Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógyszerfüggőség, depresszió, szorongás, pánik... van kiút! fórum

Gyógyszerfüggőség, depresszió, szorongás, pánik... van kiút! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2562. Beccy82
2014. márc. 23. 21:30

Sziasztok, Drágák!

Régebben már írtam ide.Nekem is hasonló problémáim vannak,mint Nektek,-depi,szorongás-. Most viszont azért írok,mert ismerkedni szeretnék,velem hasonló cipőben járókkal. A kezelésem elején vagyok, rossz itthon a 4 fal közt. Szívesen beszélgetnek előben, vagy fb-n is :) Köszönöm előre is! :) Egyébként 31éves, budapesti vagyok. Mindenkinek jól-létét kívánok!

2013. okt. 9. 00:11

Hány ilyen téma van lányok!?

Gyűjtsük egybe és egy fórumon belül osszuk meg tapasztalatainkat.

Én a "másik" oldalról beszélek. Rezidens vagyok a témában.

Szakvizsgát biztos ebből a témából írok, mert ez népbetegség.

(Nem úgy pl. mint a skizofrénia.)

2012. dec. 24. 14:52
Sziasztok! Kellemes Ünnepeket Mindenkinek! Most írok először a fórumba. Mi a tanácsotok,, mit tegyek ha nem először elmagyarázzátok a pánikbetegség tüneteivel járó fizikális problémákat, szívrohamszerű állapotokat, valós fizikai tünet együtteseket, - kontrollvesztéstől való félelem stb, - elmondjátok a hátterében álló oki folyamatokat, Mao szerotonin kölcsönhatást, elmondjátok egyéni személyes tragédiátokat felvázoljátok azt, hogy mi váltotta ki ezt az egészet – szüleim meghaltak, munkahelyemen megkárosítva kirúgtak, munkaügyi per van folyamatban, egzisztenciálisan lenulláztak, majdnem elárverezték a házunkat alig tudtam kibekkelni jogilag, ….stb és valaki aki szeret, szeretsz nem érti meg. Már többedszer kifigurázza, bagatelizálja, stb.
2559. Maci80
2012. dec. 23. 16:05
Na kár volt elkiabálnom.Forog velem a világ,elvesztem az egyensúlyom,nem tudok fel állni.Soha többé ketilept.Mennyi kell még,hogy elmúljanak a tüneteim?Nem elég az embernek,hogy nincs élete a betegség miatt,még a gyógyszerekkel való küzdelemmel is meg kell birkózni.Ha van valaki akinek van tapasztalata ebben kérem irjon.
2558. Maci80
2012. dec. 23. 14:47
Azt ajánlották szedjek c vitamint és tényleg használ.A remegés és a mellkasfájdalom is alább hagyott,az izomrángások megvannak de nem fájnak a kezeim csak erőtlenek.Nekem a xanax sr nem hozott válltozást,de ha megyek valahová 40 perc kell a 0.5-nek és máris bátrabb vagyok,sajnos eléggé felpörget amit nem nagyon szeretek,pedig másokat inkább fejbevág a xanax.
2557. _Dina_
2012. dec. 23. 07:55

Sziasztok! Régen én is írtam ide, most ismét ide tévedtem! :) Lassan fél éve szedek gyógyszert reggel xanax + 2 rexetin, meg délután egy xanax sr! Szorongásra kap, nyáron még az utcára sem szívesen mentem ki! Most ott tartok, hogy a reggeli xanaxot felezem és egy-két nap múlva elhagyom! A többit meg a doki javaslatára februárban kezdem el csökkenteni!


Remélem Ti is jól vagytok! Kellemes Ünnepeket Kívánok mindenkinek!!!

2556. Sly001 (válaszként erre: 2547. - 6ee0ffb012)
2012. dec. 23. 00:30

Gratulálok az elhatározáshoz!

Régóta szedted őket?Pontosan mit?

Ha neked sikerül,én is megpróbálom.

2555. Maci80
2012. dec. 22. 17:45
A ketileptet 4 évig szedtem észrevettem volna ha lenne hatása nem gondolod?Semmit nem változtatott csak még fáradtabb lettem,nem kezdem el újra.A lehető leggyorsabban szeretnék tőle megszabadulni,ezek évekre nyúlnak vissza.14 év,nem 14 nap.Pár év alatt csak rájöttem,hogy szükségem van e rá,és 2 tablettáról mentem le félre,de,hogy minek kaptam a mai napig nem tudom.semmi változást nem hozott.
2554. Regin_a (válaszként erre: 2553. - Maci80)
2012. dec. 22. 17:12

Az jó ha felűlbíráltad az orvost

de

most miért csodálkozol?

Semmi gondod nem volt gyógyszerrel, most meg van

Szedd újból és várd amig jön a hatása, mert ezek nem egyböl hatnak


Xanax is lóizé ha csak bekapsz egyet, két óra a felszivódása és egy nem fog használni semmit

Ha mégis, akkor az placebo hatás csak

2553. Maci80
2012. dec. 22. 16:44
Sziasztok!Kétségbe esésemben fordulok hozzátok.Kicsi gyerek voltam mikor megállapították nálam a sulyos pánikbetegséget.Komolyabb gyógyszeres kezelésben úgy 14 éve részesülök.Sokféle tablettát kipróbáltam mire sikerült egy szintre beállnom.Xanaxot/0,5mg/ csak akkor veszek be ha mennem kell valahová,van,hogy 2 napig sem kell,reggel wellbutrint szedek mert külömben stresszhelyzetre álmosságra reagálok.Nem is itt a probléma,lefekvés előtt citapramot szedek 25mg-ot amit fokozatossan csökkentettünk ahogy tanultam kezelni a problémákat,és kventiax/ketilept/ ami a legkisebb adag fele.Nem értettem mért van rá szükségem,nem halucinálok,tudok aludni,és semmi olyanom nincs amire a leírásban utalnak.5 napja letettem!Azóta hasmenés,hányinger,szédülés,fejfájás,égnek a szemeim és úgy érzem,kiszakad a szívem a helyéről.Az orvosom szerint nem okozhat ez elvonási tüneteket,ezért már mindenre gyanakodtam mikor körbenéztem a neten és olvasom a többiek tapasztalatait.Mit tehetek,hogy kimenjen a szervezetemből,teljesen belebetegszem,pszihés tünetek nem jelentkeztek,kizárolag testi.Minden segítséget tanácsot megfogadok.Előre is köszönöm nektek:(
2012. nov. 21. 06:24

Hajrá Kriszta :) mikor én anno letettem a sok bzd-t nekem is mindenki azzal jött hogy hülyeség és hogy "vissza fog ütni" meg elvonási tüneteim lesznek, mert ez az általános.( elég nagy százalékban valóban így is történik, ezért javasolja minden doki a fokozatos elhagyást, csakhogy nekem így nem ment)

Esetemben nem lett semmi, talán csak annyi hogy pár napig kicsit kelekótya voltam, de egy hét se kellett és olyan mintha nem is szedtem volna soha az életben, nem hiányzott, nem "sóvárogtam" szóval tényleg semmi.

Az antidepimet is így tettem le még a nyugtató előtt, és attól se lett semmi bajom.

Szívből drukkolok hogy Neked is sikerüljön!!!

2551. jak27 (válaszként erre: 2547. - 6ee0ffb012)
2012. nov. 20. 22:24
Szorítok, hogy minden jól menjen!!! Kitartás és sok erő!!! Amúgy, ha nem titok, mi vezetett arra, hogy megválj tőlük?
2550. Cukkancs (válaszként erre: 2547. - 6ee0ffb012)
2012. nov. 20. 22:24
remélem jól sül el a dolog, én szurkolok neked :)
2549. megi04 (válaszként erre: 2548. - B7164f0280)
2012. nov. 20. 21:42
És ne felejtsük el,hogy az is lehet,hogy SEMMI BAJ nem lesz!!!!!!!!!!Nem lehetne pozitívan hozzá állni kissé???
2548. b7164f0280 (válaszként erre: 2547. - 6ee0ffb012)
2012. nov. 20. 21:29

Azért vigyázz ezzel!!!

Nagyon komoly visszaütése is lehet!

2012. nov. 20. 21:13
Ma VÉGLEG letettem az összes gyógyszert!!!Hírtelen és magamtól.Elég volt!!!Soha többet semmi ilyet nem szeretnék szedni.
2546. Cukkancs
2012. nov. 20. 20:55
sziasztok. kicsit kihalt a fórum :) jól vagytok? én még nem meséltem, most találtam rátok.
2012. szept. 25. 06:38
Szia, rendben, a héten még net-közelben vagyok. :)
2544. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 2543. - 099c0bed40)
2012. szept. 24. 11:53
Köszönöm,amit írtál! :) Fogok írni priviben mindenképpen!!! :)))
2543. 099c0bed40 (válaszként erre: 2542. - 6ee0ffb012)
2012. szept. 23. 07:00

Szia Kriszta, én is voltam több éven át munkanélküli olyan lelkiállapotban, amire rossz még visszagondolni is.

Azután az utolsó előtti pillanatban a semmiből (szó szerint értsd!) jött egy kihagyhatatlan munkaajánlat ami miatt kénytelen voltam összekaparni magamat,és bár biztos voltam benne hogy nem fog menni mert túl szarul vagyok ahhoz hogy menjen, ment.

Azóta jóval stabilabb vagyok lelkileg, nyáron belevágtam egy újabb olyan dologba amit rémálmomban se gondoltam volna hogy ebben az életeben meg bírok csinálni ( jogsi 48 évesen) pedig nekem is komoly depresszióm+ szoc. fóbom volt és van is.


Nagyon jól ismerem az érzést amikor valaki annyira mélyen maga alatt van hogy úgy érzi semerre nem képes mozdulni és semmi nem köti le , ilyenkor minden tanács vagy útkeresési kísérlet hiábavaló, mert azonnal falakba ütközik az ember.

Nekem a munkalehetőség segített, mert kényszerített arra hogy fogamat öszeszorítva belevágjak, ( anyagilag a padlón voltunk ) lehet Neked is ez kéne ahhoz hogy visszabillenj, nem tudom, mert az hogy ki mitől lendül át, teljesen egyéni.


Ami fontos: semmiképpen ne hagyd el Magadat teljesen, mindig lebegjen az a szemed előtt, a holnap egy új nap,új lehetőségekkel, és ha nem is az elsőt, de valamelyiket lehet hogy meg tudod ragadni, máris jobb lesz.


Ha tudok bármiben segíteni, szívesen megteszem, csak keress meg levélben.

(Nincs harag akkor sem, ha úgy érzed, nem erre a fajta segítségre van szükséged. )

Üdvözöllek: Eszter♥

2542. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 2541. - Manka10)
2012. szept. 23. 06:30
Nem te vagy a hibás,te tényleg segíteni akartál és sikerült is.Az,hogy bennem erősebbek a negatív dolgok,arról te nem tehetsz :(
2541. manka10 (válaszként erre: 2540. - 6ee0ffb012)
2012. szept. 23. 06:29
Ne haragudj,erősíteni akartalak:(
2540. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 2539. - Manka10)
2012. szept. 23. 06:27

Az eddigiekből is lejött,hogy semmi önbizalmam.Hogy látnám magam szépnek?Realitás érzékem azért van :(

Na,most megint megzuhantam,hogy újra szembesültem a szerencsétlenségemmel :(((

2539. manka10 (válaszként erre: 2538. - 6ee0ffb012)
2012. szept. 23. 06:24
Jajj hogy mondhatsz már ilyet,nem hiszem el h bújnod kéne,de a szépség az belülről fakad egyébként is. Mindenkinek más a szép,van akinek a ducik tetszenek és fordítva. Szerinted ha kimész az utcára mindenki szép csak TE nem? SZÉPNEK kell látnod magadat!!
2538. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 2537. - Manka10)
2012. szept. 23. 06:11
Húh,ez egy nagyon hosszú történet lenne.A lényeg,hogy a külsőm miatt eleve szeretek elbújni.Talán ez is közrejátszik a szoc.fóbiámban.Beletörődtem valamelyest,még ha küzdök is,de csak mert talán... :S
2537. manka10
2012. szept. 23. 06:06

Értelek,hogy problémáid vannak amik nehezítik a helyzetedet, kívánom erősödjél meg lelkileg,hogy talpon kiálld a gondok próbáját.

Miért nem szereted és fogadod el magadat?

Nők vagyunk,már maga az is szép:) - aztá ide egy pötty,oda egy pötty és még szebbek vagyunk.:)

2536. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 2535. - Manka10)
2012. szept. 23. 05:54

Ingyen járok a pszichóhoz,a gyógyszer is alig 500 ft.Szóval anyagi része igazából nincs.

Próbálok mindig kitalálni vmit,szeretek néhány dolgot csinálni,de javarészt a lakás foglya vagyok,így nehéz.

De mondom,igyekszem,csak sok a gond-probléma,ezek is gátolnak.

Na de nagyon korán van még ehhez.Ma elvileg vidám napra készülök :)

2535. manka10 (válaszként erre: 2532. - 6ee0ffb012)
2012. szept. 23. 05:51

Én elég sokat kézimunkáztam / keresztszemest/,és olyankor egyszerüen megszünt létezni a külvilág számomra annyira lekötöttt. Próbálj valami hasonlót kitalálni,vagy kötni,vagy valami kézműves dolgot kitalálni. A munka élteti az embert,a semmittevés pedig a nyomorba dönti. Az olvasást megértem,hisz az olyan monoton a helyzetedben, ott nem tudsz alkotni. Próbál apróbb célokat tűzni magad elé, és azokat elérni minden áron,és aztán nagyobbakat,csak ne hagyj magadnak időt a rossz és süllyedő gondolatokra.

Még annyit,ha Magadon nem próbálsz meg segíteni a legjobban,sztem a pszichiáter nem oldja meg a gondjaidat,esetleg a kiüríti a pénztárcádat. Próbálj erős lenni,és csakazértis megmutatni,hogy elég volt abból az életből,és TALPRA állsz gyogyi nélkül fokozatosan.

2534. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 2533. - Judith.budapest)
2012. szept. 23. 05:43
Ez kizárt.Magamat úgy utálom kívül-belül,ahogy vagyok.
2012. szept. 23. 05:42
+szeresd magad jobban!!!! saját magadnál senki nem fog jobban szeretni!!!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook