Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógyszerfüggőség, depresszió, szorongás, pánik... van kiút! fórum

Gyógyszerfüggőség, depresszió, szorongás, pánik... van kiút! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2022. márc. 7. 18:22

Sziasztok!


Akinek a fenti témákban gondjai vannak, nyugodtan írjon! Nem vagyok szakorvos, de tapasztalatom az sajnos rengeteg van, 22 év.


E-mail: elmondomvalakinek@gmail.com

2020. máj. 12. 18:16
Szerintem én gyógyszerfüggő lettem ..25 éve szedem a Leponexet...most nem akarom abbahagyni . De a rivotrilt azt 3 abbahagytam.
2590. Lindi11
2017. jún. 26. 21:21
Van itt valaki aki segíthet???
2589. NAZARET (válaszként erre: 2586. - Outsider_lu)
2017. jan. 8. 15:31
Ezt teljesen megértem. Nagyon fontos, hogy a betegséget nem azonosítod magaddal. Mert nem ilyen személyiség vagy egyébként. Próbáld meg a tested követelődzését egyenlőre elfogadni és kicsit elfelejteni. Ha ez sikerül, akkor nyugodtabb is leszel és nem kell annyi gyógyszer. Ezt tapasztalatból mondom. Ha most ennyire nem megy a leszokás, ne erőltesd. Majd lesz alkalmasabb periódusod biztosan! A lényeg az, hogy jól érezd magad amennyire tudod, mert különben egy ördögi körbe keveredsz. Csak nyugi!!!! Menni fog!!
2017. jan. 5. 19:41
Hol az-az út ??????
2587. insecure (válaszként erre: 2586. - Outsider_lu)
2016. dec. 19. 19:26
Miért èrzed, hogy elment melletted az élet?
2016. dec. 19. 16:52

Sziasztok! Most találtam erre a csoportra, nem tudom olvassa-e még valaki. Nem tudom miért irok, mit várok, csak egy újabb segélykiáltás. Teljesen elvesztettem önmagam, és nem látom a kiutat. Sajnos voltam már korábban gyogyszerfüggő, egyszeri xanax adagom 1-2mg volt, és ezt napi 3x szedtem. Akkor az se érdekelt ha bajom lesz, de én ezt most nem akarom újra. Próbálkoztam minden beszerezhető természetes nyugtatóval, hangulatjavitóval,vagy ittam inkább egy pohár bort, ami eleinte segitett is, de mára hatástalan mind. Megint a régi lemez, nem tudok aludni, igy elöször fél, egész, majd másfél xanaxra kényszerültem. De már nem elég az esti. Már késő délelött be kellett vennem egy felet, délután még egy felet, mert ugy érzetem szétfeszit az ideg, fulladtam, a mellkasomat mintha préssbe szorították volna... fél ora és jobb lett, jött a végtelen letargia. Elszalad mellettem az élet, és ugy érzem a testem bezár engem, mintha ellenem lenne. Én nem ilyen vagyok. De már magamat ebböl nem tudom kirángatni. Ok, hogy miért jött megint több is van. Rossz anyagi helyzet, amiböl nem birunk kimászni, rettegek a következményektöl. Két kicsi gyermekemmel vagyok itthon, és ez a depi,stressz már megakadályoz abban is hogy legalább boltba kimozduljak velük. Van hogy napokig nem hagyjuk el a lakást. Barátaim nincsenek, vagyis lehetne de képtelen vagyok barátkozni. Van egy bárátosnőm akivel csetelni szoktam, de már akkor szégyeltem magam mikor mégcsak az elején jártam és lehangolt voltam. Én ezzel öt már nem akarom terhelni. Nem azért mert nem értene meg, vagy nem hallgatna meg, hanem mert már régóta csúszok lefelé a lejtőn, és nem akarom a siralmaimmal folyton elrontani a napját. Nem tudok semmit.

Itt a karácsony amit én szivböl utálok, de itt vannak a gyerekek... nem tehetem tönkre a hülyeségim miatt. De ugy érzem képtelen vagyok már szinlelni is. Emiatt még szarabbul érzem magam. Egy önzö hulladéknak, mert talán az lenne a legjobb ha nem lennék, de önzö vagyok, szeretem öket, látni akarom öket felnöni... Szeretem öket, de most velük sem tudok örülni, kiégtem. Pedig eszemmel tudom szerencsés vagyok, csak a lelkem vagy nem is tudom....

2016. okt. 22. 15:07
Tudom :( sedacur fortet hasznaltam regebben de napi 6 db se hatott..
2584. beata1985
2016. okt. 22. 13:07
Hat..meg a nyolcat nem ertem el,de nincs kizarva h megint raszokok..amugy novenyi alapu nyugtatpt szoktam venni,de azt is inkabb hanyagolom csak ha mar nem birom,annak nincs annyira eros hatasa es lassan is jon meg a hatas,nemis kindig hasznal....
2016. okt. 22. 13:00
Sajnalom :( nagyon eros vagy. En 8 honapig voltam tiszta de tovabb nem birtam ..
2582. beata1985
2016. okt. 22. 12:22
Nagyon szar napjaim vannak,csak ugx a semmibol jon a hirtelen rosszullet....vegig fut a testemen egy olyan bizserges,mint amikor hirtelen megijedsz,es megis ijedek,es ugy erzem rogton vegsm lesz,nagyon erosen kell koncetraljak h ez csak a panik,aztan lassan alabbhagy...:-(,neha mar ugy erzem nem birom tovabb,de nem alarok gyogyszert szedni,hanyszor kell meg megkuzdjek vele h ne jojjon mar elo ...:-(
2016. okt. 21. 20:38
Megvolt. 1eve.. Bocsesz :/
2580. beata1985 (válaszként erre: 2579. - 8bb93a72a9)
2016. okt. 21. 14:12
Nagyon fiatal vagy...csak ne szokjal ra...:-(
2016. okt. 20. 20:52
16 vagyok es napi 1-2 mg frontin/xanax
2578. 4705d7a6b8 (válaszként erre: 51. - 4ab67f870d)
2016. okt. 20. 19:30
szia. nálam is lettek most gondok (örökletes), voltam dokinál, gyógyszert írt fel, amit elolvastam és ki is dobtam azzal a lendülettel. én meg fogom oldani a gondjaimat "rendes" orvos és gyógyszer nélkül egyedül(család, anyagiak munkahely teljesen rendben). légyszíves írd meg dr. Félegyházi on-line elérhetőségét hogy levélben tudjak tőle tanácsot kérni előre is köszönöm.
2577. beata1985
2016. okt. 20. 19:04
Jah most gondolkodom h nekem irtal vagy fenyonek?:-D :-D,tiszta gyagya vagyok :-D
2576. beata1985
2016. okt. 20. 19:02
Dehogy vagyok eros,ha az lennek akkor mar reg elkellett volna felejtsen ezt az egeszet.sokszor jon ram is rosszullet,es kondom volt pillanat h en nem birom,holnap hivom a dokit programalasert,de mikor jol vagyok lebeszelem magam,mikor meg rajtam van...az szornyu.es azt is vedd figyelembe h nem sok ideig szedtem,es naponta 2 mg szedtem,azt is kette psztva,egy felet reggel es egy felet delutan.es reggel egy tabletta kedelyjavitot.elenike te hany eves vagy?ha szabad kerdezni?
2016. okt. 20. 09:53
Nagyon eros vagy. A rivotril durva tud lenni. Kitartast neked! Hogy csinalod? Nekem mindig rossz azonnal ha probalok lepni. Utobbi idoben mar akar 2 mg-t is beveszek frontin-xanax naponta
2574. beata1985 (válaszként erre: 2572. - 470a155e31)
2016. okt. 20. 09:47
Szia,majus ota nem szedek gyogyszert,de van h bekell vennem noveny alapu nyugi tablettat.enis rivotrilt szedtem het honapig leszokassal.egyutt,en nagyon jol ereztem magam tole,ugy megereztem enis mikor kezdtem abba hagyni,bar azota is voltak eros tuneteim amikor azt kondtam h ok akkor visszegyek a dokihoz,de vegul csak nem mentem...
2016. okt. 20. 09:42
2015 szeptember 17
2572. 470a155e31 (válaszként erre: 2570. - Beata1985)
2016. okt. 18. 15:30
Bocs,hogy nem válaszoltam,de csak most vettem észre,hogy írtál. Nem most készülök bogyózni,hanem most próbálom letenni. Elég jól haladok,bár az elvonások nagyon kemények. Mióta nem szedsz "gyógy"szert?
2016. okt. 18. 08:29
En frontint es xanaxot szedek + meg tobb benzodiazepin alapu cuccoskat es elegre ra vagyok kattanva. Nagyjabol 1-1,5 mg naponta vagy 2, amugy 16 vagyok. Veletek? Lejonni nem tudok de az orvosom nem is erolteti. Azt gondolja hogy skizofren vagyok. A volegenyem szerint is.
2570. beata1985 (válaszként erre: 2568. - 470a155e31)
2016. szept. 23. 10:34
Szia,mar irtam a topicba,de nem reagalt sebki,gondoltam akkor irok valaszkent neked hatha...te nost keszulsz bogyozni vagy leakarod tenni?en mar nem szedek gyogszert de most ujbol elojott..:-(
2569. beata1985
2016. szept. 22. 15:05
Sziasztok,el meg a topic?en egy eve szenvedek evvel a banatos panikkal,depresszuoval,sirhatnekom van amikor nem birom.ot honapig szedtem seroxatot es rivitrilt,egesz jol voltam toluk,egy honap alatt elhagytam,elsem mult teljesen,de most eroteljesebb megint.felebredek ejjel,elkezd egni a gyomrom,mintha ehes lennek de egy falat nem menne le a torkomon,aztan jon ladsan a szedules,hanyinger,ajulaserzet,es egesz nap nem vagyok jo semmire.tavaly is igy kezdodott,de elotte meg kardiologian is voltam,ott kirerult h nincs baja a szivemnek,akkor meg csak heves szivveresem,furcsa mellkasi erzes,ajulaserzet volt,aztan megnyugidtam h semmi baja a szivemnek,a verkepemre is azt kondtak h jo,szorongas volt a diagnozis.aztan ra ket honapra jott a gyomromba ez az erzes,aztan a gyogyszerektol sokkal jobban voltam,es most megint intenzivebben elojott,de nost inkabb az ejszakai felebredes es ez az erzes a gyomorba,mert gyogyzer elott is egy ilyen valtotta ki,de ajkor inkabb napkozben voltam szarul,szedultem,olyan volt mintha szallnek,ezek a hirtelen agyban szedulesek,es egy kis stressz is elohozza,jah es ha nem alszom ki magam,nah azis nagy ellensegem.boltba dolgozom emberekkel,had ne mondjam h mennyire van ilyenkor turelmem hozzajuk.van h napokig jol vagyok,aztan napokig szarul,mintha nemis elnek hanem egy gep lennek aki csak azert van h a rohamokat atelje,es mar nagyon unom.termeszetes alapu nyugtatot szedek,az van h segit.nalam ezt az egeszet az valtotta ki h parom mar tobb mint ket eve kamionozik,eleg nehezen viselem,meghalt sigorom,ra ot honapra apukam es nalam aztan telt be az a pohar,most csaladi egeszsegugyi problema hozta megint jobban elo :-(.irjatok ha meg van itt valaki,panikmentes napokat :-)
2016. szept. 13. 13:35

Sziasztok!

Vannak itt olyan sorstársak,akik "gyógy"szerfüggők?

Bárkivel szívesen beszélgetnék,akik még függők,vagy készülődnek letenni,esetleg már le is tették.

2567. agijoci
2016. ápr. 6. 08:53
Sziasztok,hétfőn voltam ideggyógyásznál most először. Közölte hogy depressziós vagyok, a háziorvos utalt be mert nem tudom feldolgozni az anyukám halálát, rémálmaim vannak, dühkitöréseim,és a sírás.Pszichológushoz utalt, és felírt gyógyszert. Ezekről szeretnék tapasztalatokat mert nagyon félek beszedni őket. Rexetin 20mg reggel 1 szem,a másik pedig medazepam 10 mg, reggel délben fél szem este 1. Előre is köszönöm a segítséget!
2566. Melinda27 (válaszként erre: 2562. - Beccy82)
2015. márc. 27. 13:22
Szia én szívesen beszélgetek mert sajnos lassan egy éve szenvedek a pànikbetegségtől szorongàstol és a depressziótól.én viszont segítséget akarok kérni. Mert nehezen viselem ezt a beteseget. Írj vissza ha lenne kedved beszélgetni.
2565. lizoka (válaszként erre: 2564. - 099c0bed40)
2014. aug. 6. 11:22
Szia!Közben eljutottam a harmadik héthez de mostmeg menzit vàrok!Ugyhogy türelmesen vàrok.Persze a gyògyszer csak a mankòm erőssen dolgozom magamon.köszi,hogy ìrtàl.
2014. aug. 3. 20:35

Szia, a legtöbb antidepresszánsnak minimum 3-4 hét kell hogy elérje azt a szintet a vérben és az agyban hogy ki tudja fejteni a hatását.

Légy még egy kis türelemmel, ha egyszer már bevált akkor jó eséllyel segít csak ki kell várni az első időszakot, ami nehéz, pontosan azért mert az ember eleinte azt érzi mintha felerősödtek volna a tünetei és ettől megijed vagy elbátortalanodik a további szedéstől.

Jobbulást, szia: Eszter

2563. lizoka
2014. aug. 1. 10:10
Sziasztok!Sajnos két év szorongàs mentes időszak utân ùjra tâmadt ez a szarsãg.Szedtem màr révebben cymbaltàt.Most 11 napja ùjra keztem.De most pàr napja erősebb a szorongásom.Tudom hogy az elején felerősìti a tüneteket de màr nem emlékszem meddig.Van valakinek friss tapasztalata?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook