaz, hogy a mozgás elveszi bizonyos értelemben az étvágyat. Illetve hát enni kell, csak a mozgás oldja a feszültséget, így már nem eszel kényszeresen.
37. mandulacska2 (válaszként erre: 22. - 22eef7d1ae)
2010. júl. 1. 11:34
Ezzel egyetértek. A héten egy barátnőmmel elkezdtünk futni, kedden volt az első alkalom. Elvileg péntek és hétvége kivételével minden nap tudunk futni , mivel ő pénteken elutazik a párjához. Egyenlőre csak kb. 20-30 percet futunk egy közeli futópályán, hogy fokozatos legyen. Közben azért figyelek az étkezésre is, csak többnyire elég monotonan étkezem, mármint többnyire ugyanaz a reggeli és a vacsora. De majd igyekszem változtatni. :))
36. Miss Jane (válaszként erre: 34. - Kandreja)
2010. júl. 1. 11:31
Figyelj!!! Nehogy túlzásba vidd egyből a mozgást, fokozatosan kell elkezdeni, mert visszájára fordulhatnak a dolgok. Sőt egyes mozgásformák nagyobb túlsúlynál egyáltalán nem ajánlottak szerintem. Én pl. nem bírtam volna és nem is akartam volna 90 kg-val aerobikozni, mert túlságosan megterheltem volna az ízületeim.
35. Miss Jane (válaszként erre: 33. - Kandreja)
2010. júl. 1. 11:29

Jól van, nem is kell megmondanod, ha nem szeretnéd. Ha van időd és kedved vezess nyugodtan (titkos)naplót az étkezésekről, mozgásról, én is azt teszem, mert így jobban kordában tudom tartani magam, ráadásul a fogyis társak is sokat segítenek.

Viszont el kellene kezdened mozogni. Én még 75 kg-an is csináltam a Norbi duci tréninget az újat. Én megvettem a DVD-t, de van egy oldal, ahol le lehet tölteni azt hiszem. Abban van 3x20 perc mozgás jó zenére, és 3 fokozat van benne. Könnyű csinálni, lehet csak 20 percet is csinálni, de később többet egyszerre.

34. Kandreja (válaszként erre: 32. - Miss Jane)
2010. júl. 1. 11:25
Csak technikai problémáim vannak! Szerencsés vagyok, mert a cégem biztosít bérletet egy welness központba, ahol vár a kardió! De hétfőnél előbb most nem tudok menni! Illetve a kollégám másolja nekem a Pilatest, de az is csak jövőhétre lesz meg! Nah jó.. Otthon a szobabringára rá ülök már ma! :)
2010. júl. 1. 11:23

ÉTELmódváltás már működik nálam több mint 1 hónapja. Ugyan mos volt 1hetem, amikor bekattantam és jött a boldoggá eszem magam probléma! Az életmóddal még vannak bajok! Hiányzik a sport. Én egy bécsi diétával kezdtem. Amikor az lejárt akkor is figyeltem a mit mikor eszek szabályra. Mint azt már említettem kenyeret azóta sem. Cukrot eddig sem (hasonló csónakba evezünk), mert nálunk cukorbeteg: anyu-apu, mama, nagybácsi.. Így én édesítőn nőttem fel és nem is szeretem a cukor ízét! A csoki,nass, fagyi sajna kivételt élvez! :D

Szóval a mozgás hiányzik az életmód váltáshoz. Én egyébként 170 cm vagyok és a kg-im száma 3szemjegyű. Priviben megírom itt nem, mert a párom 2éve nem tudja a súlyom, csak találgat de hál istennek, annyira alábecsül, hogy nem bánnám ha ez így is maradna! :D :D

32. Miss Jane (válaszként erre: 29. - Kandreja)
2010. júl. 1. 11:06
Miért nem ma kezded az életmódváltást? Miért kell várni vele hétfőig?
2010. júl. 1. 11:05

2008 januárjában 90 kg voltam. 165 cm vagyok. Apum cukorbeteg, Anyum magas vérnyomásos. Egyszer mértek nálam egy magas vércukor értéket, vagyis viszonylag magasat 6.2-őt, ami normál persze mert egy egészséges ember értékei is felmehetnek evés után 8-ig. Elgondolkodtam, és elkezdtem félni, hogy beteg leszek az egészségtelen életmódtól és a túlsúlytól. Hamar döntöttem: változtatnom kell. Kezdetben 3 hétig csak a kajára figyeltem oda, nem vacsoráztam, vagy max 1 almát. Normális adagokat ettem. 3 hét után álltam csak mérlegre, hogy legyen kellőképpen sikerélményem. Aztán szép lassan elkezdtem mozogni is otthon DVD-kre, mert ugye emberek közé nem akartam menni kövéren. Először novemberben mentem el terembe aerobikozni.

Augusztusra lementem 70 kg körülre. Szóval kb 20 kg-t fogytam fél év alatt. Kisebb ingadozásokkal tartottam is a súlyom 2009-ben, de aztán stressz miatt megint 80 kg lettem idén áprilisban. A többit leírtam már. Azt tudnod kell, hogy a fogyás 70%-a a táplálkozáson múlik, és csak 30 % mozgás, de a mozgás nagyon szükséges, hogy szép legyen az alakod. Elég heti 3 óra, nem kell a heti 6. Ha szeretnéd, adok engedélyt a naplómhoz, jó olvasást! Te milyen magas vagy, és hány kg?

30. Kandreja (válaszként erre: 28. - Miss Jane)
2010. júl. 1. 10:24

Jajj, de bunkó vagyok! :) A lényeg:

GRATULÁLOK A SZÉP EREDMÉNYEDHEZ!!!!! :) és a heti 6x-i mozgáshoz is...

29. Kandreja (válaszként erre: 28. - Miss Jane)
2010. júl. 1. 10:23
Elmeséled hogy váltottál életmódot? Min és miképp változtattál?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook