Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Normális .hogy amit kaptam gyógyszert szorongásos éa pánikbetegségre az ideggondozóban attól még jobban felerősödtek a tüneteim? fórum

Normális .hogy amit kaptam gyógyszert szorongásos éa pánikbetegségre az ideggondozóban attól még jobban felerősödtek a tüneteim? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. Larion
2009. nov. 9. 22:59

Sziasztok!Én 2 évig szedtem szanaxot,hangulatjavitót,és sajnos oda jutottam hogy a szanax már nem volt elég,és rivotril következett,majd dormikum.Annyira hozzászokik a szervezet,hogy egyre több kell,és több..

Elsem tudtam az életemet képzelni nélküle.Iszonyatosan letompitanak a gyogyszerek,igy vissza gondolva borzalmas volt.Ez igaz hogy az agyba,illeve ami kiváltotta ezt az állapotot azt kell helyre hozni,ott kell mindent elkezdeni,mert a gyogyszerek a problémát nem oldják meg.2 éve abszolut semmit nem szedek,az életem szerencsére rendbe jött,igaz nehezen,de talpra áltam,és azóta boldog,kiegyensulyozott feleség vagyok,10 kilot hiztam/43 kiklo voltam/!!Azt kivánom mindenkinek,probáljátok lerakni a gyogyszereket,és az életet helyre hozni akármilyen nehéz is,higgyétek el érdemes!!!

31. misz (válaszként erre: 29. - Cukorka_18)
2009. nov. 9. 22:36
Szakrendelőben másik orvos? Affektív szakrendelés?
30. misz (válaszként erre: 28. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 9. 22:28

A szerotoninhiányos betegségek a depresszió, pánikbetegség meg az ehhez hasonlók. A lényeg: az agyban termelődik a szerotonin. Amikor boldogok vagyunk magas szinten van jelen a szervezetben. Amikor stressz, lelki trauma, folyamatos idegeskedés jön az életünkben felhasználódik a szerotonin, és csökken a koncentrációja a vérben. Ilyenkor az agy újratermeli.

Ha kis dologról van szó, elég, ha a Párunk fogja a kezünk és elhatározzuk: összeszedjük magunkat. Ha képesek vagyunk elfeledkezni a bajunkról, a szerotoninszint nem csökken tovább. Az újonnan termeltek helyreállítják a szintjét. Szép lassan ingadozásokkal ugyan, de rendeződik a szerotoninszint és feldolgoztuk a problémát.

Ha komoly dologról van szó, már kevés a család támogatása, az elhatározásunk. Ha sokáig vagyunk mélyponton, anélkül hogy boldog pillanatok segítenének, a szerotoninszint olyan mélyre esik, ahonnét már nem vagyunk képesek segítség nélkül jobban érezni magunkat. És ha nincsenek örömteli időszakok a szerotonin sose éri utol magát, egyre kisebb lesz a koncentráció és mi egyre vacakabbul érezzük magunkat, amíg nem jön a depresszió vagy pánikroham, vagy ilyesmi. Szóval ez egy ördögi kör.


A gyógyszerek alapvetően kétféleképpen hatnak. Vagy szerotonint tartalmaznak és így pótolják a hiányt. Vagy meggátolják a szerotonin elhasználását és természetes termelődés során éri majd el a kívánt szintet.


Remélem érthetően fogalmaztam és tudtam segíteni. :)

2009. nov. 3. 05:37
Szia!sajnos nem tudok másik orvost keresni,mert nincs rá pénzem és 3 évig próbáltam gyógyszer nélkül legyőzni ezt a betegséget de nem sikerült:(
28. fbb53e1d99 (válaszként erre: 26. - Misz)
2009. nov. 1. 07:06
Szívesen olvasnánk..
27. Boszy28 (válaszként erre: 26. - Misz)
2009. nov. 1. 06:57

pontosan így van, nekem az orvosom mondta anno!

Így ,sajnos vagy nem sajnos, nem tudok egyet érteni teljesen Anikóval.

26. misz
2009. okt. 31. 20:15

Sok minden agyban dől el, sok mindenben segít a szerető környezet, de van amikor mindez kevés. Úgy hívják: szerotoninhiány. Ez betegség.

Ha valakit érdekel szívesen leírom hogy működik.

2009. okt. 30. 14:37

Cukorka!

ez normális reakció.azt hiszem írta is valaki,h 1-2 hét amíg beáll a szervezet rá.

Nekünk Anyuka volt beteg,de a gyógyszerek és az orvosi segítség hatására szerencsére rendbe jött:D

most gyógyszerek nélkül,egészségesen él és minden rendben vele!

Sajnos vannak olyan emberek akiknek szükségük van segítségre és nem elég ha megfelelő a családi háttér!!:(

mindent bele és keress másik orvost szerintem!!!

24. a106211d56 (válaszként erre: 12. - Cukorka_18)
2009. okt. 30. 09:44

-Hozzászokni?Te komolyan gondolod,hogy életed végéig egy kémiai laborban előállított szintetikus szertől akarsz függni?

Nincs olyan probléma,amit meg ne lehetne oldani...

Nem tudom,mi a baj,de próbáltad másként keresni a megoldást?Biztos létezik...de egyszerűbb a dokidnak is,ha felír vmit,mintha több időt szánna rád beszélgetnétek.Ő így is-ugy is megkapja utánad az OEP-től a fizetését,Te meg életed végéig biztosíthatod egy gyogyszergyárnak a fix bevételt...

2009. okt. 30. 09:37

Friss tapasztalatom:

Lányom tragédiáját követően nem szedtem SEMMILYEN NYUGTATÓT,SEM DEPRESSZÁNST.semmit.Nem is volt szükségem rá.Azt mondta a pszihológus is,hgy ép idegrendszerű ember fel tudja dolgozni a történteket.Amugy is nagyon gyógyszerellenes vagyok,és a Dr-nő is elfogadta,hogy nem szeretnék semmit szedni...

A baj egy évre rá kezdődött...

Aug-ban volt az egy éves évforduló,amit ha lehet ilyet mondani,rosszabbul viseltem...A lényeg:írt fel egy gyógyszert,mondván,ez UJ GENERÁCIÓS-és nem okoz függőséget.(Ezt elismerem.)

Vártam,gondoltam javulni fogok,majd én megoldom!!!

Ha az egy évvel ezelőttit kibírtam,most mitől ne bírnám?Október elején ugy határoztam:nem vagyok képes megoldani, vagy feladom,vagy elfogadom a gyógyszert,mint létező segítség!

El is kezdtem napi 1 szemmel a CITAROPLAM ORION nevű borzalmat.Már a második szem beszedésénél jelentkezett az első tünet:nem voltam álmos.Nem gondoltam akkor,hogy a bogyótól...miután az első hét eltelt álmatlanul,idegkimerültséggel,feladtam.Kb.egy hete nem szedem,és ma reggelre volt az első átaludott éjszaka:több mint 10 órát aludtam egyhuzamban.

SOHA TÖBBÉ GYÓGYSZER!!!!

Továbbra is vallom:minden az agyban dől el.Akarok-e depis lenni?Vagy csupán több figyelmet szeretnék,és megtalálni az élet uj értelmét?

El kell tudni dönteni,mit szertnék,és én az életet választom.Pozitív gondolkodás,jó könyvek és kedves barátok,és kedves,empátiával rendelkező pszihológus vagy pszijater segítsége többet ér a bogyóknál...

2009. okt. 30. 09:37
köszi ejmi ez megnyugtató válsz volt! És megkérdezhetem ,hogy neked is volt ilyen?
21. ejmi
2009. okt. 30. 07:06
1-2 hétig a tünetek felerősödnek, csak utána kezd hatni.
2009. okt. 30. 06:58
Véleményem szerint a napi 20mg Paroxát sok az első nekifutásra..ezeket a gyógyszereket mindig fokozatosan, lassan kell emelni...
2009. okt. 30. 06:56

Szia.

Én a rivotrilt 8 éve szedem,de nem okozott még ilyen problémát.

Mellette már sok hangulatjavítót szedtem,azok okozhatják a tüneteket,de idő kell míg beáll a gyógyszer eredeti hatása.

Mindenképp menj vissza a rendelőbe,és szólj az asszisztensnek,hogy beszélned kell az orvosoddal,mert nem vagy jól!

2009. okt. 30. 06:53
Azért nem ártana elmondani az orvosnak,ragaszkodj hozzá, hogy kapcsolják mond meg a gyógyszerek hatása miatt akarsz vele beszélni,mert jó lenne ha megnyugtatna
2009. okt. 30. 06:49

Nekem is pánikbetegségem van, de nem ezeket a gyógyszereket szedem, hanem Fevarint, Frontint.

Kicsit legyél erőszakos, próbáld meg az asszisztenseinek elmondani, mi a problémád.

Én 9 éve szedem ezt a 2 gyógyszert, tünetmentes pánikbeteg vagyok.

2009. okt. 30. 06:49
oké! Köszi!most mennem kell!szia
2009. okt. 30. 06:48
Szedd nyugodtan tovább javulni fog csak idő kell
2009. okt. 30. 06:47
ma van az ötödik napja
2009. okt. 30. 06:46

Én bármikor felhívhatom rendelés időben, mindig kapcsolják.

Mennyi ideje szeded a gyógyszert?

2009. okt. 30. 06:45
nekem sajnos egész nap van ha beveszem a gyógyszert ,ha nem.De ha beveszem akkor még rosszabb.Lehet hogy csak hozzá kell szoknia a szervezetemnek:S
2009. okt. 30. 06:43
Én is pánik beteg vagyok de nem szedem be a gyógyszereket,mert én is rosszul reagálok rá, és csak hullámszerűen jön elő.
2009. okt. 30. 06:43
próbáltam tegnap is ,de azt mondták ott az aszisztensei hogy mikor rendel nem lehet zavarni.Személyesen meg ne is keressem mert akkor meg az időpontosaival van elfoglalva,szóval várjam ki a saját időpontomat.
2009. okt. 30. 06:41
Hát nem tudom,hogy sok-e ,de az orvos azt mondta hogy ennyit kell szednem és kész.Én is kérdeztem hogy nem lesz -e sok ,de azt mondta hogy biztos hogy nem.Lehet csak ki akart "ütni "egy kicsit:S
2009. okt. 30. 06:40
Rendelési időben próbáld meg felhívni azér
2009. okt. 30. 06:38
lehet hirtelen sok egyszerre ekkora dózis, fokozatosan kellene.
2009. okt. 30. 06:36
A gyógyszerek kB 1 hónap múlva érik el a vérszintet, akkor fejtik ki a hatásukat,az öcsémnél a nyugtatónak volt fordított hatása azonnal.A rivotril nem szokott ilyent okozni
2009. okt. 30. 06:34
Az a baj,hogy az orvosom nem fogad még telefonon sem ,csak amikor időpontom van ,ami majd csak december végefelé lesz.
2009. okt. 30. 06:32
3x1 rivotril 0.5-ös gyógyszert kellene szednem meg napi egy paroxat 20 mg-os gyógyszert.Reggel egy nyugtatót meg egy kedélyjavítót,délbe egy nyugtatót meg este. De ha beveszem a reggelieket úgy elalszom hogy a déli nyugtató kimarad.Egyszerűen nem bírnak felkelteni,így átalszom az egész napot.És a tüneteim még fel is erősödtek nagyon,Már négy napja szedem,de ez így nagyon rossz! Ez normális?
2009. okt. 30. 06:30
hívd fel az orvosod
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook