Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatti depresszióra, szorongásra szabad szedni a Sedatif PC-t? fórum

Terhesség alatti depresszióra, szorongásra szabad szedni a Sedatif PC-t? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. márc. 24. 21:34
Kipróbáltad már?
2013. márc. 23. 13:28
Igen.
55. Cippora (válaszként erre: 54. - Csaken82)
2013. márc. 23. 13:27

Remélem beválik neked is,majd írd meg.

Ami amúgy nekem még használni szokott,bár szerintem ezt terhesen nem lehet,és nem is erre való,de a neocitran.Egy pohár,és bekómázok :D

54. csaken82 (válaszként erre: 53. - Cippora)
2013. márc. 23. 13:21
Akkor asszem ez lesz a megoldás, ha már aludni tudok az fél siker :)
53. Cippora (válaszként erre: 46. - Csaken82)
2013. márc. 23. 13:20
Én a sedatif-ot alvásgondokra szedtem,magam se hittem volna,de bevettem két szemet alvás előtt,és kb.beájultam tőle.Szerintem arra jó,nekem legalábbis használt.
52. andi6020 (válaszként erre: 50. - 6b006fc769)
2013. márc. 23. 12:57
Nem is szoktál genya lenni. Ki mondta ezt a valótlanságot? ;)
51. csaken82 (válaszként erre: 50. - 6b006fc769)
2013. márc. 23. 12:35
Igen van benne valami :) Mondjuk én is szeretek nagyon hülyülni csak most érzékeny vagyok :)
50. 6b006fc769 (válaszként erre: 49. - Csaken82)
2013. márc. 23. 12:33

Általában ahol lehet hülyéskedni. :)

Én nagyon genya is szoktam lenni, szóval nem vagyok a legjobb társaság. De tündibündiskedi (mármint mindig) olyan unalmas...;)

49. csaken82 (válaszként erre: 47. - 6b006fc769)
2013. márc. 23. 12:12
Sorozat függő vagyok, a vígjátékokat majdnem mindet láttam :P Könyv? Hááát nincs itthon semmi értelmes sajna , hoxázzak veletek? Hol szoktatok lenni?
48. andi6020 (válaszként erre: 45. - Bugs02)
2013. márc. 23. 11:59
Azt nem tudom, miért állítasz olyant, ami nem valós!
47. 6b006fc769 (válaszként erre: 46. - Csaken82)
2013. márc. 23. 11:56

Esetleg hoxázz velünk;))

Nincs valami jó sorozat, amit nézhetnél, vagy olyan író, akit szívesen olvasnál?

Én asszem a Büszkeség és balítéletet néztem s olvastam rongyosra:))

2013. márc. 23. 11:53

Akkor számolok és akkor úgy veszem be mondjuk uzsira hogy beleszámolom a megengedett szénhidrát mennyiségbe.

Köszi csajok aranyosak vagytok. Van még esetleg valami, bármi tippetek figyelemelterelésre? Estére kéne főleg mikor nem tudok elaludni :S

45. Bugs02
2013. márc. 23. 11:49
Nem vagyok cukorbeteg, így nem értek hozzá, hogy mi az a cukormennyiség, amit ehet egy cukorbeteg, azt tudom, hogy minden homos szer cukros.
44. 6b006fc769 (válaszként erre: 38. - Csaken82)
2013. márc. 23. 11:42
vedd figyelembe a cukortartalmát, ahhoz igazítva a diétát, szerintem szabad
43. andi6020 (válaszként erre: 39. - Bugs02)
2013. márc. 23. 11:36
Nem ez van feltüntetve.
2013. márc. 23. 11:35

Kiemelve:

"Cukorbetegség esetén figyelembe kell venni, hogy a Sedatif PC készítmény tablettánként 225 mg szacharózt tartalmaz."

41. andi6020 (válaszként erre: 38. - Csaken82)
2013. márc. 23. 11:34

Homeopátiás gyógyszerkészítmény.

Növényi eredetű anyagok felhasználásával készült, szopogatásra szánt tabletta.

1. Milyen hatóanyagot és segédanyagot tartalmaz a Sedatif PC tabletta?

Összetétel:

1 tabletta hatóanyagtartalma:


Segédanyagok: magnézium-sztearát, laktóz-monohidrát (72 mg), szacharóz (225 mg).

2. Milyen betegségek esetén alkalmazható a Sedatif PC tabletta?

A szervezet öngyógyító törekvésének serkentése szorongás, érzelmi labilitás, ingerlékenység, valamint alvászavarok esetén, különösen túlhajszolt egyének, hiperaktív gyerekek és idős betegek esetében.

3. Hogyan fejti ki hatását a Sedatif PC tabletta?

A homeopátiás gyógyszerek a szervezet öngyógyító törekvésének serkentésére hatnak.

Az egyes hatóanyagok homeopátiás alkalmazása a következő panaszok gyógyulását segítik elő:

Aconitum napellus: szorongással járó általános túlfűtöttség, izgatottság, álmatlanság csökkentésére

Atropa belladonna: a túlzott mértékű érzékszervi érzékenység (fény, zaj, hideg) csökkentésére; lüktető, erős fejfájásra

Calendula officinalis: enyhe görcsoldó hatású

Chelidonium majus: hatóanyaga a chelidonsav, mely nyugtató hatású

Abrus precatorius: "túlhajszolt" egyén fejfájására

Viburnum opulus: idegnyugtató és simaizom relaxáló hatással rendelkezik

4. Milyen adagban és milyen gyakran használja a Sedatif PC tablettát?

Adagolás és alkalmazás

Adagolás:

Ha az orvos másképp nem rendeli szokásos adagja felnőtteknek naponta 3-szor 2 tabletta, gyermekeknek 14 éves kor alatt 4-szer 1 tabletta.

Az adag szükség esetén fél óra elteltével megismételhető.

A tünetek enyhülésekor az alkalmazás gyakorisága csökkenthető.

Alvászavar esetén a napi adagot be kell venni és az utolsó adagot (2 tablettát) este, közvetlenül lefekvés előtt kell elszopogatni.

Az alkalmazás módja:

A tablettákat étkezés előtt fél órával kell lassan a szájban elszopogatni vagy fél pohár vízben feloldva kell meginni.

Amennyiben a panaszok a kezelés ellenére tartósan (egy héten túl is) fennállnak, javulás nem következik be forduljon kezelőorvoshoz vagy gyógyszerészhez.

5. Mire kell figyelni a Sedatif PC tabletta szedésekor?

A homeopátiás kezelés kezdetén jellemző a panaszok átmeneti erősödése.

Nem várt tünetek jelentkezéséről tájékoztassa kezelőorvosát!

A már szedett gyógyszereit csak orvosával való konzultálás után változtathatja meg, ill. csökkentheti azok dózisát.

Laktózérzékenyek vegyék figyelembe, hogy a Sedatif PC készítmény tablettánként 72 mg tejcukrot tartalmaz!

Cukorbetegség esetén figyelembe kell venni, hogy a Sedatif PC készítmény tablettánként 225 mg szacharózt tartalmaz.

6. Mikor nem szabad a Sedatif PC tablettát alkalmazni?

A gyógyszer bármelyik összetevőjével szembeni túlérzékenység esetén nem alkalmazható, és szedését azonnal abba kell hagyni, ha a terápia közben jelentkeznek a túlérzékenységi tünetek.

7. Hogyan befolyásolja más gyógyszerek hatását?

Más gyógyszerekkel való kölcsönhatás eddig nem ismert.

8. Milyen más szerek befolyásolják a Sedatif PC tabletta hatását?

A homeopátiás gyógyszerek alkalmazásával egyidőben (+/- fél óra) tilos illóolajat is tartalmazó (mentolos, eukaliptuszos) cukorkát szopogatni, és nem szabad intenzív illatú fogkrémet használni. A kezelés ideje alatt aromás anyagokat tartalmazó kenőcsöt (pl. kámforos) sem szabad alkalmazni, mivel ezek jelentős mértékben képesek befolyásolni a homeopátiás gyógyszer hatását.

9. Milyen nem kívánt mellékhatások léphetnek fel a Sedatif PC tabletta szedése közben?

A Sedatif PC tabletta alkalmazásával kapcsolatban eddig mellékhatást nem jelentettek.

Hosszabb ideig tartó, indokolatlan szedése (javallat nélküli alkalmazása) esetén nem kívánt hatások (ún. gyógyszervizsgálati tünetek) léphetnek fel.

Ezekről a panaszokról, ill. minden nem várt tünetről tájékoztassa orvosát vagy gyógyszerészét!

10. Okoz-e gyógyszerfüggőséget / hozzászokást?

Gyógyszerfüggőséget, hozzászokást eddig nem észleltek.

11. A készítmény hatása a gépjárművezetéshez és gépek üzemeltetéséhez szükséges képességekre

A Sedatif PC bukkális tabletta nem befolyásolja az éberségi állapotot és/vagy a koncentrálóképességet, ezért gépkezelők, gépjárművezetők egyaránt alkalmazhatják.

12. Adható-e a Sedatif PC tabletta gyermekeknek?

Csecsemőknek a félrenyelés veszélye miatt nem adható!

Hiperaktív kisgyermekeknek, akik a tablettát biztonsággal el tudják szopogatni, adása javallott.

13. Alkalmazható-e a Sedatif PC tabletta terhesség és szoptatás ideje alatt?

Terhesség és szoptatás időszakában való alkalmazásával kapcsolatban kockázatokról eddig nem jelentettek adatokat.

2013. márc. 23. 11:34
Hát akkor így jártam :(
39. Bugs02 (válaszként erre: 38. - Csaken82)
2013. márc. 23. 11:30

Nem!

Mert a tabletta elég édes,így sztem beszélj egy gyógyszerésszel, vagy homeopata orvossal, de a tájékoztatóján ez fel van tüntetve, hogy cukorbetegek nem szedhetik!

2013. márc. 23. 11:27
De akkor most ha én cukros vagyok akkor most bevehetem vagy nem?
37. Bugs02 (válaszként erre: 33. - Csaken82)
2013. márc. 23. 11:20

Nyugodtan vedd be, meglátod fog használni.

és az a jó, hogy nem szoksz rá, nem káros mint egy nyugtató:)

Így a babádnak sem ártasz, olvasom, hogy sokan a teát javasolják, csak terhesen nem biztos, hogy az jó ötlet....

36. csaken82 (válaszként erre: 34. - Bugs02)
2013. márc. 23. 11:19
Akkor nem szedhetem :( Terhességi cukor :(
2013. márc. 23. 11:18
Ez a citromfű tea szokott rendesen elálmosítani:)
34. Bugs02 (válaszként erre: 8. - Kinni)
2013. márc. 23. 11:18

A Sedatif PC komplex készítmény, tehát, szorongásra, pánikrohamra nagyon jó.

Egy kitétel van talán, hogy a cukrod rendben van-e?

Cukorbetegek nem szedhetik, talán csak ennyit a Sedatifról.

33. csaken82 (válaszként erre: 32. - Bugs02)
2013. márc. 23. 11:13
Azt hiszem akkor rávettetek hogy bevegyem :)
32. Bugs02 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2013. márc. 23. 11:12

Szia!

Nyugodtan szedheted,aki meg azt mondja ha hiszel benn akkor hat az nem jól mondja, mert az állatok nem hisznek a homeopátiában mégis hat:)

A homeopátia nem hit kérdése!!

31. csaken82 (válaszként erre: 29. - 6b006fc769)
2013. márc. 23. 11:07
Pont azt áztatom most :)
2013. márc. 23. 11:06
Nem írt gyógyszert a pszichiáter. Ő küldött a pszichológushoz.
29. 6b006fc769 (válaszként erre: 21. - Csaken82)
2013. márc. 23. 11:06
Mindenki fél valamilyen szinten. Ha érzékenyebb lélek vagy, ez biztos sokkal intenzívebb. Próbálj csak jó dolgokat olvasni, emlékeim szerint a citromfű tea is iható és jót is tesz , de nézz utána.
2013. márc. 23. 11:06
Pánikbetegségre szedtél valamit?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook