Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! fórum

Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
284. Dovanda
2010. máj. 16. 15:05
December 13 volt egy balesetem , ahol morzsalékosra tört a bokám,3 műtétem volt az utolsó március 22.én . Normális dolog,hogy még mindig nem bírja el a teljes súlyomat?
283. klára51 (válaszként erre: 280. - Bf3f2dc3a8)
2010. máj. 16. 15:03

Köszönöm szépen na már most ha jól értem akkor gyakorlatilag sok sok séta(ami meg is van és meg is volt eddig is),már ha az idő engedi,de nem lassú sétára gondolsz?

Bocs hogy ennyit kérdezem de nem ismerem leírnád ezt pontosan?

282. klára51 (válaszként erre: 279. - Ametiszt19)
2010. máj. 16. 15:00
Háziorvosom sajnos elég felületes már 20 éve hozzájárok,nemtudok váltani mert másik doki aki szimpibb és emberibb nemtud átvenni sok már a betege.
2010. máj. 16. 14:25

Sziasztok!

Nekem igazából az lenne a kérdésem hogy hasfali sérvvel kihordható e mégy egy babóca?

280. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 278. - Klára51)
2010. máj. 16. 11:20
Nekem hirtelen a sétálós tornák jutottak eszembe. Aminek elsősorban Leslie Sanson a művelője. Legalábbis akit én szeretek. Különböző hosszúságú, intenzitású gyaloglós órák. Megemeli a pulzust, de nem az egekbe, és a sok sok magas térdemeléssel gyaloglásészrevétlenül erősíti a csípőhajlító és a törzs izmait, elsősorban azzal, hogy a mozgás közben stabilizálnia kell. De nem kell gravitációval szemben dolgozniuk, mint pl. a fekve végzett gyakorlatoknál. Kíméli az alsóvégtag ízületeit. Anyukámnak is ezeket ajánlottam, ő szereti. Szintén sok hasi műtétje volt, és fáj a térde.
2010. máj. 15. 21:38
Szia Klára! Nehéz lenne így leletek nélkül látatlanban tanácsot adni,de várjuk meg Bernadett mit javasol Neked. Általában a pulzus kontrollálása szokott segíteni, de nem biztos, hogy a te belgyógyászati állapotod engedné, hogy odáig felvidd a pulzusod. Háziorvosodtól nem tudsz tanácsot kérni?
2010. máj. 14. 20:47

Kérdezném a gyógytornászt mit tanácsol nekem?

Nagyon vékony a hasfalam a sok hasi műtét miatta,ezért utobbi hasfalisérv műtétemnél hálot sem tudtak betenni.Diétával 10 kiló lement de már régóta stagnálok.

Fogynom kéne még egy tízest,de nem merek semmilyen tornát végezni mit tanácsolsz?

277. Ametiszt19 (válaszként erre: 276. - Bf3f2dc3a8)
2010. máj. 14. 18:04
Szió! Igen, dolgozom, és nagyon jó itt! Imádom :) A helyet, a gárdát, a betegeket, mindent :) Veled mizújs?
276. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 275. - Ametiszt19)
2010. máj. 7. 10:15
Tetszik má' dógozni' kisnaccsád? :-) Milyen?
2010. máj. 6. 23:38
Szurkolunk! Én is emelt bioszt csináltam :) Hajráááá!
274. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 272. - LaPanteraRosa)
2010. máj. 5. 09:15
Szurkolunk:-). Én belgyógyászatból felvételiztem. Illetve mindenféle szakmai tárgyból. És közel se voltam ilyen lelkes :-)
273. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 271. - Ametiszt19)
2010. máj. 5. 09:14

Persze volt a többi évben is, de a 4. teljesen gyakorlat volt.

Én szerettem a gyerekosztályokat, de annyi rémséget láttam, hogy azt gondoltam, amíg nincs gyerekem, nem dolgoznék ott, mert annyit agyalnék a terhesség alatt, hogy mennyi minden baja lehet, hogy totál kiborulnék.

2010. máj. 4. 21:00

Jaj, már alig várom:)

Teljesen belelkesültem:)

De drukkoljatok mert addig még le is kell érettségiznem:) Főleg jövő szerdán, akkor lesz a biosz(emelt):)

271. Ametiszt19 (válaszként erre: 270. - Bf3f2dc3a8)
2010. máj. 4. 20:51
Ez már tök máshogyan van :) Már nálunk is, de akik most járnak, nekik hét közben is van gyakszijuk. Nekem pont a gyerekgyógy volt a "mumusom". De van aki nagyon szereti. Ha gyerekekkel akarsz foglalkozni nem árt megcsinálni majd a Dévényt. (Na mondjuk azt megtanulnám... :P)
270. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 269. - LaPanteraRosa)
2010. máj. 4. 14:12
:-). Igaz, mindent nagyon átalakítottak azóta, de mi még a teljes 4. évfolyamot gyakorlatokon töltöttük különböző kórházakban, sok területen. Ott megtapasztalod, melyik tetszik, milyen kórház, milyen terület stb.
2010. máj. 3. 18:08
Dejó:) Ennek örülök. Akkor remélem ősztől én is gyógytornász-növendék leszek:) Köszönöm!:)
2010. ápr. 30. 17:42
Sziasztok! Lenne egy kérdésem gyógytornászhoz. Két hónapja beiratkoztam konditerembe. Célom a karok és a hátam megerősítése és alakformálás volt. Az edzők összeállítottak nekem egy programot. Az elején figyeltek, igazítottak. Sajnos minden tornázós nap után görcsöl a vállam, nyakam, ettől sokszor a fejem is megfájdul. Emiatt teljesen elment a kedvem az egésztől. Eddig fittness dvd-kre tornáztam itthon, azokat hatásosabbnak is tartom ma már. Érdemes tovább próbálkozni a konditeremmel, vagy lehet, hogy ez tényleg nem az én sportom?
2010. ápr. 30. 17:06
Harkány!!!
266. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 265. - Ametiszt19)
2010. ápr. 28. 12:56
Szuper!!. Ügyi vagy. Hová?
2010. ápr. 28. 12:41
Bernadett! Sikerül állást szereznem. :)
2010. ápr. 1. 17:09
Szivesen :-)
263. edinaDB (válaszként erre: 262. - Bf3f2dc3a8)
2010. ápr. 1. 11:00
Rendben, köszi szépen a tanácsokat! Sokat segítettél:)
2010. ápr. 1. 10:15
Erre nem igazán vannak módszerek. Esetleg a logika. Játszhattok kacsásat. Kifelé fordított lábakkal totyogás, vagy mint a balettosok, kifelé forgatott lábfejjel térdhajlítás.De ha te magad kipróbálod a gyakorlatot, és álló helyzetben megpróbálod úgy felemelni az egyik lábadat, mintha törökülésben ülnél, érezni fogod, hogy ennél erőteljesebb kifelé forgató mozgás nincs. Ez ugyan passzív mozgás, ha ül, de ez a kifelé forgató mozgás elég piciahhoz, hogy komolyan edzeni lehessen. Esetleg terhelés nélkül kifelé forgatás, akkor érezni lehet a farizmok munkáját, de ezt nem olyan egyszerű edzeni, mint az egyéb farizomerősítő gyakorlatokkal. Nem gondolom, hogy ilyen esetben túl sok haszna lenne pl. passzívan nekiállni gyömöszölni szegényt, vagy manuálisan forgatni a lábát.De ha ez megnyugtat, megkérdezhetsz ismerős gyógytornászt, aki látja is, meg is tudja tapizni, hogy van-e esetleg olyan izomerő túlsúly vagy letapadás, ami elhúzhatja az ízületet befelé, de nem valószínű.
261. edinaDB (válaszként erre: 260. - Bf3f2dc3a8)
2010. márc. 31. 21:18
Köszönöm szépen a gyors válaszodat! Akkor megpróbáljuk ezt a törökülés témát forszírozni. Esetleg egyéb módszert tudnál még ajánlani? Bár tudom, így látatlanban igen nehéz... Egyébként más rendellenességet nem állapított meg az orvos, járását harmonikusnak találta. Csak engem az zavar a dologban, h úgy látom, h emiatt kicsit lassabb, mint a többiek, gátolja például a szaladásban. A Dévény tornát csak példának írtam, nem ismerem a módszert. De ha bármi egyéb, egyszerűbb módszer lenne, állunk elébe :)Nagyon köszi előre is.
260. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 259. - EdinaDB)
2010. márc. 31. 17:28
Innen nem látom a kisfiadat, de ha a doki nem látott más problémát, akkor felesleges a Dévény. Nem igazán erre való. Amennyiben tényleg csak tengelyeltérés okozza, és nincsen semmi idegrendszeri érintettség (aminek valószínűleg sok más tünete is lenne) akkor valóban annyit lehet tenni, hogy az ízületet kifelé forgató izmokat erősíteni (farizmok). De mivel 3 évesről vanm szó, a legegyszerűbb tényleg a törökülés. Van, akinek ilyen a járása. Én kifelé forgatom a lábaimat, pici lányom meg inkább befelé. Ez függ a combcsont és a lábszár szögétől is.
259. edinaDB
2010. márc. 31. 12:15

Sziasztok!

Gyógytornász véleményére lenne szükségem, ezért is regisztráltam erre az oldalra. A problémám az lenne, h 3 éves kisfiam járáskor befelé fordítja a lábait, főleg a balt. Voltunk vele ortopéd szakorvosnál, aki azt mondta, h egészen a combcsontból kezdődően fordítja befelé a lábát, s javaslatként mindössze annyit kaptunk, hogy üljön törökülésben amennyiszer csak lehet. Maximálisan megbízom az orvosban, de azért más véleményt is szeretnék hallani, h ez a csámpás járás valóban javul idővel, s valóban kinőhető-e. Attól tartok ugyanis, h később majd azt mondják, hogy most már késő, korábban kellett volna segíteni rajta. Ismerek gyógytornászt, aki Dévény tornával is foglalkozik. Érdemes lenne őt felkeresnünk? A torna segítene, vagy esetleg a túlzott erőltetéssel csak rontanánk a helyzeten?

Ha van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban, szívesen várom segítségeteket.

2010. márc. 25. 21:22
Ha van kérdés várjuk ám :)
257. Ametiszt19 (válaszként erre: 256. - Bf3f2dc3a8)
2010. márc. 16. 15:40
Most én is jobban belehúztam picit, nagyon szeretem :) Párom is egyre nagyobb kedvvel jön el, aminek örülök, van egy kis pocakja, és van hogy magas a vérnyomása, szeretném, ha kicsit egészségesebbre kardiózná magát :)
256. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 254. - Ametiszt19)
2010. márc. 16. 13:15
Aha :-). Minden nap. Illetve vasárnap nem. És imádom.
2010. márc. 15. 10:40

Nagyon meghalt a fórum, gondoltam linkelek egy videót, jön a tavasz, ideje formázni a popsit :)


[link]

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook