Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! fórum

Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! (beszélgetős fórum)


164. 9ac093e955 (válaszként erre: 163. - Ametiszt19)
2010. febr. 2. 09:37

Oké.-)


Fiam hazaér időben remélem:-),szívesen segít nekem!

Majd beszámolók Neked!!!

Most megyek porszívózni,majd jövök!!

163. Ametiszt19 (válaszként erre: 162. - 9ac093e955)
2010. febr. 2. 09:34
Igen, bevallom megkukkantottam Őket, helyesek nagyon :DDD Ott a link, a hölgy megmutatja, hogy kell oldalazni stb. De szigorúan erős férfiak markában ér gyakorolni :D
162. 9ac093e955 (válaszként erre: 161. - Ametiszt19)
2010. febr. 2. 09:30

Szia:-))


Megígérem!!!!

Fiúk sokat jelentenek nekem,jók hozzám,természetesen nem szeretném,ha miattam idegeskednének!

Biztosan láttad az adatlapomon Őket:-DD

161. Ametiszt19 (válaszként erre: 160. - 9ac093e955)
2010. febr. 2. 09:20

Jó reggelt Ritus!

Azért kérdeztem a segítséget,mert akkor mondok álló feladatot is, de szigorúan csak a "fiúk" jelenlétében engedélyezem :DD Nem szeretném, hogy bajod essék. Ugye megígéred? :)


[link]

160. 9ac093e955 (válaszként erre: 157. - Ametiszt19)
2010. febr. 2. 09:08

Szia:-))


Köszönöm kedves szavaid!


Általában egyedül tornázom,persza ha itthon vannak a Fiúk,főleg a Fiam (nagy sportember),akkor együtt szoktunk bohóckodni:-))

Köszönöm a linket megnézem:-)


Olyan aranyos vagytok!!!

159. Ametiszt19 (válaszként erre: 158. - Bf3f2dc3a8)
2010. febr. 1. 23:38
Hát, sajna csak bólogatni tudok egyetértésem jeléül. De azért reménykedem :)
158. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 152. - Ametiszt19)
2010. febr. 1. 21:50

Igen, itt is van pl. a Széchenyiben. Egy csoporttársam dolgozott ott. Én is gondolkodtam benne, de nem kisgyerekeseknek való. A munkaidő hosszú, és bizonytalan a befejezés. És a társaságot sem dicsérte agyon :-)

Az a baj, hogy a jobb helyekre szinte születni kell. Itt a kerületben is van egy magánkézben lévő szakrendelő, ami TB alapon működik. Kulturált, tiszta, bejelentkezős, nem kell órákig várni, de protkó nélkül esélytelen. Ez az időszak amúgy sem kedvez, mindenhol létszámstop van.

157. Ametiszt19 (válaszként erre: 155. - 9ac093e955)
2010. febr. 1. 20:44

Ritus,akkor engedd,hogy gratuláljak :) Amúgy teljesen értettem minden szavad! Az nagyon jó,ha tudsz sétálni is. Annál jobb nincs! :)


Láb erősítésre ennek a lánynak youtube-on vannak fenn jó és egyszerű gyakorlatai, bármelyiket kipróbálhatod szerintem. Például ezt, ha a "bicajozáshoz" éppen fáradt vagy. Háton fekvésben térdhajlatod alá kispárnát hajtogatsz, és innen nyújtod a térded majd leengeded. Itt a videó linkje(találsz még oldalt hasonlókat):

[link]

Szoktál valamilyen szert használni tornához? (Kislasztit?) Van aki segít néha tornázni?

2010. febr. 1. 17:41
Igazán nincs mit, ez a legkevesebb! :)
2010. febr. 1. 17:41

Sziasztok:-)


Köszönöm a segítséget!

Shub-ok nem kerülnek el,ez így igaz!

Megpróbálom leírni,mit bohóckodom itthon:-))


Hanyatt fekvés,kezem mellettem.Két láb felemelés egyenesen derékszögben,majd nyít-zár. Ezt oldal fekve is egyik,másik oldal.

Pl.ha bal oldal,akkor bal kezemre támaszkodom,könyökömet behajlítva,jobb kéz testem előtt támaszkodva. Igy emelem a jobb lábamat,ameddig bírom. Fekve biciklizem, ott van a bibi a jobb lábammal,ami gyengébb!

Mikor már érzem,hogy jajjj,abbahagyom. Teljesen változó mikor mennyit bírok,van amikor csak 20:-(,van amikor 40..

Állófeladatokat nem tudok!

Egyensúlyom olyan,hogy minden esetben eddig hála tudtam korrigálni.

Volt olyan eset,hogy majdnem elestem,de sikerült korrigálni.

Semmiféle segédeszközt nem használok.

Teljesen ellátom magam,háztartást,egyedül sétálok,

ami rossz,hogy már nem dolgozhatom:-((persze tudom az én érdekem!

Nyugodtan kérdezzetek!


Remélem érthetően írtam?

154. Ametiszt19 (válaszként erre: 153. - Mothertiger)
2010. febr. 1. 17:38
Köszönöm,nagyon jól esik :)))
2010. febr. 1. 17:36
Akkor én is drukkolok neked, hogy összejöjjön, amit szeretnél!
152. Ametiszt19 (válaszként erre: 151. - Mothertiger)
2010. febr. 1. 17:34
Igen most pl. Pardára keresnek embert, vannak azért állásajánlatok,csak mind messze tőlem. Ami még tűréshatáron belül van,arra mind jelentkeztem is. Sajna, egyedül más városban nem élnék meg egy ilyen fizetésből, ezért lenne fontos (az elején főleg) valami közelebbit találnom. Itt nálunk is csináltak egy élményfürdőt és a kórházat is bővíteni akarták,van a közelben egy rehab intézmény, úgy gondoltam nem lesz gond az elhelyezkedéssel. De mikor végeztem, sajna egyik helyre sem kellett ember. Ha innen sem kapok pozitív választ, akkor valamerre mennem kell. Csak a páromnak is itt van relatíve jó állása és hát Őt sem akarnám itt hagyni. Szóval most szurkolok ezen a helyen :)
2010. febr. 1. 17:26

Fürdőkbe is keresnek gyógytornászokat, nem? Nálunk a szomszéd városban van erre lehetőség.

Csak oda nem járok, mert millióan vannak. :(

150. Ametiszt19 (válaszként erre: 144. - 9ac093e955)
2010. febr. 1. 17:26

Szia Ritus! Bernadett már válaszolt Neked, én csak hozzáfűznék ezt-azt. Fontos, hogy ahelyett hogy lefárasztod magad, inkább napi többször tornázz keveset. Próbáld megtartani a szimmetriát a két oldalad között, erre jók az olyan gyakorlatok, amikor például összekulcsolod magad előtt a két kezed, és köröket, nyolcasokat írsz a levegőbe. Járáshoz használsz valamilyen segédeszközt? Mesélj a saját tornádról,érdekelne miket csinálsz, mi az ami könnyebben megy és mi az ami nehezebben.Te milyen gyakszikat csinálsz a lábad erősítéséhez, hány darabot bírsz belőle?

Az egyensúlyod milyen? Mesélj még magadról :)

149. Ametiszt19 (válaszként erre: 146. - Bf3f2dc3a8)
2010. febr. 1. 17:19

Hát nem vagyok budapesti, de sok évfolyamtársamnak ott is meggyűlt a baja a munkakereséssel. A legtöbb helyen létszámstop van, ahol meg véletlen nincs, oda csak és kizárólag protekcióval vesznek fel. Volt, ahonnan meg azért utasítottak vissza, mert nagyon sok jelentkező volt. Jelenleg egy közeli rehab intézménytől várom a választ, ott még van remény :)) szurkolj :D Szerencsére az ottaniak nagyon jó fejek, voltam náluk gyakorlaton.

Ami az ambuláns kezelést illeti,abban egyet értünk, én is több értelmét látom, és persze több a sikerélmény is, jó látni, ahogy az emberek eldobják a mankót :)

148. Ametiszt19 (válaszként erre: 145. - Mothertiger)
2010. febr. 1. 17:14
Szívesen! Majd ,lehet én is beszerzek egy ilyet ha lesz rá keret és akkor bohóckodhatunk együtt rajta :D Amúgy elég jó erősítő és koordináció fejlesztő is, ahogyan elnézetem :))
147. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 144. - 9ac093e955)
2010. febr. 1. 15:37

Csak érintőlegesen tudok segíteni. Nem az én területem, és már jó ideje nem is dolgozom gyógytornászként, így csak olyasmit akarok mondani, ami tuti nem hülyeség, és amivel tuti nem ártok. Találtam egy oldalt, amit lehet, hogy te is ismersz. Egész jól összeszedett gyakorlatokat tartalmaz. Persze mindig figyelembe kell venni az aktuális állapotodat a terhelés szempontjából. Hiszen az enyhe lefolyás ellenére gondolom a shub-ok téged sem kerülnek el. Gondolom nem mondok újat vele, hogy minden nap tornáznod kell. De mindent szigorúan fájdalom határig. Ez mindenkire vonatkozik. A fájdalom nem jó. Tilos erőltetni. Persze más, ha egy erős terheléstől érzi úgy az ember, hogy anyám de fáj az izmom, izomláz stb. De minden más fájdalom provokálása TILOS!

És a link, amin böngészhetsz.

[link]

146. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 135. - Ametiszt19)
2010. febr. 1. 14:33

Nekem egyértelműen a traumatológia volt, azon belül szinte minden. Amputációktól a gerincsérülésekig stb. De persze sokszor volt sportsérülés, illetve néhány reumatológiai, neurológiai betegem, bár ez utóbbiból elég kevés, és inkább gyerekek, még a főiskola alatt. És leginkább az ambuláns területek érdekeltek, amikor kicsit több teendő volt, mint az ágyban vegyen 2 nagy levegőt, és emelje meg 2x a lábát. Szeretem a kihívásokat:-). Talán ezért is választottam a traumatológiát. Ha kitartóbb vagyok, traumás sebész szerettem volna lenni. De közölték, hogy oda csajt nem engednek, mert akkora erő kell. Pedig én nagyon erős vagyok ám :-).

Mcenziet megtanulhatod, újabb papír, amire mondhatod, hogy értesz hozzá.

A nagyobb rehab intézetekben nincs hely? Már ha pösti vagy :-). ORFI, OORI, érdemes felhívni a kerületi szakrendelőket. Ha még nincs gyereked, nem gond a délutáni munka sem talán. És ha sikerül olyan helyet találnod, ahol kevés gyógytornász van, az a tuti :-. (már elnézést, de megúszod a sok rosszindulatú, savanyúuborka nőcit egy kupacban, akiknek csak akkor lehetsz elég jó, ha hasonlóan besavanyodott vagy és rém merev :-). Persze vannak kivételek, volt olyan hely, ahol halál laza középfiatal(45-60) csajokkal dolgoztam, igaz, csak hárman voltunk). Először nekem is szerződéses helyem volt, és pár hónap múlva kaptam státuszt.

145. mothertiger (válaszként erre: 143. - Ametiszt19)
2010. febr. 1. 13:52

Ez a pali egy kicsit úgy mozog, mint egy krumplibogár... :DDD

Úgy tűnik, hogy be kell szereznem ilyen szivacsot. :)

Köszönöm a segítségedet!

2010. febr. 1. 12:46

Sziasztok!


Nekem szklerózis multiplexem van 12 éve.

Jobb lábamat támadta meg a betegség,ami sokkal gyengébb,illetve mostmár a kezeim is,főleg a jobb.

Amúgy jól viselem a betegséget,lassú lefolyású,de örülnék,ha kaphatnék jó tanácsot tornára,hogy erősítsem a lábaim.

Saját magamnak készítettem tornát,amit naponta végzek,de szakember tanácsára kiváncsi lennék!

Köszönöm:-)

2010. febr. 1. 12:39

Izompólya lazításra találtam egy jó kis videót Neked. Ezt nézd meg :)

[link]

142. Ametiszt19 (válaszként erre: 141. - Mothertiger)
2010. febr. 1. 12:24
Sajna ilyenem nincs, nem is használtam még ilyet. De gyakszikat láttam vele már, ha youtubera beírod hogy "foam roller exercises", akkor kiad sokat :)
141. mothertiger (válaszként erre: 140. - Ametiszt19)
2010. febr. 1. 12:17
Igen, azt hiszem ilyenre. :)
2010. febr. 1. 12:12
[link] Ilyen szivacsra gondolsz?
2010. febr. 1. 12:11

[link]


Ez is tök egyszerű. Ehhez is használhatsz súlyt, szalagot. Ha nyújtva megtartod, úgy,hogy a lábfejed visszafeszíted (pipálva) és sarokkal nyújtózol közben még nehezebb. Figyelj a derekadra(ülj szép egyenes háttal) és a levegővételre itt is.

2010. febr. 1. 12:09
[link] Ehhez tudsz felvenni bokasúlyt, megtartani a levegőben :)Emeléskor fújd ki a levegőt, az sokat segít!
137. Ametiszt19 (válaszként erre: 136. - Mothertiger)
2010. febr. 1. 11:55

SZióka! A statikus a dinamikus "ellentéte". A dinamikus ugye amikor fel-le emelgeted(lásd aerobic). A statikus az, amikor meg kell tartani egy adott helyzetet mozgás nélkül(mint a jóga). Ez igazából annyit tesz, hogy fel kell venni azt a helyzetet, amikor az izom a lehető legjobban dolgozik(írtam párat :D), és azt tartani (szalag ellenállásával szemben, vagy lábsúllyal). A falhoz támaszkodós gyakszi is ilyen,amit írtam korábban. De ha állásban az egyik lábad hajlítva a hasadhoz húzod, a másikat nyújtva, vagy enyhén hajlított térddel megtartod (ameddig csak bírod :D ), már az is egy jó feladat. A statikus gyaksziknál nagy hiba szokott lenni,hogy az emberek elfelejtenek levegőt venni,amolyan gyöngyhalászos stílusban :D Erre ügyelj! A légzés maradjon egyenletes. Keresek neked videókat.

A habszivacsot nem nagyon ismerem, az milyen? :)

2010. febr. 1. 10:21

Nos, itt vagyok a kérdéssel!


Mit takar a statikus terhelés (gumiszalaggal, és lábsúllyal)?

Ezeket kaptam feladatnak, meg az izompólya fellazítást habszivacs hengerrel. Milyen gyakorlatokat végezzek a lábsúllyal, a szalaggal és a szivaccsal? :)

135. Ametiszt19 (válaszként erre: 132. - Bf3f2dc3a8)
2010. jan. 31. 18:17
Nem is tudom. Neuro, reuma, ortop, mozgászervi rehabok a favoritok :) Aztán szívesen csinálnék mellé Terrié, taping, Mcenzie, Schroth tréningeket, tanulnék tanulnék sokat-sokat :) Szeretem a vállas-térdes betegeket, kedvelem az időseket, hemiseket, már ha nem haragszanak,hogy így emlegetem Őket :) Van a családban egy SM-es, és őt bizony nagyon nehezen "viseli" a család, őket amúgy én is, akikkel találkoztam, fú...hát hozzájuk temérdek türelem kell. Traumával sincsen bajom, csak úgy látom,oda még tanulnom kéne egy s mást,hogy igazán a betegek javát szolgáljam. Te milyen területen dolgoztál? :) Mi volt a kedvenced?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook