Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! fórum

Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! (beszélgetős fórum)


74. Ametiszt19 (válaszként erre: 69. - Ericca)
2010. jan. 18. 18:13
Szia Ericca! A barátnődnek mindnképpen el kéne mennie egy ortopédiai szakrendelésre. Azt, hogy pontosan mi baja, ebből a leírásból nem tudom megállapítani,ha pontosabban le tudnád írni talán tudnék segíteni. Mióta vannak ezek a problémái? Van-e lúdtalpa? Mozgásra, nyugalomban fájnak-e a térdei? Duzzadtak is? Mit értesz az alatt,hogy nem tudja "befelé" hajlítani? Guggolni tud?
73. Ametiszt19 (válaszként erre: 68. - Claudya07)
2010. jan. 18. 18:09
Szia! Én tavaly végeztem Pécsett az Egészségtudományi Karon, gyógytornász szakon. Melyik intézménybe szeretnél jelentkezni? Sok függ ugyanis ettől. Én még főiskolai képzésben részesültem,de most a bolognai rendszer miatt sokban módosult a rendszer. Vannak könyvek,amik igen drágák (anatómia atlasz például), de többségüket az egyetemi könyvtárból kölcsönözni is lehet. A vizsgák nehézsége nagyban függ az intézménytől, az oktatóktól, a tárgytól,és persze attól,hogy mennyire vagy felkészült :) Ha van kérdésed szívesen írok még a szakról!
2010. jan. 9. 19:13
HAHÓÓÓ! A topic-indító lelépett!!!!!!!
2010. jan. 9. 15:32

Szia!

Pályakezdő gyógytornász vagyok. Jelenleg gyermekek mozgásfejlesztésével foglalkozom. Jár most hozzám egy 7 hónapos kislány ( corpus callosum agenesia,Dandy Walking sy.) , akinek a korai fejlesztését kellene megoldanom.A tanácsodat szeretném kérni, mivel még nem találkoztam ilyen diagnózissal a gyakorlatban.Hátáról a hasára fordul már, visszafelé még nem. Oldalra is csak félig tud fordulni. Esetleg lenne valami javaslatod, tanácsod?

Válaszodat előre is nagyon köszönöm!

Orsi

2010. jan. 7. 19:18
Sajnos a topic indítója már nem tagja a portálnak, most néztem! :(((
69. ericca
2010. jan. 7. 14:20
Szia!A barátnőmnek nagyon de nagyon befelé álnaka térdei ugy néz ki mintha csámpás lenne és akármit csinál nemtudja befelé hajlitani!az ö nevében szeretnék szivességet kérni legyetek szivesek,,oros vagy orotpédia?vagy torna?kezd depresszios lenni már és azt szeretné ha nyárra egy kicsit látványosabban janulna a lába nem mer felvetti egy rövid nadrágot sem!köszömöm elöre is a barátnőm nevébe!kérlek válaszoljatok!szijasztok!
2010. jan. 6. 21:18

Szia!

Én gyógytornásznak szeretnék tanulni, idén felvételizek. Meg szeretném kérdezni, hogy egy munkanapod milyen? Miket csinálsz? Az egyetem nagyon nehéz volt? Nagyon sok a drága könyv? Nehezek a vizsgák??

Válaszod előre is köszönöm!

2009. dec. 11. 08:47

Szia!

Hosszú, tartós betegség (tüdő) után, azaz még tart, csak javulgat, hogyan kezdhetem el újraépíteni magam? Főként az izomzatom, s nyilván az erőmlétem, állóképességem érdekelne, de persze a légzőgyakorlatok is, de azok még nehezen mennek. Mennyi esély van az izmok teljes regenerálódására? Jó 1 évet csak ágyban, fekve magatehetetlenül töltöttem és az oxigénhiánytól teljesen leépültek az izmaim, csonttá fogytam. Már sikerült 7-8 kg híznom, de nem szeretnék hájat növeszteni, ha már eddig sem volt ....hisz mozogni még mindig nehézkes (oxigénpalackkal élek). Előre is köszönöm a válaszod!

2009. nov. 29. 14:01

Hú de nagyon régen írtak ide,talán még kapok választ a kérdésemre.

Juliusban volt hasfali rekonstrukcióm,de enmtudtak hálót betenni.Fogyóztam és még fogyóznom is kell,de stagnáltam a minusz 10 kgnál.

Úgy érzem csak diétával nemtudok már többet leadni.Mozgásom a séta.Tudnál vmit ajánlani amivel hasfalam nem erőltetem meg ugyan akkor hatásos lenne?

2009. máj. 31. 13:30

Sziasztok!

Nekem a nyakam fáj de nagyon, illetve a lapockám, és most már szédülök is egyre jobban..

Minden nap csinálok fejkörzéseket, tornázom, de semmi javulást.. Tud valaki vmi tanácsot adni, hogy mit csináljak? Még csak 24 éves vagyok, és már ilyen problémákkal küszködök.. Kérlek adjatok tanácsot!!!! Köszönöm!

2009. máj. 31. 12:11
Idős beteg embereket emelgetek,egy ideje nagyon fáj a ball karom.Annyira hogy alig tudok a szekrénybe pl,benyúlni.
2009. máj. 25. 14:50

Szia,

31 éves jó izomzattal rendelkező férfi ember vagyok, de kb 2 hónapja achilles szakadásom volt. Túl vagyok a gipsz hordás nehézségein. Javasoltak gyógytornászt. Amint időm engedi elmegyek, de addig is tudna valaki javasolni vmilyen mozgás formát. Köszönöm

62. RekaTF
2009. ápr. 30. 21:23

Vállalkozó kedvű gyógytornászt/gyógytornász hallgatót keresek segítőnek szakdolgozatomhoz! Alapötletem: -összehasonlítani olyan gyerekeket (2.3.oszályosokat)akik sportiskolába és sima általános iskolába járnak

-felméri az esetleges testtartási problémákat, amelyeket az iskolapadba való beszoktatás, a nehéz iskolatáska stb.. okoznak (főleg ehhez kéne a segítség!)

-megvizsgálni van-e különbség a sportoló és nem sportoló gyerekek között

Minden osztálynál 1-1alkalomról lenne szó,kb.15-15gyerekkel.

Ha van egy kis időtök- nem most- kérlek jelentkezzetek emailen a tothreka89@gmail.com címen!

Bízom a jóindulatotokban, érdeklődésetekben!

Üdvözlettel :egy másodéves Tf -humánkineziológia szakos hallgató

61. Nőci1
2009. márc. 14. 20:24
Szia: állandóan fáj a derekam a gerincem, naponta szedem a csillapítókat.Sajnos megszoktam a már a legtöbbet,meszesedés van minden csigolyámon,és sajermanban szenvedek,nem tom hogy kell leírni bocsi!!Nagyon fáj és már reggel úgy ébredek,hogy fáj.Este ugy fekszem,fáj.Van megoldás?
60. edi821
2009. márc. 14. 20:06
a csipőm tájékán érzek kisebb fájdalmat,már nem egyszer voltam dokinál, aki azt mondta, be van gyulladva, krémet kaptam. de nem múlik el, ha sokat ülök (ülőmunkás vagyok) sajnos újra jelentkezik. tudom, úszni kéne menni, de érdekelne, milyen lakásban végezhető gyakorlatot vmint bmi mást ajánlanál. előre is köszönöm!
59. welter
2009. márc. 3. 10:02

Üdvözlök Mindenkit!


1 hete combnyaktörést szenvedett idős hölgyhöz keresek gyógytornászt, aki házhoz tudna jönni, illetve a kórházba be tudna menni. 2. kerületről lenne szó. Elsősorban férfi gyógytornászt keresünk, esetleg jó erőben lévő hölgyet.

Köszönöm, ha valaki tud ajánlani valakit.

noramarvanyi@gmail.com, 06-70-453-2408


Köszönettel:


M.Nóra

2009. febr. 28. 19:17

Sziasztok

feleségem 2 hónapja szült

most fáj a dereka és a háta

milt lehetne neki ajánlani?

köszi

2009. febr. 15. 16:49
sürgősen gyógytornászt keresek a férjemnek aki házhoz is jönne,
2009. febr. 8. 12:13

Sziasztok!

Egész nap autóban ülök és észre vettem,hogy kezdek görbe lenni.Tudnál valamilyen tornát ajánlani amit i

itthon este elvégzek?

Köszi

2009. febr. 8. 01:31

sziasztok!

lehet h nem fogok választ kapni a határidőig de gondban vagyok :( nekem sincs sem gerincferdülésem, sem más problémám, csak azzal, hogy nem tudok dönteni h milyen szakra menjek. egyértelműen az egészségügyben szeretnék dolgozni, a gyógytornász, ápoló és a védőnő szakok jönnek szóba. csak az a baj, h mindhárom nagyon érdekel... tavalyig az ápoló és gyógytornász képzésre együtt kellett jelentkezni de idén különvált a kettő, szóval február 15-ig, a jelentkezési határidőig döntenem kell. tudnátok mesélni nekem egy kicsit arról, hogy milyen gyógytornásznak lenni?

köszönöm előre is!

54. mollyka01 (válaszként erre: 48. - Futónyanya)
2008. nov. 16. 16:41

Szia!

A gipsz ideje alatt csak annyit tudsz tenni hogy minél többet használod a lábújjaidat a térded,és minél több olyan mozdulatot kell csinálni ami gipsz alatti izmokat mozgatja!

53. mollyka01 (válaszként erre: 45. - Deby)
2008. nov. 16. 16:39

szia!Sajnos fogalmam sincs.

Én a helyedben elmennék egy magán gy.tornászhoz ahol megtudod tanulni a gyakorlatokat,és utána otthon is tudod majd őket végezni!

52. mollyka01 (válaszként erre: 49. - GYT hallgató)
2008. nov. 16. 16:38

Szia!

én erre mindenképpen v.milyen spec.masszázst alkalmaznék vagy próbálkozz még esetleg a tangentorral!

51. mollyka01 (válaszként erre: 50. - Fairytale)
2008. nov. 16. 16:36

szia!én is gyógytornász vagyok,szívesen válaszolok a kérdéseidre!Sajnos az orvos receptre nem tud nektek gyógytornászt felírni,csak magát a kórházban végzett gyógytornát ami ált.-ban 10 alkalmas szokott lenni!

én azt javasolnám,hogy keressetek egy olyan gy.tornászt aki szívesen házhoz megy mert létezik ilyen!Az árak nagyon változóak,Pesten elég deága,vidéken picit olcsóbb!

2008. okt. 31. 18:04

Segítséget szeretnék kérni. Édesapám 70 éves, és egy jó ideje már romlik a mozgása. Sőt, ma már ott tart, hogy alig bír menni. Sokszor kivizsgálták, túl sokat nem tudtak mondani neki az orvosok, csak azt, mozogjon. Most már látszik, ez magától nem megy, és mi sem tudjuk szakszerűen mozgatni. Elvinni gyógytornászhoz nem tudjuk, kocsink nincs, ő már képtelen menni az utcán, a taxi nagyon drága a családnak. Kérédsem, van olyan, hogy orvos receptre felír gyógytornát és gyógytornászt, ráadásul olyat, aki házhoz is jönne? Ha ilyen van, azt hogyan kell elintézni? És ha nincs, mennyibe kerül a gyógytornász?


Nagyon köszönöm előre is válaszát!

2008. okt. 20. 13:11

Üdvözöllek!


Másfél hónapja túl vagyok egy műtéten, mely miatt több intramuscularis injectiot is kaptam. Ennek hatására a Gluteusomban a szúrásoknak megfelelően egy nagyobb izomgörcs keletkezett. Fájdalmas, nyomásérzékeny volt, de krém és vizesruha használata után megszűnt. Milyen módszerrel tudnám hatékonyan oldani a görcsöt? Mert az eddig nem sikerült, behúzódott, nem tudom kiemelni se. Ismerem a masszázst és a lágyrészmobilizációt. Előre is köszönöm a segítséged és válaszod!


Egy harmadéves gyógytornász hallgató.

2008. okt. 19. 16:49

Szia!


33 éves vagyok, kosárlabdázás közben részleges Achilles-ín szakadást szereztem, megműtötték, túl vagyok a 4 hét fekvőgipszen. Most 4 hétig járpgipszben vagyok, de nagyon szeretnék minél hamarabb újra futni. Kérdésem, hogy lehet-e "előedzeni", valamit mozogni a járógipsz idején, és hogy jót tesz-e ha sokat megyek vele, vagy jobbat, ha kímélem. Fájni mérsékelten fáj, de ha erősíti, hogy sokat használom, akkor inkább megteszem.

köszi a választ.

47. katkar
2008. okt. 10. 23:23

Szia!

combcsont töréssel hoznám haza anyukámat, de ennél bonyolultabb a dolog, ha lehetne telefonon beszélni, jihhha@freemail.hu ra irj. előre is köszönöm! sürgős!

2008. okt. 9. 08:22
53 éves vagyok, hónapok óta fájdalmas az ülés és a csípőim is fájnak. Az MR sacrum acutum-ot állapított meg, azaz a keresztcsont hátra nagy ívben el van görbülve. Kérdésem: létezik-e a problémámra speciális gyógytorna? Jelenleg általános gerinc gyógytornára járok, ami nem rossz, de úgy érzem, kifejezetten a keresztcsontra több gyakorlat lenne szükségem. Egyáltalán létezik ilyen?
45. Deby
2008. szept. 16. 15:32

Szia!


27 évesen két gerincműtéten vagyok túl. Csigolyacsúszás miatt csavarokkal rögzítették. Sajnos még így is folyamatosan vannak fájdalmaim, ezért szeretnék otthon tornázni. Azt szeretném megkérdezni, hogy hol kaphatok fit-ball-lal végezhető gyógy (gerinc)tornát CD-s vagy DVD-s megoldásban.

Előre is nagyon köszönöm a választ!

Üdv: Deby

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook