Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ki, milyen gyógyszert szed szorongásra, depresszióra? S milyen tapasztalatai vannak? fórum

Ki, milyen gyógyszert szed szorongásra, depresszióra? S milyen tapasztalatai vannak? (tudásbázis kérdés)


23. tien (válaszként erre: 6. - Myra)
2023. szept. 17. 07:34

Ne haragudj ,de cseszheted a méhpempőt ha klinikai depressziós vagy.

Én sem díjazom ,ha minden szíre-szóra begyógyszerezik a népet ,de ha kell ,akkor inkább orvosi felügyelet mellett szedje a beteg.

Ez egy mankó,hogy egyáltalán működjön a beteg.(felkeljen ,lezuhanyozzon ,a környezetét rendbe tartsa stb.)


Alulról érintettem a depressziót, tulajdonképpen "csak"szorongtam ,de nem kívánom senkinek ezt az érzést sem.El nem tudom képzelni, hogy mit él át aki ténylegesen depressziós.

22. dominós (válaszként erre: 17. - 5d8fd6c5cb)
2023. szept. 16. 18:37
Néhány évtizede kakajóval indítom a napot. Képtelen vagypk róla leszokni. Este télen, hidegben itt-ott pálinka, nyáron inkább hideg söröcske. Ha egyik sincs, akkor icipici borocska. Szerintem én is ezért nem szorongok.
21. Regin_a (válaszként erre: 10. - Ágio8405)
2023. szept. 16. 17:01
Ezt a módszert ne titkold el! Legjobb lenne minimum az Orvosi Hetilapba közzétenni. Mérföldes lépés lenne a pszichiátriában
20. Regin_a (válaszként erre: 16. - Józsibirka)
2023. szept. 16. 16:56

Pervitin

Dehát az éppenhogy felajza/felpörgeti a szervezetet, mint olvasható a II.VH történelmében

2023. szept. 16. 16:18
Az én bevált gyógyszerem, pár pohár hideg rozé. Engem speciel ellazít, no és igen jó kedvre derít.
18. Utolsó betyár (válaszként erre: 17. - 5d8fd6c5cb)
2023. szept. 16. 16:00

Sokáig én is értetlenül álltam a jelenség előtt, mikor azt hallottam valaki szájából, hogy szorong és depressziós.

Majd jött a covid és beütött a krach.


Már itthon sem éreztem magam jól, miután gyógyultnak nyilvánítottak, azt gondoltuk, az egy hónapos bezártság miatt érzem magam furcsán.


Aztán mikor az első nap megérkeztem a munkahelyemre, teljesen egyedül voltam, mert a többieknek sürgős dolguk akadt. Nem találtam a helyem, úgy éreztem nekem menekülnöm kell. Már azon voltam írok egy cédulát, hogy rosszul vagyok és meg sem állok hazáig. Szerencse megérkeztek a többiek és valamivel jobban éreztem utána magam.


Mostanra csillapodott sokat ez a dolog, de szerintem bennem ez a betegség ott fejben hagyott nyomokat.


Persze lehet nekem is kakaót kellene innom, mert attól fosnék egész estig, nem lenne időm hülyeségekkel foglalkozni, este pedig kiütne a pálinka és aludnék. :))

2023. szept. 16. 15:02

reggel kakajjó, este pálinka...

De én sosem szorongtam..-))

2023. szept. 16. 12:48

Amit Hitler adott a katonáknak a háborúba ,,, na az hatásos!!!! 😄👍


Csak buttál veszedelmes.....😄

15. Józsibirka (válaszként erre: 4. - Regin_a)
2023. szept. 16. 12:43
Úgy a! 👍
14. Amaunet (válaszként erre: 10. - Ágio8405)
2023. szept. 16. 12:41
Egy depressziós, szorongásos beteg nem fog pusztán elhatározásból "felállni". Semmi köze a jellemhez. A magatartása ugyan megváltozhat. Idegesebb, bizonytalanabb lesz, de ettől még tisztességes, becsületes ember.
13. Titkoskert (válaszként erre: 10. - Ágio8405)
2023. szept. 16. 12:36

Miért bántasz meg embereket, ismered? Tudod min ment, megy keresztül?

Nagyon gusztustalan a hozzászólásod. Írom úgy, hogy hála istennek nekem nincs rá szükségem, de van ismerős akinek meg igen. 1-2 ilyen hülye beszólás meg még inkább depissé teszi az érintetteket.

12. Amaunet (válaszként erre: 6. - Myra)
2023. szept. 16. 12:36

Szerintem szükséges az orvosi segítség/gyógyszer kezdetekben. Nem hiszem, hogy sokan egyik napról a másikra, pusztán elhatározásból ki tudnának jönni ebből a betegségből. Erős elhatározás és kitartás, motiváció kell ahhoz. Ezeknél a betegeknél pedig épp az hiányzik


Fi. ne ajánlgatások után szedjen gyógyszert, hanem azt pszichiáter írja fel és állapítsa meg az adagolást.


Majd miután magabiztossá válik, el kezd tervezni jöhet az életmódváltás, a gyógyszer elhagyása.


Szorongásos beteg voltam és nem akartam már egy idő után gyógyszert szedni. Kerestem azokat a szituációkat amelyek ezt a szorongást okozták. "Edzettem" magam ilyen téren is.

11. Betsy78 (válaszként erre: 10. - Ágio8405)
2023. szept. 16. 12:33
Jah, nem tudtam hogy egy betegség jellem kérdése, bocs. Ne beszéljetek már hülyeséget!!!
10. Ágio8405 (válaszként erre: 6. - Myra)
2023. szept. 16. 12:26
Ehhez sajnos legtöbben gyenge jellemek, inkabb piruláktól vàrják a csodát😞
2023. szept. 16. 12:23
Szorongásra Rivotrilt, depresszióra Brintellixet. Nálam hatásosak.
8. Titkoskert (válaszként erre: 6. - Myra)
2023. szept. 16. 12:19

Meg az is, amikor laikus oszt bölcs gondolatokat, hogy ördögtől való a tabletta.

Aztán csodálkoznak, hogy nem tudja netán kontrollálni magát a közlekedésben, mert feszült és és pont te leszel az áldozata.

Ismeretlenül sose bizonytalaníts el senkit!!!

7. Betsy78 (válaszként erre: 1. - Viko80)
2023. szept. 16. 12:16
Frontint este, hogy tudjak aludni. Néha ez sem segít (úgy 5-ből 1-szer nem hat), de nélküle zombi lennék...
6. Myra
2023. szept. 16. 11:52
Az a legrosszabb megoldás ha valaki gyógyszert szed. Ami segít , életmódváltás, étrendváltás, B vitaminok. Mozgás. Nem máról holnapra, nekem fél év kellett hozzá. Sok méhpempő, rostos, zöldségeken alapuló étrend, fehér liszt, cukor , cukros üdítők elhagyása, sport. Negatív cikkek , filmek kerülése.
5. tien (válaszként erre: 4. - Regin_a)
2023. szept. 16. 11:42
Nem üti egymást a két cucc?
4. Regin_a (válaszként erre: 1. - Viko80)
2023. szept. 16. 11:04
Kiforrt szőlőlé és Xanax, ezt úgy estefelé. Ellazít kellemesen, de még csak nem is kóvályogsz
3. Titkoskert (válaszként erre: 1. - Viko80)
2023. szept. 16. 08:50

Úgy gondolom mindenkinél más okoz depressziót, szorongást, mit hozott a génjeiben, mit tett a vállára az élet pluszban, tehát mindenkinek egyénre kell, hogy szabják.

Egyéni legjobb hatású van, nem össznépi.

Jobbulást, kitartást, mert nem azonnal hatnak ezek a gyógyszerek.

2. bnedora (válaszként erre: 1. - Viko80)
2023. szept. 16. 08:37
Gondolom, mindenkinek más. Az orvos dönti el, hogy kinek melyiket írja fel.
2023. szept. 16. 08:17
Ki milyen gyógyszert szed szorongásra,depresszióra? S milyen tapasztalatai vannak? Melyik a legjobb gyógyszer?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook