Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! fórum

Gyógytornász vagyok, ha van kérdés és tudok segíteni, akkor írj! (beszélgetős fórum)


2008. júl. 1. 16:03
Karatézom és a rúgások eléggé megterhelőek, de inkább a térdemnek. Gondolom tudat alatt is rosszul korrigálok.
13. bice-bóca (válaszként erre: 9. - 12075a76b9)
2008. júl. 1. 13:59
A baj az, hogy nem tudom kinyújtani a bal lábam. Nem tudom összezárni a lábaimat mert ott ahol sérült úgy érzem nem engedi. Az izületeimmel is van probléma, időközönként kell Dona-t szednem. Jó lenne megúszni a műtétet!
2008. júl. 1. 13:50
Köszönöm Pedrina! Jó lenne, ha írnál néhány gyakorlatot, hátha az segítene. Nem érzek elviselhetetlen fájdalmat, csak néhány mozdulatnál érzem úgy, mintha össze lenne kötve az amiről azt mondták, hogy megnyúlt ill. kiszélesedett, mármint a térdszalagom. Szeretném a véleményedet kérni, hogy rosszul teszem-e azt, hogy időnként teszek egy 20-30 perces sétát? persze a t.rögzítövel?
11. 12075a76b9 (válaszként erre: 8. - Hajnimaci)
2008. júl. 1. 13:40
Szia!Mindenképpen el kellene menned egy streching órára,ahol nagyon sok hasznos nyújtási gyakorlatot tudnának neked mutatni!Sajnos vannak emberek akiket merev izülettel áldott meg az ég(köztük engem is),sajnos mi sosem fogunk streching bajnokok lenni!DE minden képen lehet javítani a jelenlegi helyzeten!Mit sportolsz?
10. 12075a76b9 (válaszként erre: 7. - Pimpi3)
2008. júl. 1. 13:36

Szia!

Nagyon jól teszed hogy jársz úszni,mert az egyik legjobb sport azoknak akik túlsúllyal rendelkeznek!Hallottál már az aquafitnessről?

Az lenne neked a legmegfelelőbb,mert a vízben csupán a súlyod kb.7%-val terheled az izületeidet,míg a szárazföldön annyival ahány kg vagy!Nagyon jó eredmények vannak a vizi aerobiktól,én is tartottam túlsúlyosoknak,és nagyon látványos volt a változás!És a ami legfontosabb az izületeik is "egyben"maradtak!Addig amíg nagy a felesleg,addig semmi képen nem javasolnám a szárazföldi ugri-bugrit,akkor inkább pattanj fel egy biciklire és tekerj!:)

Ha bármilyen kérdésed van,írj nyugodtan és segítek!

9. 12075a76b9 (válaszként erre: 6. - Bice-bóca)
2008. júl. 1. 13:30

Hát az LCM sérülés nem tartozik a legkellemesebb ek közé,nagyon sok esetben sebészeti megoldást kell bevetni az ügy érdekében ,mert nem elegendő a gy.torna!

Mennyire stabil az izületed?

Egyébként rengeteg gyakorlat van,amit lehet csinálni:mindig nyújtással ,bemelegítéssel kezd,és ne csak a térdedet hanem a csípőd és a bokádat is melegítsd be!Utána célzottan combizom erősítő gyakorlatokat kell csinálni.Először csak kis ismétlés számmal ,utána már nagyobbal.Ha a nyújtással van gondod,akkor figyelj arra hogyha tornázol,akkor nyújtott térd mellett a lábfejed is legyen hátra feszítve! Ha gyakorlatokból híján vagy,szólj és írok párat!

Ha eléggé megtudod erősíteni a combizmod,akkor teljesen át is veheti a szalag szerepét ,és olyan lesz mint régen.

2008. júl. 1. 13:14

Szia Pedrina!

Nekem az a gondom, hogy elég merev a csípőm, viszont a sporthoz, amit csinálok, ahhoz laza csípő kellene. A normál lazításoktól, viszont fáj a térdem, már műtve is volt. Szerinted van olyan dolog, amitől kilazulhatna a csípőm. Úgy gondolom, hogy amíg ez nem megy a térdemet is jobban erőltetem.

Előre is köszönöm a válaszodat.

7. pimpi3 (válaszként erre: 1. - 12075a76b9)
2008. júl. 1. 12:26

Szia Pedrina!

Szeretnék tölled tanácsot kérni!Elég nagyfoku izületi gyulladásom van!Nagy tulsujjal rendelkezem,de elkezdtem fogyni!Probálok tornázni,de mostanába megint nagy fájdalmaim vannak!Járok uszni kétszer 1 héten és ha tudok megyek vizitornára is!Tornázok ithon de sajnos ilyenkor nembirom!Szerinted milyen tornát kéne csinálnom?Van olyan dvd ami nekem jó?Mer csak igy magamtol nem olyan motiválo!

elöre is köszi

2008. júl. 1. 10:04
Üdv! Volna kérdésem hozzád " gyógytornász"! mit tehetek annak érdekében, hogy mihamarabb rendbe jöjjön a térdszalagom? Részleges LCM sérülést írtak le, ill. az UH vizsg.: ruptura paritalis LCM gen l.s.-t igazolt. A problémám az, hogy 06. 11.-től polcolom, használom a Felctor gélt, használom a térdrögzítőt, próbálom tornáztatni és ennek ellenére nem az igazi. Milyen gyakorlatokat végezhetnék, hogy lassan egymás mellé tudjam tenni a két lábam fájdalom nélkül? Segítségedet előre is köszönöm! bice-bóca
2008. jún. 25. 20:36
nincsen mit,kár hogy nem tudsz úszni!Próbálj megtanulni:)!
4. adri25 (válaszként erre: 3. - 12075a76b9)
2008. jún. 25. 20:32
Köszi a válaszod. Sajnos úszni nem tudok.
3. 12075a76b9 (válaszként erre: 2. - Adri25)
2008. jún. 25. 20:07

Szia!

Mindenképpen javaslom,hogy rendszeresen tornázz,és ha tudsz járj el úszni is,mert ez a legjobb sportolási lehetőség a gerinc ferdülteknek!A torna azért fontos,mert meg kell erősíteni a gerinc melletti izmokat,hiszen azoknak tartó funkciójuk van!Ha van rá lehetőséged,menj el 1-szer gyógytornára,és próbáld megtanulni a gyakorlatokat!Érdemes,mert sokat segíthet!

2. adri25 (válaszként erre: 1. - 12075a76b9)
2008. jún. 25. 20:01
szia! nekem évek óta fáj a hátam,gerincferdülésem van. Már voltam az ortopédián,hevedert írtak föl,de nem használt. Tornázgatok is,mert néha föl sem bírok reggel kelni az ágyból. Mit javasolsz mit kellene tennem?
2008. jún. 25. 19:46
Gyógytornászként végeztem,ha bármilyen kérdésetek van,csak írjatok,lehetőségeim és legjobb tudásom szerint válaszolok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook