Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! fórum

Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
254. Ametiszt19 (válaszként erre: 253. - Bf3f2dc3a8)
2010. márc. 8. 10:55

Szegény :) Nálunk is mindenki náthás, meg köhög, meg minden. Én mér tartom magam :)

Miben merül ki a nyúzás, tornázol? :)

253. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 252. - Ametiszt19)
2010. márc. 8. 10:25

Kicsit el, rég jártam a hoxa felé :-).


Kitartóan nyúzom magam. Meg az a büdös kölök is lebetegedett itt nekem :-). Csendben hozzáteszem, nagyon élveztem, hogy itthon volt velem, és jókat szeretgethettem. Kicsit megnyugodott a sulis stressz után. Persze ki fog akadni mennyi mindent kell bepótolnia :-)

2010. febr. 24. 19:37
Hahó lányok :) Mindenki eltűnt?
251. Ametiszt19 (válaszként erre: 249. - Bf3f2dc3a8)
2010. febr. 19. 11:13
Én se a gépek miatt járok oda, hanem azért,mert van hely és nem zaklat a család :) No meg, amíg ilyen az út, addig nehéz bicajozni :D Ilyenkor jön a szobabicaj, meg a futó gépen a gyors gyaloglás. Aztán ha jön a tavasz irány a Duna part. Tavasszal lesz nálunk félmaraton,ha valakit érdekel. Sajna én nem vagyok az a futós típus :D De iagazd van amúgy, egy nagylasztival, gumiszalaggal, meg pár szabad súllyal szinte bármit lehet otthon csinálni,ha van eg ykis helyed, de nekem annyi sincs sajna :D Kellemes hétvégét Nektek :)
250. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 242. - Sziko)
2010. febr. 18. 20:34

A masszázs is mindenképpen menjen. Szét kell szedni a csomókat, és mindenképpen fellazítani a görcsös izmokat, amik védeni próbálják a derekát.



Ez itt ugyan nem a reklám helye, de van egy nagyon jó tapasztalatom térdeseknek. Kipróbáltam a Scitec Arthroxonját. Iszonyú jó. Alig 1 hete szedem, és egyértelmű a javulás. A többi ilyen típusú gyógyszer talán 3 hónap után hoz eredményt, ha hoz egyáltalán. Nekem a condrosulf semmit sem csinált.

249. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 241. - Ametiszt19)
2010. febr. 18. 20:29
Én oda is jártam, de baromi unalmas volt. Ha egyedül voltam azért, ha nem, akkor meg valaki mindig beszélgetni akart, úgy meg nem lehet dolgozni :-). Teljesen itthoni mozgás. Találtam nagyon jó komplett anyagokat. És ma kaptam (vettem) egy jó kis súlyzókészletet is. Ennyi elég is. Ja, meg van thera band-em és egy gumikötelem, meg bazi nagy labdám, és csuklósúlyom. És lelkesedésem :-). Azuram tegnap pihenőt rendelt magának, meg ma is, mert csak éjjel ér haza :-). De már majdnem bír járni :-)
248. Ametiszt19 (válaszként erre: 247. - Sziko)
2010. febr. 18. 12:55
Szívesen, remélem volt benne hasznos info :)
247. sziko (válaszként erre: 246. - Ametiszt19)
2010. febr. 18. 12:34
Köszönöm a tanácsaid. :)
246. Ametiszt19 (válaszként erre: 245. - Sziko)
2010. febr. 18. 12:14

Hát jó lenne kideríteni az okát. Orvoshoz menni, röntgent(ha szükséges MR-t) kérni. Ha nem találnak semmit, és csak szimpla "lumbágóról" van szó, akkor a rendszeres gerinctorna, izomlazító krémek (fürdők,masszázs ahogyan írtad) használhatnak. Jó lenne látni azt a "hátat" :) Sok oka lehet ennek ( akár a lordosis fokozódása, túlterhelés, gyenge háizmok, beszűkült mozgások, gyulladás...)

Ha ülőmunkát végez, jó lenne azt ellensúlyozni, nyújtani a lumbális szakaszt (sarokülésben előre nyújtózni a karokkal, homlokot közelíteni a talajhoz,popsit sarkakhoz)és a csípőhajlító izmokat; erősíteni a has és a hátizmait, jól átmozgatni a gerincét, vállkörzéseket csinálni, felállni a székről, nyújtózkodni rengeteget, jó cipőben járni,kemény ágyon aludni, ha nagyon fáj akkor pedig háton fekvésben, talpra húzott lábakkal pihentetni. Korábban pár gyakorlatot le is írtunk, olvass vissza. Előtte azonban tényleg fontos lenne kideríteni,hogy mi okozza, hiszen a fájdalom csak TÜNET. Mielőbbi javulást kívánok a páciensednek :)

245. sziko (válaszként erre: 243. - Ametiszt19)
2010. febr. 18. 11:39

33 éves fiatalember. Ülőmunkát végez. Fáj a háta az ágyéki csigolyáknál. Mit tegyen hogy ne keseritse meg az életét ez a mindennapos hátfájás? A masszirozás ideig-óráig jó. De mit tudnál javasolni?

Én sem tudom... Én is csak annyit tudok mondani neki, hogy masszirozom, meg a fürdő jót tesz, meg tornázzon. De mivel lehetne ezt a hátfájást csökkenteni? Mert régóta van...

2010. febr. 18. 10:33
(Amúgy csak csöndben elújságolom itt is, hogy sikerült a forgalmi vizsgám csajok :D Puszi!)
243. Ametiszt19 (válaszként erre: 242. - Sziko)
2010. febr. 18. 10:32
Szió! Ne haragudj,de nem értettem pontosan mi a probléma, mintha a mondatod eleje lemaradt volna. Mi a probléma az ágyéki csigolyáknál? Kinek, hány éves, milyen tanácsra gondolsz? (Torna, izületvédelem, stb?)
242. sziko
2010. febr. 17. 21:26

Szia!

Lenne vagyok, de jobbnak láttam más véleményét is hallani. ágyéki csigolyáknál.Jár masszázsra, de iszonyuan fáj mikor masszirozzák. Sok benne az izomcsomó. Mi lenne jó neki a mindennapjaiban?

Én is masszőr vagyok, de jobbnak látom ha sok ember véleményét meghallgatjuk. Tudnál nekünk mondani valamit?

241. Ametiszt19 (válaszként erre: 240. - Bf3f2dc3a8)
2010. febr. 17. 14:17
Edzőterembe jártok kondizni? :)
240. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 239. - Ametiszt19)
2010. febr. 17. 12:21
Nincs mit :-). Nekem se mindig jut eszem. Én beizzítottam egy testépítős Ca Mg tablettát ilyen esetekre. Persze hétfőn az eslő elhatározásból edzés alatt azuram mozgásképtelenné is tette magát, úgyhogy rögtön hasznát is láttuk. Másnap délutánra elmúlt. Meg masszíroztam egy kis Sunbreeze olajjal.
2010. febr. 15. 12:48
Nálunk is így ment. A rehab teamet folyton rehabilitálni kellett :) Akkor jó pihenést neked :) Mi végül elemntünk fürdőzni és jó volt nagyon. De igazad van, egy calciumos mmagnéziumos pezsgőtablettám még van is valahol, én is azt szoktam inni edzés közben, hogy ne görcsöljön a lábam :) Köszi!!
238. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 237. - Ametiszt19)
2010. febr. 15. 10:20

Ca pezsgőtabletta. (vagy ha van otthon calsimusc injekciód, itasd meg vele,de jó a pezsi is. És ma már tudom, hogy van belőle iható is, nem csak a Sandoz :-).


Még élek, csak nyomorgok. Nem látok ki a fejemből, olyan álmos vagyok. Jók ezek a hétvégék, mindig hétfőn kell kipihennem őket :-)


Térdem is nyafog kicsit :-(. Túllőttem a tornát, múlt héten megcsináltam egy nap 3-at. De végre megjött a csodaízületvédőm, így picit jobb. Jó lenne, ha tényleg működne. Bár még recseg ropog. De ha figyelek rá, nem fáj torna közben. Hiába, suszternek cipője, gyógytornásznak, térde, dereka..... :-)

2010. febr. 13. 13:19

Sziasztok! Ki merre? Ritus? Anyatigris? Bernadett?

Képzeljétek, párom úgy elfeküdte a nyakát... hiába masszírozom, kenem izomlazítóval,nyújtom semmi. Meleg víz még jó neki, lehet rábeszélem egy kis fürdőzésre, csak félek,hogy a Valentin nap miatt most sokan vannak minden ilyen(gyógyfürdős, termálfürdős) helyen. Nem tudok jót javasolni?

236. Ametiszt19 (válaszként erre: 235. - Ebelin24)
2010. febr. 11. 08:36
Hát nehéz ügy. Az alkartámaszos verzió jobb a deréknak.Ne emeld olyan magasra a lábad.Az izom akkor is dolgozik ha vízszintesig emeled a térded. Nagylasztin próbáltad már ezt?Ott kicsit könnyebb,mert a labda tartja a hasad.
235. ebelin24 (válaszként erre: 232. - Ametiszt19)
2010. febr. 10. 22:19
Az a gáz,hogy egyáltalán nem esik jól olyan gyakorlatot csinálni ahol figyelnem kell a derekamra,gondolom ez a lordózisom miatt is van...Állásban vagy törökülésben lapockazárás vagy széles lehúzás az sima ügy,de pl. alkar-és térdelőtámaszban lábemelgetés fölfelé nagyfarizom gyanánt megint csak fájdalmas...mert ugye itt sem homoríthatnék...
234. ebelin24 (válaszként erre: 229. - Bf3f2dc3a8)
2010. febr. 10. 22:16

Értem...Nagyon köszönöm :)

Részben megnyugodtam hogy nem sérv,másrészt persze nem örülök hogy ezzel a (mondjuk) lumbágóval nem nagyon lehet mit kezdeni érdemben...

233. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 231. - Ametiszt19)
2010. febr. 10. 21:27
Az a baj, hogy ilyenkor a hasonfekvés is fájdalmas. Némileg segít a párna a has alá. De az első gyerekem születése után annyira fájt, elmentem masszázsra. Feküdjön hasra. Eddig frankó. De hogy jövök le? Megmozdulni nem tudtam. Hozzáteszem, az a masszázs 1000x többet ért, amit a férjem csinált. Tanítottam neki pár lágyrésztechnikát :-)
2010. febr. 9. 20:39
Vagy négykézláb helyzetben. Az még nagyon jó :) Ellentétes kar-láb emelése, megtartása, lehet súllyal, szalaggal nehezíteni. Ott tudsz figyelni a derekadra.
2010. febr. 9. 20:37

Igen,erre írtam,hogy én úgy szoktam ilyenkor hátizomra gyakszikat mondani, hogy csak kar emelés van, meg lapockazárás (leget szalaggal nehezíteni) de a homlok végig a földön marad közben. Azt mondjuk értem,hogy mutatnod kell. De mutathatod máson is ;) Úgy legalább tudsz magyarázni közben (én így szoktam csalni).


Amúgy képzeljétek, nekem egy ép reflexemet nem tudtuk anno előcsalogatni a fősulin, még a tanárnő se, aki neurológián dolgozott ráadásul :D Úgy látszik túl lazák a kötőszöveteim,vagy túlzásba vittem a testtudatosítást, de hiába engedem magam el vagy próbálkoztam Jendrassik féle összeszorítós cselekkel és figyelemeltereléssel, nem ment :D ...

230. ebelin24 (válaszként erre: 227. - Ametiszt19)
2010. febr. 9. 20:27

Na várj,akkor lehet hogy félreértettük egymást :)

Nálam a törzsemelés azt jelenti hogy hasonfekvésben tenyerek a tarkón vagy homlokon és így emelem a fejem és a mellkasom.Erre írtam hogy ez nem esik túl jól...De mivel aerobic oktató vagyok,legalább megmutanom meg kell,ha nem is csinálom végig...

Tudod milyenek a nők,(persze tisztelet a kivételnek)egyesek azt gondolnák,hogy jaj persze biztos nem is fája derekam,csak lógni akarok...:(

229. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 226. - Ebelin24)
2010. febr. 9. 17:27

Semmiképpen sem tippelek neurológiai gondra. Az más jellegű fájdalom. És általában kisugárzó. Emellett lehetnek érzészavarok, vagy éppen fokozott érzékenységek pl. a bőrön.

Valamennyire gátol, de idővel tudod kontrollálni. Én már megszoktam a fájdalmat, mert nemigen csillapítja fájdalomcsillapító.

Szerintem nem fogják megcsinálni sem a CT-t, sem az MRI-t. Még ha egy neurológushoz elmész, megcsinálja a fizikális vizsgálatokat, majd ír izomlazítót, vagy más gyógyszert, esetleg fizikot. Én egyiket sem fogadtam el. Az izomlazító nem fog válogatni, az összes izmodat általánosan lazítja. Egy sportembernek az a vég. örültem, hogy valamennyire rendberaktam a térdem, nem akartam ilyesmivel elintézni. MOndjuk nekem zsibbadt a lábam is, de ennek ellenére nem volt idegi fájdalom. Közölte a doki, hogy vegyem tudomásul, hogy ez nem egy egészséges gerinc, mert hiányzik a bal oldalon is az Achilles-reflexem stb. De eszébe sem jutott, hogy az okát kiderítse.

Azért kérhetsz egy beutalót házidoki bácsitól a neurológiára (inkább oda, mint rheumára vagy ortopédiára, azok pont letojnak, napi 300 komoly sérves között egy kis derékfájással), talán egy röntgent is csinálnak. De CT-t vagy MRI-t csak nagyon indokolt esetben írhatnak ki.


A sacroiliacalis ízület a keresztcsont és a medencecsont vagy csípőcsont (nem is tudom, hogy hívják magyarul, az a nagy lapátos :-)) találkozása. Az is egy ízület, csak feszes, és a klasszikus értelemben vett mozgás nincs benne, csak minimális, az sem aktív, csak követi az elmozdulást. Előfordul, hogy ez az ízület picit kilazul. Pl. szülés után egész extrém módon is történhet, iszonyú fájdalmakkal. De ilyenkor mindig a környező izmok fokozott erősítés a cél, hogy még jobban stabilizáld a medenceövet.

228. bf3f2dc3a8 (válaszként erre: 223. - Ametiszt19)
2010. febr. 9. 17:16
a kinövéeskkel nem tudsz mit csinálni, azok mechanikai akadályok lesznek, vagy irritálják a körülöttük levő lágyszöveteket :-(
227. Ametiszt19 (válaszként erre: 225. - Ebelin24)
2010. febr. 9. 16:36

Nálam az a tapasztalat,hogy akinek deréktáji problémája van, azzal hátizom gyakszit csak homloktámaszban szabad csináltatni, és nem törzs emeléssel,mert sokszor ez csak ront a helyzeten (has alá törcsi is sokat segít, vagy aki tudja tudatosan,annak a has behúzása és megtartása a gyakszik közben).


Az SI ízület a keresztcsontod és a medencéd közötti ízület, erre célzott Bernadett.

226. ebelin24 (válaszként erre: 218. - Bf3f2dc3a8)
2010. febr. 9. 16:00

Szia :)


Nagyon köszi Neked is hogy távlatban próbáltok "gyógyítani".

Valamennyire azért fellélegeztem hogy nem sérvre gyanakszol hanem csak egy "sima" lumbágóra :)

Persze ez az én munkámban azért gátol...

Azért Te javasolsz MRI-t?És egyébként az mit jelent ha a sacroiliacalis ízületeim is érintve vannak?

225. ebelin24 (válaszként erre: 216. - Ametiszt19)
2010. febr. 9. 15:54

Szia :)


Köszi megint a választ!

Észrevettem hogy pl.ha háton fekve a lábaimat felemelem a magasba és így billentgetem a csípőm,az pl. jólesik.De hason fekve apró pici törzsemelgetések nem esnek jól...eleve hason feküdni nem kellemes!

Óráim végén mindg szigorúan nyújtok,én is tanultam hogy az baromi fontos...meg hát fincsi is szerintem :)

Köszi minden jótanácsot :)

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook