Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Homeopátia szorongásra, depresszióra. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? fórum

Homeopátia szorongásra, depresszióra. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


1 2 3
80. Miss Angel (válaszként erre: 79. - Szexuálpszichológus)
2012. szept. 11. 00:32
Ennyire sajnos nem egyszerű......a depresszió betegség és nem egyenlő az időnként ránk törő rossz hangulattal,bármily erős is az.....
2012. szept. 9. 05:39
Soha semmit nem szedtem ellene, pedig én keményen hajlamos vagyok rá. Viszont, ha érzem, hogy a depi kezd rám ülni én mindig youtube-on keresek pár vicces videót és jól kiröhögöm magam. Lényeg a figyelem elvonása a saját bajaidról. Ja és sok alvás!
78. Miss Angel (válaszként erre: 77. - Miss Angel)
2012. ápr. 14. 15:12
Hála istennek,rendbejöttem,megfogadtam,hogy orvosi tanács nélkül nem kezdek még egyszer hasonló marhaságba...:/
2012. ápr. 1. 14:15
köszönöm szépen,de sajna a valerianat le kellett tennem,súlyos rosszulléteim lettek már második nap estéjére,nem sokon múlt,h mentőt nem hívtak hozzám,úgyh nem erőltetem....azóta kicsit jobban vagyok,de még mindig megy a hasam,étvágytalan vagyok,olyannyira hogy még a kaja lenyelése is majdnemhogy lehetetlen-ha meg nem eszem,a 45 kilómmal,hamar kórházban találom magam,ezt meg aztán nem hagyom!és ez az eszeveszett gyengeség...pffffffffff.legem van,betette nekem a kaput ez az egész....
2012. márc. 31. 11:56
Ha a természetes gyógynövényes megoldások, vagy kiegészítő dolgok érdekelnek, akkor keress rá Gyuri bácsira a bükki füvesemberre. Konkrét segítséget is tud nyújtani, legújabban az ő általa javasolt teakeveréket kortyolgatom a viszgaidőszakok alatt-nem egyedül. Ha meg nem is szünteti a panaszaidat- de sokat segíthet. És ami fontos lehet, én szinte minden nem élelmiszer növényre allergiás vagyok és a teáitól semmi bajom!
2012. márc. 31. 11:48
A Valeriánával kapcsolatban azt még kifelejtettem, hogy ha nem vagy érzékeny a gyógynövényekre, lehet több szemet is szedni- nyilván ezt is lehet túladagolni- de édesanyám este 2 tablettát vesz belőle, neki ez vált be, szóval, ha nagyon erős a szorongásod akkor mondjuk a déli és az esti között is bevehetsz egyet, vagy kiegészítheted hasonló hatóanyagú gyógyteával. Kísérletezz, mert nem biztos, hogy a dobozra írt mennyiség neked jó, az is lehet, hogy sok az is lehet, hogy kevés (nyilván a maximum bevehető napi mennyiséget azért nem szabad elérni).
74. Miss Angel (válaszként erre: 73. - 6ee0ffb012)
2012. márc. 26. 19:00
Úgy legyen!:)
73. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 72. - Miss Angel)
2012. márc. 26. 18:47
Értelek én :)) Én is drukkolok Neked nagyon!!Ahogy olvasom,nagyon hasonlóak vagyunk :( De tutti mi győzünk majd!!!
72. Miss Angel (válaszként erre: 71. - Miss Angel)
2012. márc. 26. 18:43
Mármint a szorongást...bocsi:)
71. Miss Angel (válaszként erre: 70. - 6ee0ffb012)
2012. márc. 26. 18:42

:(


Őszintén remélem hogy sikerül legyőznöd.....

70. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 68. - Miss Angel)
2012. márc. 26. 18:25

Na igen,én is itt bukom el a javulást,mert az én környezetemben is mindenki azt mondja,hogy nincs depresszió,nincs semmi lelki baj,ezek mind magunknak kitalált dolgok...Igy azért nehéz rendbe jönni sajnos :((

Nyugodt élet,nyugodt környezet???Mikor,hol???Nekem olyan még soha sem volt.

De írok egy meglepő dolgot.Ma én is vettem egy Valeriana-t!! Én ugyan nem igazán hiszek benne,de nincs bennem semmilyen más gyógyszer,kíváncsi vagyok,hogy a szkeptikusságom ellenére érzek-e bármit.Ha igen,akkor talán valóban jó.Ha nem,még mindig csak 800 ft-om bánta.

Persze még mindig arra vágyom,hogy szakemberhez visszakerüljek,mert tetszik,nem tetszik,az én problémám is elég súlyos.Még ha sokan el sem hiszik,a szorongás nem kitalált dolog...

69. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 67. - Korteforma)
2012. márc. 26. 18:20
Erre gondoltam :) Most hogy olvastam,ráismertem :)
68. Miss Angel (válaszként erre: 66. - 6ee0ffb012)
2012. márc. 26. 18:06

Annyira igazad van hallod,én ma vettem meg a valeriana relaxot,aZT mondták a gyógyszertárban,ez gyógyszernek minősülő szer,hiába tartalmaz gyógynövényket,macskagyökér,kakukkfű,stb,stb.....

Már a déli rivotrilt elhagytam és helyettesítettem a valerianával,nemsoká beveszem az estit.

Már érzem,h nem jól vagyok,pedig én próbálok hinni benne,ha nem így lenne,meg se vettem volna:)

Na,de viccet félretéve:gondolom ha hat,akkor sem azonnnal,úgyhogy náhány napig próbálok szenvedni...de van 1 olyan sejtésem,hogy ha a regggeli rivotrilt nem vettem volna be nem bírnám ilyen 'jól' magam.Majd elválik holnaptól....

Úgyhogy,ha így végiggondolom az egészet,meg se éri nekem,mert eddig 1 fajtát szedtem,most ha két fajtát fogok szedni az a szervezetemnek se jó meg 2x annyiba kerül.

Akkor voltam homeopátiás reformházban is,ott a sedativ pc-t ajánlották.Szopogassak el naponta legalább 3 tablettát,a gyógyszert pedig csökkentsem eggyel.Lehet ennek több értelme van,meglátom...mindenesetre a napom már el van szúrva,mert a refomházba édesapámmal mentem,aki jól kiosztott,hogy nincs semmi akaraterőm,bebeszélem magamnak a hülyeségeimet,a depresszió nem betegség,csak egy bebeszélt marhaság,bla bla bla.........na ilyenkor tudnék idegbajt kapni és amit érzek odaadni neki csak 1 órára,utána megkérdezném,még mindig ugyanaz-e a véleménye:S

Ja,meg majdnem röhögőgörcsöt kaptam,mikor mondja nekem a gyógyszerésznő,hogy nem lesz könnyű a gyógyszercsökkentés,csak nagyon fokozatosan szabad,meg főleg:NYUGODT KÖRNYEZET ÉS KÖRÜLMÉNYEK kellenek,ez csak így fog menni.Nem szóltam rá semmit,mert mit mondtam volna....hogy ez megoldhatatlan és nemcsak rajtam múlik????

Na mindegy,eldöntöttem hogy milesz:egyelőre minden erőmmel próbálkozom a csökkentéssel,de ha nem fog menni,akkor se esek kétségbe és nem esek továbbra sem önsajnálatba,akkor szedem tovább a gyógyszert mint eddig,ha ez kell ahhoz hogy jól legyek,legfeljebb nem fogja tudni senki,látni meg úgyse látják rajtam...inkább éljek le 20 évet boldogan,oldottan mint mondjuk 40-et szorongva rettegve meg bezárkózva...

2012. márc. 25. 21:58
Van DM-ben egy tabletta, ami nyugtató hatású. Én elég feszült voltam, amikor megkínált egy ismerősöm és hatott :) [link]
66. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 65. - Miss Angel)
2012. márc. 25. 21:47
Persze hogy gyenge.Ez csak macskagyökér.Ami meg még büdös is.De persze ez a legkevesebb.Van még egy ilyen hasonló szer,most nem jut eszembe a neve,az is ilyen,anyám azt -is- szedi.Szte jó.Na igen,de mással együtt szedi :(
65. Miss Angel (válaszként erre: 64. - 6ee0ffb012)
2012. márc. 25. 21:45

Most olvasom,beírtam keresőbe.Ráadásul:"Gyógynövény tartalmú termék átmeneti, enyhe ideges feszültség és átmeneti elalvási nehézségek enyhítésére."


Átmeneti és enyhe....hm


:((

64. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 63. - Miss Angel)
2012. márc. 25. 21:43
Igen.És kb. 1000 ft egy dobozzal,ma megnéztem neten,kíváncsi voltam rá :) De nem mernék erre pénzt adni :S
63. Miss Angel (válaszként erre: 62. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 25. 21:41

Aha,értelek.

Nem néztem még ennek tüzetesebben utána,de:ez ugye vény nélkül kapható gyógyszer?

62. a31cf0fa6a (válaszként erre: 60. - Miss Angel)
2012. márc. 25. 21:05

Az egy gyógynövény, illetve annak kivont hatóanyagából készült valódi gyógyszer.

Nem homeopátiás szer.

Magyar nevén macskagyökér.

61. a31cf0fa6a (válaszként erre: 59. - Szantoniki)
2012. márc. 25. 21:03

Jól példázza a történet, hogy hogyan is működik ez a hókuszpókusz a homeopátiában.

Ilyen pszichés dolgoknál tényleg hasznos lehet a placebo is.

60. Miss Angel (válaszként erre: 59. - Szantoniki)
2012. márc. 25. 20:56

Micsoda véletlen,épp ma ajánlották nekem a Valeriánát,egy ismerős:)

kórházban dolgozik,azt mondja,sokmindenkinek bevált és érdemes kiprobálni.

2012. márc. 25. 12:46
Sziasztok, nem olvastam végig a fórumot,ezért elnézést, ha ismételek valamit, de leírom a tapasztalataimat, hátha segít. 18 évesen kezdődött nálam a depresszió és a pánikbetegség. Xanaxot szedettek velem, olyan mennyiségben, hogy azt inkább le sem írom, és az sem használt. Aztán édesanyám hallott a Valeriánáról azt kezdtem szedni, elhagytam a Xanaxot mivel úgysem használt, és a valeriána segített, több márkáját és fajtáját szedtem, mindegyik megfelelő volt a pánikrohamok elmúltak a szorongás szinte eltűnt, csak nagyobb megpróbáltatásoknál jött elő kicsit de az is inkább erősebb izgalomnak lenne mondható. Csakhogy elég sok gyógynövényre allergiás vagyok és sajnos jó pár hónappal a szedés megkezdése után erre is elkezdtem allergiás lenni, vörös foltok jelentek meg rajtam, tehát abba kellett hagynom. Ekkor mentünk el egy ismerős javaslatára egy homeopátiás orvoshoz. A felmérés úgy nézett ki, hogy ki kellett töltenem egy tesztet, ami minden féle dologra rákérdezett, az étkezési szokásoktól kezdve a problémákig mindenre, majd miután ezt a doktornő átnézte egy jó másfél-2 órás beszélgetés következett, ami közben ő jegyzetelt. Másnap kellett visszamennünk addig ő kiértékelte a hallottakat. 3 féle bogyót írt fel. Kb. 600 Ft volt egy üvegcse. Az egyiket 2 hétig kellett szednem, az egyfajta gyors segítséget nyújtott, aztán azt a 2 hét eltelte után akkor kellett bevennem, amikor gyors segítségre volt szükségem, fél órán belül hatott. A másik kettő pedig be volt osztva, hogy melyik nap melyiket vegyem be. 3 hónap után mindegyik szedését abbahagyhattam. A gyorssegélyes a táskámban van, de összesen 4szer kellett hozzányúlnom. Két szerettem halálánál és két szigorlatnál. Teljesen jól vagyok, már 4 éve! Én javaslom mindenkinek, hogy tegyen egy próbát, lehet, hogy nem mindenkinek válnak be ezek, de sokaknak segítenek!
2012. márc. 25. 12:14
Értem,köszönöm,itt a városban biztosan van több is....
57. korteforma (válaszként erre: 45. - Miss Angel)
2012. márc. 24. 20:23

Én se vagyok ebben nagy szakértő, amit tudok-tapasztaltam, elmondom :)


Elmész, kényelmesen elhelyezkedsz (kettesben vagytok) és elmeséled, mik a problémáid. Ő is tesz fel kérdéseket. Egyfajta párbeszéd ez.

Aztán fel kell állnod és ő izomteszteléssel megnézi, hogy mikor történt veled az a trauma, ami kiváltotta a mostani helyzetet.

Ez simán lehet olyasmi, amiről te azt gondolod, már túl tetted ezen magad, de valójában nem.


Ezután csinál egy oldást. Nekem aközben a könnyeim potyogtam... De ezek akkora megkönnyebülést jelentő könnyek voltak, hogy elmondani nem lehet. Közben pozitív képet is vizualizáltam magamról az ő segítségével és légzéstechnikát is mutatott, ami stressz helyzetben nagyon sokat segít.


Ugy mentem el, hogy nagyon jól éreztem magam.


Ember és probléma függő, kell-e még menni valakinek.


Ha van benned egy kis kiváncsiság, hívjál fel a környékeden pár kineziológust. És hallgass a megérzéseidre! Ha valaki nem szimpatikus, nem kell hozzá menni. De egy telefonálás is lehet csak érdeklődés, hogy szép fokozatosan tedd meg a lépéseket.

56. memimemi (válaszként erre: 29. - 6ee0ffb012)
2012. márc. 24. 12:35

Írtam azt is, hogy NEM hittem benne...Anno hittem a Xanax-ban, semmit nem segített, csak rontott az akkori állapoton...

Nem mondom, hogy csodaszer, úgy általában nem is használom, de ez most tényleg segített. Illetve vagy ez, vagy az, hogy volt időm magamra és fejben rendet raktam:).

55. Miss Angel (válaszként erre: 54. - Honeywald)
2012. márc. 24. 10:55
Úristen:((((((((
2012. márc. 24. 10:46
van 3ismerősöm, akik antidepressznst szednek. közülük egy valaki olyan, ha nem veszi be, s viszakerül a valóságba, és nem a gyogyszer által kiformált világban van, akkor csak néz és ül és nem beszél és látod rajta, h fizikailag is esik össze. órák alatt. rettenetes..... :'(
53. honeywald (válaszként erre: 22. - Miss Angel)
2012. márc. 24. 10:44
ezesetben antidepresszáns....sok vitamin..hozzájárul a jo közérzethez!!!
52. Miss Angel (válaszként erre: 50. - Honeywald)
2012. márc. 24. 10:41
semmi gond,örülök hogy próbálsz tanácsokat adni
51. Miss Angel (válaszként erre: 48. - Honeywald)
2012. márc. 24. 10:40
Sose hittem a homeopátiában egyébként,az meg még rátett 1 lapáttal,hogy mikor gyógyszerész tanított a suliban,kifejtette a véleményét a homeopátiáról,a homeopátiás szerekről,hát,elég ha csak annyit írok,senkit nem biztatott,hogy használnának ezek a szerek:))
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook