Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógyszerfüggőség, depresszió, szorongás, pánik... van kiút! fórum

Gyógyszerfüggőség, depresszió, szorongás, pánik... van kiút! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... ❯❯
2011. okt. 16. 07:24

nempanik!

Olvass bele a "Pánikbeteg vagyok" fórumba, ott találsz egy pár hasznos ötletet és tanulhatsz! :)

461. nempanik (válaszként erre: 456. - 1e8bb72856)
2011. okt. 15. 19:47

igen, értelek. a szorongás szörnyű...és erős. nagyon erős, nagyon. járok egy teraphoz is mellette, vele az okokat próbáljuk feltárni. de még kell mellé a gyógyszer mankóként..

rivotril: igen 0,5 napi 3szor. de félek nyilván h rászokom, legutóbb pár éve mikor rosszul voltam már napi 4-5öt is szedtem belőle..:S

mit tegyek? merre a kiút?

2011. okt. 15. 16:48
a svájci francos hitelünk 42 helyett 75 lett és még van 1,5 év és ez csak egy a sok közül. :(
459. rózsa67 (válaszként erre: 458. - 1e8bb72856)
2011. okt. 15. 16:44

hát nem tudom minek nevezzem. :( Ha azt mondom, hogy több a kiadásunk, mint a bevételünk és akkor még nem ettünk, meg semmi egyéb.... talán ennyi.

Próbálok varázsolni :(

458. 1e8bb72856 (válaszként erre: 457. - Rózsa67)
2011. okt. 15. 16:38
Hát ezt nem is lehet. Egy pár millió szerintem mindannyiunkon segítene :-) Remélem nem bedőlt hiteles vagy, sajnos mostanság mindenről azonnal ez jut az eszembe. Pár éve majdnem beleugrottam valamibe, most én is megnézhetném magam...Csak azért nem tettem, mert alapból nagyon óvatos vagyok (néha túlzottan) és akkor valami rossz előérzetem volt. Maradtam a fenekemen, és ma már nem bánom...de a barátaim, ismerőseim közül sokan így jártak.
457. rózsa67 (válaszként erre: 456. - 1e8bb72856)
2011. okt. 15. 15:29
Bocsánat, de erről most egy vicces helyzet jutott eszembe. Én tudom, hogy mitől vagyok ilyen amilyen, de a nagy része olyan amin nem tudok (egyenlőre)változtatni. Mondjuk egy pár milliótól egyből kisimulnának a ráncaim :D és talán nem lenne annyi ősz hajam, mint ami van. :) A többi zavaró tényezőt megpróbálom feldolgozni.
456. 1e8bb72856 (válaszként erre: 455. - Nempanik)
2011. okt. 15. 14:01
Bipoláris, borderline...szép nevek. Ha választani kellene a kettő közül, az elsőt választanám, talán azért, mert az utóbbit ugyanolyan mumusként "kezelik" hazánkban,mint a skizofréniát és a kényszerbetegségeket. Rózsának igaza van, ne láss benne többet, mint ami. Most meg vagy ijedve, de nem kell. Amikor megmutattam a zárómat a jelenlegi orvosomnak, elmosolyogta magát. És már én sem hiszem, hogy az abban leírtak igazak lettek volna valaha is...A rivotril az egyik gyógyszer, amiről nem akartam beszélni...gondolom napi 3 0.5-össel bombáznak. A szokásos adag. Segít egyébként, segíteni kell neki, ha már mellette függőt csinál belőlünk. De nem javaslom. Ezért esünk csapdába: szabadulni akarunk mindenáron a gyűlölt szorongástól. Őrület. Aki nem élte át, hallgasson, mert nem tudja elképzelni, milyen: a pokol bugyrait járjuk...Én már túl vagyok ezen az évekig tartó őrületen. És igyekszem, hogy mindenki más is túl legyen rajta. Nempanik...a szorongásnak oka van. Kezdj el mesélni, hogyan élsz, milyen egy napod, mi foglalkoztat...blogolj, írd ide, egy füzetbe, mindegy. Rá fogsz jönni, vagy te, vagy más , mi okozza a szorongást, és hogyan legyél erős, hogy legyőzd azt.
455. nempanik (válaszként erre: 453. - 099c0bed40)
2011. okt. 15. 11:57

igazad van!!!!:) szedem akkor ezeket, amiket mosrt felírt, aztán megléátjuk. nemde?

leszek én bipoláris is akár, csak legyek jobban és ne szorongjak..::D

454. rózsa67 (válaszként erre: 453. - 099c0bed40)
2011. okt. 15. 08:24

:))

Nekem tök mindegy, hogy milyen nevet adnak a "betegségemnek" (inkább állapotnak nevezném), attól a tüneteim ugyanazok maradnak.

A gyógyszer is mindegy minek hívják, nekem az a lényeg, hogy élhető életem legyen tőle, magyarul segítsen rajtam (egy darabig), utána majd segítek én magamon.

Másokkal ellentétben én azt vallom, hogy van olyan állapot, amikor már szükség van a gyógyszerre (bár sokszor nehéz bevallani magunknak önmagunknak), mint egy mankóra. Egy idő után meg kell próbálni mankó nélkül járni. :)

2011. okt. 15. 07:58

Szia nempanik, amellett hogy Rózsának tökéletes igaza van, még annyit tennék hozzá, hogy ahány áter, annyi diagnózis, Te is írod hogy a mostani dokid találta ki....ha elmennél egy másikhoz, az nagy valószínűséggel másfajta pszichés zavart állapítana meg----ezzel nem a doktorokat szerettem volna ócsárolni, inkább neked annyit írni, nem kell sem megijedni, sem pedig 100 %-ra belenyugodni abba, hogy Te bipoláris vagy.

Neked szerintem az a legfontosabb hogy jól légy a felírt gyógyszerekkel meg a terápiával, nem pedig az hogy éppen melyik BNO-t húzzák Rád a tüneteid alapján, nem így van?

2011. okt. 15. 06:34

nempanik!

"A bipoláris zavar (bipolar disorder (BD)) – úgy is ismert, mint mániás depresszió (manic depression (MD)) – pszichiátriai kórkép, utalva a mánia (vagy hipománia, vagy kevert fázis) és a klinikai depresszió (depressziós, vagy egykedvű/levert hangulat) váltakozásaira, egy hosszabb időtartamon keresztül.


Az egészséges átlagemberek által időnként tapasztalható feldobott jókedvvel, és levert hangulattal szemben egy bipoláris zavarban szenvedő beteg rendkívül szélsőséges hangulatingadozásokon megy keresztül, melyek akár hónapokig is eltarthatnak.[1]


A legtöbb páciens már tizenéves kora vége felé mutatja a betegség egyes tüneteit. Ezeket a panaszokat gyakran pubertáskori zavaroknak tudják be. Nem ritka, hogy a helyes diagnózis felállítására akár 8 évet is várni kell, ami általában a 25–40 éves kor között történik meg.[2]


A bipoláris zavar a teljes népesség kb. 1%-át érinti, így egyes becslések szerint Magyarországon 100 ezren, az Amerikai Egyesült Államokban mintegy 3 millióan szenvednek e betegségben.[3]


A betegek megfelelőn beállított gyógyszeres kezelés mellett teljes értékű életet élhetnek."


Én ebbe semmi ijesztőt nem találok! és te se magyarázz bele többet, mint ami! :) Semmivel sem különb diagnózis, mint bármelyik pánik vagy depresszió.

2011. okt. 14. 23:06

sziasztok! bár nem válaszolt senki nekem eddig, de azért megint megpróbálom hátha. . . :(

szorongok súlyosan 4 éve néha pánikrohamok, eddig rivotrilt meg antidepit kaptam rám, kb 5 félét próbáltak ki rajtam. . most az új dokim kitalálta a bipoláris affektív zavart:O szorongáa mellé és arra írt lamolepet, meg napi 3 rivotrilt.

nekem eddig soha senki( 5 pszichiáter plusz egy hét kórház)nem mondta h bipoláris lennék. . . ez olyan ijesztó. a dokim szerint ez nehezen felismerhető és okozhat súlyos szorongásos tüneteket, de ugye eddig csak a szorongásomat kezelték, azért nem javultam nagyon. valaki, vélemény?????kérlek!

450. 1e8bb72856 (válaszként erre: 449. - Ancsika36)
2011. okt. 14. 20:36
Ez tényleg szörnyű...tudod...én egy időben mindent magamra vettem, mindenki baját, gondját, fájdalmát...aztán egyszerre belerokkantam. Ejteni kell egy könnyet, meggyászolni rövid időre,egy gyertyát gyújtani...de aztán meg kell rázni magunkat, és elengedni, tovább lépni. A családod jól van, és minden okés. Gondolj erre. Nem szabad mások baján sokat agyalni, ettől még nem leszel lelketlen! De vigyázni kell arra, hogy az élőknek annyit adj magadból, a jókedvű önmagadból, amennyit lehet. Mert egyszer,amikor majd számot kell adni...az alapján fognak megítélni, emlékezni rád. Nem azt mondom, hogy adni kell mások véleményére (engem pl nem érdekel már, régen nem így volt, de már igen), de a legjobbat magunkból magunk miatt kell kihozni, hogy szép, tartalmas, és jó életünk legyen. Most még szabad sírni egy kicsit...
449. ancsika36 (válaszként erre: 448. - 1e8bb72856)
2011. okt. 14. 19:28
terelem én egész nap vagyis probálom de most nem igen megy:( rossz érzés van bennem .de engem a halál mindig padlóra küld nekem nem érdmes se tv.t se semmit nézni amibe ezek vannak mert legyür mindig. itt meg most a közeli ismerösöm 30évesen 2kis gyereket magára hagyva .ovónéni nagy balaeset hétfön 5halott az is itt. uh kivok ettöl. férjem féltem a gyerkeim és ha ilyet hallok és nincsenek melettem az a halálom:(de probálok megnyugodni és terelgetni jobb dolgok felé ezt :(.
448. 1e8bb72856 (válaszként erre: 447. - Ancsika36)
2011. okt. 14. 19:20
Részvétem! Erősebb szívdobogásom nekem is van mostanában, kicsit nyominger is vagyok, lehet, hogy az időjárás miatt, elmúlik...az ősz ilyen, a napsütés jót tesz az idegeknek (bár azt hallottam, a túlzott napozás is káros az idegekre), most ez nincs...Ancsika, péntek este van, egészen jó műsorok vannak a tvben, nézd egy picit, jó meleg takaró alól egy teával...eltereli a gondolatokat.
2011. okt. 14. 15:29
hát én ma nagyon nem vagyok jól. ideges nyugtalan vok .szivdobogással nyomott érzésel. (gyogyszer nélkül) ,de történt 1 haláleset ami megviselt meg az idö is olyan szerintem:( .. hiányzik a meleg és a napocska.
2011. okt. 14. 12:15
Lányok-fiúk remélem a nagy hallgatás annak tudható be, hogy mindenki jól van, és várja a 7 végét !
445. 099c0bed40 (válaszként erre: 444. - 1e8bb72856)
2011. okt. 12. 21:14

Ejj, hát nem hiába mondom én hogy mi ketten hasonlóak vagyunk, képzeld csak engem is így hívott sokáig a párom, innen a nevem. :)


( nem pedig az alkatom miatt,ahogy sokan hiszik, akkor ugyanis inkább miss piggy-nem nevezném magamat.....)

444. 1e8bb72856 (válaszként erre: 435. - 099c0bed40)
2011. okt. 12. 21:07

Igen, és a neveden nevettem, mert azt szokták nekem mondani, hogy "Őzikeszemű":-))))

Drágáim, nem szabad a csúnya, szeles időnek bedőlni, és depresszálgatni. Bújjatok be a jó meleg takaró alá, tv bekapcs, jön a szerda esti sorozatok dömpingje a kereskedelmi tvken, tessék nézni, és örülni, hogy bent a szobában meleg van, és van hol melegedni, van mit enni, és feledkezzetek bele a mókás sorozatokba!!!

443. 099c0bed40 (válaszként erre: 441. - 99a172a973)
2011. okt. 12. 20:55
Szia, aludj jól Te is Madika.
442. 099c0bed40 (válaszként erre: 440. - A14deb9047)
2011. okt. 12. 20:55

Szia, igen , ez is nagyon jó módszer lehet a feszültség levezetésére.


Én a régi fotóinkat válogattam át ( ahelyett hogy a ruhákat rendeztem volna, ami tervbe volt véve), hol elérzékenyültem, hol csak mosolyogtam rajtuk.

Jó hogy sokat fotóztunk, mert mai szemmel nézve szinte hihetetlen hogy mi is voltunk fiatalok, meg voltak pici gyerekeink... istenem, de rég is volt, tán igaz se volt....:)

2011. okt. 12. 20:53
Sziasztok mindenkinek jó éjszakát.
2011. okt. 12. 17:25
Nézzétek meg ezt az oldalt: szívmelengető receptek és képek, tippek!
2011. okt. 12. 14:36
aludtam és pánikal ébredtem,kiugrottam az ágyból szinte. Látom az idő is olyan fura, mint én. Fog a pánikkkkkk.Basszus
438. 99a172a973 (válaszként erre: 437. - 099c0bed40)
2011. okt. 12. 14:21
Az idő itt sem jó, egész nap borús.A hangulatom is olyan, a legszívesebben eltűnnék valahova, ahol nincs senki.
437. 099c0bed40 (válaszként erre: 436. - 99a172a973)
2011. okt. 12. 12:42

Szia, nem tudom hogy ott milyen az idő, de itt Nyugat-Dunántúl)borzalmas: egyik percben süt a nap és kellemes, aztán jön a szél meg a felhők, lehűl mintha esne,ezek váltakoznak már reggel óta.


Én is olyan vagyok egész nap mint akit ledaráltak, lenne dolgom, de egyszerűen nem bírom magam rávenni hogy belekezdjek, annyira fáradt ( meg kedvetlen) vagyok.

2011. okt. 12. 10:19
Nem tudom, hogy mi van.Olyan hullámzó a hangulatom,most is dolgoznom kellene, de úgy érzem, hogy mindjárt felállok és itt hagyom.Elegem van.
435. 099c0bed40 (válaszként erre: 434. - 1e8bb72856)
2011. okt. 12. 10:16
Mi sok mindenben hasonlóak vagyunk, úgy értve hasonlóan gondolkodunk/ cselekszünk, Te is így veszed észre? :)
434. 1e8bb72856 (válaszként erre: 429. - 099c0bed40)
2011. okt. 12. 10:12
Én is sokat sétálok a kutyámmal a parkban, ilyenkor ősszel még jobb, mint nyáron, vizet sem kell vinni, boldogan szaladgál. Sajnos pórázra van ítélve, az érdekes törvények miatt, de néha elengedem, ha nincs ott senki, és akkor olyan nagyon boldog szegényke:-)
433. 1e8bb72856 (válaszként erre: 430. - 99a172a973)
2011. okt. 12. 10:11
Meg kell várni, míg beáll. Én sem hiszem, hogy a gyógyszertől van. Nem történt semmi, ami kizökkenthetett?
❮❮ ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook