Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerek gyógytornászt keresek, kérdésem lenne hozzá, tudna valaki segíteni? fórum

Gyerek gyógytornászt keresek, kérdésem lenne hozzá, tudna valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. brote7
2010. febr. 25. 14:17
A mi gyermekünk< már nem az első >hat hónapos korában se mászni se biztosan ülni nem tudott , hason kifejezetten ordított. A doktornő szerint gyenge izomtónusa miatt van . Konduktort javasolt. aki tornáztatja egy héten egyszer és ezeket a feladatokat itthon is végezzük.Az első két hónapban semmi változás nem mutatkozott nála ezért neurológiai vizsgálatot javasoltak.Hét hónapos korától járunk fejlesztő tornára .Most 11 hónapos próbálkozik a felállással de mászni még mindig nem tud. A konduktor szerint fog de ez egy lassú folyamat azt mondta hogy most már látja mindent meg fog tudni csinálni ,csak később mint a többiek és hajlékonyabb lesz. De mindenesetre érdemes megmutatni .orvosnak. Több gyermekes család révén ilyen problémával még nem találkoztunk .Most sokkal erősebb az izomtónusa fejlődött, látható a javulás.De lehet , hogy öröklött háttere is van én 2 éves koromig nem jártam , nem beszéltem. Nem tudom tudtam e segíteni , hogy leírtam ezt neked , remélem igen.Üdv . Éva.
2010. febr. 24. 21:23

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, mindenképp elvisszük , hogy lássa orvos.

Mégegyszer köszi mindenkinek.:-))

38. c95c921ae7 (válaszként erre: 36. - Sajert)
2010. febr. 24. 21:22
Erről van szó. A halogatás a legnagyobb hiba.
37. c95c921ae7 (válaszként erre: 36. - Sajert)
2010. febr. 24. 21:21
A Pető is jó ötlet:)
36. sajert
2010. febr. 24. 21:14

Én vártam...

Nem kellett volna.

Most keresek gőzerővel neurológust, hogy megállapítsák mi baja.


Ha lesz következő gyerekem, max. 8-9 hónapos korban elviszem a Petőbe, hogy nézzék meg.


Gyerekorvos, védőnő véleménye: majd kinővi, nem gond amit felfedeztem az elmúlt két évben a gyereknél mozgásfejlődésileg


Ortopédus: majd kinővi, és még a GERINCFERDÜLÉSÉT se vette észre. No comment.


Én mondjuk a Petőbe vinném, én is voltam fizetősön, ott is mondtak sok mindent, de a Petőben még találtak is hozzá. Bennünk jobban megbízok.

2010. febr. 24. 21:10
Akkor okés:)
34. c95c921ae7 (válaszként erre: 32. - E974230abd)
2010. febr. 24. 21:09
De egy oldalon állunk:) csak azt hittem a Kitti akarja ezzel megnyugtatni magát, hogy ne kelljen orvoshoz menni. Bocsi:) Orvoshoz..a Svábhegyre(fejlődésneurológia).
2010. febr. 24. 21:06
és igen a második fele Kittinek szólt!
32. e974230abd (válaszként erre: 30. - C95c921ae7)
2010. febr. 24. 21:05

Szó se volt itt erről,szerintem ,legalább is én,a pont az ellenkezőjét sulykolom az eleje óta...orvos ,orvos ,orvos,és esetleg egy pozitív csalódás ,mert nincs gond a végén...

De most már tényleg elfáradtam ,nem értelek miért nem tudod azt mondani,egy oldalon állunk,mindketten ugyanazt mondjuk,és vannak azért jó kimenetelű változatok is..Mindegy kiszálltam...


Milla Vigyétek el a babócát,mert it is akkor nyugszotok me,és ha csak lusti,akkor úgyis beérik idővel,ha baj van pedig időben léptetek::)Ügyesek legyetek!

31. c95c921ae7 (válaszként erre: 30. - C95c921ae7)
2010. febr. 24. 21:05
Jaj..bocs, azt hittem a fórumnyitó írta ezt.:)
30. c95c921ae7 (válaszként erre: 27. - E974230abd)
2010. febr. 24. 20:59
Nem 100 % , hogy lesz gond, ha vmi kimarad, csak sokkal nagyobb az esélye, Ezt nem én találtam ki. Tapasztaltam, az ország e területen dolgozó egyik legjobb dokijától 100-szor hallottam. De..ha csak azt akartad hallani, hogy ne hallgassatok a védőnőre, mert nem lesz semmi gond, akkor bocs, hogy beleszóltam. Ilyen szemlélet ellen nincs mit tenni. Minden jót kívánok nektek:)
2010. febr. 24. 20:56
//És bocs ha kimaradnak betűk,de a fiaim kicsit kiírtották a billentyűzet néhány betűjét.../
2010. febr. 24. 20:55
Látod ezért irtam ki ezt kérdést , mert mi magunkat könnyen áltatjuk.Azt hiszem keresünk egy magán gyógytornászt.
27. e974230abd (válaszként erre: 24. - C95c921ae7)
2010. febr. 24. 20:54

Ezzel azért vitatkoznék veled/csak elméletileg/Van két fiam.Mindkettő kamasz már,a nagyobb 16 éves múlt,és a hasalás és fordulás után kapásból állni kezdett/felhúzta magát a rácson./Soha nem ült ,és nem állt négykézláb..

Most egy Bp.-i nívós középiskola reáltagozetos tizedikese,átlaga 4,66 volt.Nem szenvedett semmiféle hátrnyt aból hogy kimaradt neki egy fázis/vagy kettő?/A kicsi végigzongorázta az össze motoros fázist,és teljesen átlagos kiskamasz/12 éves/.Lehet hogy vannak sztereotípiák,amiket nekünk embereknek be kéne tartanunk a fejlődésbe,...és itt az emberpalánta aki minderre rácáfol:)

26. c95c921ae7 (válaszként erre: 23. - E974230abd)
2010. febr. 24. 20:53

De!!!Ezekre igenis vannak normák!!!Ez a lényeg Nem szabad elfogadni ha egy egy mozgásfunkció többet késik a normális (pár hetes ) intervallumtól. Nagy lehet a veszteség, ha áltatja magát az ember ilyenkor, hogy nincsenn

,ek normák. A fülembe csengenek a doktornő-fejlődésneurológus szavai, aki azt mondta, hogy a jó ég mentene meg minden gyereket az ilyen " nincsenek normák, csak lusta, ..stb" önnyugtatásoktól. Az értékes idő meg telik. Mikor kiderülnek a gondok(5-7 éves korban) már nagyon nehéz7 a regenerálás.

2010. febr. 24. 20:52
Ez biztos igy van ,csak ahogy mimozalevél is irta , nem vagyunk egyformák.Egyébként a Dévény tprna lenne a legjobb de a nyár végére kaptunk időpontot, ami valljuk be vicces.
24. c95c921ae7 (válaszként erre: 19. - Kitti77)
2010. febr. 24. 20:49
Az nem jó, ha bármi kimarad. A mászás borzasztóan fontos. Ez nem jelent semmi rosszat..csak nem szabad annyiban hagyni. Sajna rengeteg tanulási problémás gyerek van az iskolákban, mert a szülők, de még a gyerekorvosok is néha ráfogják, hogy csak lusta. Nem létezik lusta csecsemő. A genetikánk arra kódolt minket, hogy egy baba minden mozgást meg akar csinálni, mindent el akar érni.
23. e974230abd (válaszként erre: 19. - Kitti77)
2010. febr. 24. 20:49

Kitti!

Nincsenek normák a gyerekekre.Ha úgy érziktek baj van vele,akkor szakember...ha pedig csak lusti ,akkor adjatok neki időt a fejlődésre,hiszen minden babuska másképp ,más tempóban fejlódik a különböző területeken...És egy ébként mi felnőttek nem különbözünk?!!:::

Sok szeretet és törődést a kicsihez:)))

22. Kitti77 (válaszként erre: 17. - E974230abd)
2010. febr. 24. 20:48
"Nyilván "elvisszük . csak lehet , hogy kicsit érdemes várni, hisz még csk 9 hónapos mult, elvégre nem késett le még semmiről."szerintem"
21. e974230abd (válaszként erre: 18. - C95c921ae7)
2010. febr. 24. 20:46
Én az elején is azt mondtam hogy nem értek ehhez a korosztályhoz/"gyógytestnevelő /is/vagyok, ilyen picikhez nem értek, de egy biztos, hogy más edzésprogramját ne csináltassátok a babával, mert többet árthat mint amennyit használ!!Egyénre szabottan írják meg, a gyerek elmaradottsággához képest!!!Más gyereké sak hátráltatná. . . "/arra reagáltam ,hogy valaki felajánlotta a saját babuja fejlesztőprogrammját...És még mindig szajkózom,de utóljára ,nem lehet neten kersztül diagnosztizálni,még egy erre alkalmas gyermekortopédusnak sem..és nem is szabad!!!
20. c95c921ae7 (válaszként erre: 17. - E974230abd)
2010. febr. 24. 20:45
Igazad van, mindenképp el kell vinni, ez a dolog kb másfél éves korig kezelhető a leginkább. Én a dévény féle tornát javasolnám-ott is kivizsgálják előtte. Vagy az európai szinten is kiemelkedő Svábhegyi fejlődésneurológiát, ahol kivizsgálják, és rendszeresen ellenőrzik. Ezen kívül megtanítják a szülőt a megfelelő gyógytorna elvégeztetésére. Igaz, elköltöztek pár éve, de vhol megvan a címük nekem.
2010. febr. 24. 20:42

Igen persze nem is azt vártam, hogy majd valaki megmondja a tutit, csak véleményeket kértem .

Egyébként szerintem nincs vele gond csak kicsit lustább mint a többi gyerek.

Sajnos kuszni sem kuszik ,de szépen forog.

És a kiságyban , ha ülve tesszük be akkor szépen állásba huzza magát, és meg is áll soká.

18. c95c921ae7 (válaszként erre: 15. - E974230abd)
2010. febr. 24. 20:42

Igen:) És én mindkettőt megtestesítem. De ezen nem akarok vitatkozni. A svábhegyi állami gy.gyógyintézet fejlődésneurológiáján voltam gyakorlaton. Oda csak ilyen jellegű problémákkal fordulnak szinte. Hivatásomként is foglalkozom ezzel.

Az a baj, hogy tényleg nem látod, hogy nem mozgásszervi problémája van a gyerkőcnek. Ez ilyenkor kb. 99%, Te pedig edzésprogramot, mozgásszervi dolgokat emlegetsz. Ennek semmi köze ehhez. Ebben az életkorban bármilyen idegrendszeri probléma a mozgásban mutatkozik meg(holott nem a mosgászervek hibásak). Ez lehet, hogy később beszédhiba, diszlexia, vagy komolyabb probléma is lehet, most egyelőre a mozgás területén mutatkozik meg. Az összes elemi mozgás (kúszás, mászás, felülés, forgás, járás) egy új szintjét jelenti az idegrendszer érésének. Mind mind fontos abban, hogy kialakuljanak olyan dolgok, mint figyelem, egyensúly, szerialitás, koncentráció, térbeli és síkbeli tájékozódás, szem -kéz koordináció..stb. Pl a mászáskor az ellentétes kéz láb mozgás elősegíti a két agyfélteke közötti kapcsolat érését, az egyensúly fejlődés az agyban azt a területet érleli, ahol a figyelem kp.-ja is van. Számtalan az összefüggés. Na be is fejezem..hidd el itt ez a lényeg, és én is jót akarok.

17. e974230abd (válaszként erre: 14. - C95c921ae7)
2010. febr. 24. 20:40

Sajnos nekem nem tünt "nyilvánnak" ,hogy elviszik..nem is gondoltam edzésprogramra,de a milyen mértékű,milyen irányú,ezt csak vizsgálattal állapíthatják meg.

Ha tudsz j helyet azt hiszem az nagyon jó lenne.Nem akartam trompfolni,csak nyomatékosítani azt a vonalat,hogy a neten kerasztül egy ilyen gond megoldható..nem személyesen ellened vagy a szakmád ellen/hiszen akkor a sajátom ellen is:)/szólt,hanem a netmegoldás ellen ágáltam!Bocsi ha magadra vetted!:)

16. e974230abd (válaszként erre: 14. - C95c921ae7)
2010. febr. 24. 20:40
Sajnos nekem nem tünt "nyilvánnak" ,hogy elviszik..nem is gondolta
2010. febr. 24. 20:28
..hát nem,és nem a gyógypedagógusoké..hanem a gyógytornászoké!És ez a lényeg!de valószínűleg egy gyógytestnevelővel közelebb kerülnének az igazsághoz mint egy gyógypedagógussal...de nem ez a cél hanem hogy rájöjjenek ,a hely amit keresnek a gyerek számára nem kiváltható netes tanáccsal senki részéről sem,ugyanis egy mozgásszervi differencia nem kezelhető így.Tudni kell amértékét a szintjét,és testreszabottan programot írni rá.Így felesleges a kérdés a neten át.../Ha csak nem egy cím érkezik segítségül,hogy hol néznék meg:)/
2010. febr. 24. 20:26
Ebben a korban nem edzésről és edzésprogramról van szó. Gondolom te is tudod, hogy az idegrendszer érését, fejlődését segítő elemi mozgásminták beindítását, gyakoroltatását szokták jellemzően javasolni. De nyilván én is azt akartam javasolni, hogy vigyék el, csak pl. mondanék ötletet, hogy hová érdemes. Az ember aggódik és akar hallani egy vélemény addig, vagy egy megerősítést..és nem az kell, hogy letromfolják.
13. c95c921ae7 (válaszként erre: 12. - E974230abd)
2010. febr. 24. 20:22
Nyilván elviszik, szerintem nem ez volt a kérdés. A korai fejlesztés-ami ebben az életkorban szükséges- pedig nem a tesitanárok feladata, bocs.
2010. febr. 24. 20:19
Na jó...gyógytornász fórum neten keresztül,gyógyoedagógus/mozgásszervi gondokra???/szintén neten.Tényleg olyan nehéz lenne megnézetni etzt a babust egy ÉLŐ szakemberrel????Mondjuk azt ,ha szakmásan nézzük én állok a megoldáshoz a legközelebb,de én se merném bevállalni ezt a dolgot neten keresztül..Miért nem viszitek a megfelelő helyre???
11. c95c921ae7 (válaszként erre: 2. - Kitti77)
2010. febr. 24. 20:16
Szia, gyógypedagógus vagyok, korai fejlesztést+gyógytornát is tanultam. Írok privit, csak várj mert fürdetem az enyémeket:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook