Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! fórum

Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
2010. febr. 9. 15:24
Hogy vagy Ritus?
223. Ametiszt19 (válaszként erre: 222. - Bf3f2dc3a8)
2010. febr. 9. 11:40
Hát ez még tavaly előtt volt ( néha időzavarban vagyok a tavallyal :D). Van csontkinövése a kulcscsontján is (azt hiszem az is volt törve anno, már nem tudom követni :D),reménykedünk,hogy nem daganat :S. Most ül otthon,de ülni se jó neki,a csontkinövés miatt. Sehogy sem jó, szenved, menne a kertbe,de hát ilyen időben nem nagyon van mit csinálni kinn (persze ő találna munkát). Nem tudom, a bajom az,hogy nem hiszem hogy a leszorítgatós magnus gyaksziktól sokat változna... nem tudom,hogyan segíthetnék neki.
222. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 220. - Ametiszt19)
2010. febr. 9. 09:20

Egészséges gerinc akkor se nagyon törik kompressziósra, ha nekituszkolja magát az ajtónak.:-). De ismerős a sztori, az én nagymamám is egy nyílt lábszártörést szedett össze. Mindenkéépen fel kellett másznia a terményes zsákok tetejére- egy búzával teli zsák, ugye nagyon stabil :-))- hogy leakasszon egy nemtomhányezer literes műanyag mustoskádat :-). Imádom, az édes husát, de olyanokat csinál. Mondjuk én a helyszínen meghalnék, ha akkor kertet kellene felásnom :-).

de mamira visszatérve, nem nagyon volt ilyen esetem. De lehet, ha ennyit akrobatikázik, az pont elég is neki mozgásnak :-). Mikor volt? Mennyire gyógyult? Pedig a korzette nagyon kellett volna, hiszen valahogy tehermentesíteni kellett volna azt a szegényt ripityára tört csigolyát

2010. febr. 8. 18:38
Anyatigris ne bújkálj :)
220. Ametiszt19 (válaszként erre: 219. - Bf3f2dc3a8)
2010. febr. 8. 09:01
Na ha én ezt elmesélem :D Szóval az úúgy volt, hogy mamámnak (mint írtam is már) van egy óriási kertje. Nos, abban van egy mééély pince. Mama oda cpieli minden nehezet...csak valahogy nem támasztotta ki jól a fél tonnás ajtaját, és becsukódott.. Ő meg ki akarta nyitni, de nem ment. Úgyhogy nekifeszítette a hátát, no de úgy se ment. Szerencséjére nála volt a mobilja és fel tudta hívni a szomszédot, aki segített neki. Aztán délután már nagyon fájt a háta, elment a körzetre. A doki meg lehülyézte,hogy Kati néni, már megint mit csinált, miért nem a mentőt hívta egyből? Mama meg azt felelte, hogy nem akarta őket zavarni,mert biztosan van jobb dolguk,mint őt ügyeletre cipelni. Kész :D
219. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 216. - Ametiszt19)
2010. febr. 7. 22:06

Na, pont megelőztél :-)


A nagymaminak mitől volt kompressziós törése, ha nincs csontritkulása?

218. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 214. - Ebelin24)
2010. febr. 7. 22:05

Ametiszt: Rangidős? Szerencséd, hogy öreganyádnak szólítottál :-). Tisztelem ám a fiatalok tudását, főleg, mert az enyém már kicsit megkopott. Régen volt beteg a kezeim között. Meg neked olyanok is eszedbe jutnak, amiket én már elfelejtettem:-). Majd szedek nefelejcset. Ezért inkább csak mondom, ha olyasmi jut eszembe, amit még nem írtál.


Inkább a gerinced rossz statikájából egy sima lumbágóra tippelek, mint neurológiai problémára. Főleg, mert a sportos léted révén elég erősek lehetnek a környező izmaid. Csak gondolom, hogy laposabb a háti kyphosisod (domborulat), ezért kompenzál az ágyéki szakasz fokozott lordosissal. (Az enyém is ezt teszi :-). A tüneteid tipikusak. Könnyen lehet, hogy a sacroiliacalis ízületeid is érintettek valamilyen szinten. Túl sokat nem tudsz vele kezdeni, mint a mozgás. Hasizmok kifejezett erősítése, kerüld a fájdalmas testhelyzeteket. Ha állnom kell valahol, sajnos elkerülhetetlen, hogy fájjon, ilyenkor billentem a medencémet és próbálom elsimítani a lordozisomat, és fokozottan, tudatosan megtartani a medencét és a törzset.


Az a baj, a gerinces kérdésekkel, úgy általában a topikkal, hogy nagyon kellene látni, tapintani a dolgokat, hogy egzakt választ tudjunk adni.

2010. febr. 7. 18:43

Itt a pihenőpóz hát-derékfájás esetére mindenkinek :)


[link]


[link]

216. Ametiszt19 (válaszként erre: 214. - Ebelin24)
2010. febr. 7. 18:36

Szió! Hát igen, a fokozott lordosisod eleve produkálhatja a tüneteket,amit az is megerősít hogy fekvésben enyhül, állásban fáj. Tényleg ki kéne kérned orvos véleményét is!!


Addig pedig figyelned kéne arra, hogy páros lábat nyújtva ne emelj, figyelj a hasizom gyaksziknál és minden olyan gyakorlatnál aminél ellenállással dolgozol, hogy a hasad mindig legyen feszes (has be, köldök behúzva és picit fel). A derekad legyen egyenes (akik lazák, gyakran abba a hibába esnek, hogy nem csak egyenesig feszítik a hátukat, hanem egészen homorítanak is),ellenőrizd tükörben!

Ha előjön a fájdalom próbálj izomlazító krémet használni, a hátadra feküdni, a hasadhoz húzni a két térded,vagy csak talpra húzott lábakkal feküdni jó pár percig. Sose felejtsd el a nyújtást az órák végén. Próbálj szimmetrikusan edzeni, ha edzel hasra, eddzél hátra is. Hason fekvésben a fájdalmat enyhítheted úgy,hogy egy kb. 3-4 cm vastagra hajtogatott törölközőt beteszel a hasad alá (arra a részre,amit Pilatesben energiaközpontnak hívnak), ez segít elsimítani a lordosist.

215. Ametiszt19 (válaszként erre: 213. - Telifánt)
2010. febr. 7. 18:25

Szió! A Pilates nagyon sokban hasonlít a gyógytornához, általában a mélyebben fekvő izmokat edzi és szép, rugalmas izomzatot épít. Az óra típusa nagyban függ a technikától (matrac, lasztis, karika, henger, reformer gép stb.) és a tanártól is. Nem lehet önmagában azt mondani,hogy neked jó vagy rossz lenne, vannak olyan gyakorlatok amik igen,vannak amik nem.

A környékeden nincsen olyan gyógytornász,aki segítene neked? Az elipszis tréner is jó, ha nem okoz panaszokat, hiszen nincs rázkódás, törzs csavarás, mégis folyamatos kardióedzés érhető el vele. Azt már unod? :)

Ha unod a tornát, tudsz gumiszalagot, kislabdát, nagy labdát venni, hogy színesítsd a tornát vele. Igazából az ilyen személyi edzéseknél a legjobb az lenne, ha valaki ott állna a sarkadban és segítene minden egyes feladat pontos végrehajtásában :)

214. ebelin24 (válaszként erre: 208. - Ametiszt19)
2010. febr. 7. 10:48

Nagyon köszi a gyors választ :)

Nem sugárzik ki sehova,csak egy ponton fáj.Inkább valami olyasmit érzek,bár nehéz elmagyarázni...szóval mintha összecsúsznék és nem bírom tartani magam...Inkább bele-beleszúr,de nem mondanám folyamatosnak.Leülni nagyon jóleső érzés,meg háton feküdni úgy,hogy a derekamat a talajhoz szorítom.Hason feküdni,állni rettentően fáj!Menni pedig ilyenkor csak bicebócán tudok!

Csakis alakformáló órákat tartok,ahol állásban,lépegetésben,ülésben és fekvésben végzünk erősítő gyakorlatokat súlyzóval,gumikötéllel,step lépcsővel.Nem konkrétan bizonyos gyakorlatok után fáj,egyszerűen edzés vagy sok járkálás után.

Az óráim egyáltalán nem ugrálósak és ezért a szóért igenis nagyon haragszom ( :DDDDDDDDD)!

Én is tanultam anatómiát,illetve aerobic elméleten is tanultuk hogy kell állni helyesen és tudom is hogy nem pont helyes ahogy én állok.Eleve van lordózisom.Gondolom ez is belejátszik a fájdalomba.

Közelebb jutottunk?Előre is köszi :)

213. telifánt (válaszként erre: 207. - Ametiszt19)
2010. febr. 7. 09:58

SZia!

Amiket leírtál azokat mind betartom. Naponta tornázok a gyógytornász által adott feladatokra (fekvő helyzetben van minden gyakorlatom. Van lábemelés, nyújtott láb oldalra elmozdítása, csípő emelés, láb hashoz húzása, hason fekve a vállak megemelése miközben a kezek a talajon vannak, majd úgy hogy a kezeket is megemeljük, és sok sok nyújtózkodás)illetve amikor kedvem van engedéllyel eliptikus trainerezek. Sokszor érzem viszont azt hogy iszonyatosan sok energiám van, és nem tudom levezetni. Ezért gondolkoztam másfajta mozgásformában is. Sokat szoktam sétálni kényelmes tempóban, de most hogy itt a hó (és én nem mehetek ki, mert abból tuti nem séta lenne) nem tudok elmenni sétálni. Az úszást most ajánlotta az orvos, azt mondta hogy leginkább hátúszást kellene csinálni, illetve egy egy hossz mell is engedélyezett.

Tüneteim csak néha néha vannak, az is inkább a lábzsibbadás miatt. De érdekes módon olyankor hogyha zsibbad a lábam picit megmozgatom a derekamat, és egyből elmúlik.

Mozogni nagyon szeretek (a túlsúlyom ellenére is). Pl mondjuk a pilátes torna hatásos a gerincnek? Igazából azt sem tudom hogy melyek azok a mozgások amelyek nem a gerincet terhelik, viszont erősítik az ott lévő izmokat.

2010. febr. 7. 09:50
Most megyek mamámékhoz (másikhoz :P) mert papám szerdán ünnepelte 80. szülinapját:) Addig jk legyetek :)
211. Ametiszt19 (válaszként erre: 210. - Puritan)
2010. febr. 7. 09:06
Szia :)) Mama tényleg olyan,mint egy rossz gyerek, hiába van annyi baja, hogy 10 embernek is elég lenne. Ez élteti :) Gyönyörű a kertje, otthon a virágai, ha megyek hozzá messziről látszik az erkélye, alig lehet rá kimenni,mert tele van lonccal, virággal, borostyánnal :)) És egyfolytában kézimunkázik télen, egy percig sem tud nyugodtan ülni :DD
210. puritan (válaszként erre: 204. - Ametiszt19)
2010. febr. 7. 08:59

Jahahajjjj bocsánat, tudom, hogy nem olyan vicces ez, de elképzelem Kati néni mamádat, ahogy fára mászik, nagyon szeretem az ilyen sohasem nyugvó kertészkedő idős embereket :)


Jó ez a topic nagyon, olvasgatom buzgón, köszönet érte.

2010. febr. 7. 08:54
Szia Ritus, ne bújkálj :) HOgy vagy?
208. Ametiszt19 (válaszként erre: 206. - Ebelin24)
2010. febr. 7. 08:47

Szia! Bernadett itt a rangidős, de látom ő most nincs gépközelben. Kisugárzik az alsó végtagodba a fájdalom, vagy csak egy ponton fáj?Bele-beleszúr, vagy sokáig meg is marad a fájdalom? Mire enyhül?

Milyen jellegű órákat tartasz? Melyek azok a gyakorlatok,aminél vagy ami után a fájdalom előjön? Ugrálós aerobicot tartsz(remélem nem haragszol meg a szóért :) ), kangoot vagy dance,köredzés, valamilyen szerrel, esetleg step,spinning órák(a spinningeseknek szokott keresztcsonti poblémájuk lenni ha rosszul ülnek a bicón) ?

Szerintem is ki kéne kérned orvos véleményét, addig meg próbálj rájönni,hogy esetleg mi az oka annak,hogy tünetmentes volt egy ideig, és mi hozhatta újra elő. A medencéd fontos beállítása, és a gerincet terhelő mozdulatok fontosak lehetnek, de edzőként szerintem ezeket magad is ismered. Írd le nekünk milyen órákat tartasz, mi volt új mostanában, hátha rá jövünk mi volt a bűnös :)

207. Ametiszt19 (válaszként erre: 205. - Telifánt)
2010. febr. 7. 08:38

Szia! Ilyenkor még a szigorú gyógytorna az, amit minden nap csinálnod kell. Semmilyen rázkódásos, ugrálós,emelgetős dolgot NE csinálj (aerobic, fitball, stb). Úszást is csak akkor mondanám,ha már régóta tünetmentes vagy. Kerülj minden csavaró-hajló muzdulatot, ne emelj! Hol műtöttek, ezeket nem mondták el Neked? Ugye rendszeresen tornázol? Ha tornázol és figyelsz a gerinced védelmére, akkor meg lehet előzni a műtéteket, kivéve ha durva tüneteket produkál(inkontinencia).

A műtét csak a tüneteket produkáló sérvet távolítja el, de ha Te nem úgy bánsz a gerinceddel ahogyan kéne, akkor az újra és újra elő fog jönni, függetlenül bármilyen műtéttől.Sőt, a műtétek után ha valaki nem tartja a tornát, sokkal valószínűbb egy újabb sérv, vagy a fájdalom visszatérte.


Ne ülj sokat, inkább feküdj, a gerinc akkor pihen a legjobban, ha "trilfexiós" helyzetben vagy. Ez azt jelenti, hogy háton fekve a térdünket és a csípőnket behajlítjuk,talpak az ágyon pihennek. ( [link] nyakunkat támasszuk ki hengerpárnával esetleg, ha kényelmetlen. Az ágyból se pattanj ki sose!! Lassan fordulj az oldaladra, és lustán,lassan a karjaiddal told fel magad ülésbe, egyenes törzzsel(visszafeküdni is így kell).

Úgy szervezd meg a háztartást, hogy a használati tárgyak, berendezések, asztallap, vasalódeszka, mosogató stb. magasabban legyenek, mint a lágyékod. Ne guggolj, inkább térdelj, ha szükséges.

Mesélj még, milyen gyakorlatokat csinálsz otthon, miért és mit szeretnél mozogni mellette? A legfontosabb most az lenne, hogy a tüneteid szűnjenek, és megmenekülj az újabb műtéttől.

2010. febr. 6. 22:28

Sziasztok!

Én is segítséget szeretnék kérni!

Aerobic oktatóként dolgozom immáron 8 éve,de az igazsághoz hozzátartozik hogy némi túlsúllyal rendelkezem.Már régebben is előfordult,hogy edzés után a keresztcsontom környékén vagy kicsit az alatt szúró fájdalmat éreztem és úgy éreztem mindjárt összecsuklom...Aztán ez mindig elmúlt...

De pont egy hete olyan szintű és folyamatos volt a fájdalom hogy nem tudtam felegyenesedni...Estére elmúlt...

Gondolkodom egy Emerin...Mit szóltok?Mi lehet ez?

Ugye nem sérv akar lenni?

2010. febr. 6. 21:55

Szia!

Nekem is lenne kérdésem. 2hónapja operáltak gerincsérvvel. 2 hete megint fáj a hátam, zsibbad a lábam. A doki ma azt mondta hogy nem szeretne újra műteni. Úszást és gyógytornát írt elő. Ezeken a mozgásformákon kívűl mit tudsz még ajánlani? ( A doki azt mondta olyat csinálhatok ami nem terheli a gerincet. De melyek ezek?)

Előre is köszönöm

2010. febr. 6. 10:50
Én is kérdezhetek? :D Mamám felhívott, hogy nem tudnék-e neki valami gerinctornát mondani. Nem sűrűn megyek hozzá amúgy, de nagyon szeretnék neki segíteni. Mama olyan,mint egy rossz gyerek, fára mászik, létráról esik le... Mindig van valami. Tavaly volt egy kompressziós törése TH 12-nél ha jól emlékszem, írtak fel neki fűzőt is, de mivel mastectomiája is volt sajnos, ezért csak speciálisat kaphatott, így mire készen lett, jóformán nem is hordta. Most az a problémája, hogy van egy csontkinövése a keresztcsonján,ami nagyon fáj neki, kap injekciót is. Elküldték röntgenre, de azt még nem néztem meg,ma szeretnék átmenni hozzá megnézni. Elvileg csontritkulása nincs, de azért nem tudom mennyire szabad mobilizálni egy ilyen gerincet. Szerinted Bernadett? Magnus gyakszik azok mehetnek gondolom,meg mindenféle izometriás,de rotációt, laterálfelxiót szerinted csináltassak vele? Ha jó idő van,szinte minden nap a kertjében van, hatalmas és gyönyörű,mindent egyedül csinál benne. Az orvos azt mondta neki, hogy "KAti néni tudja,mit csináljon a kertben? Üljön ki a végébe és nézze!"- na gondolhatod, hogy mamám majdnem infarktust kapott ott helyben. Mit javasolsz?
203. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 202. - Ametiszt19)
2010. febr. 6. 10:21
Még valami eszembe jutott. Nagyon klassz tehermentesítő zselés talpbetétek vannak, pl a Deichmanban vettem. Nem olcsó (2-3000 ft), de ha olyan cipőt hordasz, amibe belefér, talán érdemes megpróbálni. Kifejezetten futkosós munkára, pl. felszolgálóknak ajánlják.
2010. febr. 5. 23:49
Amúgy nekem is kényes a térdem Barbi, de én is szedek ezt-azt, próbálok sokat inni, és erősíteni rá, az mindig segít,csak meg kell találni a neked megfelelőt.Ahogy Bernadett is írta, ha egészséges izomzat fogja közre,akkor az sokat le tud venni a "teherből" így kevésbé fáj. Nem szoktam nagyon reklámozni semmit, de ha nem sétálsz,csak állsz egy helyben, akkor fontolóra veheted valamilyen speciálisabb cipő vásárlását. Az a baj ugyanis az egy helyben állással, hogy mindig ugyan az a porcfelület terelődik (nekem volt olyan profom suliban,akinek a napi több órás műtétek miatt mindkét térdében protézis volt :S). Várjuk a válaszod :)
2010. febr. 5. 23:45
Bernadett megelőzött :D
200. Ametiszt19 (válaszként erre: 198. - D345cbf72a)
2010. febr. 5. 23:44

Szia! Orvosnál voltál vele? Rég óta fáj? Korábban volt vele gond, vagy esetleg lúdtalpad van-e? Egy ponton, vagy az egész térd fáj? Duzzadt is?

Sportoltál korábban? Csak akkor fáj,amikor állsz? Bioglükozamint póbáltál már szedni? Iszol sok-sok vizet? Mozogsz mellé valamit, vagy "csak" az állmunka van. Egy helyben állsz? Milyen cipőben? :))

199. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 198. - D345cbf72a)
2010. febr. 5. 23:05
Sajnos ez nehéz ügy. Ametiszt leírt egy pár erősítő gyakorlatot kifejezett alsóvégtagra, érdemes picit visszaolvasnod. Csak néhány oldalt. Sajnos mást nem nagyon tudsz tenni, mint megerősíteni a körülötte levő izmokat. Esetleg megpróbálhatsz porcerősítőt szedni, inkább a recept nélkül kaphatóak közül, azok kevésbé bántják a gyomrot. De legalább 3 hónapig érdemes szedni. Esetleg nap közben, ha a ruha alatt elrejthető érdemes valami sporthoz való térdrögzítőt használni. Akár a Tescoban is kapsz. Úgy hívják, neoprén térdrögzítő vagy ilyesmi. Én is akartam venni, de pont nem volt. 1000 ft körül van 1 db.
2010. febr. 5. 21:25
Szióka! Én arra szeretnék rákérdezni, hogy ha a térd porcaival vannak gondjai valakinek, egy-egy hosszabb nap után, illetve hidegfrontkor feszülnek a térdei valakinek, nehéz járni egy kicsit, mit lehet tenni, hogy mihamarabb könnyítsen a helyzeten, mivel állómunka van minden nap, s fontos a láb emiatt, nehéz úgy dolgozni, ha feszül és recseg a térd....
197. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 195. - Ametiszt19)
2010. febr. 5. 20:37
úgy nem hiszem, de kinyitom az ablakot, gyere át fénypost :-)
196. Ametiszt19 (válaszként erre: 194. - 9ac093e955)
2010. febr. 5. 00:53
Dejó :))
195. Ametiszt19 (válaszként erre: 193. - Bf3f2dc3a8)
2010. febr. 5. 00:53
Neten keresztül is mér? :D
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook