Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! fórum

Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2017. júl. 6. 18:27
A gyógytornász, aki a segítségét felajánlotta, Ametiszt19, szintén 3 éve járt a Hoxán utoljára.
853. Guruljka (válaszként erre: 852. - Macóka10)
2017. júl. 6. 18:25
Macóka, itt lejjebb is írtam valakinek, évek óta nem működik már ez a topik.
2017. júl. 5. 10:11
Szia!Segítséget szeretnék kérni ,acetabulum törésem van 10. Hete fekszem ,járókerettel végtag sullyal terhelem a sérült oldalt.Nagyon szeretnék meggyógyulni még mindig fáj.Mikor lehet megkezdeni a tornát,mit várhatok tőle,mi a tapasztalat mikorra jön helyre.Köszönöm szépen.
851. Guruljka (válaszként erre: 850. - Sokcsoki)
2016. dec. 27. 19:36
Kedves Sokcsoki, az előző pár kedves sor írója nagyon régen járt itt utoljára. Remélem, találsz tanácsot valahol, ha itt esetleg nem is!
2016. dec. 26. 18:32
1,5 éve agyvérzésem volt, lebénult a bal oldalam. A járással még mindig nehézségeim vannak, és a bal kezem még nem mozog.Jelenleg Bp-en vagyok, és manuális terápiára járok, ahol az összetapadt izmaimat lazítják. Sajnos ez mellett nem tornáztatnak, azt mondják, nem szabad, mert attól újra összekeményednek az izmaim.Aggódom, mert eddig mindenhol gyógytornával kezeltek.Mi a véleményed?
2012. dec. 10. 14:47
Ne haragudjatok, ezer éve nem jártam erre. Anno nem is én nyitottam ezt a topicot,csak megsajnáltam a válaszulatlanul maradt érdeklődöket. Nagy ritkán vagyok csak errefelé, de ha tudok válaszolok. Kellemes ünnepekt mindenkinek!
848. Ametiszt19 (válaszként erre: 843. - Valcsi)
2012. dec. 10. 14:46
Szia! sajnos nem tudom, hogy Budapesten mik a lehetőségek, utána kell járni, vagy magánban kell elintézni a dolgot. Esetleg bemenni egy-két alkaloomra TB-sen és otthon folytatni a megtanult gyakorlatokat. Jobbulást Nektek, üdv. A.
847. Ametiszt19 (válaszként erre: 837. - Jsarossy)
2012. dec. 10. 14:45
Szia! Sajnos pontos diagnózis nélkül, és a nélkül, hogy tudnám milyen gyakorlatokról van szó, nem tudok tanácsot adni.
846. Ametiszt19 (válaszként erre: 845. - Demon555)
2012. dec. 10. 14:44
Szia! Látatlanban, betegvizsgálat nélkül nem tudok konkrét tanácsokat adni. Keress valakit, aki McKenzie terápiával foglalkozik és járj rendszeresen gerinctornára :)
2012. dec. 10. 11:53
Szia.Nagyon szeretném ha segítenél nekem,most voltam a reumán,porckopás,gerinsérv,isiász...ez mind a derekamban.milyen tornát javasolsz,és lehet-e,hónapok óta fáj,elmúlik ez valamikor,ülni, állni szintén fájdalmas .előre is köszönöm.
844. Guruljka (válaszként erre: 843. - Valcsi)
2012. nov. 16. 14:41
Hát akkor ki kell találni valamit gyorsan. Hátha abban a linkben találsz valami értelmeset.
843. valcsi (válaszként erre: 842. - Guruljka)
2012. nov. 16. 14:38
Csak délelőtt lehet igénybe venni, iskolaidőben, emiatt nem lesz meg az óraszám a lányomnak és kimaradhat az énfolyamáról. Rendőrtisztire jár és szigorúan veszik a hiányzást, így csak délután tud menni, és nemsokára futásból is felmérik :(
842. Guruljka (válaszként erre: 841. - Valcsi)
2012. nov. 16. 14:26

Talán az ajánlott fizikoterápiát a Jánosban kellene igénybe venni. Lehet szaladgálni utána, de azok fizetősek.

(Azt hittem először, kisiskolás...:D )

841. valcsi
2012. nov. 16. 14:15
Főiskolára jár a lányom, a János kórházban látták el, de kimaradhat a lányom az órákról való hiányzás miatt. ezért gondoltunk a délutáni lehetőségre.Köszi az infót!
2012. nov. 16. 14:04
Szóközt tesz bele a rendszer, azt vedd ki belőle a bemásolás után. Úgy fog megnyílni.
2012. nov. 16. 14:03

Szia, ha a háziorvos nem tud másik lehetőséget, akkor hátha itt találsz:


[link]

838. valcsi
2012. nov. 16. 13:56

Sziasztok!

Lányom térdsérülése után(szalaghúzódás)a doktornő gyógytornát és fizikoterápiát írt ki. sajnos a kezeléseket csak délelőtt végeznék el, iskolaidőben. Keresünk olyan lehetőséget a 12. kerületben ami délután is megoldható.Tudnátok segíteni?

2012. nov. 15. 16:13

Kedves Ametiszt ! Azt kérdezném, hogy a fekvő és az űlő válltorna gyakorlatok között mi a különbség?

Én mind a kettőn voltam már és nem találtam különbséget. köszi Kisenikő

2012. okt. 22. 13:47
6.-án. Bocs, reflexből nagybetűt, shiftet nyomtam...
2012. okt. 22. 13:47

Aranyos vagy, nagyon szépen köszönöm.

Beszámolok majd, mire jutottam.

/.--án úgyis utam van a rendelőintézetbe ultrahangra, ha már ott vagyok, be fogok tudni nézni talán az ortopédiára is.

834. Ametiszt19 (válaszként erre: 833. - Guruljka)
2012. okt. 22. 08:58
Ha ilyen rossz állapotban van a vállad, akkor muszáj lesz szakember segítségét kérned. Gyógytorna, fizikoterápia, esetleg gyógyszer, ha gyulladásban van. Jobbulást kívánok Neked!
2012. okt. 17. 10:38

Köszönöm szépen.

Nem fájdalmatlan egyik féle mozgás sem, de ez mindig azon is műlik, hogy éjszaka hogyan sikerült elhelyeznem. Úgy tapasztalom, kicsit fel kell polcolnom. Tehermentesíteni úgy, hogy azon az oldalon fekszem...Fura, de sikerül.

Felfelé nyúlni sem tudok vele, de valami apró dolgot hátranyújtani sem.

A gyógytornászhoz járás eléggé lehetetlen, a buszjáratok miatt, de megpróbálom.

832. Ametiszt19 (válaszként erre: 831. - Guruljka)
2012. okt. 17. 08:15
Kedves Guruljka! Csak az oldalra emelés nem megy? előre, hátra tudod emelni? Forgatni tudod? Keresztbe emelni tudod? Bármi probléma van a vállal, az automatikusan a mozgásterjedelem csökkenésével jár. Menj el reumatológiára vagy ortopédiára és írass fel egy kis gyógytornát. Fontos lenne, hogy mielőbb visszaállítsd a teljes, fájdalmatlan mozgásokat a vállban!
2012. okt. 9. 23:49

Ja! És ha bal oldalon fekszem, a jobb karomat külön el kell helyeznem. Itt az asztalnál messze nem fáj annyira, de nem hagyja, hogy kedvemre lustizzak, fekve jobban fáj.

Szóval ha baloldalon fekve a jobb kezemet lazán ökölbe fogva letámasztom a jobb karomra, akkor nem fáj annyira. Ha a jobb oldalamra fordulok, a párnát úgy teszem a fejem alá, hogy a vállamat tehermentesítsem, és úgy jó.

Elég rémes, hogy nem tudok csak úgy simán mozogni az ágyban sem...

2012. okt. 9. 23:46

Ametiszt, lehetséges, hogy befagyott vállam van?

A jobb vállam még mindig cirkuszol. Nem az ízület, hanem alatta az izom élesen fáj, ha oldalra emelem a karom.

Ha jobbra akarok kinyúlni, akkor a törzsemmel is dőlnöm/fordulnom kell, hogy lehetőleg könyökből elérjem pl. a távirányítót.

Latex szalaggal igyekszem mindkét karra, felsőtestre mozogni, van már olyan pozíció (előre nyújtás), ahol már csak kicsi a fájdalom. De felfelé nyújtásnál még nem tudom szabályosan, egészen a fülem mellett tartani a jobb karomat.

Először úgy voltam vele, hogy a rossz ágyban ezen a vállamon felküdtem gödörben, és ráadásul meg is fázhatott az ízület. De már hónapok óta másik ágyam van, és hideg sem jön rá. Éjszaka külön kis takaróval takargatom, mert jólesik a meleg. És még mindig nem tökéletes.

Egyik fáj, a másik ropog, ezen szoktam vigyorogni.

2012. aug. 28. 15:04

Kihagytam pár napot utazás és baráti találkozó miatt, de hát nem kerget senki. Jövő héten itt lesz a pontos mérlegem, a kaja is könnyebb lesz.

Nem is annyira a súlyvesztés a lényeg egyelőre, hanem az erősítés és a mozgékonyság növelése. :D

828. p.erzsi (válaszként erre: 827. - Guruljka)
2012. aug. 28. 09:38

elismerésem :)

Jó úton haladsz.Majd mesélj,hogy hat!

2012. aug. 27. 22:18

Igen, egy másikkal variálom, ami 10 perces, hasonló, ott egy pasival lehet...


Nagyon aranyos ez a leányzó! Igaz, alig értek valamit angolul, de megnevettet a vidámsága is, meg a naagy komoly magyarázás-mutogatás is.

826. p.erzsi (válaszként erre: 822. - Guruljka)
2012. aug. 27. 19:16

Szia!

Csinálod a szuszogóst? :)

825. Ametiszt19 (válaszként erre: 824. - 902929e538)
2012. aug. 26. 21:01
Nagyon szívesen IL-ÁN! :) Jó egészséget Neked!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook