Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! fórum

Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! (beszélgetős fórum)


44. 3aeb86a367 (válaszként erre: 42. - 12075a76b9)
2008. aug. 25. 21:04

Pedrina!

Köszönöm válaszod, feltétlenül megfogadom a tanácsod. Ezt a Xilox granulátumot lehet recept nélkül kapni vagy mindenképp orvos írja fel?

2008. aug. 25. 08:42

Szia!

Nekem ojan panaszom van hogy 2éva alatt 2xer volt már váll ficamom ezel mit lehene tenni? Mert sokan a gyógytornászt ajálják!Nem irná nekem egy kis edzés tervet ha van vagy valamit amivel rendbe tudnám tenni a vállam ne ugorjon ki tőbbszőr.Előre is kősszőnőm vállaszod!

42. 12075a76b9 (válaszként erre: 41. - 3aeb86a367)
2008. aug. 24. 19:06

Szia!

mindenek előtt kellene találnotok egy olyan fájdalom és gyulladás csökkentő gyógyszert ,amit tudsz szedni a gyomrod miatt(pl.Xilox granulátum,ez nem bántja a gyomrot).Fontos lenne ,mert valószínűleg csak gyógyszeres kezeléssel lehetne megszüntetni a fájdalmadat!Itt nem hiszem hogy bármilyen torna segítene,max. fizikoterápia,úszás,masszázs

A kis fiad lábait véleményem szerint tovább kellene tornáztatni,hiszen ezek szerint a jelek szerint még mindig nem elég erősek a lábizmai!Feltétlen vidd el először egy gyermek ortopéd orvoshoz,fontos hogy lássa!!!

41. 3aeb86a367 (válaszként erre: 1. - 12075a76b9)
2008. aug. 5. 18:27

Szia.

Nekem a következő a problémám. A hátam a bal lapockánál iszonyúan szokott fájni, ami kihat a kezemre is. Voltam vele orvosnál. A dokinőm szerint csomó van a lapockámnál. Felírt rá egy kenőcsöt ami nem használt. Visszamentem hozzá, majd kaptam a hátamba izomlazító injekciót meg tablettát(Meloxicam Sandoz 15mg). Napi 1-et kéne szednem, de sajnos nem tudom, mert rosszul vagyok tőle(érzékeny a gyomrom). A hátam meg csak egyre többet és minél jobban fáj. Mit tegyek, hogy végre megszűnjenek a fájdalmaim?

A másik problémám az, hogy a derekam is szokott fájni de az csak akkor ha sokat kell mennem vagy állnom. Ez mitől lehet?

És még egy: 7 éves fiam belbokái bedőlnek. Jártunk vele gyógytornászhoz 1 évig, majd a gyógytornász azt mondta már nem kell mennünk. Ugyanakkor fiam lábai néha fájnak, gyengék is neki a kis lábacskái, nagyon sokszor elesik. Hosszabb távra nem tudunk menni vele, mert nagyon hamar elfárad. Mit tegyünk?

2008. júl. 23. 09:39
Köszi szépen a válaszokat...:)
39. Kiss Mária (válaszként erre: 38. - 12075a76b9)
2008. júl. 22. 20:03
Egy baj van vele, nagyon szereti a magassarkú cipőket és ez viszont nem egy pozitívum ebben az állapotban
38. 12075a76b9 (válaszként erre: 36. - Kiss Mária)
2008. júl. 22. 18:31

Szia!

Sajnos 17 évesen már tényleg nem javasolnak fűzőt,mert annak csak addig van értelme amíg a csontosodás be nem fejeződik!

Mindenképpen tornázzon és úszon,akkor is ha nincsenek különösebb tünetei,mert fontos hogy elég erősek legyenek a hátizmai ahhoz hogy megtartsák a gerincét!Ha ügyel a helyes testtarrásra és betartja a tornát,akkor később sem igen lesznek panaszai,max.majd a terhesség alatt lehetnek hátfájásai!

Fontos még,hogy kerülje az olyan munkát,ahol sokat kell állni vagy űlni(tudom ez nem könnyű),de megéri erre is figyelni!És MOZGÁS ,MOZGÁS ÉS MOZGÁS!:))

37. 12075a76b9 (válaszként erre: 35. - Kalmár Edit)
2008. júl. 22. 18:26
persze,az is ugyanolyan jó!
36. Kiss Mária (válaszként erre: 1. - 12075a76b9)
2008. júl. 18. 19:45
Szia az én lánykám 17 éves és jobb oldalra 30 (fokos talán de nem biztos) az eltérés. Nagyon szép egyenes a tartása nem látni semmit rajta. Gyógyúszásra is jár meg gyógytornár is régebben. Olyan tornagyakorlatokat is meg tud csinálni,amiket elméletileg nem tudhatna az eltérés miatt. Nem viseltmfűzőtmert fél éve javasolták úgy, hogy nem valószínű, hogy javít a kora miatt az állapotán. Nem igazán okoz neki problémát, csak kérdezném, hogy kell-e valamit tenni, nehogy később gond legyen és milyen problémája lehet?
35. Kalmár Edit (válaszként erre: 30. - 12075a76b9)
2008. júl. 18. 18:33
Köszönöm a válaszod. Úszni nem tudok, pedig nagyon egészséges tudom. Szoba kerékpár is jó?
34. 12075a76b9 (válaszként erre: 32. - 9c5ea9abb5)
2008. júl. 18. 15:40
Szia!Minden képpen a hátizmaidat kellene erősíteni,és ha tudsz járj el úszni is,az minden izmodat átmozgatja!De az is lehet hogy nem kifejezetten a cipekedés miatt fáj a hátad,hanem van egy kis gerincferdülésed,amit azok a mozdulatok indukálhatnak!
33. 12075a76b9 (válaszként erre: 31. - Welkin102)
2008. júl. 18. 15:37

szia!

:))Akkor hajrá!

2008. júl. 18. 07:32

sziasztok

nekem a terhesség, és a gyerek emelgetés cipelés miatt elég sokat fáj a hátam, milyen gyakorlatokat lehetne végezni ebben az esetben?

2008. júl. 18. 06:53

Szia!

Én is gyógytornász leszek...jövöre diplomázok:D:D:D

30. 12075a76b9 (válaszként erre: 29. - Kalmár Edit)
2008. júl. 17. 21:01

Szia!

Szerintem a legjobb ha ilyen problémád van,ha úszol vagy kerékpározol!Azok a testmozgások ,amik a gerincedre függőleges irányú terhelést tesznek azokat kerüld.pl:aerobik,futás

29. Kalmár Edit (válaszként erre: 1. - 12075a76b9)
2008. júl. 17. 20:08

Szia!


Milyen tornát, vagy sportolást javasolnál? Porckorong kopás, térdízületi problémáim vannak. Köszönöm, ha válaszolsz.

28. 12075a76b9 (válaszként erre: 27. - Buglady)
2008. júl. 17. 19:00

szia!

Nagyon örülök hogy érdeklődsz ez iránt a szakma iránt,mert ez egy tényleg nagyon szép hivatás!Hát tény,hogy nem könnyű elvégezni,hiszen ugyanazokból a tantárgyakból kellett nekünk anno szigorlatozni,mint az orvostan hallgatóknak ,de azt kell mondjam kell hogy ezt mind megtanuld,hiszen neked kell majd a betegedről dönteni,sokszor nehéz esetekben is,a doki nem bírálja felül a te szakvéleményed!Az is tény hogy Magyarországon nem fizetik halálra a gyógytornászokat,sőőőt,de ha ezt elvégzed sok lehetőség tárul eléd,amivel többet is lehet keresni!Ha van kérdésed írj nyugodtan!

2008. júl. 16. 15:01
Szia! Nekem nincs se gerincferdülésem, se hátfájdalmam, viszont most leszek végzős egy gimnáziumban és nagyon érdekel a gyógytorna, mint szakma. :) Az lenne a kérdésem, hogy a kémia nagyon fontos? És igaz, hogy nagyon nagy harcok árán lehet átjutni egy-egy vizsgán? Mármint, hogy nagyon nehezek... Ezenkivül érdemes egyáltalán elvégezni ezt a szakot, van rá kereslet Magyarországon? hát, most hirtelen ezek jutottak eszembe...:))
26. 12075a76b9 (válaszként erre: 25. - Pimpi3)
2008. júl. 7. 11:45
húha azért a -15 kg az nagyon szép eredmény!Szorítok neked,és ha van v.mi amiben segíthetek akkor nyugodtan szólj!
25. pimpi3 (válaszként erre: 24. - 12075a76b9)
2008. júl. 6. 14:07
KÖSZI!Elmegyek a héten!Most -15kg -nál tartok!És szerintem fog ez nekem menni,de azért kéne kis segitség,hogy ne fájjon igy!
24. 12075a76b9 (válaszként erre: 23. - Pimpi3)
2008. júl. 6. 14:00
Szia!Szerintem nyugodtan menj el másik dokihoz,több szem többet lát!az biztos hogy nem normális,és én nem hinném hogy nem lehet rajtad segíteni!Persze tuti jobb lenne ha tudnál fogyni,de ez így akkor sem jó!Szerintem menj el!!
23. pimpi3 (válaszként erre: 10. - 12075a76b9)
2008. júl. 6. 13:54

Szia Pedrina!

Megint szretnék tanácsot kérni tölled!

Napok óta nem alszok ugy fáj a lábam!Most megint eljutottam oda hogy combközéptöl a talpamig bevan dagadva és ég is a térdem,bokám!Mint régen!

Szoval azt szeretném kérdezni,hogy szerinted mondhat olyat az orvos,hogy ö már nem tud mit csinálni velem?Probálkoztunk 3 féle gyogycival és utána aztmondta hogy foggyak le és akkor nem fog fájni!Azóta a háziorvos írt ki mást,de most ugye megint kéne valami!Nemtudom mit csináljak!Menjek más dokihoz,vagy az is elküld hogy kövér vagyok?

2008. júl. 6. 12:59
Megértem!:)
21. hpkati (válaszként erre: 20. - 12075a76b9)
2008. júl. 4. 20:16

Köszönöm szépen, aranyos vagy!

Sajnos mást nem tudok sportolni, mert a gyerekek mellett nem tudok eljárni! Ha lesz időm, majd megmutatom dokinak, de az szerintem nem mostanában lesz!

20. 12075a76b9 (válaszként erre: 18. - Hpkati)
2008. júl. 4. 16:52

Szia!

Ha ezeket a dolgokat érzed felülés közben,akkor inkább hanyagold,mutasd meg v.melyik dokinak,mert sajna nekem így látatlanban elég nehéz mondani bármit is.Még ilyen problémával őszintén szóval nem találkoztam,de én inkább más sportot választanék.pl.úszás,kerékpározás.Ezek az egész testedet átmozgatják,nagyon hatásos tud lenni,csak min.20 percig csináld!

19. 12075a76b9 (válaszként erre: 17. - Nyau82)
2008. júl. 4. 16:48

Szia!

Én is azt mondom amit a házidoki mondott adjunk még a picinek egy kis haladékot,hiszen vannak olyan babák akik picit "lustibbak" az átlágnál.Ha 1 hónap múlva sem látsz javulást akkor feltétlen menj el szakorvoshoz!Egyébként pedig próbáld ki hogy ha megfogod a kis kezét ,húzza föl magát,a fordulást is gyakorolhatod vele.Túlzásba viszont nem szabad vinni,mert ha a kis testemég nincs készen ezekre a gyakorlatokra akkor többet árthatunk!Én nem hinném hogy baj lesz!:)

18. hpkati
2008. júl. 4. 08:23

Szia Pedrina!

2 gyermeket szültem. Az első terhességnél köldöksérvem alakult ki, de nem kellett műteni. Mind a két gyerek császármetszéssel született, bikinivágással. A kisfiam 1 éves. Tornázok rendszeresen, de az utóbbi időben azt vettem észre, hogy a hasfalam "szétnyílik"! Köldöksérvtől indul el, és haspréssnél simán lehet érezni, hogy a hasizom szét van nyílva!

Tornázhatok tovább, vagy inkább függesszem fel!

Előre is köszönöm a válaszod!

Nagyon aranyos tőled, hogy még a szabadidődben is a munkáddal foglalkozol!

17. nyau82
2008. júl. 3. 11:24
szia Pedrina!én azzal kérdeznélek,hogy 9 hónapos kislányunk nem tud támasz nélkül ülni.mászni és állni sem,csak forgolódik hasra és vissza.a háziorvos azt mondta,adjunk neki egy hónap haladékot,addig fejlődjön magától,utána nézze meg szakorvos.te mit tanácsolnál?tudok rajta otthon segíteni, tornáztatni vagy menjünk minél hamarabb szakemberhez?
16. 12075a76b9 (válaszként erre: 15. - Pimpi3)
2008. júl. 1. 23:07
Csak azért kérdeztem ,mert a vízi tornának is létezik több fajtája is!A heti 3 alkalom az aminek már mérhető eredménye van,menj minél többször!
15. pimpi3 (válaszként erre: 10. - 12075a76b9)
2008. júl. 1. 16:49

Köszi!:))

járok vizi aerobikra!Ezt írtam is!De csak 1-szer tudok menni 1 héten,sajnos!És kevésnek érzem!:(

kb ugy 3 hete tudok megint biciklizni,elötte 4 évig nem tudtam,mert egyszerüen meghaltam rajta!MOst is azzal voltam a városba,ez ugy másfél óra tekerés,hazafelé hegynek fölfelé!Az a baj,hogy nagyon fáj a lábam!Rmélem ez jobb lesz késöbb,mert megint aludni se tudok!:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook