Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógyszerfüggőség, depresszió, szorongás, pánik... van kiút! fórum

Gyógyszerfüggőség, depresszió, szorongás, pánik... van kiút! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2412. Sleek (válaszként erre: 2411. - -KisTücsök-)
2012. ápr. 26. 16:22

Nekem meg pont a doki mondta szedjek fehérjét mert nagyon gyors az emésztésem.

Annyira hamar bontja le a kajákat hogy nem sok marad meg. Azért kellett gyors felszívódású fehérjét szednem.

2411. -KisTücsök- (válaszként erre: 2410. - 099c0bed40)
2012. ápr. 26. 15:35

Szia!

Akkor én már csak egy dolgot nem értek. emelt adag fehérjét fogyaszt a fiad. De a kérdés, hogy miért? Mert ha izomtömeget akar növelni, akkor kell az emelt adag, mert ugye az izom fehérjéből épül fel. Viszont ha nem izomnövelő, -erősítő, -építő életmódot folytat, vagy ezeknek megfelelően edz, akkor a fehérjepor tényleg túlzás lehet a szervezete számára. De hallottam már olyanról is, mikor aktív sport nélkül itta ezeket valaki. Tehát még rendszeres aktív, cardiómozgás is hiányzott, nemhogy izomerősítés.

2410. 099c0bed40 (válaszként erre: 2409. - -KisTücsök-)
2012. ápr. 26. 14:21

Szia, nagyon logikusnak tűnik amit írsz, olyannyira hogy én is ugyanezt szerettem volna megtudni a Doktornőtől.( hogy melyik összetevő a ludas).

Ő azonban elmagyarázta hogy ez a bizonyos antitest csak akkor jelenik meg, ha folyamatosan meghaladja a fehérjebevitel azt a szintet, amit a szervezet fel tud dolgozni.

Ilyenkor a sejtekbe bekötődni már nem képes fehérje fonalszerűen hozzákötődik a vörösvértestekhez, így megjelenik a speciális teszteken mint " "idegen" antitest.

Nem kóros, és nem betegség csak éppen nem is jó, mert teljesen felesleges túráztatása a májnak meg azoknak a szerveknek amik a fehérjelebontást-beépítést végzik.

Persze mindenki maga dönti el hogy hiszi-e vagy nem, meg hogy miből mennyit szed.

2409. -KisTücsök- (válaszként erre: 2408. - 099c0bed40)
2012. ápr. 26. 10:32

Azért érdekelne, hogy melyik összetevő (név szerint) okozta ezt a kálváriát. Mert az, hogy antitestek voltak a vérében, nem túl konkrét. :( Ha pedig egyértelműsíthető, hogy a fehérjepor a hibás, akkor ugye be lehetett azonosítani az eredmény és a fehérjepor összetevői alapján.

Ha pedig megvan a ludas, ki lehetne próbálni más fajtát, más alapút. Ha pl most tejsavófehérjét iszik, kipróbálhatná a tojásfehérje alapút. Most ránéztem a különböző fehérjék összetevőire, és bizony ég és föld a különbség. Pl a scitec-es szója. és tojásfehérjében csak fehérje, aroma, ízesítő van. Tehát teljesen más a por felépítése, teljesen más összetevők vannak bennük. Ha pedig megvan a ludas összetevő, akkor lehet találni olyan készítményt, ami azt nem tartalmazza.


"ám Ő se javasolta semmiféle fehérjepor meg egyéb izomnövelő szer szedését. "

A fehérjepor nem izomnövelőszer amúgy. Az fehérje, amit alapvetően is visz be az ember. Ha valaki nem edzi, erősíti az izmait, nem lesz semmi látszatja a fehérjepor szedésének. Ha valaki nagyobb izomtömeget szeretne, akkor segíthet a fehérjeporral több fehérjét bevinni amolyan kiegészítésként.

2408. 099c0bed40 (válaszként erre: 2405. - -KisTücsök-)
2012. ápr. 26. 07:32

Szia, nem a sima vérképében mutatták ki, hanem a véradóknál kötelező szűrővizsgálatok egyikénél.(a hepatitis B szűrésnél találtak egy olyan antitestet a vérében amitől a gép fals-pozitív eredményt hozott ki, azaz egy ideig azt hitték hogy májbeteg emiatt a bizonyos antitest miatt)

Ezt, ha csak vérképet kérsz nem nézik, kizárólag a véradókat vagy az erre gyanús kórházi betegeket szűrik Hepára meg Aids-re meg még valamire, mert elég drága muri.


Az biztos hogy csak a fehérjepor okozhatta, előtte fél évvel ugyanis teljesen rendben volt, (akkor még nem szedett ilyesmit), adhatott is vért gond nélkül.


Igen, lehet hogy nem mindegy az, valaki melyik fajtát eszi, és valóban lehet--van is--szinte minden alapélelmiszerben olyan összetevő aminek nem kéne benne lennie, de éppen ezért gondolom azt, legalább az olyan dolgok fogyasztását kerülje az ember, amiről bizonyított hogy van akinél gondot okoz(hat).


Még egyszer írom: egyértelmű hogy ez a valami nem szteroid, nem hormon és nem is méreg , de hogy kicsapódott tőle a gyerekem vére mikor hepatitiszre vizsgálták, az tény,mint ahogy az is, a véradós dokinő késöbb megnyugtatta hogy nem beteg, ám Ő se javasolta semmiféle fehérjepor meg egyéb izomnövelő szer szedését.


Ha valaki allergiás valamire, az általában nem csak az illető vérében jelenik meg, hanem egyéb ( testi) tünetei is vannak, úgyhogy nem hinném hogy ez lenne a probléma.

2407. Sleek (válaszként erre: 2404. - 099c0bed40)
2012. ápr. 25. 17:48

az 5kilós kutyám napi 100grammot kap mert annyi a tápérték.Egy kg szuper prémium kutyatáp 1000ft. 10 napig elegendő az egy kg. 3ezer ftbe van a kutya. havonta az szerintem nem sok


Csontot alapban nem kap csirkéből mivel kistestű kibökheti a beleit.

Én senkit nem akarok meggyőzni a kutyatáppal kapcsolatban csak tudom mit raknak bele a pedigreebe meg a többi agyon reklámozott tápba. Sajnos tanulnom meg gyakorlatban is láttam.

De amin le fogsz döbbenni hogy egyik szalag készítette az emberi fogyasztásra a parizert a másikban meg ment a kutya kaja.

2406. -KisTücsök- (válaszként erre: 2402. - Sleek)
2012. ápr. 25. 10:41

De sajnos érvényesül a "birkaszellem": amerre terelik az ember(figyelmé)t, afelé hajlik. Tehát ha naponta a netről, a tv-ből, a plakátokról, az újságból azt kapja, hogy ez a termék ilyen egészséges, olyan jótékony és ezt és azt segíti a szervezetben, vagy éppen ápolja a bőrt, tünteti el a ráncokat, akkor elhiszi, megveszi. A körítés a lényeg, a hangzatos varázsszavak, és misztikus összetevők, amiket másban nem találhatunk.

De ha nem is sulykolják belénk a média által, akkor is leemeljük a polcról a megszokott terméket, meg se nézzük tüzetesebben, miből is készül, mit tesznek bele, és az hogyan hat a szervezetünkre/ben. Jó példa erre a fehér kenyér, fehér lisztes és cukros dolgok. Megszokottak, finomak, mindenki azokat (v)eszi szinte. Nem is csoda, hogy egyre több cukorbeteg lesz a világon ..sajnos. :(

2405. -KisTücsök- (válaszként erre: 2403. - 099c0bed40)
2012. ápr. 25. 10:31

Szia!

Nem védeni akarom azokat a gyártókat, akik fehérjeporokat is gyártanak, de nagyon sok féle létezik. Van aszpartammal édesített, van aszpartammentes, van tojásfehérje, van tejsavó, és van szójafehérje alapú. És még ott vannak a különböző gyártók is. Akad, aki több évtizede az élvonalban van, másoknak nincs ekkora múltjuk.


Azt viszont nem értem a leírásodból, hogy akkor most olyan összetevőt mutattak ki a vérében, ami egyértelműen van a fehérjeporban, és csak azzal viszi be azt a szervezetébe?


Most maga elé kaptam az itthoni bödönt és az összetevők között akadnak olyanok, amiket a boltokban kapható szimpla termékekbe is nyomnak. Itt megjegyezném, hogy ha az ember alkotóira bontva megismerné a boltokban vásárolt termékeket (pl.: kenyér, májkrém, margarin, sonka,...), lehet, hogy nem aggódna a fehérjepor miatt.

Amúgy érdekes ez a fehérjés dolog, mert nekem tökéletes a vérképem, Páromé is, pedig Ő aztán tényleg hosszú évek óta issza, vannak testépítő ismerőseink, akik még nem buktak el vérvizsgálatokon és sok aktívan sportoló rokon, ismerős iszik ilyeneket gond nélkül.


Még annyit, hogy ha szteroid lenne benne, az azért nemcsak egy alkotóként jelenne meg a vérképen, ugyanis a szteroid a hormonokra hat, tehát elég nagy galiba lenne ott mindenhol a hormonok tájékán. No meg a szteroid drága gyógyszer, és pici tablettácska. Ha a gyártó ilyet akarna belekeverni a porba, nagy mennyiségben kéne tennie, hogy a rengeteg porral keveredjen, az meg már olyan élettani hatásokkal bírna, hogy nem sokan élnének a fehérjeporoktól, továbbá az ára a csillagos egekbe szökne, nem ennyibe kerülne.


Ettől függetlenül lehet olyan, hogy valaki érzékeny valamire, és ezért reagál mondjuk furcsán a szervezet. Mert ha jól tudom, antitestet mi termelünk valami ellen, amit nem odaillőnek gondolunk. Talán érdemes lenne fehérjeport váltania.

2404. 099c0bed40 (válaszként erre: 2402. - Sleek)
2012. ápr. 25. 09:20

Szia, lehet hogy így van, de a mi kutyánk több mint 15 éve kizárólag az általad szemétnek titulált termékeken él, és ahhoz képest hogy 12 év a fajtája átlagos élettartama, köszöni jól van.


Készséggel elhiszem hogy egészségesebb kaja lenne neki amit Te írsz, de amíg annyi a keresetünk hogy mi magunk se ehetjük folyamatosan azokat a termékeket amik egészségesebbek volnának, addig a kutya is kénytelen beállni a sorba.

2403. 099c0bed40 (válaszként erre: 2401. - -KisTücsök-)
2012. ápr. 25. 08:57

Szia, az én gyerekem is szed fehérjeport, és be kell valljam Neked, egy cseppet se vagyok nyugodt tőle.

Attól hogy mit írnak rá összetevőkként a dobozra, más kérdés hogy mi és milyen formátumban van benne.

Mikor ment a fiam tavaly vért adni, kimutatták a véréből a fehérjepor valamelyik összetevőjét mint ellenséges antitestet.

Először azt hitték hepatitis B-je van, majd mikor az összes ez irányú tesztje negatív lett, közölték vele hogy papíron ugyan egészségesnek mondható, de a véradók sorából ki van zárva amíg ez a bizonyos antitest kimutatható lesz a vérében.

Na most ezek után vajon legyinthetek-e rá, hogy biztosan csak valami szóra se érdemes valami amit láttak, vagy csináljak be tőle hogy mi az és tiltsam le...amúgy nem lehet letiltani, mert így is úgy is szedi, és felnőtt ember, szabad akarattal.


Én most sem azt mondom hogy méreg vagy szteroid az a valami, de hogy olyasvalami aminek nem kéne ott lennie, az abból is világosan kitűnik, hogy nem adhat vért. :(

2402. Sleek
2012. ápr. 24. 15:56

Csak egy élő példa.

Mindenki veszi pl a kutyusnak a pedigree darling meg ilyen kajákat.Ami egyenlő a szeméttel.

Ott van az Acana Hils Royan Canin. Egy reklám nincs a tvben. Az acana amit vettem 60% hústartalmú a többi vitamin gyógynövény.

Egy darab E betű nincs benne.

Tény hogy ami jó termék azt nem kell reklámozni mert fogy..

Nekem ez a véleményem

2401. -KisTücsök- (válaszként erre: 2400. - 099c0bed40)
2012. ápr. 24. 10:10

Én például arról sehol se hallottam a médiában, hogy a nem gyógyszertári vitaminkészítményekben szteroid lenne vagy a fehérjeporokban, mégis lépten-nyomon ezzel találom szembe magam. A szeretteim óvnak, féltenek, de egy kiadós kiselőadás után lenyugtatom őket, hogy még alapja sincs a félelmeiknek.

Inkább azt mondanám, hogy inkább azokat veszik meg, amiket reklámoznak, mert ezzel úgymond hitelt adnak az egésznek. Az már mellékes, hogy egyes multikban nevetségesen kevés a vitaminmennyiség, vagy hogy a tökéletes bőrt ígérő testápolót még a lefolyóba se nyomnám ki, nemhogy magamra.

2012. ápr. 24. 07:25

Ez szerintem nem elsősorban az emberek butaságát tükrözi, hanem a média szándékos trükközéseinek meg kampányainak a következménye.

A gyógyszeriparban sokkal de sokkal több pénz forog mint azt bárki is el tudná képzelni, kell a kampány illetve a lejárató hadjárat hol ennek, hol meg annak a szernek-vitaminnak.

Aki pedig amatőrként ( azaz nem profi gyógyszerészként vagy biokémikusként) nézi/olvassa a sok egymásnak teljes mértékben ellentmondó hírt, az egy idő után óhatatlanul összezavarodik, nem tudja mi igaz és mi nem.

Én ebben látom a legnagyobb problémát.

2399. Sleek (válaszként erre: 2398. - -KisTücsök-)
2012. ápr. 23. 21:14
Buták az emberek sajnos nagyon sokan, és sok pénzt kiadnak feleslegesen.
2398. -KisTücsök- (válaszként erre: 2397. - Sleek)
2012. ápr. 23. 21:08
Igen, sokak szerint mindenben szteroid van, meg hasonlók. :D Még a fehérjeporban is. :D
2397. Sleek (válaszként erre: 2396. - -KisTücsök-)
2012. ápr. 23. 20:54

Sajnos nekem is lett egy depis ismerős. A doki mondta neki mit szedjen persze gyógyszer.

Mondtam dobd el a francba vegyél multit.

Vett is multi pro t

Mondom szeded? Igen szedem..

Mennyit??

Jött a hebegés habogás...

Nem szedte be az egy csomagot csak 3mat.A másik négyet másnap. Mert Ő fél hogy valami baja lesz a kondis cucctól mert biztos szteroid...

Felkaptam a vizet azt mondtam neki akkor szedje a szar dilibogyókat de engem felejtsen el mert én nem fogok neki többet segíteni ha hülyének néz

2396. -KisTücsök- (válaszként erre: 2393. - Sleek)
2012. ápr. 23. 20:14

Én alapvetően a következőket vettem észre a környezetemben:

1.) hallani sem akar semmi vitaminkészítményről, szentül hiszi, hogy azok a kaják, amiket vásárol vagy készít magának mindenből bőven eleget biztosít a szervezetének.

2.) hajlik rá, hogy szedjen valamit, de szinte csak 1-2 vitamin(családot) pécéz ki magának, így nem sokra megy vele. Pl.: csak c-vitamint szed vagy b-komplexet, de c-vitaminnal nem segíti a hasznosíthatóságát.

3.) már nagyban gondolkozik, multivitamint keres vagy olyan készítményt, amiben ásványi anyagok vannak, de mégis olyan készítményt vesz, aminek a hatóanyagtartalma kevéske, főleg egy olyan ember esetében, akinél pl egyes vitaminból, ásványi anyagból totális hiányt szenved a szervezete. A reklámozott, hangzatos termékek ide tartoznak sajnos.

4.) már nagyban gondolkozik és utána is jár a dolgoknak, és tényleg a szervezete számára hasznos, kielégítő terméket szed rendszeresen, nemcsak időszakosan.


Sajnos a 4. csoportból van a legkevesebb ismerősöm.

2395. Sleek (válaszként erre: 2394. - Nempanik)
2012. ápr. 23. 17:19

Nem én nem voltam kórházban mert amikor megtudtam mit nyomnak belém fogtam is eljöttem.

Meg amikor szellemeket láttam a gyógyszertől.

CSaládi hátterem az nincs mert apámmal élek aki alkesz. Tesóm mutterral onnan is kapom az áldást, hogy mert dilis vagy meg ilyenek.

Szarul voltam nagyon sőt...

De nem engedhettem meg magamnak hogy otthon legyek mert amikor jött a pánik április volt.

Azt a mezőgazdaságban akkor dömping meló a földeken.

Sokszor rosszul voltam amikor mentem melóba. De ha melóztam akkor lekötöttem magam nem volt gond. Valamint a teljes étrendemet megváltoztattam..

55kg voltam a pánikkor most 81kg vagyok..

2394. nempanik (válaszként erre: 2393. - Sleek)
2012. ápr. 23. 11:40

gratulálok!

bizonyára te nem voltál kórházban a szorongásos görcseid miatt,vagy nem kínoz a dolog több éve, netán van mögötted támogató háttér.

szerintem ez egyénre szabott, hogy kinek mi jön be. ha az életminőséget oly mértékben károsító a betegséged, hogy nem tudod az életbenmaradáshoz szükséges szükségleteidet ( evés, alvás) megfelelően végezni, és nemhogy dolgozni nem tudsz elmenni, hanem az ágyból sem felkelni hetekig, kér vitaminokkal próbálkozni. de mint már említettem játszogattam én is rengeteg idegrendszert segítő vitaminnal, nem jött be.

2393. Sleek (válaszként erre: 2392. - Nempanik)
2012. ápr. 21. 18:53

Elvakultan 3 éve vitamint szedek és semmi gyógyszer.

Csak tudni kell hogy működik a szervezet. A vitaminnak is kell 3-4 hónap mire feltöltődnek a készletek a szervezetben. Meg sok vitaminnak a neve vitamin.

Pl béres centrum meg társaik.

2392. nempanik
2012. ápr. 21. 11:42

sőt, én először nem is szedtem gyógyszereket, már amikor felkelni sem tudtam az ágyból napokig, még akkor is a vitaminokkal próbálkoztam..:S

aztán utólag persze rájöttem, hogy nem jutottam volna el olyan rossz állapotba, ha rögtön a súlyos helyzetemre beszedtem volna a bogyókat. azóta ott tartok, hogy a frontin sem segít, sosem hatott, rivotrilt szedek, napi 2mg-t. és lehet h megelőzhető lett volna mindez, ha nem vagyok olyan makacs, és beszedem a bogyókat az elejétől

ha valaki elvakultan a vitaminokban hisz, ronthat az állapotán..

2391. nempanik (válaszként erre: 2389. - 099c0bed40)
2012. ápr. 21. 11:40
ezzel egyetértek. a vitamin kombinációk nekem sem segítettek/segítenek, mert már olyan erős a szorongásom, depresszióm...:(
2390. PRKutan (válaszként erre: 2389. - 099c0bed40)
2012. febr. 20. 07:10
Ezzel egyetertek. Nem ugy gondoltam hogy meggyogyit a vitamin egy depressziost, csak hogy segit a szervezetnek a mindennapokban
2389. 099c0bed40 (válaszként erre: 2387. - PRKutan)
2012. febr. 19. 10:10

Szia, én készséggel elhiszem azt, hogy bizonyos vitaminkombinációk képesek optimalizálni az ember szervezetét, esetleg még az idegrendszerét is.

Csakhogy egy éveken át kemény gyógyszerfüggő vagy depressziós pusztán ezzel a "gyógymóddal" nem lesz ezer százalékban örök életére gyógyult, az is biztos.

Ismétlem: segítHET, de nem végleges megoldás az összes bajra. ( kár, ugyanis ha így lenne én is rááldoznék annyi pénzt amennyit csak tudok.)

2388. PRKutan (válaszként erre: 2382. - 1e8bb72856)
2012. febr. 16. 23:40
Ahogy irtam bar draga de nekem bevalt. A szolira akartam irni, hogy beszeltem borgyogyasszal es pont aszokit mondta el nagyon karosbnak a nagy mennyisegu uv dozis miatt. Olyan mintha alaposan besugaraznanak, sajnos ugyanugy rakot okoz, nekem meg is tiltotta
2387. PRKutan (válaszként erre: 2381. - Sleek)
2012. febr. 16. 23:37

En 6 eve szedem a multi prot, a lrgjobb vitamin amit probaltam. A hatasa nekem 1.5-2 ho utan jelentkezik, ezert nem szabad hosszu ideig kihagyni

Kisebb alvasigeny,nfrissesseg. Evente megyek ver es vizeletbizsgalatra, minden oke nem teszi tonkre

Nem szabad elhinni hogy a zsirban oldodo vitaminok vagy pl a c vitamin nagy mennyisegben gondot okoz. En 6 eve minden nap a napi "hivatalos" ajanlott adag 20-60 szorosat szedem be es nagyon jol vagyok tole. Persze riziko van benne hiszen nincs meg 20 eves tapasztalat

2386. 1e8bb72856 (válaszként erre: 2385. - Sleek)
2012. jan. 25. 12:18
Pesten brinázni egyenlő öngyilkosság. Van sok előnye a fővárosi létnek, de ugyanannyi hátránya is. Minden negyedik sarkon egy fehér memento-bicikli...a kardio jó lehet,bizonyos okok miatt nekem nem okés, sajnos, szerencsétlen vagyok. Marad a diéta. Ami semmit sem ér...
2385. Sleek
2012. jan. 23. 18:34
fogyiszer a bringa pl meg kardió edzés.:)))
2012. jan. 23. 17:20
Hát nem is tudom...alapból félek a vitamintól,mert hízékony vagyok, és azonnal hízom...éhes leszek, stb. Persze ha van jó tipp, én is szívesen fogadom, azt amit írtatok,azt a multipakk izét pl. nem is ismerem. Jó fogyiszert esetleg? Valaki? :-)))
2383. Sleek
2012. jan. 23. 16:12

pont ezért nem eszek gyümölcsöt mert tudom hogy termelik. 1mg c vitaminhoz kb 10-12kg almát kell megenni.Akkor amikor frissen van leszedve. Ha áll egy napot akkor már veszít 20-30százalékot a vitamin tartalomból.

Havi szinten ha kiszámolom hogy egy kg alma elfogyott sőt néha több is akkor már a multi jobban megérte .. Ekkor csak almát ettem. Nem ramaty vitamint kell venni és akkor használ:) Tapasztalatból írom mert amikor sportoltam akkor is szedtem. magne b6 drága és kevés benne a cufla. Havi szinten 5ezer ft nem vág földhöz. Régen több elment cigire.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook