Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Gyermektartási kérdésem lenne, ha valaki tudna segíteni. fórum

Gyermektartási kérdésem lenne, ha valaki tudna segíteni. (beszélgetős fórum)


1 2
2018. máj. 24. 12:03
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni nàlam van a kisfiam elhelyezve 1éve apuka azóta nem làtta nem is érdeklődik a gyermek utàn. El tűnt apuka nem talàljàk a bírósàg lakcím figyelő alapjàn a bejelentett címéről elköltözőttel jött visdza a levél. Most vàrom az idézést gyermektartàs megàllapítàs miatt. Hogy lehetne apukàt előkeresni ebben szeretnék segítséget kérni.
43. Ilicica (válaszként erre: 42. - Kismutter)
2010. jún. 29. 08:55

Szerencsére még nem jutottunk odáig, hogy nem fizet, csak amiket mond a lánynak az a lényege, hogy szerinte már nem kellene fizetni és ha ő úgy gondolja akkor előbb utóbb úgy intézi, hogy nem fizet. Akkor persze én is lépek és az nem biztos, hogy neki jó lesz. Akkor kérni fogom, hogy a jövedelem 20%-a legyen megállapítva és nem annyi mint amit fizet. A lányommal is nehéz, mert hiába számolom ki, hogy mennyibe kerül nekem havonta mindig jön valami duma, hogy ha ő nem lenne ezek a költségek akkor is lennének (fűtés, villany, víz stb.) Ahogy már írtam természetre teljesen olyan mint az apja és nekem nincs erőm vele folyton vitázni. Amit az apjától kap azt teljesen magára költi. Nekem így nem kell zsebpénzt adnom, de kaját és azokat a dolgokat amik az iskolával kapcsolatosak én fizetem, de szerinte ez semmi.

Nem is húzom fel magam. Remélem nem meri meglépni, hogy nem fizet, mert nincs kedvem bíróságra járni.

Bízom benne, hogy neked is minden rendben lesz és nem kell olyan dologért harcolni ami természetes kellene, hogy legyen.

Szép napot. Ili

2010. jún. 29. 05:56

Szia!

Én most tettem feljelentést tartásdíj megfizetésének az elmulasztása miatt.Ha van birósági itélet, hogy fizetni kell és nem fizet, a gyámügy fél év tartozás után léphet, de a rendőri bejelentés meggyorsítja ezt.Amennyiben nem fizet, kérheted, hogy előlegezze meg az állam a tarásdíjat, amit az apukának fizetnie kell.

Én sokáig vívodtam, hogy megtegyem-e a feljelentést, de teljesen lenullázódtam, miközben apuka éli világát.

Ne várj.A lányodnak üzenem, az apa köteles fizetni 18 éves kora után is, ha tovább tanul,amíg az első diplomáját megkapja.

Ne legyen ennyire anyagias.

Ülj le vele beszélgetni és mond el mibe kerül neked az eltartása.Hátha rájön, nem minden van úgy, ahogy apa mondja.

2010. jún. 28. 08:10
A leánynak megprobálnám elmagyarázni, hogy az az összeg jár, mindenképp, és ha apuka azon felül szeretné támogatni, hát hajrá... Az ő gyereke is, ha veletek volna ugy is többet költene rá, mint így. A másik szülő szinte mindenből kimarad, mint anyagilag, mint élményekben...pláne, ha ki is akar maradni.
2010. jún. 28. 08:04

Nekünk most sikerült behajtatni a gyermektartást.

Beadtuk a kérelmet a bíroságon, majd behajtohoz került. Törvény szerint, behajtáskor, fizetése 50%-át vehetik el tartásdíjra, a segélyből, stb. 33%-ot. A megállapításkor a jövedelme 15-20% az az összeg, amit tartásdíjként lehet kérni.

A behajtáskor figyelni kell, hogy 6 honapra visszamenőleg lehet csak igényelni, A többi "elveszik". Mi 5 honapot vártunk, aztán beadtuk.

Most már visszamenőleg levonják a fizetéséből az elmaradottat, plusz a havi részletet. (Itt anyukárol van szo)

Az én exem viszont arra nagyon ügyel, hogy 3 honapon belül maradjon, mert 3 honap után lehet kérelmet beadni,+ rendőrségre vagyon elleni kár okozása címen eljárást indítani...Ez viszont már egész sulyos büntetéseket von maga után. (svk)

2010. jún. 27. 23:11

a nagy is :), csak ő még fiatal és sok mindent nem lát még jól


beszélj a pároddal mi tévők legyetek

2010. jún. 27. 22:36
majd egyszer talán eljön az én időm is. Köszönöm mindenkinek a tanácsokat és a megértést. Most megyek, mert a kisebb nem akar nélkülem lefeküdni. Ő még ragaszkodik hozzám és nagyon szeret:-))))
37. mamcili (válaszként erre: 32. - Ilicica)
2010. jún. 27. 22:16

pedig ez nem fer sem a gyerekkel,

sem veled szembe...

akkor a gyereknek tegye számlára a fizetését, mert nem két fillér a munka, amit megcsinál két pusziért az apjának a gyermek

már bocsi

attól függetlenül a gyerektartás jár amíg veled él

2010. jún. 27. 22:11
Huuuuuuuuuuu, de beleléptél!
35. fd73be4c06 (válaszként erre: 34. - Ilicica)
2010. jún. 27. 22:10
pfff...ultragáz egy ember!
34. Ilicica (válaszként erre: 33. - A14deb9047)
2010. jún. 27. 22:05
Jó kérdés. De egyébként ő mindent így akar elérni magyarul zsarol, vagy megveszteget.
2010. jún. 27. 22:03
Ez magyarul megvesztegetés. És ki fogja fönntartani az autót"??
32. Ilicica (válaszként erre: 31. - Mamcili)
2010. jún. 27. 22:01
Valóban dönthetne, de szerintem nem akarna. Adminisztrátori és tolmácsolást csinál neki, de állítólag ezért jövőre kap egy nagyon komoly és drága autót. Ez pedig elég ahhoz, hogy most apa legyen a jófiú.
31. mamcili (válaszként erre: 22. - Ilicica)
2010. jún. 27. 21:55

hihi

már bocsi,

de 16 éves korától dönthet a lányod hol szeretne élni!!!!

dolgoztatja ?

mert?

többet nyer a gyereken mint amennyi gyerektertást add? vagy kap fizetést?

hogy is van ez?

szerintem beszélj a kialakult helyzetről a új pároddal öszintén és kérd ki a véleményét, támogatna-e téged egy per során...

30. Ilicica (válaszként erre: 28. - Mamcili)
2010. jún. 27. 21:52
A gyerek nem közös. Van egy vállalkozása ami jól megy és mellette közalkalmazottként dolgozik is.
29. Ilicica (válaszként erre: 25. - A14deb9047)
2010. jún. 27. 21:51
A baj ott kezdődik, hogy természetre ugyan olyan mint az apja. egy egy mondatával nagyon meg tud bántani ő is. Ma megkérdezte, hogy a nyári szünetben vigyáz néha a tesójára, mennyit fizetek érte, mert ha elmenne az apjához dolgozni ott kapna fizetést. (mindezt az apja javasolta neki) Mivel a bölcsi szünetet így tudom megoldani ha ő is besegít kb 6 napot délután 2-ig.
2010. jún. 27. 21:51

mindenképp kérj ügyvédi segítséget és vonasd a fizetéséből.


ha maszek, akkor meg magas összeget kérj főleg ha tudod kb mennyi a fizetése, akkor könnyebb dolgod van.

kérdés az hogy az új családban a gyermek közös vagy előző házasságból való-e

mert ha közös akkor csökkenhet a gyermekedre a gyermektartás díja

De a bíroságon ha ügyvéd nélkül jelensz meg, akkor a bírótól kérheted, hogy tájékoztasson téged a jogszabályokról, milyen lehetőségeid vannak.

ja és konkrét összeget jelölj meg, fizetésének minimum 20%os összegével

27. fd73be4c06 (válaszként erre: 26. - Ilicica)
2010. jún. 27. 21:50
ide nem szívesen írom le....
26. Ilicica (válaszként erre: 24. - Fd73be4c06)
2010. jún. 27. 21:47
ezt, hogy érted?
2010. jún. 27. 21:47

Kacsa!!


Ez a szöveg csak a lelki terror egyik formája. Azt hiszem, elég nagy és okos a kislány ahhoz, hogy megbeszéljetek őszintén mindent, akár az anyagi helyzetet is a lehető legtárgyilagosabban.

24. fd73be4c06 (válaszként erre: 14. - Badonyimariaeva)
2010. jún. 27. 21:46
hááhhh...az én exemhez képest aranyember az említett volt férj...
23. mamcili (válaszként erre: 1. - Ilicica)
2010. jún. 27. 21:45

nem

tankötelezetség idejére, de 18 éves korág mindenképp fizetnie kell

22. Ilicica (válaszként erre: 21. - A14deb9047)
2010. jún. 27. 21:40
Már sokszor gondoltam arra, hogy bíróságra viszem, de folyton megfenyeget, hogy addig pereskedik amíg el nem veszik tőlem a gyereket. Igaz most már elég nagy sőt hamarosan nagykorú, de mivel az apja most, hogy már ki tudja használni és dolgoztja és ígéri, hogy az övé lesz a vállalkozás nem tudnám rávenni, hogy ez neki az érdeke. Velem él és nem is alszik nála, mert nem szeret ott lenni, de mikor dolgozik az apja elmegy hozzá segít neki és tele tömi a fejét mindennel. Ő pedig nem foglalkozik a régi dolgokkal amikor még semmivel nem segítette, csak mindenért leszúrta. Így inkább ha nem muszáj nem pereskedek. Tudom, hogy én nyernék, de olyan szörnyű természete van, hogy biztosan kikészítene idegileg. Most, hogy van egy 3 éves kisfiam is és új párom ennek nem tenném ki őket, ha nem muszáj.
21. a14deb9047 (válaszként erre: 15. - Ilicica)
2010. jún. 27. 21:32
Ez nagy tévedés a részéről. Ha érettségi után még 4-5 év egyetem, fizetnie kell, mint a kisangyalnak! Ki kell belőle tapsolni!! Ezt a gyermeked neveléséhez hozzájárulás! (És ugye a töredéke! A bíróságon szokott lenni fogadónap. Vinném az ítéletet/megállapodást és megkérdezném, hogy tekintettel a megállapodásra, illetve az elmúlt évek inflációjára, a gyermek taníttatásának megemelkedő költségeire, lehet-e kérni a megállapodás módosítását. Mert ugye egy 10 és egy 16 éves korú "eltartása" között igen csak van különbség!! és ez úgy szokott kijönni, ha számolunk, hogy az apa fizet 1/3 részt, az anya meg 2/3-ot, pedig ő keres sokkal jobban. Ritkán ítél a bíróság az apa ellenében... Persze közben gyűjteni a számlákat is.
20. Ilicica (válaszként erre: 3. - Mágnes74)
2010. jún. 27. 21:30

Nálatok is azt mondja, hogy van másik és akkor már a saját gyerekének nem is kell fizetni?

Ez borzalmas szerintem, mert az ilyen nem apa.

2010. jún. 27. 21:29
Köszönöm a segítséget mindenkinek. Egyébként ezt én is így gondoltam, de meg akartam magam erősíteni ezért is fordultam hozzátok. Jól tettem. Már csak a lányomat kell meggyőznöm, hogy nem úgy van ahogy az apja mondja, mert most egy csomó dolgot beígért neki, hogy maga mellé állítsa. De úgy, hogy megkapod, ha......
18. Ilicica (válaszként erre: 17. - A14deb9047)
2010. jún. 27. 21:24
Köszönöm a lehetőséget, ha ki akar bújni lehet élek vele. Egyébként mi fix összegben állapodtunk meg, ami töredéke annak amit a befolyt jövedelme alapján kellene fizetnie.
17. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Ilicica)
2010. jún. 27. 21:22
Sőt! Ha több évvel ezelőtt állapította meg a bíróság a gyermektartásdíj összegét, az életkori sajátosság miatt lehet kérni az emelést! Ezt a kérelmet a bíróságra kell beadni, illetékmentes!! Én már írtam egyet-kettőt, szívesen megadom a formátumot... (ügyvéd mellett dolgoztam!).
16. Ilicica (válaszként erre: 14. - Badonyimariaeva)
2010. jún. 27. 21:22
Hát ahogy írod nem ember. Mindig mindent kitalál, de én is bízom benne, hogy egyszer visszanyal a fagyi. Köszi az együttérzést.
2010. jún. 27. 21:20
Mi anno mikor váltunk megállapodtunk egy fix összegben és, hogy emellett minden plusz kiadás felét ő viseli. Ez hiba volt. A fix megvan, de azon kívül semmi. Közben már eltelt 6 év a közösen indított válalkozás nagyon jól jövedelmez, de persze ebből engem kizárt. De ez nem is fontos csak az, hogy a gyerek mit kap. Egy éve azzal jött, hogy ha ő ad ennyit én is adjak a gyereknek ugyanennyit, mert az az ő pénze. Vagy nem nekem utalja hanem egyenesen a lányomnak. Én mivel sok hitel van a nyakamban azt mondtam, hogy adja a gyereknek, de legalább 5000-el többet. Ezt be is tartotta eddig. Most pedig fűti a lányt és mondja neki amit már írtam, hogy nem is lenne kötelező fizetni és 18 éves lesz akkor már úgysem jár.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook