Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Munkajogászt keresnék, tud valaki segiteni?Gyeden vagyok, pár kérdésem lenne! fórum

Munkajogászt keresnék, tud valaki segiteni?Gyeden vagyok, pár kérdésem lenne! (tudásbázis kérdés)


17. Alyssum (válaszként erre: 15. - 3374d74025)
2010. júl. 21. 23:09

Kedves Bottyán!


Kérdezz konkrétan, és megpróbálok válaszolni. A jogi helyzet egyébként röviden az, hogy a GYES-ről visszatérő kismamát a munkáltató korábbi (élő) munkaszerződése szerint köteles továbbfoglalkoztatni. Ezt tekintheted alapnak. Abban nyilván nem szerepelt az, hogy melyik asztalnál ültél:)


Először is tisztázd magadban, hogy tényleg vissza akarsz (és tudsz-e) menni. Annál ugyanis nincs rosszabb pozíció, mint amikor "taktikázik" a kismama.


Ha a válasz igen, ezt jelezd Munkáltatódnak. Ekkor kötelezően ki kell venned a felgyülemlett szabadásgodat, ezt követően állhatsz munkába. Ez az időszak arra is alkalmas, hogy tisztázzátok a munkáltatóval a feltételeket.


A jog valóban védi a kismamákat (felmondási tilalom, extra szabi, tiltott munkakörök, stb), de soha ne feledd, eltelt két év, valószínűleg a helyedet valaki betölti (aki esetleg fiatalabb is, nincs gyereke, bevált munkaerő, stb, tehát a munkáltatónak alapvetően nem biztos, hogy érdeke aktívan elősegíteni a Te visszatérésedet a munka világába.


Neked is alkalmazkodnod kell a megváltozott körülménykhez. Lehet, hogy az adott cégnél már nem is létezik az a konkrét munkakör, mit korábban végeztél!

16. 7c79ff1565 (válaszként erre: 3. - 3374d74025)
2010. júl. 12. 14:27
Ezt már többen is írták, a régi munkahelyedre köteles visszavenni! Ha felajánl mást, ami neked kedvezőbb, elfogadod. Ha nem, pampogsz, beperled, hiszen jogodban áll dolgozni a régi munkahelyeden GYES igénybevételével! ráadásul a fizud se lehet kevesebb, sőt több, mert 2 év alatt volt gondolom béremelés.... www. jogiforum .hu ezen az oldalon érdeklődj!
2010. júl. 12. 07:47
Ha esetleg pontosan tudna valaki segíteni megköszönném.Konkrét dolgokra keresem a választ!
2010. márc. 31. 13:56
lényeg h minden papírt tarts meg, munkába állási kérelem írásos formája, levelezz munkáltatóval, érdeklődj írásban akár mailen h most mi lesz, van, mit akarsz.. legyen nyoma .ha perre kerül sor, tudj bizonyítani. ja ha nagy cégnél vagy, akkor azzal ne foglalkozz h esetleg per után felkéne mondanod, nagy cégnél a cégvezetést nem érdekli te ki vagy, mi volt.. ott vhogy személytelenebb a kapcsolat.bár a legkisebb is számít cégeknél a főnökség tuti szemét tud lenni, de ha jól tudom ott vannak áruházvezetők, raktárvezetők..stb, úgyhogy a nagyfőnökök alatt vannak még páran... egy kis cégnél viszont gyakoribb a kellemetlen hangulat egy per után.. sok sikert, ha nem tudsz vmit kérdezz, kívülről fújom a jogszabályokat(most tanulom is őket) meg a per miatt is nagyon sokat tájékozódtam, tájékoztattak ügyvédek..úgyhogy képben vagyok.
2010. márc. 31. 13:49
Nagyon szépen köszönöm...remélem találok majd jó megoldást.Végül is azért járok most utána hogy mire élesbe kerülők,már tudjam mit kell reagáljak.Fel legyek készülve.
12. 7c79ff1565 (válaszként erre: 10. - 3374d74025)
2010. márc. 31. 13:48
ha van vmi papírod, h délelőttös voltál, akkor nincs gond. nem tehet ilyent. ha aláírtál 3 műszakosat, de tudod mással bizonyítani h mit is csináltál, ne aggódj. a tv azt mondja ki, h ugyanabba a munkakörbe tegyen vissza, min annyi fizuért ,amivel eljöttél (+ bérfejlesztés), uabba a munkaidőbe, és uabba a helyiségbe, ha olyan a munka. sőt vannak egyéb szabályok, ha pl te egy asztalnál ülő adminisztrátor lennél, és elakarna ültetni egy másik asztalhoz ami neked nem tetszik, még ahhoz is jogod van, h visszaülj a régi helyedre.. szóval remélem érted.
11. 7c79ff1565 (válaszként erre: 9. - 3374d74025)
2010. márc. 31. 13:45

2 lehetőség van:

Első: vagy belemész abba, h áthelyez, de akkor munkáltatód nyer, te meg szívhatsz, ha olyan mkör ami nem jó neked


Második: megemlegeted a munkaügyi pert, mert tudod a jogaidat, és ha kell ezt bíróság előtt is gyakorlod. vannak szakszervezetek olcsó sőt majdnem ingyenes jogsegélyezők, h támogatnak és képviselnek ingyen, csak havi fizetésed x százalékát kell fizetned (én is hasonóban voltam, mivel gyest kapok így évi 600ft. de ezt bármikor lemondhatnám, de én nem akarom)felkérsz egy ügyvédet ilyen segélyezőn belül, h beszéljen a munkáltatóval. Ha nem vesz vissza a régi helyedre, lehet tovább menni. A bíróság és az Mtk. a te oldaladon áll ilyen téren, mert igazad van, és vannak bizonyos jogok, amit a GYES idejéig nem változtathat a munkáltató (fizetés csökkenés, rendes felmondás, mhely megszüntetés, áthelyezés..stb). a pert te nyernéd. csak ha ilyen van a hátránya az, h a munkahelyi légkör ezután nem túl jó, és egy idő után a munkavállaló mond fel. úgyhogy döntsd el melyik éri meg. Engem nem vett vissza tavaly óta, 10 havit követeltem, 10 havit kaptam volna meg, de hát én mivel a fizumnál volt 3 hó emelt bér, nem kockáztattam, bele mentem a közös megegyezésbe. mivel am unkáltatóm azt mondta 3 év után a védettség lejártát követően kirúg, úgygondoltam nem volt vesztenivalóm... aránylag, így tanulok, közben munkát keresek (ami sikertelen és lehetetlen manapság találni). Meggondolandó az egész. tényleg ajánlom a pert, védd a jogaidat és érvényesítsd. viszont am ásik oldalon meg ott van az, hogy nehéz munkát találni. de ha tényleg jogsértés történt,akkor menj az előzőbe bele.

2010. márc. 31. 13:38
Hát pont ez az.Eddig csak délelőttre jártunk.Most a kolléganőm is ezért megy vissza gyedre,mert délutánoztatni akarják.Arra hivatkoznak,hogy annak idén aláírtuk a 3 műszakot.Az igaz,de akkor még csak sima eladók voltunk.,A készletesek,meg csak délelőttőznek.
9. 3374d74025 (válaszként erre: 4. - 7c79ff1565)
2010. márc. 31. 13:36
Szóval én a "legkisebb is számítnál "készlet asszisztens voltam.Úgy jöttem el.Én úgy tudom,ha a kislányom 2 éves és vissza megyek,akkor ugyan oda kell vissza rakjon,és 3 éves koráig ott köteles alkalmazni?!DE kolléganőmet pont ma fokozták le,pedig neki is még csak 2 éves lesz a babája.
2010. márc. 31. 13:33
Köszönöm!Azért rendes vagy.Idáig csak húztam a vállam mikor az anyukák panaszkodtak hogy nekik megkülönböztetés van.Hát most át is élem.Kolléganőm is vissza ment,hogy jobban éljenek,pont ma beszéltem vele,hogy el akarják rakni a helyéről,így inkább vissza jön gyedre.
7. 7c79ff1565 (válaszként erre: 3. - 3374d74025)
2010. márc. 31. 13:33

Szia,

nem teheti meg a munkáltató h áttesz másik munkakörbe, kivéve olyanba ami neked is megfelelő, és bele nem mész. A jog ezt tiltja, ugyanis ha GYESét veszel igénybe, a gyermek 3 éves koráig köteles foglalkoztatni, amennyiben nem tud, állásidőre járó bért kell fizetnie, ami a személyi alapbéreddel egyezik meg.

ha nem hajlandó abba a munkakörbe visszavenni téged, akkor fordulj nyugodtan munkaügyi bírósághoz. vagy emlegesd mega főnöködnek egy esetleges munkaügyi per megindítását.

6. Rékanya (válaszként erre: 4. - 7c79ff1565)
2010. márc. 31. 13:31

Szia!

Engem csak a nagyságrend érdekelne amit kaptál pénzt,kb mennyi?

Engem vissza vettek,sőt hívtak,és a régi poziciómba,bár nem vagyok felhőtlenül boldog tőle,még olyan kicsi Rékám.

Igaz csak 4 órás leszek ami csak hétvégi munkát jelent.

5. Rékanya (válaszként erre: 3. - 3374d74025)
2010. márc. 31. 13:30

Azt nem csodálom,hogy elvesztél,azt ember ép ésszel meg nem érti,és nem véletlen.

Sajnos ebben a részben én nem tudok segíteni:(

2010. márc. 31. 13:28
én sem vgyok jogász ,viszont gyedet mondtam le h visszamenjek dolgozni, munkáltatóm gyes igénybevétele mellett se vett vissza, most lett vége a munkaügyi peremnek, elsőfokon megnyertem, vége is lett, és kaptam jó sok pénzt is ráadásul. milyen kérdéseid lennének?
2010. márc. 31. 13:28

Sziasztok!Kislányom 2010 októberében lesz 2 éves.Akkor gondoltam hogy vissza megyek dolgozni.Valaki hozzá értőt keresnék,aki egy kicsit felvilágosít hogy akkor mik a jogaim.Mivel már most hallom,hogy nem a helyemre akarnak vissza venni.Lehetséges ez.Én úgy tudtam hogy kislányom 3 éves koráig kötelesek ugyan abba a pozícióba vissza venni.

Vagy tud valaki segíteni,hogy hol találok ezzel kapcsolatba információt?Próbáltam a munkatörvénykönyvet átnézni,de elvesztem a paragrafusok között!

2010. márc. 31. 13:26

Szia!


Én ugyan közel sem vagyok jogász,viszont gyed-en vagyok és most térek vissza dolgozni.

Ha gondolod kérdezz hátha tudok segíteni tapasztalatból:)

2010. márc. 31. 13:25
Munkajogászt keresnék, tud valaki segiteni?Gyeden vagyok, pár kérdésem lenne!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook