Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! fórum

Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! (beszélgetős fórum)


134. Ametiszt19 (válaszként erre: 131. - Mothertiger)
2010. jan. 31. 18:14

Anyatigris ne add fel, Veled vagyok :) Mi ma Agárdra mentünk korizni. Hát az is egy kaland volt! Tudom,hogy neked ez nem lehet,csak gondoltam elmesélem,hogy én hogy próbáltam ma sportolni :D Sajnos én csak az itthon kreált műjéghez vagyok szokva, ezért elég fura volt a szabad térben a nagy szél, a sok göcsört, meg az,hogy mindenki hólapáttal jött :D Aztán rájöttem,hogy a hó eltakarítása végett. Minden összevetve fenemód élveztem, de 2 óra alatt úgy lefáradtam,mint itthon 4 óra alatt se. Ez a hideg kiszívja az embert. Azért jó most a melegben ücsörögni :D Amúgy tornaként én a Pilates gyakszikat nagyon szeretem, szeretek hasizmozni,nagy lasztizni, szalagozni, és bevallom töredelmesen táncolgatni is-még mindig (de már jobban figyelek a térdemre, mégis sokszor van,hogy nem szereti :D). Aztán jógából, callaneticsből is el-elloptam egy-két gyakszit, szóval mindig kombinálom az egészet, épp ahogy jól esik. Youuberól is lehet lopni sok ötletet,te nem szoktál? :)


Amit a "gyógytornászság"ról írtál az érdekes. Igazából előfordult nálam is, hogy ilyesmiket mondtam,de ez nem miattad van hidd el. Az emberek többsége még azt sem tudja melyik a jobb lába (mély hódolatom a kivételeknek) és egy idő után sokan belefásulnak a dolgokba, és mindenkit egy séma szerint tornáztatnak...de tényleg néha nagyon fárasztóak tudnak lenni az emberek. Meg aztán aki beteg, az hisztis is, fú,ha csak a páromból és magamból indulok ki... :D Bár az hogy "csillagom", azt azért nem szoktam mondani. De dicsérni szoktam, mert azt mindenki szereti :D


A masszás meg nagyon jó, és elég sok fajtáját ismerem, és minden ismerősöm jön néha,hogy jaj átmehetnék-e hozzád. Kapok érte túrórudit,csokit, csókot-kivel milyen viszonyban vagyok. És persze én is imádom. A kötött-fáradt izmok is imádják, nem hiba tekint vissza több ezres múltra a dolog. Próbáld betanítani a kedvesed, az enyém már egészen ráérzett, kénytelen leszek megtartani, elárultam neki az összes titkos fogásom :D


Várom a kérdésed, szavad ne feledd ;)

133. Ametiszt19 (válaszként erre: 130. - Hannah87)
2010. jan. 31. 17:58
Hát sok minden segítheti,hogy nem fáj. Ha be van gyulladva akár a front is :D Az én térdem is tudna mit előadni egy térdropogó versenyen. Én elég sokáig és sokat is :P táncoltam és akkor még senki nem mesélte el nekem,hogy ha ugrásnál,forgásnál, rugózásnál összevissza csavarodnak a térdeim az nem éppen jó. Hát így jártam. Amúgy én is szedek ilyen FLP-s ásványi anyag tablettát, és nekem ezt használva,meg tornázva egészen jó most a lábim. Sajnos a visszér nálunk is probléma, mamámnak nagyon csúnya a lába, és már nekem is kezdenek látszani,pedig mindent elkövetek ellene. Sajnos ez a fránya genetika. Esetleg a családot is vond be egy közös lábfelpolcolós, bokával integetős tornába :D
132. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 128. - Ametiszt19)
2010. jan. 31. 11:50
Milyen terület érdekelne?
131. mothertiger (válaszként erre: 128. - Ametiszt19)
2010. jan. 31. 00:31

Szia megint. :)


Én örülnék neked, ha itt lennél a közelben, mert tök jófej vagy! Talán úgy több ambíciót éreznék a torna iránt, ha lenne valaki, aki gyakorlatban is megmutatja a speciális mozdulatokat.

Az idősebb gyógytornászokhoz már volt szerencsém (ha azt annak lehet nevezni). Lentebb említettem is, hogy az egyik egy náci kiképzőtiszthez hasonlított inkább mentalitásában... A másik meg sajna úgy gügyögött hozzám, mintha szellemi fogyatékos lennék, és egy idő után tényleg annak is éreztem magam (előre is elnézést ezért a hasonlatért, de ez az igazság)... :P


Te biztos nem mondasz ilyeneket, hogy: gyerünk, rajta, nem lazsálni, nem lazsálni!- vagy: most laaaaasssaaaaaan nyúúúúúújtsad ki a joooooobb karodaaaaat kiscsillagom, úúúúúúúgy, üüüügyeeees!


o.O


Jól van, őszinte leszek, gyógytorna mellé egy jófajta masszázst is elviselnék, de ez már egy más téma. :)


Majd kérdezek valamit, de ma már kissé lepukkant vagyok, ugyanis már éjjel fél egy van.

Edzéssel kapcsolatos, ideírom, csak hogy emlékezzek rá! :D

Amúgy kipróbáltam az egyik módszert a láb terhelésére vonatkozóan, amit írtál. Azóta fáj a bal lábamban az izom, ami öröm, mert érzem, hogy "használódik" a nyomi lábam is!


Ezer köszönet érte!

130. Hannah87 (válaszként erre: 116. - Ametiszt19)
2010. jan. 30. 23:45
Anyunak és mamának is vannak visszereik, de nem látszanak nekik sem durvának, viszont fájlalják rendesen a lábukat.
129. Hannah87 (válaszként erre: 119. - Bf3f2dc3a8)
2010. jan. 30. 23:42

Szia!

Jobban van a térdem, nemtom meddig tart, de most elviselhetően fáj csak. :))

Minden lépésnél, mozdulatnál nagyon recseg,tegnap azt mondta nekem egy illető, h vannak recsegős térdek, de az enyém horrorisztikus...


A térdrögzítőt kipróbálom. :))

128. Ametiszt19 (válaszként erre: 127. - Bf3f2dc3a8)
2010. jan. 30. 14:26

Hát igen... nem tudom mihez kezdjek, merre induljak. Pedig tényleg annyi helyen ki lehetne használni ezt a szakmát. Csak Magyarországon nem nagyon. Nem is tudják sokan, hogy mit is jelent, hogy gyógytornász. Általában megörülnek és azt kérdezik,ja gyógymasszőr? :D


Úgy látom elfogytak a páciensek közben :D Megyek kondizni, már nem bírom az itthon ülést. Kellemes hétvégét nektek!

127. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 125. - Ametiszt19)
2010. jan. 30. 12:23

Én is akkor akadtam ki, mikor kiderült, hogy a kukásautó vezető majdnem 2x annyit keres, mint akkor én :-).

Persze mindig mondják, hogy de mennyi magánbeteget vállalhatsz stb. Ja, 2 kicsi gyerek mellett mennyit is? Mármint munkaidő után. Ha meg te mész, szinte ingyen dolgozol, hiszen oda is kell menned és vissza is, ergo a budapesti közlekedés mellett kb 3 órád megy rá egy betegre. És a tényleges munka csak 45-60 perc.

126. Ametiszt19 (válaszként erre: 124. - Csorocsaj)
2010. jan. 30. 08:55
Hát nagyon sajnálom :(. Nem tudott más valakit ajánlani? Itt van egy fórum még [link] a hölgy szokott házhoz is menni, talán itt kérdezősködj.
125. Ametiszt19 (válaszként erre: 122. - Bf3f2dc3a8)
2010. jan. 30. 08:52
Az nem baj, szerintem is igazad van, az angolok is úgy mondják hogy ez olyan "hands-on" technika :D Én is úúúgy mennék, látnék,tanulnék, tanfolyamoznék, csak ez mind pénz pénz pénz. Kicsit el vagyok keseredve. Pedig szinte itthonról sem teszem ki a lábam és megtalálnak az emberek, jó lenne,ha ez a gyógytorna dolog kicsit jobban működne hazánkban. De az azért tényleg elég lelombozó, hogy ahhoz képest mennyi mindent kérnek a pályához (később is) ahhoz képest egy lánghegesztő egy 2 éves tanfolyammal többet keres mint én keresNÉK...
124. csorocsaj (válaszként erre: 117. - Ametiszt19)
2010. jan. 29. 19:52
szya írt a barinöd sajna messze lakik tölem
123. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 103. - Mothertiger)
2010. jan. 29. 19:34
Akkor is tessék csinálni a masszázst. Szerintem az tudja igazán értékelni, akinek fáj. Ha rendszeresen csinálod, szépen fellazulnak a megrövidült, görcsös izmok. És a természetgyógyász-masszőr is jó ötlet.
122. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 120. - Ametiszt19)
2010. jan. 29. 19:19
Már annyira én sem :-). Kicsit megkopott a tudásom az évek alatt, de ha tudok segítek. AZ a baj, hogy a nevem előtt nem szerepel a Gyurcsók név, így a távgyógyítást még nem tom. De talán abban tudunk segíteni, hogy ne lőjjenek nagyon mellé, akiknek gondjuk van. Sajnos ez a szakma tipikusan tapizást igényel. Legalábbis szerintem. Én mindig úgy tartottam, hogy a gyógytornász a kezével lát. És sok esetben addig hozzá sem kezdtem a tornához, amíg a környező izmokat, szöveteket nem lazítottam fel. De én elfogult vagyok a manuális technikákkal szemben :-)
121. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 85. - Ametiszt19)
2010. jan. 29. 19:14

Ezzel maximálisan egyetértek :-). Igaz, amikor én véheztem, az állás még nem volt gond, már 4-ben 3 állásajánlatom volt. De a fizetés már akkor sem volt az a hűde. Azért is hagytam ott az egészet. Kevesebb volt a fizetésem, mint a távfűtésszámlám. És nem is nőtt olyan gyorsan :-).

Viszont mikor pár év múlva, szülés után mint végszükség kerestem helyet a közelben, kiderült, hogy a kerületi szakrendelőben magánvállalkozóként dolgoznak a gyógytornászok, és csak csoportos tornát tartanak, ami az én szememben az ártani nem használ kategória. Később hívtak a szomszéd kerületi rendelőbe, de addigra szerencsére a második babámat vártam, így végleg elvetettem a gyógytornászkodást. Persze kibicként még előfordulok itt ott és a mozgásimádat is maradt, de ennyi :-)

120. Ametiszt19 (válaszként erre: 119. - Bf3f2dc3a8)
2010. jan. 29. 19:12
Szia, jó hogy visszajöttél :) Én nem vagyok még olyan tapasztalt,mint Te :) Köszi :D
119. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 105. - Hannah87)
2010. jan. 29. 19:06

Találtak valami eltérést is? Kopást, csőrösödést, porcleválást. Sajnos sok dologban igazuk is van. A térd a legbonyolultabb ízület. És sajnos a protetizálása sem az igazi. A bioglükozamin jó. Mindenképpen jobbak ezek az anyagok, mint pl. a condrosulf, ami irritálhatja a gyomrot. Általában 3 hónap minimum szedést javasolnak ezeknél a szereknél. Több ilyen van a piacon, de a hatóanyaguk közel azonos. Gyanítom azért fáj most ennyire, mert gyulladt. (saját tapasztalat is). Amíg el nem múlik, a mozgást, terhelést minimalizáld. Nekem a csontkovács segített, de utána is sántikáltam még egy kicsit. Teljesen sosem lesz fájdalommentes talán, de ellenőrzött terheléssel meg kell erősíteni a combizmokat, hogy stabilabban tudják tartani. MOzgás alatt gyógyászati segédeszközboltban, talán sportboltokban is van, sporthoz való térdrögzítőt tegyél fel. Egyrészt melegen tartja az ízületet, másrészt némi stabilitást ad, és a szorítás által, némi porpriocepciót (na ezt jól megmondtam),ami annyit jelent, hogy azáltal, hogy az izmaidat nyomja, erősebb munkára is sarkallja őket. Testsúllyal terhelt térdhajlításokat felejtsd el, legalábbis amíg ennyire fáj. Később is csak nagyon ésszel, és helyesen.


Lábvizenyőre, kevés szénhidrát, sok fehérje. És még amit a kis kolléganő javasolt :-)

118. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 61. - Nőci1)
2010. jan. 29. 18:51

Na, jól itthagytak benneteket:-). Úgy tűnik nem jött be a magánpraxis :-). Régi kérdés, de hátha másnak is segít.

Megoldás van, de a reumatológiai kórképeknél sajnos el kell fogadni, hogy vannak jobb és rosszabb időszakok.

Első és legfontosabb feladatod, a hátizmok és hasizmok erősítése. Neked találták ki a jógát és a Pilatest. De ezeknél a gyakorlatoknál, és minden egyéb mozgásnál kerülendő a problémás szakasz előregörbítése. Tekintve, hogy a Scheuermann egy degeneratív folyamat,ezért csak a folyamatos torna lehet megoldás. Nem helyettesíthető és nem elhagyható!!!!!! Nem javasoltak fűzőt?

Viszont a kényszertartások és egyebek miatt izomfeszülések, meszes csomók is lehetnek a hátadban, amire nagyon jó lenne találnod egy masszőrt. Sokszor ezek a csomók (akár fibromyalgia szindrómáig is elmehet- ami tipikusan az érzékenyebb 30-40-es nők betegsége)fájdalmasabbak lehetnek, mint maga az alapbetegség, mindenképpen próbálj olyan masszőrt keríteni, aki gyógymasszőr, de legalábbis ért a deepmasszáshoz, és a lágyszöveti technikákhoz.

Sportban az úszás, ami neked való, abból is a hátúszás, mert a mellúszás a tartásból adódóan fokozza az amúgy is kialakult fokozott háti görbületet. Jut eszembe, mikor kezdődött és melyik szakaszon van?

Gyerekre tessék figyelni, a hajlam örökölhető.

117. Ametiszt19 (válaszként erre: 114. - Csorocsaj)
2010. jan. 28. 09:08
Szia, írtam ismerősöknek, még várom a válaszokat.Amint tudok valamit, írok Neked priviben!
116. Ametiszt19 (válaszként erre: 115. - Hannah87)
2010. jan. 28. 09:03
Hát, meséld el neki a tüneteket mellé. Azt, hogy mikor kerülnek ezek gyógyszeres vagy esetleg műtéti kezelésre, azt az orvosok döntik el. De a torna, meg a lábfölpolcolás sokat segíthet. Sajnos előfordul az ilyen,még ha az ember sportol is, benne van a génjeinkben. Nekem is elég szépen látszik pár,pedig én sem vagyok még valami öreg :D Egyik barátnőmnek ki is szedtek egyet pár érve (ő is most 25), de azóta semmi gondja nincsen, meg sem látszik a nyoma. Ha picit tornázol és figyelsz rá,lehet javulni fog. Azért körbekérdezheted a családodat,hogy volt-e valakinek ilyen gondja,biztos,ami biztos. Ne félj dokihoz menni, nem kell mindjárt kés alá feküdni,de minél korábban vesznek észre valamit, annál több megoldás létezik rá. Remélem hamarosan javulni fog :)
115. Hannah87 (válaszként erre: 108. - Ametiszt19)
2010. jan. 28. 07:13

Szia!


Köszi! Am most h mondod, a fájós lábamon vagy egy erecske, ami látszik, kb. 2,5 cm csúnya zöld csík, de nem türemkedik ki. Csak úgy ott van, a többi vénám nem látszik, csak ez az egy. Ezt mutattam már az orvosnak, nem mondta konkrétan, hogy visszér lenne, de azt mondta, h ha csúnyább lesz, akkor ki szokták venni, de nem látja szükségesnek egy fiatal lány lábát összevagdalni egy darab jelentéktelen kis rendetlenkedő véna miatt.

2010. jan. 26. 21:18
vagy ís házhoz ís jársz ?
2010. jan. 26. 21:17
szyasztok én kérdeznék csak privibe
2010. jan. 26. 21:10

Ezt nézzétek meg,ha van időtök :)

[link]

111. Ametiszt19 (válaszként erre: 110. - Czrita)
2010. jan. 26. 21:09
Szia Czrita! A humán kineziológia szakot több gyógytornász is el szokta végezni, hiszen Magyarországon (jelenleg) ez az egyetlen egyetemi képzés a szakmában, de NEM egyenlő a gyógytornász képzéssel. A képzésről sokat én sem tudok, csak annyit, hogy a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Karán van. Ebből fakadóan nem egészségügyi végzettséget ad. Többet sajnos nem tudok én sem.
110. czrita
2010. jan. 26. 16:50

Sziasztok!

Lehet hogy nem éppen ide fog tartozni amit kérdezek..Szóval,tud valaki valamit mondani a humán kineziológiáról?Mert én utána néztem,elég kemény alkalmassági vizsga van a felvételinél.És az lenne a kérdésem h ezzel a szakkal is el lehet a gyógytornász munkáját végezni?A másik pedig hogy ez mennyire keresett Magyarországon?Mert ahogy láttam elég keveset képeznek belőlük.

109. Ametiszt19 (válaszként erre: 103. - Mothertiger)
2010. jan. 26. 13:41
Anyatigris szurkolj nekem ma! :)
108. Ametiszt19 (válaszként erre: 105. - Hannah87)
2010. jan. 26. 13:13

Szia Hannah! Azt hiszem két külön dologról kell beszélnünk. A ropogást az térdízület okozza, viszont az általad leírtak alapján más gyanúm is van. A zsibbadást és a lábdagadást, illetve a lógatáskor fájást valószínű vénás probléma okozza. Nem tudom dohányzol-e, szedsz-e fogamzásgátlót, vannak-e "visszereid". Lehet beszélned kéne erről a háziorvosoddal is!


Addig is azt javasolnám,hogy ha ülsz, polcold fel a lábad (kisszékre, párnára, ha állnod kell tedd fel az egyik lábad néha egy kis székre,vagy ahová tudod) és néha mozgasd meg a lábujjaid, körözz a bokáddal, integess vele dinamikusan fel-le mindegyiket úgy 20-szor, illetve "biciklizhetsz is" hátunfekvésben. Ha befejezted, emeld meg a medencéd így : [link] A gyakorlatok előtt,közben és a medenceemelések után vegyél 3-4-szer jó mély levegőket. Ezek mind segítik a vénás visszaáramlást.


Ha úszni van lehetőséged, azzal is próbálkozhatsz óvatosan, amennyi jól esik, heti kétszer 20 perc is megteszi kezdetben,csak ne meleg vízben tedd.

Beszélj a háziorvosodnak a problémádról,mondj el neki mindent,amit nekem is, lehet a zsibbadást elfelejtetted,pedig ez fontos tünet! Tornázz,addig is a leírtak szerint, napi egyszer-kétszer.Ha lehet ne hordj olyan zoknit,vagy csizmát,ami elszorítaná a lábszárad! Remélem segítettem :)

107. Hannah87 (válaszként erre: 106. - Hannah87)
2010. jan. 26. 11:14

És még vmi lemaradt: (jaj de szétszórt vagyok)


Jelenleg nem sportolok, mert képtelen vagyok rá, de régebben naponta kilométereket bicikliztem, évekig úsztam, rengeteget túráztam.

106. Hannah87 (válaszként erre: 105. - Hannah87)
2010. jan. 26. 11:11
Még egy dolog: nemtom min múlik, de vannak napok, mikor szinte alig fáj. :))
105. Hannah87 (válaszként erre: 102. - Ametiszt19)
2010. jan. 26. 11:10

Terhelés alatt egy könnyed sétát értek... :(


Ha sokáig ülök, és lóg a lábam, akkor elviselhetetlen lesz egy idő után. Ha sokáig állok egy helyben, ugyanez a helyzet. Ha sétálok, akkor egy ideig jó, de kb. egy óra után úgy érzem, mintha ki akarna csuklani alólam a lábam, térdtől lefele zsibbad.


Lépcsőzés: mindkét irányban rossz.


Mivel az egyik térdem fájósabb, lépéskor a másik lábamra teszek több súlyt, és az a bokám szörnyen meg szokott dagadni, szóval ott is lesz vmi baj.


Ezzel már csak az a gond, hogy nekem igen nagy mozgásigényem van, nem szeretek a négy fal közt "napot lopni" ezért minden megoldás érdekel.


Bio-Glukozamin-t szedek, nem érzem h bármit is segítene, mellesleg marha drága.


Voltam már vele ortopédián, ott igen bunkón elküldtek a "halál f*szára" azzal, hogy az ilyet vagy műtik és rosszabb lesz, vagy megvárják hogy rosszabb legyen és muszáj legyen műteni. Mellesleg fogyjak 50 kilósra akkor kevesebb lesz rajta a terhelés. :S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook