Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Genitális herpesz fórum

Genitális herpesz (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
786. Boboka3 (válaszként erre: 783. - Peti911)
2020. nov. 27. 17:40
Én is így voltam vele megértelek,de pl. gondolj bele,hogy xy-t kizátrod az életedből,mert neked tünetes herpeszed van,tehát tudsz róla,hogy herpesz vírussal vagy ferőzött.Xy együtt van ezzel együtt van azzal,és elkapja vagy elkap más betegséget,a legtöbb szexuális kapcsolat kockázatot jelent.Ne zárd ki a többi embert, hagyd,hogy eldönthessék vállalják e a kockázatot vagy sem!Herpesz nélkül se feltétlenül könnyű társat találni,és ez nem egy olyan ok,aminek fő döntő szerepet kéne adni,attól ,hogy "sorstárs valaki" egyáltalán nem biztos,hogy jól fog működni maga a kapcsolat,esélyt kell adni másoknak is.De természetesen mindenki maga dönti el,hogy számára mi a járható út és én tiszteletben tartom a véleményed és kívánom,hogy sikerüljön megtalálnod azt,akivel minden vagy a legtöbb minden passzol.
2020. nov. 27. 17:32

Sziasztok, sajnos én is ezzel szenvedek, ötletem sincs hogy szedtem össze.(Az összes volt partneremtől kértem negatív tesztet) A vérvétel szerint HSV1 em van csak, de a számon életemben ha 2szer jött ki összesen, akkor is egyéb betegség miatt. Egy éve kezdődtek a tüneteim odalent,és azóta max 3 hónap volt tünetmentes. Sok orvos elküldött, hogy nem lát semmit. Általában annyira minimálisak a tünetek, hogy nem is látható vagy max 1 napig , úgy igazan eddig 3szor jött ki rajtam. Nekem sajnos ez egy figyelmeztető betegség volt , mert 2 HPVm is volt, aminek ugye nincs tünete. A HPV 4 hónap alatt okozott méhnyakrákmegelőző állapotot nálam, amit azóta sebészi úton kezeltek. Voltam már mindenféle vizsgálaton, góckutatáson, sport, alvás teljesen rendben van. Több vitamint szerintem el sem bírna a szervezetem, annyit szedek. Azóta nem is megy az ismerkedés, érdekes, amint randizom valakivel, rögtön tüneteim lesznek. Sajnos az utolsó "élményem" nem az én beleegyezésemmel történt, gyanítom ez is közrejátszik.

Kérdés: a lizinből mennyit lehet szedni naponta?

784. Boboka3 (válaszként erre: 781. - Peti911)
2020. nov. 27. 17:24

Kedves Peti értem,hogy mit mondasz.

Az,hogy ki kitől,hogyan kapta nem mindig egyértelmű,pláne,ha HSV1-ről van szó,amivel kb. a lakosság csaknem 100%-a fertőzött és az első fertőzés 90%-ban tünetmentesen zajlik.


Másik amit még szetetnék mondani,hogy nem olyan könnyen lehet átadni a vírust egymásnak,különösen ha odafigyel az ember pl.teafaolajos sikosító (hámsérülés ellen),nem közvetlenül előtte intim szörtelenít valaki(erre is inkább az elektromos borotva a jó,amivel nem tudod megvágni magad,meg a hámot felsérteni(mikrosérülés),vagy mos elektromos fogkefével fogat...


Ha nem aktív a vírus,akkor fertőzni se tud! Viszont,ami sajnálatos,hogy tünetmentes vírusürítés is van,ekkor fertőzhet,de csak ha sérüléssel találkozik.


Bocsi,lehet ezt te is tudod Peti,mert látom eléggé otthon vagy a témában,de ezt most mindenkinek leírtam,hátha valakinek új.



Az,hogy új idegpályák fertõződjenek meg, annak az esélye elég csekély,főleg,ha betarják a felek a legalapvetőbb dolgokat.

783. Peti911 (válaszként erre: 776. - Boboka3)
2020. nov. 27. 16:50
Ez biztatóan hangzik, de én nem tudnám megtenni olyannal aki egészséges hogy megfertőzzem. Inkább próbálok sorstársat találni.
782. Peti911 (válaszként erre: 779. - Boboka3)
2020. nov. 27. 16:47
Kérlek Boboka írd meg nekem mi a készítmény neve!
781. Peti911 (válaszként erre: 778. - Boboka3)
2020. nov. 27. 16:45

Sajna ez nem ilyen egyszerű! Tegyük fel vérvételen kiderül hogy az eljövendő partner is HSV2 hordozó. Tegyük fel olyan helyen ahol az óvszer véd tőle is és téged is. De ha neked olyan helyen van ahova az óvszer már nem ér fel, a bőr érintkezésével megfertőzheted a nemi szerv körüli felületet ahol neki még sosem volt, és új idegpályák fertőződnek meg. Most már ő is fertőző lesz óvszer használata mellett is. A megoldás az lenne ha mondjuk fehérneműben szexelne a két fél, és lefertőtlenítené a nemi szervek környékét utána(nem alkoholossal mert az felmarja a bőrt). De hogy ez milyen lelombozó azt hagyjuk.

Ráadásul lehet a másik orálisan szedte össze a vírust, ami a vérvételből nem derül ki, így ő a szádat fertőzi meg, te pedig a nemi szervét ami neki eddig egészséges volt. Nekem például HSV1 van, és a nő szájától kaptam, mert belül volt neki a vírus, ajakherpesze se volt sose ahogy hangsúlyozta mikor megismerkedtünk.

780. Boboka3
2020. nov. 27. 12:49

Az idővel csökkenni fognak a kitörések,de amíg ez nem jött el,addig és utána is a legjobb a megelőzés,azaz az immunrendszer erősítése és vírus pusztító gyógynővények,enzimek(pl. bromelain, papain, amiláz, tripszin),LIZIN! és egyéb készítmények,gyógyszer,csak ha muszáj(mellékhatások, rezisztens lehet rá a vírus,drága) szedése!


És ami fontos még kifejezetten a B vitamin komplex,amely védi az idegeket,amire azért is van szükség,mert a vírus az idegsejtekben van és ott vándorol. Ezért is a vírus szaporodásának az első jele lehet az idegfájdalom. Ugyanis a vírus az idegen keresztül a bőrbe vándorol,és ez az ideget lehet érezni pl. combban vagy attól függ hol alakult ki a herpesz és,melyik ideget használja,nah már ekkor meg lehet kezdeni a megelőző terápiát és akkor jó eséllyel nem fognak megjelenni a kísérő tünetek,mint a bizsergés,viszketés,piros hám és a hólyagok!

Sajnos van,hogy valakinél a herpesz hatására neurológia tünetek alakulnak ki,ezért is a B- vitamin,fontos!

A B-vitaminok fontos szerepet játszanak az immunrendszer energiatermelő anyagcsere-folyamataiban (B1, B2, B3, B5, B6, B12), hozzájárulnak az idegrendszer épségéhez (B2, B3, B12) és a bőrünk egészségéhez (B2, B3), illetve segítenek elűzni a fáradtságot is (B2, B3, B5, B6, B12). Ennél fogva a B-vitaminok hiányának tünetei leginkább idegrendszeri, bőrgyógyászati, emésztőrendszeri és pszichiátriai tünetek képében jelentkeznek.

779. Boboka3 (válaszként erre: 778. - Boboka3)
2020. nov. 26. 19:16

Pontosabban :Sok viz foly le még addig a Dunán... :)


A megelőzés ,kezelés terén szeretném kiemelni ezt,mert ezt nem hozzák elő sok helyen:


"Az enzimek (pl. bromelain, papain, amiláz, tripszin) az immunrendszer azon elemeit aktiválják, melyek segítenek a vírusok hatástalanításában."


Kapható is egy ilyen készítmény,jó az ára,én nemrég kezdtem el szedni.

778. Boboka3
2020. nov. 26. 18:57

Elnézést ha néhol kicsit "nyers" vagy "megmondós" lett a hozzászólásom,de szeretném kicsit felrázni azokat,akik az elején vannak a herpeszes időszakuknak és most úgy érezhetik,hogy a lehetőségeik beszűkültek...,még sok minden le fog folyni a dunán...tapasztalatból mondom,hogy az idő elteltével csökkennek a kitörések és ki lehet tapasztalni,hogy kinek mi válik be és azt alkalmazva már nem fognak előjönni a herpeszes hólyagok,sőt a pirosodás se és akkor már jóval könnyebb lesz elfogaďni a helyzetet és ha megvan a módszer,nem fogtok naponta foglalkozni vele ,nem lesz az életetek része!


Ha pedig társat kerestek,ne ez legyen a kezdő pont,inkább szedjétek össze magatok,játszátok el,hogy mit mondanátok el a leendő társ jelöltnek,hogy magabiztosabbak legyetek ezen a téren,de semmiképp nem kell feladni ezért a párkeresést,ismerkedést,nem kell leszűkíteni,csak már szintén fertözöttek csoportjára! Az is lehet egyebként,hogy megismerkedsz valakivel,aki nem tud a fertőzöttségééről,megcsinálja a tesztet mielőtt együtt lennétek,és kiderül,hogy hordozó.Nagyon sokan tünetmentesek,fogalmuk sincs róla,ezért terjed ennyire ez a vírus!Én ismerek tünetmentes és tünetes embereket is,nem egyet! Sokkal gyakoribb,mint gondolnátok,csakhát nem a legkellemesebb beszédtéma ugyebár...

777. Boboka3 (válaszként erre: 771. - Alina1234)
2020. nov. 26. 15:01
Kapható,pl.VALACIKLOVIR ARAMIS 1000 mg filmtabletta
776. Boboka3
2020. nov. 26. 14:46

Sziasztok! Örülök,hogy ilyen normális,egymást segítő hangulat van ezen a fórumon!

Leírnék nektek én is pár dolgot,hátha...bár olvasgattam és van,amiről már volt szó.


Sokan írják,hogy itt, ott kaphatták el...nos a nemi szervi herpesz kifejezetten nemi aktussal kapható el,amiért sokan nem tudják beazonosítani,hogy hogy kaphatták el,annak az az oka,hogy TÜNETMENTESEN is fertőzhet! Tehát nincs látható tünet,se pirosság,se hólyag ,semmi.Ez,hogy lehet? Úgy hogy a vírusok,nem okoznak latható tüneteket,viszont a bőrhám alatt lehetnek és egy hámsérülés,azon a területen (erős surlódás,vagy más miatt) ,ami találkozik a másik ember szintén hámsérülésével,nyílt sebével (amit pl.borotva is okozhat,ezért is tilos szőrteleníteni nemi aktus előtt),páff meg is történhet a fertőződés,a vírus átadása,ami vagy okoz tüneteket vagy NEM,ha okoz is nem mindenki tudja beazonosítani,nem mindenki megy el orvoshoz,nem mindenkinek alakulnak ki hólyagok,DE a vírus bejutott a szervezetbe és lappang,majd valamikor valamilyen hatásra aktiválódik és tüneteket okozhat!


Amikor valaki rájön,hogy nemi herpesze van,első,hogy szeretné minél elõbb orvosolni a problémát,aztán megkérdezi magában,hogy kaphatta el,szégyeli magát,dühös,elkeseredett...,majd jön a nagy kérdés,hogy fog így ismerkedni ,párt találni...

Szerintem az egyik legfontosabb első lépés,hogy tudd nem egy beteg ember lettél attól,hogy elkaptad a herpeszt,ne engedd,hogy ebből egy identitás alakuljon ki! Te ugyanaz vagy aki voltál,nem lettél ettől kevésbé értékes,sőt ez egy feladat,amit meg lehet oldani (ezert vagyunk itt,hogy egymást segítsük),túl lehet rajta jutni,ennél sokkal nagyobb problémák vannak az életben.Bár képes az ember nagyon elkeseredni,de minden hozzáállás kérdése!

Vannak nagyon lelkiismeretes,őszinte,a másikat védelmező emberek,akik képesek ezt iszonyú komolyan venni,nehogy megfertőzzek mást,inkább nem is ismerkedem,inkább nem is élek már szexuális életet...Az a rossz hír ,hogy minden szexuális érintkezés magában hordozhatja azt,hogy valaki valamivel megfertőzheti a másikat,te mint aki hordozza a herpeszt,ugyanúgy kockázatot vállalsz,ha együtt vagy valakivel,csak lehet a másik félnek más fertőzése van...mind a ketten kockázatot vállaltok,a szexuális élet már csak ilyen...persze lehet elmenni nemibeteg szűrésre és kipipálni,hogy dejó senkinek semmi baja,csak ez nem általános,pedig jó lenne,de nem úgy tűnik,hogy ez életszerű,persze vannak kivételek,akik ezt megteszik egy új kapcsolat elején.


Én amellett vagyok,hogy igen sajnos,ezt el kell mondani az ismerkedés azon pontján,amikor már úgy érzed,meg van a bizalom és hamarosan arra kerülhet a sor...nem kell fűnek-fának elmondani,de annak mindenképp.

Bizalom mindennek az alapja,másrészről kellemetlenségeket is okozhat,ha nem mondod el.Fontos ,hogy tudasd a másikkal,ne túl drámaian,inkább természetesen,hogy ez és ez van,így és így lehet védekezni,nagyon gyakori fertőzés,az emberek nagy része hordozó,csak nem tud róla,te azok közé tartozól,akinek vannak tünetei,de meg fogod tanulni kezelni vagy már jól tudod kezelni...,lehet,hogy már benned is ott a vírus,esetleg megnézhetnénk egy szűréssel,az hogy én elmondtam,hogy én elkaptam ezt és nálad valamikor az életed során előjön,kérlek tudd az nem biztos,hogy tőlem kaptad el(tudod en mindig odafigyelek,vigyázok),mert bárkitől elkaphattad (pl.tunetmetestől vagy aki nem vallotta be)...ezt is mondhatod,ha gondolod,a lényeg,ha te magad nem csinálsz belőle nagy drámát,nagyobb a valószínűsége,hogy a másik se fog és jól fogja lereagálni.


Megsúgom a legtöbb embert nem izgatja ez a herpeszesdi olyan mértékben,mint ahogy téged,aki már 300 cikket elolvasott a herpeszről és minden nap gondol rá...szóval fel a fejjel és ismerkedj bátran! Minden embernek vannak a puttonyában dolgok,lehet a másiknak nem a herpesz,hanem valami más! Lehet elcsépelt,de aki szeret,az elfogad ezzel is,azzal is!Cserébe meg te fogadod el a masikat ezzel-azzal! A kapcsolatok ilyenek...

Következő hozzászólásomban szeretnék nektek írni a herpesz megelőzéséről.Minden jókat!

775. Csaba-2
2020. nov. 23. 06:39
Még egy apróság: a herpesz nem terjed érintéssel. Ha ép a bőröd, nem fertőződhetsz meg, még akkor sem, ha pl. ondóval érintkezel. A herpesz hasonlóan terjed, mint az AIDS, bár talán valamivel könnyebben. Mindenesetre kell hozzá valamilyen váladék (nyál, ondó, hüvelyváladék, genny) plusz sérült bőrfelület vagy nyálkahártya.
774. Csaba-2 (válaszként erre: 773. - Kinga0030)
2020. nov. 21. 08:32

Csináltass HSV 1/2 tesztet vérből, az egyértelműen kimutatja. Ha nem herpesz, menj el egy jó bőrgyógyászhoz.


Javaslom, emellett olvasd el az eddigi hozzászólásaimban leírt életvezetési tanácsokat. Jobbulást kívánok!

773. kinga0030 (válaszként erre: 770. - Csaba-2)
2020. nov. 21. 04:16

Ennek nincs értelme...

Csak a kezemhez ért, de egész biztos a táska miatt van. Valami egész biztos volt benne.

Ahol a kezemmel a bőrömhöz hozzáértem ott jön elő a herpesz. Mielőtt megjelennek a börömön a hólyagok ég a bőröm ég és nagyon kipirosodik és fáj. Hiába használok Telviran krémet rá. Nem megoldás. Elmúlik tőle a herpesz ha időben használom. Napi szintem jön ki rajtam a herpesz.

Előbb allergia gyógyszert irt fel az orvos. Természetesen nem használt.

Azóta a torkom is begyulladt tőle és egyre rosszabb. Bizonyos ételeket eszek a gyomrom is fáj és a hólyagok is előjönnek. Emésztésemmel is probléma van mióta beteg vagyok.

Biztos hogy herpesz vagy valami hasonló betegség mert a környezetemben páran elkapták. Az orvos allergiára kezelte őket. Nem használt. Nem tud rájönni az orvos hogy mi okozza a kiütéseket.

Sokat olvastam utána hogy a tűneteimet mi okozhassa, de nagyon egyértlemű hogy herpesz.

Milyen betegség van ami fertöző és herpeszhez hasonló tűneteket okoz? Kérlek ajánlatok valami jó orvost, mert voltam házi orvosnál, fül-orr-gégészeten, bőrgyógyásaton és nemibetegségeket kezelő orvosnál, de mivel Telviran krémet használok nem látható annyira a herpesz. Azt mondta valami más okozza, mert csak kis hólyagokat lát. Nem akarom hogy nyomot hagyjon a bőrömön. Míg nem használtam rá semmit így is nyomot hagyot. Hónapok múlval is meglátszik a helye. Nem múlik el.

772. Csaba-2
2020. nov. 20. 08:01
Én viszont úgy tudom, kapható. Nekem még nincsenek vele tapasztalataim, de ha gyereket szeretnék és a jövőbeli párom nem lesz fertőzött, mindketten ezt fogjuk szedni. A tájékoztató alapján kevesebb a mellékhatása, és ami még fontos: nem okoz hajhullást, mint az aciklovir. Itt van róla egy magyar tájékoztató: [link]
2020. nov. 19. 11:08
Én egyébként kérdeztem a bőrgyógyászomat pár hónapja, hogy Valaciklovirt is fel tudna-e írni, mivel az USA-ban a többség valaciklovirt szed, és nem aciklovirt ( ezt egy csoportban olvastam, ahol főként amerikaiak vannak bent), de a válasza az volt, hogy itthon nem kapható...
770. Csaba-2
2020. nov. 18. 07:09

Amire Viki utalt, az nagyon jó. A mesterséges antitestek egyből rávetik magukat a vírusra, és szinte pillanatok alatt képesek megszüntetni a tüneteket. (Ezeket használták Trump-nál is, amikor elkapta a Covid-ot). Ugyanakkor ezek a betokozódott, alvó vírusokat nem képesek kiirtani. Mindenesetre sokkal jobb megoldás, mint gyógyszereket szedni.


Kingánál nagyon csodálkoztam a leírtakon. Ha jól tudom, a "Háda" egy üzlet. Hogyan lehetséges, hogy egy üzletben vásárolt táskában ondó van? Ha pedig tényleg az volt benne, hogy került a nemi szervedhez? (A táskát nem oda szokták tenni)...


Az ondóra jellemző, hogy a kilövellés után kb. fél-egy óra múlva vízszerűvé és felismerhetetlenné válik. Legfeljebb a szagáról lehet felismerni. Szerinted az eladó gyorsan belemaszturbált a táskába, mielőtt eladta volna? Fura.

2020. nov. 17. 02:09
[link] erről mi a véleményetek? Elvileg a második fázisban vannak és a becslések szerint 2021 szeptemberében véget ér. Ezzel csökkenthetik a kitöréseket?
768. kinga0030 (válaszként erre: 751. - Peti911)
2020. nov. 16. 11:52

Hádában vásároltam táskát amiben ondó volt. Sajnos későn vettem észre. Azóta jelentkeznek a nemi herpeszre utaló tünetek.

Tud valaki jó orvost ajánlani? Egyre rosszabbak a tüneteim.

767. Panna5
2020. nov. 15. 10:00

Kedves Csaba!


Köszönjük, megint okosabbak lettünk.

A fehérnemű fertőtlenítést nekem doki javasolta, bár én nem alkalmaztam, mert túl macerás.

Ettől függetlenül lehet, hogy neked van igazad és túl aggódjuk a dolgot.

766. Csaba-2
2020. nov. 14. 10:44

Kedves Lányok!


Szerintem felesleges ennyire aggódni. A WC ülőkétől csak akkor lehet elkapni, ha fertőzött ondó, vér, hüvelyváladék, nyál vagy genny van (ami a hólyagokból származik) rajta, és ez valamilyen sérülésen keresztül bejut a bőrbe.


Az alsóneműt nem kell kifőzni, normál hőmérsékleten is elég. Sőt. Ha valaki nem mosná ki, és megszárad, már akkor sem fertőz a vírus.


A vírusok nagy része (így a herpesz is) csak a gazdasejttel együtt bejutva tud fertőzni. Ha ez kiszárad és elpusztul, akkor a vírusnak is annyi.

765. Panna5 (válaszként erre: 764. - Lia4)
2020. nov. 14. 09:44

Nincs mit Lia!

Remélem van közötte használható infó.

Üdv. mindenkinek!

764. Lia4 (válaszként erre: 763. - Panna5)
2020. nov. 13. 12:03

Kedves Panna!

Köszönöm a választ :)

763. Panna5 (válaszként erre: 762. - Lia4)
2020. nov. 12. 09:18

Úgy tudom, hogy WC közös használatával nem lehet elkapni, illetve akkor igen, ha olyan helyen van a fertőzés ami közvetlenül érintkezik a WC.ülőkével. Pl. comb belső része. A WC.ülőke lefertőtlenítése is lehet egy megoldás.

Ha van lehetőség a fehérnemű külön mosására, az nem lehet rossz, de ott van a még a főzőprogram, szerintem az kinyírja. Ennek hosszútávon az a hátránya, hogy tönkrevágja a fehérneműt. Vannak fertőtlenítők amelyeket ruhákra, fehérneműkre lehet használni.

De lehet kapni nagyon vékony tisztasági betétet, ami légáteresztő, 100% pamut, tüneteknél ezt is lehet alkalmazni, így megóvhatjuk a fehérneműt.

Tünetes időszakban, törölköző helyett lehet papírtörlőt használni azon a részen.

762. Lia4
2020. nov. 10. 10:44

Sziasztok!

Szerintetek a vírus tovább adható egyéb módon is? Például közös wc használat? Több mint egy hópapja küzdöm a tünetekkel és aggódom hogy esetleg mást is megfertőzöm, próbálok elővigyázatos lenni, de 6 hét után már lankad a figyelmem. A fehéreműket például jobb külön mosni tünetes időszakban?

761. Csaba-2
2020. nov. 4. 09:57

Úgy látom, nem jelent meg minden, ezért még egyszer megadom a hivatkozásokat:


[link]

[link]

[link]

760. Csaba-2
2020. nov. 4. 09:55
Ugyanezzel az eljárással más kutatók is dolgoznak. Pl. az "Excision" nevű cégnél Kamel Khalili ( [link] vagy a "Heinrich Pette Institut"-nál Németországban Joachim Hauber ( [link]
759. Csaba-2
2020. nov. 2. 18:59
Köszi, Peti, nagyon érdekes. Ez az ún. precíziós génszerkesztés, amiről én is írtam már korábban. Nagyon ígéretes, és szerintem ez lesz a végső megoldás.
758. Peti911
2020. nov. 2. 17:32

Sziasztok, ha valakit érdekel hol tart most az ellenszer kifejlesztése, itt egy video Dr. Jerome Keith-től, lent a beállításoknál ki lehet választani az automatikus fordítást, akár Magyar nyelvre is.

[link]

757. Csaba-2
2020. nov. 1. 08:00

Szia Viki!


Ez attól függ, hol van a betegség helyileg. Ha pl. mindkettőtöknek a nemi szervén, akkor tényleg nem kaphatjátok el (már) egymástól. Viszont ha neked "lent", neki pedig "fent" van ugyanaz a vírus, akkor vigyázni kell, mert átvándorolhat. Ugyanígy történik az önfertőzés, amikor valaki megdörzsöli a hólyagokat, utána pedig megérinti a nemi szervét vagy a szemét.


A HSV mindig helyhez kötött, azaz a száj, a nemi szervek vagy a szem közelében szállásolja el magát. A száj esetében a fül mögötti idegdúcokban, a nemi szerveknél pedig a gerincvelőben vagy a lábban.


Összefoglalva: ha a párod ajakherpeszes, Te pedig nemi herpeszes vagy ugyanazzal a vírussal, és ő csinál neked orált, akkor nincs baj. Ha Te cumizol neki (és nincs ajakherpeszed), akkor sincs baj. Amennyiben viszont neki nincs nemi herpesze és hüvelyi közösülés van, akkor megfertőzheted.

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook