Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógyszerfüggőség, depresszió, szorongás, pánik... van kiút! fórum

Gyógyszerfüggőség, depresszió, szorongás, pánik... van kiút! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... ❯❯
492. ancsika36 (válaszként erre: 491. - Rózsa67)
2011. okt. 17. 18:19
:):) tudom nem egészséges de szeretem no. van h nem kivánom de van h enném kilo számra. .jah és hideg front van azé fájunk :( megnéztem. de igy alvás se igen lessz. nincs valmi jo praktikád fejfájás ellen front ellen::?? régen jo volt erre is a frontin de az már nem szedem:)
491. rózsa67 (válaszként erre: 490. - Ancsika36)
2011. okt. 17. 18:14

Jól van na! :D én mindent megpróbáltam bevetni! :D

ha csoki, akkor csoki :) inkább.......

490. ancsika36 (válaszként erre: 488. - Rózsa67)
2011. okt. 17. 18:07
:) köszönöm. inkább csoki függö leszek mint frontin:( de azé ne gondolj drasztikus csokizásra . 1napi. de van h több na. de fontin sincs cigi se antidepi se uh marad a csoki az idegre.
489. Sly001 (válaszként erre: 485. - Rózsa67)
2011. okt. 17. 18:06

Én ugyan így vagyok...

Szédülés,hányinger,fejben nyomásérzés.

A havim is közeleg,és ilyenkor teljesen kivagyok.

488. rózsa67 (válaszként erre: 487. - Ancsika36)
2011. okt. 17. 18:04

nem értettem félre :) csak rosszul fogalmaztam.

A cigi helyett inkább tikk-takk, mint csoki, de látom neked a csoki emeli a szerotonin szintedet.

Azt tudtad, hogy a csoki is függőséget okoz?

Egyébként gratulálok, hogy letetted a cigit! :)

487. ancsika36 (válaszként erre: 485. - Rózsa67)
2011. okt. 17. 17:50
félre értetted:) leszoktam a cigiröl már. és helyette csokit eszem szüntelen.:)
486. ancsika36 (válaszként erre: 485. - Rózsa67)
2011. okt. 17. 17:47
:) tik takk nem elégiti ki az édesség utánni vágyam:) .. hát én már fájdalomcsillapitot se szedek .. borsmenta olajjal kentem be a fejem meg borogatom . de szörnyü h az embert minden megzavarja , nekem is elszokott mulni ha kimegyek a levegöre de most ez nem vált be. mire ok minden addigra jön valmi fene ,front teihold . havi stb:)
485. rózsa67 (válaszként erre: 484. - Ancsika36)
2011. okt. 17. 17:44

szerintem is front van, mert az én fejem is majd szét száll. hányingerem van tőle. én délelőtt vettem be egy algoflex-forte -t, de nem múlt el teljesen és megint fáj.Most futottam 11 percet, azt hittem majd jobban fog fájni, de egyenlőre nem. :)

A cigi helyett inkább szopogass tikk-takk-ot.

2011. okt. 17. 17:27
front van ma csajok?? a fejem majd szétmegy de már zsibbad ugy fáj meg hányingerem van:( migrénes fejfájás vagy mi ez . pfff utálom.
2011. okt. 17. 17:26
én miota nem cigizek csokin élek:) látszik is rajtam:(
482. rózsa67 (válaszként erre: 481. - 099c0bed40)
2011. okt. 17. 17:12

nutella :D

Én 2. éve nem ettem csokit és nem hiányzik! :) Ja és fehér kenyeret, cukrozott dolgokat sem.

481. 099c0bed40 (válaszként erre: 480. - Rózsa67)
2011. okt. 17. 13:59

Szia, köszi , aranyos vagy, de én meg az életmódváltással vagyok úgy, hogy hiába tudom fejben a szükségességét, lélekben gyenge vagyok a folyamatos kivitelezéséhez.

Amúgy egyszer már sikerült nagyon kemény akarattal fogynom 28 kilót, amiből 14 vissza is jött), lévén számomra mai napig a legbiztosabb szerotoninpótló eljárás minél több nutella nagykanállal történő szervezetbe juttatása . :(

480. rózsa67 (válaszként erre: 479. - 099c0bed40)
2011. okt. 17. 13:12

A sport nekem sem az erőségem, de erőltetem. Annyit viszont nem tudok (nem akarok, mert lusta vagyok :( )futni, amennyi szerotonin kellene. :D

Én már lefogytam 32 kg-ot :) így a futás már megy.

A súlyomat már 1 éve tartom és így is akarom tartani.

Életmód váltás és neked is menni fog!

Ha szeretnéd, akkor segítek! :)

(és szépen fogalmaztál! :)

2011. okt. 17. 12:32

Neked is szia, egyáltalán nem baj-- sőt, inkább előny-- ha valaki nincs tisztában a legtöbb orvos kontra gyógyszerügynök között folyó nagyon csúnya pénzügyi illetve egyéb haszonszerző tranzakciókkal.

( sikerült egész finoman kifejeznem magam, hurrá)


A kérdésedre válaszolva: egyik ismerősöm a futásban lelt annyi szerotoninra, hogy egy idő után elhagyhatta az antidepis gyógyszereit.

Én is próbáltam, de ekkora tömeget--mint az enyém- megmozdítani sem egyszerű mutatvány, nemhogy lendületben tartani.:(

2011. okt. 17. 08:36

Mindenkinek szép napot!

Úgy látom én naívan láttam a pénzügyi dolgokat. :)

Szeretném megkérdezni, hogy van-e itt a fórumon olyan akinél pajzsmirigy alul- vagy felülműködést állapítottak meg, a pánik betegsége mellett?

Továbbá olyan aki a sporttal (egy idő után) ki tudta váltani az antidepit (mivel a sport szerotonint termel)?

477. 099c0bed40 (válaszként erre: 476. - Homokóra)
2011. okt. 17. 07:00
Igen,elmondhatatlanul széles, valóban---.... erre írtam egy előző hsz-ben, hogy akár esszét írhatnék eme gépezet működéséról-ről, csak mindez nem ennek a topiknak a témája, ráadásul amúgy se oldana meg semmit, max. elszabadítaná az indulatokat, arra meg semmi szükség.
476. homokóra (válaszként erre: 475. - 099c0bed40)
2011. okt. 17. 06:51
Nem csak ezek a szerek után kapnak jutalékot..széles a skála, mint tudjuk:)
475. 099c0bed40 (válaszként erre: 473. - 1e8bb72856)
2011. okt. 17. 06:29

Mindezt csak meg tudom erősíteni, jutalékot kapnak az orvosok a legtöbbször felírt szerek után, ebben persze többek között élen járnak az antidepresszánsok és a fesz. oldók is---nem szívesen dicsekedem el a 25 éves eü-s múltammal, ahol sok olyan szemét dolognak szem/fültanúja voltam, amiről a mai napig se szívesen beszélek. :(


Az éremnek azonban van egy másik oldala is, mégpedig maga a beteg, aki legtöbbször csak akkor elégedett az orvosával illetve a kezeléssel , ha a panaszaira kellő számú gyógyszert (gyógyszereket) kap.


Nálunk az alternatív gyógyítási lehetőségek még mindig gyerekcipőben járnak, sokan nem hisznek benne, akik meg igen, azoknak legtöbbször nincs annyi pénzük hogy végig tudjanak csinálni egy-egy kezelést elejétől a végéig.


Szomorú, de ez van.

474. 978d6e406c (válaszként erre: 468. - 1e8bb72856)
2011. okt. 16. 22:20
Igazad van!Az egész nyugati orvostudomány erre épül!Látszat megoldásokat adnak,tüneti kezeléseket,jó pénzért.Meg lehetne oldani hogy (majdnem)mindenki felépüljön,adott lenne minden-csak ehhez az embereknek nyitottabbnak kellene lenniük,de egyszer ez is eljön.Viszont pont ezért üldözi,és nem ismeri el a nyugati kultúra a keleti gyógyászatot-mert félnek,hogy tönkremennek,ha az emberek rájönnek-hogy sok minden gyógyszerek nélkül is gyógyítható...
473. 1e8bb72856 (válaszként erre: 472. - Rózsa67)
2011. okt. 16. 18:14
ÁÁÁÁÁLLLJJJ!!!!Az, hogy támogatott, és nem te fizeted, attól még a TB kifizeti annak,akinek kell, és a gyógyszergyár megkapja a hasznát, a doki meg (az orvoslátogató által) a jutalékot, ha azt írja fel neked,amit az a gyár ajánl.ITT a biznisz.Mi meg meghalhatunk tőlük. mellesleg sajnos nagyon sok terapeuta és orvos is lenézi a betegeit (én személy szerint hallottam terapeuták közti olyan beszélgetést véletlen, nem tudták, hogy hallom, hogy a bicska kinyílt a zsebemben).
472. rózsa67 (válaszként erre: 471. - 099c0bed40)
2011. okt. 16. 13:45

Nem tudom! :( Én ezt a pénzügyi részről megközelítést nem értem. pl. az én esetemben, az antidepi 21ezer valamennyi teljes áron és én 10%-ot fizetek érte. A xanax is támogatott. Mikor ilyen összegeket látok, akkor elgondolkozok a pénzügyi haszonról. Tízen akárhány évvel ezelőtt ugyan ez volt a Zoloft-tal. Sokba kerültem én már, szerintem nem vagyok nyereséges nekik! :D

Mr csak azért sem értem, mert elég sokszor kiestem a munkaképesek táborából, a betegségem miatt. Nem az lenne a cél, hogy mindenki munkaképes legyen? Na én jól el filozofálgattam itt magamban.

471. 099c0bed40 (válaszként erre: 468. - 1e8bb72856)
2011. okt. 16. 12:12

Szia, igen, sajnos erről van szó...anyagi haszonszerzés megy ebben is, mégpedig nem akármilyen fokon.

Esszét lehetne írni róla, hogyan működik a "gépezet", de ez részben nem e a topik témája, meg részben már nem igazán segít azokon, akik anno olyan szépen be lettek etetve.

Hogy etikátlan?????

Hja kérem: pénz beszél, kutya ugat, karaván halad.

470. Sly001 (válaszként erre: 466. - 099c0bed40)
2011. okt. 16. 12:09

Engem meg az pszichiáter állított rá a szorongásoldóra,először jó is volt.

Később amikor mondtam,hogy nem vagyok valami jól,akkor azt javasolta,emeljem az adagot...

Persze nem emeltem,hanem lecsökkentettem az estit a felére.Utána vissza kellett szednem,mert nagyon rosszul lettem.

Az pszichiáter dr-nő,aki függőt csinált belőlem fogta magát,és elment nyugdíjba,jött helyette egy fiatalabb dr-nő,mondtam neki,szeretném letenni a szorongásoldót,a válasz:akkor kezdjen el szedni mellé antidepit...

Az fel sem merült,hogy önmagában is elhagyható lenne.

Erőlteti melle az antidepit,de ki sem váltottam.

Sőt hónapok óta vissza sem mentem hozzá,mert úgysem segít,csak gyógyszerekkel akar tömni.

Persze az éves javaslatot Ő is kiadta az alprazolamra...

469. Sly001 (válaszként erre: 464. - 099c0bed40)
2011. okt. 16. 12:03

Én ugyan így jártam!

Már 3 éve kapom a szakorvosi javaslatra felírt nagypotenciálú alprazolamot,arról egy szó sem esik,hogy függő lettem...

2011. okt. 16. 12:01
...Mert ők miből élnének, ha mi nem szednénk gyógyszereket? Üresek lennének a rendelők várói...most átlagosan bejelentkezve itt a kerületemben 4 órát kell várni, hogy bejuss...ha mindenki magára találna, és megtalálná a kiutat a depiből, ott malmozhatnának:-) Nekik csak jól jön. De ez a veszély nem fenyegeti Magyarországot, itt nem lesz munkanélküli pszichiáter. Ennyi kedélybeteg ember talán csak a rénszarvasok hazájában van, ahol egész nap sötét van, hideg, és jobb híján piálnak :-)
467. rózsa67 (válaszként erre: 466. - 099c0bed40)
2011. okt. 16. 10:13

A hozzászokásról nálam sem volt szó. Emlékszem, hogy 2 hónap után megkérdeztem, hogy meddig kell nekem ezt szedni és akkor mondta a doki, hogy min. 0,5 év, de lehet hogy 1 év is lesz, mire jobban leszek. Na ekkor baromira megijedtem, csodálkoztam és nem is lepleztem a doki előtt.Idővel elfogadtam, csak mióta jobban vagyok, azóta kutatok az alternatív megoldások irányába.

A legutolsó alkalomkor rendesen belementünk az orvosi megközelítésekbe (mélyen szakmai dolgokat beszéltünk meg), mert olyan kérdéseket tettem fel. Most nyugodtabb vagyok, mert kezdem látni, hogy mit és hogyan kell tennem, hogy változtatni tudjak a helyzetemen.

A fejemben minden a helyén van (állítólag), csak meg kell tanulnom lazítani. Jóga és meditáció lesz az, amit most meg akarok tanulni.

Én most azon gondolkodtam el, hogy ezeket a dolgokat miért nem mondják el az embernek az orvosok?! Én úgy gondolom, hogy itt sokan, ha tisztában lennénk azzal, hogy mit kell tennünk, akkor tennénk is ellene, DE amit tudok, azt a neten kutattam ki és nem mondta egy orvos sem.

Nem értem miért? Nem tartanak bennünket elég értelmesnek? vagy .....???? nem találok rá értelmes magyarázatot.

466. 099c0bed40 (válaszként erre: 465. - D62762eb79)
2011. okt. 16. 09:19

Szia, na igen, erről( is) beszélek....én ugyan nem házidokit írtam--mert nekem áter írta--, de rájuk ugyanaz érvényes pepitában.

Ha úgy érzi szorong, szedjen szorongásoldót, ha az alapdózis nem hat, lehet szépen lassan duplájára emelni, attól még senki sem lesz függő, ááá, dehogy.....

(hogy ezekhez a szarokhoz egy idő után hozzá lehet szokni, csupán a gyógyszer tájékoztatója pedzegette a kétoldalnyi mellékhatás között apró betűvel).

Mire pedig saját magamtól rájöttem hogy gáz van, már nyakig ültem a magam gyártotta fekáliában.


Slusszpoén: innentől fogva minden (szak)embertől azt kaptam, magamnak csináltam a bajt, miért nem kapcsoltam még időben.

Hát ja, arról megint csak én tehetek, hogy nem vagyok az a "gyorsan kapcsoló" valaki az élet egyéb területein sem. :(

465. d62762eb79 (válaszként erre: 464. - 099c0bed40)
2011. okt. 16. 08:25
nekem a x..xot először a háziorvos írta fel, egy büdös szó se volt hozzászokásról...
464. 099c0bed40 (válaszként erre: 454. - Rózsa67)
2011. okt. 16. 08:15

Szia Rózsa, azt elfogadom hogy bizonyos állapotokban valóban szükség lehet a gyógyszerekre, (és szép számmal vannak akiknek használ), de akadnak olyanok is mint amilyen én voltam: antidepi egyik se ért semmit, hiába váltogatta az orvosom, a fesz. oldó viszont annál inkább bejött, csak éppen egyre nagyobb adag kellett az "oldódáshoz".

Sajnos a Dokik egy-két alkalom után ( amikor a gyógyszeres terápiát indítják, aminek szerves része a fesz. oldás) nem tudják kiszűrni a függésre hajlamos egyéneket, amilyen én is voltam.

Az sem titok, sok baromságot saját szakállamra cselekedtem (a jobbulás reményében), de azt a fránya xanaxot/frontint történetesen egy nagyon elismert áter határozott javaslatára kezdtem el szedni.

Ez most hülyeség,( és utólag tök felesleges boncolgatni is) de lehet ha Ő akkor nem adja, magamtól nem jutok addig a felismerésig hogy csak úgy belevágjak a szedésébe, és akkor megúsztam volna 4-5 gyötrelmes és idegsokkoló évet. :(

( vagy lett volna egyéb--esetleg komolyabb-- bajom, ez is benne van a pakliban, tisztában vagyok vele).


Mindebből csak azt szerettem volna kihozni, hogy az áterek véleményem szerint túl hamar szeretik bevetni a nagyágyúkat, és látván a szenvedélybetegek egyre növekvő számát, talán nem annyira nyerő hogy ennek ellenére még mindig ez ( antidepi+ fesz. oldó adás) a mai magyar pszichiátriai protokoll-terápia alapja, azaz első lépcsője.

463. 099c0bed40 (válaszként erre: 455. - Nempanik)
2011. okt. 16. 08:00

Szia, igen, pontosan erről írtam, így kell gondolkodni és eszerint kell cselekedni! :)

HAJRÁ!!!!!

❮❮ ... 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook