Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi annak a gyógyszernek a neve, amit depressziós kismamáknak adnak, hogy elapasszák a tejet? fórum

Mi annak a gyógyszernek a neve, amit depressziós kismamáknak adnak, hogy elapasszák a tejet? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. jún. 7. 06:12
Köszi mindenkinek, próbálok kevesebbet fejni egyszerre, max. 2 dl/cicit. (merthogy eddig több...) Aztán jövő héten max. 190/cici/alkalom.... talán menni fog...
49. Laleh
2010. jún. 6. 15:31

Szerintem kérd ki a háziorvosod véleményét.

Hátha tud valami okosat.

Ez a depresszió elleni szer nem túl bizalomgerjesztő.

48. hajnalfény73 (válaszként erre: 46. - Beata21bea)
2010. jún. 6. 10:20
Próbáld úgy,hogy ha egy fejésnél mondjuk 100 ml-t fejsz ki, akkor 80-at fejsz csak ki, majd fokozatosan egyre kevesebbet. Nem tudom, hogy eddig hogy próbáltad csökkenteni, de a fokozatosságot jó betartani. Mindig egyre kevesebbet és akkor nem reagál a szervezeted gyulladással.
47. a908366fdb (válaszként erre: 45. - Beata21bea)
2010. jún. 6. 10:16

És nincsenek olyan barátnőid, ismerőseid akik mostanában szültek és nincs tejük?

Mert nekik biztos nagy segítség lennél:)

46. beata21bea (válaszként erre: 44. - Hajnalfény73)
2010. jún. 6. 10:16

hát, ez elméletben jól működik... próbálok kevesebbet fejni, csak rögtön begyullad :-(

A középső gyereknél majdnem randiztam a sebésszel e miatt :-((

45. beata21bea (válaszként erre: 43. - Laleh)
2010. jún. 6. 10:15
ezt csinálom, de tényleg csak kicsit kicsit tudok kevesebbet fejni, mert rögtön becsomósodik és begyullad! De próbálom...
44. hajnalfény73 (válaszként erre: 39. - Beata21bea)
2010. jún. 6. 10:03

Szerencsés vagy, sokan emiatt irigyelnek. Amúgy nem muszáj elapasztani, lehet csökkenteni is. Fokozatosan egyre kevesebbet fejsz és akkor automatice a tejtermelés is visszafogja magát.

Így szépen a babádnak elegendő napi tejci lesz.

43. Laleh
2010. jún. 6. 10:01

Beata, mi lenne, ha nem fejnél? Csak éppen annyit, hogy ne feszüljön. Be fog állni a melled a kevesebb mennyiségre.

Ha folyton fejed, persze, hogy nem lesz kevesebb. :)

42. beata21bea (válaszként erre: 41. - Szanya)
2010. jún. 6. 09:57
nagyon köszönöm
41. Szanya
2010. jún. 6. 09:55
Bromocriptin, de vigyázz vele, mert én elájultam tőle.
40. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 34. - Hajnalfény73)
2010. jún. 6. 09:52

Nem mondtam. Azt mondtam, hogy nem attól függ. Amúgy egyébként sok esetben egészségesebb a tápszer. Pl dohányos anyuka.

De a topiknak nem az a tárgya sztem.

39. beata21bea (válaszként erre: 34. - Hajnalfény73)
2010. jún. 6. 09:51
A friss tej naponta minimum2, 2,5 liter. A gyerekem eszik 5 dl-t....Vegyek egy fagyasztót? A miénk így is tele van, meg az apósomé is...
38. beata21bea (válaszként erre: 33. - 1e8f358d6a)
2010. jún. 6. 09:50
köszi szépen
2010. jún. 6. 09:49
Vagy a tápszert kutyulni?
36. beata21bea (válaszként erre: 32. - 57aa4ea1e8)
2010. jún. 6. 09:49
köszönöm szépen
35. beata21bea (válaszként erre: 30. - Hajnalfény73)
2010. jún. 6. 09:48
ma 3 hós
34. hajnalfény73 (válaszként erre: 32. - 57aa4ea1e8)
2010. jún. 6. 09:46

Azért van különbség anyatej és tápszer között!!

Ne mondd nekem, hogy egészségesebb a tápszer.

Főleg ilyen esetben, hogy van anyateje és ő inkább elapassza és tápszerrel etetné a picijét.

Még ha egy ideig van is elegendő anyatej a fagyasztóba is.

Nem egyszerűbb lefejni a tejet és frissen oda adni a babának? Mint a fagyasztóból elővenni, felmelegíteni és úgy adni??

2010. jún. 6. 09:42

Én úgy tudom, hogy az Urtica Urens CH 30 az, ami elapasztja a tejet. Ez egy homeopátiás szer.


(a sima 5CH pedig beindítja, a 30-as pedig apasztja).


Gyógyszertárban lehet kapni.

2010. jún. 6. 09:40

Miért nem lehet elfogadni, hogy neki nem kell több tej, mert annyi van, hogy dunát lehet vele rekeszteni? Hadd döntse már el, hogy mit csinál!


Amúgy tápszeren is pont úgy lehet tök egészséges gyerek, mint anyatejen. Vagy anyatejjel is lehet beteges. Ez genetika. Nekem 3 tápos gyerekem van, és a két kicsi betegesebb, mint a legnagyobb.... vagyis a kicsi évente egyszer, max kétszer betegek, igaz, elég lájtosan, a legnagyobb meg három évente elköhinti magát.

Sógornőm két csakis anyatejjel etetett gyereke pedig havonta beteg, és allergiás mind a kettő.


Sajnos segíteni nem tudok, hogy mi a neve ennek a gyógyszernek, csak annyira gáz, hogy mindenki meg akarja mondani, hogy mit csinálj!.

Sok sikert. (megértelek, anyunak pont ilyen gondja volt, nekem 3, tesómnak 5 tejtestvére volt)

2010. jún. 6. 09:30

Szerintem a bromocriptinre gondoltok.


[link]

2010. jún. 6. 09:20

Nem is erről van szó, hogy felnő-e tápszeren, vagy sem.

De van különbség tápszer és az anyatej között.

Ha választani lehet, akkor tuti, hogy az anyatejet választanám, mert az a legjobb a babának, egészségesebb, mint a mű por...


És ha már lehetőséged van rá, akkor miért ne inkább az anyatejet választnád. A fagyasztóba eláll egy ideig, de én most a helyedben adnám a frissen fejt tejcikét.

Sajnálom, hogy nem szopizik a babád. Mert az lenne az igazi, így kissé körülményesebb, de örülj, hogy meg tudod adni az alapokat a babádnak, amitől jobb lesz az immunrendszere, egészségesebb lesz. Én nem sajnálnám rá az időt.

Mennyi idős a picurkád?

2010. jún. 6. 09:14
hát, sajna nem lehet tudni, kinek mit dob a gép... attól senki nem rosszabb anya, hogy mit ad a bébinek. Az örökbefogadott gyerekek is felnőnek tápszeren és ettől nem kevésbé értékesek sem ők, sem a szüleik...
28. a908366fdb (válaszként erre: 24. - Beata21bea)
2010. jún. 6. 09:08

Bárcsak 10 hónappal ezelőtt beszéltünk volna....én mindent megtettem azért, hogy legyen tejem, aztán semmi...Talán 3 hetes koráig tudtam szoptatni a kisfiam, de akkor sem volt elég neki:(

Kevés volt...

Kerestünk itt a környéken olyan anyukát, akinek sok teje van, ad el...de senki nem volt.

Pedig nagyon szerettem volna, ha anyatejet kap a kisfiam...:(

2010. jún. 6. 09:08

Én sajnos nem voltam ilyen, akinek sok felesleges tejcije lett volna. Örültem, hogy volt elegendő mennyiség + a főzelékbe jutott.


Nem tudom, hogy hol laksz, mert én egy nagy városban élek, itt több körzet is van, sok-sok védőnővel, így összebeszélve tudnak róla, hogy hol van szükség tejcire.

De természetesen más egy kis falu, ahol csak egyetlen egy védőnő van.

26. beata21bea (válaszként erre: 23. - Hajnalfény73)
2010. jún. 6. 09:05
Az én gyerekem tejet kap, ezt szögezzük le!! És kaphat még hónapokig is, mert annyi van fagyasztva!!!
25. hajnalfény73 (válaszként erre: 22. - Gatto4)
2010. jún. 6. 09:05
Én nem bántásból írom ezeket neki!!! Csak segíteni szeretnék neki. Távol áll tőlem, hogy bántsam!
24. beata21bea (válaszként erre: 21. - Hajnalfény73)
2010. jún. 6. 09:04
Kérdeztem, hidd el. Nincs sok baba, sajnos, és sokan nem akarják a más nő tejét odaadni. Pedig akár ha olyan, ingyen is adnám, csak vigyék. Mégis hova tegyem egy idő után??? Menjen a lefolyóba?? Ezt én is sajnálnám :-((
2010. jún. 6. 09:02

A fiamat én sajnos csak 3 hónapig tudtam szoptatni, ill. 5 hónapos koráig még kapott valamennyit, de nem volt nagy mennyiség. Ő nagyon beteges volt. A nagyobbik lányomat már 8 hónapos koráig szoptattam, a picit pedig 3 éves koráig és nekik semmi bajuk nem volt szinte. De ha betegek is lettek, akkor is nagyon enyhe lefolyású.

Nagyon sokat számít, hogy anyatejet kaptak. Neked is adott, én inkább rászánnám az időt és adnám a babámnak azt, ami a számára a legjobb.

22. gatto4
2010. jún. 6. 09:01

Ne bántsátok, szerintem mindenkit meg lehet érteni. Nem vagyok se ellene se mellette, ha neki így jobb (mert más megoldást nem talált), akkor tartsátok tiszteletben a döntését.

Hozzáteszem én is több mint egy éves koráig szoptattam a kisfiam és ő is szoptatja a gyermekét, most akkor ezzel mi a baj?

21. hajnalfény73 (válaszként erre: 20. - Beata21bea)
2010. jún. 6. 08:59
Esetleg a védőnőt meg kéne kérdezni, hátha van a körzetében olyan, ha nem is egy család, hanem több is, akinek elosztva el lehetne juttatni a tejet és valamenyit fizetnének is érte.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook